MM* Fa J. G. Dames-, de ten Het Cen J. Fanoy Open Landbou1 Ho Abbot en Met leedwezen ge ven wij kennis van het plotseling overlijden van onze geachte pa troon de Heer in leven notaris te Axel in de ouderdom van ruim 51 jaar. Het Personeel. Te koop een paar Rc schoenen z g a,n. m Walstraat 34, te A op Dinsdag 1 Gelegenheid tot h de met Septembei sus voor primaire leden van de Con Toelatings-eisen doorlopen hebben Kapitein We Markt 12 Telefoon 99 Zaterdag 29 Juni, Zondag 30 Juni, Yvonne de Corl Een betoverende, de grappigste En door zijn geestigt ieder zijn zorgen Zondag 9 en Wt Abbot en Castellc in een modern m< assistent bracht t\ hoop ln verband met h geven wij die ave aanvang 7,30 ln alle voorstellin Hollandse speeifiI "bekendmakingen. Om half vier volgde een optreden van het L.J.G.- orkest met zang, gevolgd door concerten van de deelnemende muziekverenigingen aan het klein fes tival, die inmiddels met opgewekte marsmuziek op het terrein waren gearriveerd. Om circa half zeven werden de vier corpsen die beurtelings op het tentoonstellingsterrein hadden gemusiceerd, afgehaald van het terrein door het Pijpercorps „Excelsior" uit Goes. Met opgewekte marsen defileerden de vijf corp sen vervolgens door de bevlagde straten, waardoor de feestelijke stemming niet weinig werd verhoogd. Het concert van het Pijpercorps, dat van acht uur tot half tien duurde, viel bijzonder in de smaak van het publiek, dat het gehele marktplein vulde, doch tegen het einde begon dit te ver minderen omdat velen zich naar de omgeving van het Kreekje begaven, om zich een plaatsje te ver zekeren en te kunnen genieten van het vuurwerk dat daar zou worden ontstoken. Dit fraaie vuurwerk, dat het slot vormde van deze voor Axel onvergetelijke dagen en waarmee hulde werd gebracht aan de Z.L.M., voldeed ten volte aan de verwachting en werd evenals alle nummers van het rijk gevarieerde programma een groot succes. Voldaan keerden de vele bezoekers huiswaarts, waar nog veel zal worden nagekaart over de Z.L.M.-dagen 1952. Wie als thuisblijver zich enigszins een idee wil vormen van de enorme toeloop naar deze land- bouwfeesten, vermeldden wij nog, dat naar schat ting 20.000 a25.000 personen de tentoonstelling bezochten, dat aan de rijtoer werd deelgenomen door meer dan 50 bussen en bijna 200 auto's, dat de modeshow werd bezocht door bijna 1400 be langstellenden en 80 politiemannen de handen vol hadden om het verkeer te regelen. In zijn slotwoord, richtte de heer Haak dan ook een woord van dank tot de velen, die aan het welslagen van deze Z.L.M.-feesten hadden mee gewerkt en in het bijzonder tot de rijkspolitie, die door haar tactvol optreden een geregeld ver loop had mogelijk gemaakt Ook de Axelse brandweer maakte zich zeer ver dienstelijk, met het vochtig houden van de stof fige toegangsweg. Vrijdag was de filmdienst van Polygoon aanwezig voor het maken van opnamen, die binnenkort deze hoogtijdag op het witte doek nog een3 in volle glorie zal doen herleven. DE KEURINGEN. iHeronder volgen de uitslagen van de Vrijdag op de landbouwtentoonstelling gehouden keuring van paarden en rundvee. Plaatsruimte belet ons van paarden en rundvee. Gebrek aan plaatsruimte belet ons alles ineens op te nemen, zodat men in ons volgend nummer de overige uitslagen zal kunnen vinden. AFDELING PAARDEN. Hengsten van 5 jaar en ouder, grote maat le. (tevens reserve-kampioen) Nero van Ouden- polder, A. Mangnus, Boschkapelle en Em. Ver- strate, Graauw. Hengsten van 5 jaar en ouder, kleine maat le. Herseur van Alstein, P. J.. Boënne, Graan* Hengsten van 4 jaar le. Nico v. d. Klef, Jac. de Putter, Axel, Osw. Kerckhaert, Westdorpe, Jac. Dieleman en J. K. de Putter, Axel 2e. Dirk van Aldengoor, A. Serrarens, Ossenisse 3e. Paul, R. Buijsse, Graauw. Hengsten van 3 jaar i le. Nico van Eversdam, C. A. Dekker, Axel. Hengsten van 1 jaar, kleine maat le. Bril- lant v. d. Klef, Jac. de Putter, Axel 2e. en 3e. Nico van Boterpad en Leo van Ewinkel, beiden van Jac. de Putter, Axel en W. Bens, Mill. Hengsten van 2 jaar, grote maat le. Herder v. d. Schaapshoeve, A. Serrarens, Ossenisse. Hengsten van 2 jaar, kleine maat le. Nico van Helpeney, Jac. de Putter, Axel 2e. Albion van 't Hoogland, A. Serrarens, Ossenisse. Hengsten van 1 jaar, grote maat le. Karei van Rozenberg, Jac. de Putter, Axel 2e. Nico van Neerbroek, Jac. de Putter, Axel en W. Bens, Mill 3e. Urbain v. d. Sassing, D. Dekker-de Regt, Axel 4e. Nico van Kamerberg, Jac. de put- ter, Axel en W. Bens, Mill 5e. Gudon van Du- boishoeve, W. L. den Hamer, Axel. Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei le. Klaas v. d. Molenwijk, C. Remortel, St. Jansteen 2e. J. B. van Acker en Ch. M. Plassaert, Absdale j 3e. Bento van Passluis, Wed. C. H. van Waes, West dorpe 4e. Matador van Zuiddorpe, M. A. B. Puij- laert, Zuiddorpe 5. Elegant van Capellehof, Jac. de Putter, Axel. Hengstveulens, geb. na 1 Mei le. Nickel van Pauwvliet, A. van Hoeve-Haak, Zaamslag 2e. Vic tor van Caline, C. A. Dees, Zaamslag 3e. Cavalier van Annie, A. J. de Smet, Westdorpe. Hengsten met afstammelingen le. en kampioen Nico v. d. Klef, Jac. de Putter, Axel, Osw. Kerk- haert, Westdorpe, Jac. Dieleman en J. K. de Putter, Axel. 2e. Dirk van Aldegoor, A. Serrarens, 3e. Herseur van Alstein, P. J. Boënne, Graauw. Merriën van 9 jaar en ouder, grote maat le. Annie van Nico, Osw. Kerckhaert, Westdorpe 2e. Blondine van Willemskerke, A. Tollenaar, Hoek 3. Maria van Passluis, Wed. C. H. van Waes, West dorpe 4. Mirza van Catharinahoek, Iz. de Feijter- de Mul, Axel. Merriën van 9 jaar en ouder, kleine maat le. Bianca van Nico, A. Serrarens, Ossenisse 2e. Beauté van Zuiddorpe, Adh. van Waes, Zuiddorpe 3e. Flora van Zaamslag, A. Haak, Zaamslag. Merriën van 5 tot en met 8 jaar, grote maat le. en kampioen Irma van Clairon, Gebr. van Mol, Graauw 2e. Nelly van Annie, Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 3e. Miranca van Cathalijnhof, A. Ver- schuerne, Kuitaert. Merriën van 5 tot en met 8 jaar, kleine maat le. en reserve kampioen Evina van Catharinahoek, Wed. Jac. de Feijter, Axel 2e. Luci van Zuiddorpe, Adh. van Waes, Zuiddorpe. Merriën van 4 jaar, grote maat le. Addy van inuie, Osw. Kerckhaerdt, Westdorpe 2e. Lea van rauwvliet, A. van Hoeve, Zaamslag 3e. Olga van Othene, J. Dekker, Zaamslag. Merriën van 4 jaar, kleine maat le. Sarina van Sluiskil, J. van Hoeve, Sluiskil 2e. Annie, H. P. Wolfert, Terneuzen. Merriën van 3 jaar, grote maat le. Marianne van Axel, Iz. de Feijter-de Mul, Axel 2e Lassie van Melo, J. A. Quaak-den Hamer, Axel 3e. Paul van Stoppeldijk, O. Verbist, Boschkapelle. Merriën van 3 jaar,' kleine maat le. Honda van Oudenpolder, A. van Waes, Zuiddorpe 2e. Hermine v. d. Melo, C. Steyaert, Graauw 3e. Bianca van 't Hoogland, A. Serrarens, Ossenisse. Merriën van 2 jaar, grote maat le. Farida, van R. Buijsse. Graauw 2e. Marie van Willemskerke, A. Tollenaar, Hoek 3e. Crandu van Herseur, P. Suij, Absdale. Merriën van 2 jaar, kleine maat le. Bertha v. d. Melo, C. Steyaert, Graauw 2e. Hilda van Zuiddorpe, A. C. Puijlaert, Zuiddorpe 3e. Honda van Duboishoeve, W. L. den Hamer, Axel 4e. Dorina van Spui, Jac Dieleman, Axel 5e. Elsa, van A. L. Scheele, Axxel Merriën van 1 jaar, grote maat le. Jenny van Cocgors, A. Murre. Sluisk I 2e. Clara v. d. Melo, C. Steya rt, Graauw 3e. Rita van Passluis, Wed. C. H. van Waes, Westdorpe. Merriën van 1 jaar, kleine maat s le. Hélëne V. d. Melo, C. Steyaert, Graauw 2e. Gefda van Duboishoeve, W. L. den Hamer, Axel 3e. Dahlia van Axel, A. L. Scheele, Axel. Merrieveulcns, geb. vóór 1 Mei le. Ria, Osw. Kerckhaert, Westdorpe 2e. Bianca van Klaas, C. de Munck, Zuiddorpe. Merrieveulens, geb. na 1 Mei le. Ria, J. C. Audenaerde, Sas van Gent 2e. Roza van Ouden polder, A. van Waes, Zuiddorpe 3e. Mimie van Spui, Jac. Dieleman, Axel. Merriën met afstammelingen le. Iz. de Feijter-de Mul, Axel 2e. Cora van Passluis, Wed. C. H. van Waes, Westdorpe 3e. Biaaca van Nico, E, Serrarens, Ossenisse 4. Margriet van Axel, Iz. de Feijter-de Mul, Axel. Loten van 4 merriën van één eigenaar le. Annie van Nico, Nelly van Annie, Addy van Annie, Jenny, Osw. Kerckhaert, Westdorpe 2e. Luci van Zuiddorpe, Honda van Oudenpolder, Mina van Zuiddorpe, Mirza van Oudenpolder, A. van Waes, Zuiddorpe. AFDELING RUNDVEE. Stieren van 2 jaar en ouder le. en kampioen Valburg Edouard II, van Stierenver. „Onderlinge Samenwerking", Zaamslag Stierne van 12 jaar le. en reserve kam pioen Frisia Eelke, R. Dhert, Zuiddorpe. Stieren beneden 1 jaar le. Frans van Zeedorp, E. de Waal, Ossenisse 2e. Klara's Hans, C. Ha melink, Overslag. Melkkoeien, eenmaal gekalfd la. Bertha, J. de Regt-Dieleman, Zaamslag lb. Bertha, van J. Dobbelaar, St. Jansteeu 2a. Paula, K. Tollenaar. Hoek 2b. Diana I, A. Verschueren, Kuitaart Melkkoeien; eenmaal gekalfd (na 1 Januari) 1. Dirkje, H P. Wolfert, Terneuzen 2e. Betsie. E. de Waal, Ossenisse. Melkkoeien, tweemaal gekalfd vóór 1 Januari) t la. Lena, P.W. Jansen, Hoek; lb. Vera II, J. de Regt-Dieleman, Zaamslag 2a. Marie, A. L Scheele, Axel. Melkkoeien, tweemaal gekalfd (na 1 Januari) la. en kampioene Erna, E. de Waal, Ossenisse lb. Elza I, A. Verschueren, Kuitaart. Melkkceien, driemaal gekalfd (vóór 1 Januari) la. Maria, E de Waal, Ossenisse lb. Emma 19, K. G. Tollenaar, Hoek. Melkkoeien, driemaal gekalfd (na 1 Januari) la. Rita, J. Dobbelaar. St. Jansteen lb. Emma Bertus, W. L den Hamer, Axel. Melkkoeien, viermaal gekalfd (vóór 1 Januari) s la. Paula, Wed M. de Regt, Hoek lb. Cicilia, Wed. Jac. de Feijter, Vogelwaarde. Melkkoeien, viermaal gekalfd (na 1 Januari) 1. P. Th. de Koek, Kloosterzande 2. Martha, E. de Waal, Ossenisse 3. Nora, L. J. v. d. Wege, Axel. Melkkoeien, ouder dan vorige klasse^ (gekalfd vóór 1 Januari) 1. Marie, K. G. Tollenaar, oHek 2. Sonnie van Duboishoeve, W. L. den Hamer, Axel. Oudere melkkoeien la. en reserve kampioene Metta 56, H. P. Wolfert, Terneuzen lb. Vera, J. de Regt, Zaamslag Kalfvaarzen (boven 2i/2 jaar) la. Wietse XI, J. B. van Acker, Absdale lb. Dora, P. Haak, Hoek 2. rBuinie, A. J. de Feijter, Axel. Kalfvaarzen (van 22i/2 jaar, ingeschreven in het N.R.S. la. Hiltje, P. J. Mol, Vogelwaarde lb., lc., Guusje en Juliëtte 2, Baron H. A. A. Collot d'Escury, Kloosterzande. Kalfvaarzen (van 2—21/2 jaar, niet ingeschreven in het N.R.S.) la. en lb. Lies en Loes, Iz. de Feijter-de Mul, Axel 2a. Bonte, A. L. Scheele, Axel 2b. Zaaltje, A. J. de Feijter, Axel 3a. Bruiniet, alsvoren. Vaarzen (boven ll/g jaar) la. Dora III, Fa. Riemens, Hoek lb. Haersina Willemke 42, A. Verschueren, Kuitaart. Vaarzen (van 1II/2 jaar) 1. Vera III, J. de Regt-Dieleman, Zaamslag 2. Coba, A. L. Scheele, Axel. Verzameling fokvee (minstens drie stuks van één eigenaar le. A. Verschueren, Kuitaart 2a. K. G. Tollenaar, Hoek. Groep zelf gefokt (minstens drie stuks) la. E. de Waal, Ossenisse 2a. J. Dobbelaar, St. Jansteen. Koe met minstens 3 afstammelingen 2e. pr. Sonnie van Duboishoeve, W. L. den Hamer, Axel. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat op VRIJDAG 4 JULI 1952, des namiddags van 5 uur tot 6 uur ter gemeente secretarie voor de ingezetenen Nederlanders zowel als vreemdelingen geboren in Mji, Juni en Juli 1887 gelegenheid bestaat tot het a.anvragen van een noocuitkering Gehuwde vrouwen kunnen geen aanvraag in dienen. Axel, 1 Juli 1952 Burgemeester en Wethouders van Axel, De secretaris, Maris. De burgemeester, Van Oeveren.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2