HET RIJDEND MYSTERIE UIT ONZE OMGEVING. AXEL feuilleton. ZAAMSLAG. Onrustig, gejaagd? Doorgereden op de fiets? PUROLgVne'esi JEUGDHERBERGMEUWS. Tot jeugdherbergouders zijn thans officieel be noemd de heer J. van de Ree en echtgenote uit Terneuzen. Het plaatselijk bestuur van de jeugdherberg be staat uit de heren P. L. D J. van 0everen, voorzitter, D. v. d. Berg, secretaris, G. M. Poi- sonnier, Iz. de Feijter, J. B. Pauwels, Z. C. Salomé en mevr. P. de Feijter-de Regt. OPENING GRAANSILO. Hedenmiddag om 3 uur is de Silo van de C.B.T.B. op de Axelse Sassing geopend. Tal van autoriteiten zowel van buiten onze provincie als uit eigen streek waren hierbij aanwezig. O.a. waren aanwezig de commissaris der koningin: de heer Heringa, directeur-generaal van de Voed selvoorziening vertegenwoordigers van het C.B.K., van de gemeentebesturen van Axel, Hoek, Zaamslag en Terneuzen en van de afd. Axel van de Z.L.M. Nadat de autoriteiten in paviljoen „Zomerlust een lunch was aangeboden, werd naar het impo sante gebouw aan de loskade op de Sassing ver trokken. De heer C. de Putter verwelkomde hier in zijn functie van gewestelijk voorzitter van de C.B T B. en president-commissaris van de N.V. Silo de talrijke genodigden, terwijl om tien voor vijf de commissaris der koningin na het doorknippen van een oranjelint het bedrijf in werking stelde. Nadat ook nog door verschillende anderen het woord was gevoerd werd het gehele gebouw dat in vol bedrijf was, terwijl een schip aan de kade lag te laden door de aanwezigen bezich tigd, terwijl in een voor deze gelegenheid ge plaatste tent verversingen werden aangeboden De gehele buurt bood bij deze opening een feestelijke aanblik, want vele buurtbewoners had den bij dit feestelijk gebeuren de vlag uitgestoken, terwijl ook enkele aan de loskade liggende sche pen met alle mogelijke vlaggen waren gepavoi- seerd. Een grote vlag boven op de ruim 30 m. hoge silo bekroonde dit fleurige beeld. (Wij komen op deze opening nog nader terug). JAARVERGADERING „G.O.A." Woensdag hield de visclub G.O.A. haar jaarver gadering in het clublokaal bij de heer E. Pieters. Hierbij waren 91 leden aanwezig. De voorzitter J. Wijna opende deze ?e jaarver gadering met een woord van welkom aan de leden en inzonderheid aan de Belgische leden die deze avond aanwezig waren. Hij hoopte dat de vereniging zal bijdragen tot een groeiende ver broedering tussen de Hollandse en Belgische vissers. Blijkens de jaarverslagen is het aantal leden nu uitgegroeid tot 360, waaronder 80 jeugdleden. De financiën geven eveneens reden tot tevredenheid De aftredende bestuursleden de heren J. Wijna, Em. Pieters en P. II- Westveer werden alle met grote meerderheid herkozen. Verder is er een verheugend bericht dat op de Grote Kreek 75 meter meer beschikbaar zal zijn dan vorig jaar. Ook de Buthkreek en de Bosse Kreek zijn met het vroegtij gepacht. Wat de Kleine Kreek betreft, valt nog niets definitiefs te zeggen, maar het bestuur verwacht ook hierop per 1 Juni te mogen vissen. Voor de rondvraag bestond veel animo. Na de afhandeling van de agenda bleef men nog enige uren in gezellig samenzijn bijeen. Een oorspronkelijke avonturenroman door d'ARGENTY. 22) Ze snelde naar de deuren. Uit de draaideur van Hotel Noord-Brabant stapte een jongeman met een schaapachtig, dom gezicht Zijn blonde kuif zat in de war en hij struikelde in de haast over zijn eigen voeten Op dat moment bracht de machtige motor luid grommend het mechanisme •ïan de wagen in beweging. Schokkend schoot het vervoermiddel vooruit. „Ko-ko 1" riep een teer stemmetje door de aller eerste elxplosies. ,,Stop Stop gilde de bewegelijke Chinees tegen de chauffeur voorin, die z'n voet op het gaspedaal drukte. Maar die hoorde het niet. Opgewonden gebarend holde de vriend van Lise- lotte achter het langzaam optrekkende gevaarte aan. Won Een tenger meisjeslichaam boog zich uit de lokkende opening, toen hij het doel bereikte^ Als in een afschuwelijke nachtmerrie herkende Lola het verwrongen gelaat van de verlate rei ziger, die bijna de bus gemist had en zich nu, vastklampend aan zijn vriendinnetje, op 't laatste ogenblik naar binneD hees. 't Mankeerde er nog aan dat hij dat kind uit dankbaarheid een zoen gaf. Doch dat deed hij niet. Dat durfde hij niet, waar z ij bij zat. „Je behoeft je vriend niet voor te stellen,' zei ze koeltjes tegen Liselotte, „ik heb jonkheer A. G. L. M. F. van Natteluur tot Droogenbroeck ORIËNTATIERIT VEILIG VERKEER 1952. De oriëntatierit georganiseerd door het comité voor Veilig verkeer is ditmaal op Hemelvaartsdag verreden en men had geen betere dag, zowel wat deelname, als wat het weer betreft, kunnen uit zoeken. Gevolg hiervan was dan ook dat 31 auto's 13 motoren en 24 bromfietsen aan de start ver schenen, een record voor Axel en wellicht voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor het ruim 100 km. lange parcours kregen de rijders ca. 3 uur tijd, maar voor velen bleken er onoplosbare puzzles in het traject te zitten, zodat diverse deelnemers ver over tijd aan de finish kwamen. Ongetwijfeld was hiermede aan het gestelde doel beantwoord en gaf het de winnaars te meer vol doening dat zij een goede plaats in deze rit wis ten te behalen, zij het dan dat niet één rijder strafpuntloos bleef. Omstreeks 7 uur kon de einduitslag worden be kend gemaakt van deze succesvolle rit die de deel nemers met verschillende uithoeken van Zeeuwsch- Vlaanderen heeft laten kennismaken. Door een onverwachte moeilijkheid in het paé* ccurs van de bromfietsers was het niet eenvoudig voor deze groep de uitslag vast te stellen maa? ook hier kon na enige vertraging de winnaar wor den aangewezen en ging de wisselbeker dit jaar naar mej. Kool in Goes. Bij de motoren werd de heer J. Overdulve mt 153 strafpunten eerste, daarmede tevens definitief bezitter van de nu tweemaal achtereen door hem gewonnen wisselbeker. Ook de wisselbeker voor het beste M.A.C A.-lid kwam voorlopig in zijn bezit. De verdere uitslag was 2. J. de Klerk, 242 strafp., 3. W>, J. de Putter, 314 strafp., i kapt Haarsma Buma, Terneuzen, 374 strafp., 5. wachtm. Hoop, 410 strafp., 6. Kaijser, 432 strafp. Bij de auto's was de uitslag 1. P. Snoodijk, 63 strafp., 2. mr. Wabeeke, Terneuzen, 99 strafp., 3. J. de Backer, Hulst, 125 strafp., 4. P. Scheele,- Terneuzen, 145 strafp., 5. J. van Damme, 167 strafp., 6. C. Verstraeten, 174 strafp., 7. Diele- man, Kijkuit, 205 strafp., 8. Meeusen, Terneuzen, 216 strafp., 9. van Esbroek, 218 strafp., 10. Ach v. d Linden, 219 strafp., 11. R. R- Visser, Ter neuzen, 221 strafp., 12. J. Verpoorte, 228 strafp. Een viertal auto's en motoren moest wegens pech of het niet kunnen vinden van de route opgeven. AUTO IN BESLAG GENOMEN. Door de Rijkspolitie alhier werd dezer dagen een personenauto in beslag genomen, bestuurd door een zekere B. alhier Toen de bestuurder werd gesommeerd te stoppen, kon hij aan de contro lerende ambtenaren geen geldige papieren van het vehikel tonen, terwijl bovendien het geheel in een dermate verwaarloosde toestand verkeerde, dat het een gevaar op de weg was. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. P. J. Pennings 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg, van Sluiskil Geref. Kerk. 10 en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Us. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds. N. Buffinga, van Rotterdam. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. GEVONDEN VOORWERPEN. Een jasje, Joost de Moorstraat 26; een groene vulpen, Tieter Paulusstraat 26; een wieldop van auto, de Feijter, Buthdijk; een glacé handschoen, café Broekhoven, Zeestraat; twee kleine zwem broekjes en twee baddoeken, Julianastraat 32 een bruinlederen portemonnaie met geringe in houd, Hoogstraate, Nieuwendijk 80; een gebreide wollen kinderkous, Nieuwstraat 33; een houten duimstok, Bankertstraat 22; een blauw zwem broekje, Pieter Paulusstraat 3; een kachelhaakje, Bylocquestraat 1; een breekijzer, Rijkspolitie. al elders leren kennen." IX. GEHEIMEN. Hartverscheurend loeide de claxon door de nog stille straten van de Domstad. De wielen wen telden. Behendig manoeuvreerde de jonge chauf feur het logge gevaarte uit de nauwe binnenstad door de tunnel van de Vleutense weg het lokkende Zuiden tegemoet. Richting 's-Hertogenbosch. De oude Chinees strekte de korte beentjes uit in zijn tot salon gemetamorphoseerde privé-com- partiment. Voorin bij de bestuurder zette Rave- bek zich op de eerste bank. Terwijl Liselotte en haar vriendje nog op het middenbalcon stonden te fluisteren, trachtte Lola enige orde te scheppen in de chaos van neergeworpen bagage in het «htergedeelte, doch ze was er nog niet lang mee bezig toen jhr. A. G. L. M. F. van Natteluur tot Droogenbroeck haar behulpzaam kwam assisteren. Hallo Al bekomen van de schrik Ze gaf geen antwoord. Zeulde een zware koffer uit het looppad en trachtte het ding ergens op een bank te zetten. Flipje hengelde naar het handvat, tilde het valies omhoog en werkte het in het bagagenet „Mei-mei ben je niet verras datt ik instapte „Houd je kop 1" fluisterde zij plotseling. „Moet iedereen dan weten dat ik „O, sorry. Maar we zijn alleen. Geen mens kan ons door het glas heen horen 1 Toe Lola, wees eens lief „Lief spotte zij. „Zijn er dan nog niet ge noeg meisjes lief tegen jou Ga jij raaar naar je vriendinnetje. Of is één conductrice je nog niet voldoende „Lola, ik begrijp je niet I Ik ken maar één EEN RUITERHU WELIJK. Dinsdag werd te Zaamslag het huwelijk vol trokken tussen de heer C. den Hamer van Koe wacht, lid van de L.R. „De Oranje-ruiters" alhier ■en mej. T. Haak van Zaamslag. Vanaf de hofstede van de heer Jac. Haak, de vaïer van de bruid, trok de stoet met Oranje- ruiters als herauten voorop naar het gemeente huis, waar als gebruikelijk een erewacht werd gevormd. Natuurlijk had dit gebeuren op het dorp veel bekijks. KLOOSTERZANDE. AANRIJDING. Woensdagavond had te Kloosterzande een ver keersongeval plaats met dodelijke afloop. Omstreeks 5 uur reed de heer E. J. K. met zijn bromfiets van Kloosterzande in de richting Hulst, toen hij even voorbij de Tasdijk plotseling vanaf het fietspad de rijweg wilde oversteken. Op dat moment naderde uit de richting Hulst een bestelwagen van de Rijkswaterstaat met het gevolg dat de bromfietser werd gegrepen en op de betonweg werd geslingerd, waarbij hij vrijwel op slag dood was Het slachtoffer was 49 jaar en laat 'aan vrouw en 6 kinderen achter. A. M. WESSELS f Op 57-jarige leeftijd is Dinsdag Goes plot seling overleden de heer A. M. Wessels, Zeeuws historicus. Hij was de schrijver van „Waar de Schelde stroomt", „Ons Zeeuws verleden" en „Zeeland in de patriottentijd". De heer Wessels was textielhandelaar, doch hij wijdde zich in zijn vrije tijd aan de historie van Zeeland. SIGAREN GOEDKOPER. Zoals bekend zal met ingang van 28 Mei as. de prijs van de sigaren goedkoper worden door een tijdelijke verlaging van de accijns op sigaren. De winkeliers zullen met ingang van Woens dag a.s. hun voorraad tegen de nieuwe prijzen mogen verkopen. Maandag en Dinsdag a.s. zul len geen sigaren worden verkocht. Voor de oude voorraad sigaren zal het te veel berekende bedrag aan accijns worden terugbeta ld. De betreffende sigarenverkopers wordt aangeraden zich voor opgave van hun voorraad en terugbetaling nog deze week in verbinding te stellen met de ontvanger of de ambtenaren van invoerrechten en accijnzen. Mijnhardt's Zen uw tabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. HET ZESDE BONDSCONCOURS TE BIERVLIET. De Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen hield voor de zesde maal htt jaar lijkse Bondsconcours der traditie getrouw op de Hemelvaartsdag en de organisatie van dit con cours was ditmaal toevertrouwd aan de Kon. Mu ziekvereniging „Harmonie", te Biervliet. Biervliet was dan ook druk bevlagd toen daar Donderdagmorgen reeds verschillende corpsen arri veerden en rond het middaguur, het tijdstip van aanvang, richten vele muziekminnaars hun schre den naar het weiland van de heer C. Calon, waar de muzikale prestaties deskundig zouden worden beoordeeld door de heren Bo ■dijn en Lemans. conductrice en dat ben jij." „Zo, ben ik dat. En Liselotte dan „Liselotte De bleke wangen kleurden met een vage blos. „Ik kén geen Liselotte." Geërgerd draaide de brunette zich naar hem om. „Ik zal je één ding vertellen, gemene leugenaar je kunt dit ritje veilig meemaken als je zo ver standig bent om je als héér te gedragen. Dat me neer Hsieh-Fu een bus gehuurd heeft, wil nog niet zeggen dat zijn gezelschap het recht heeft om in dat vervoermiddel te doen en laten wat hun goeddunkt. Ik beu hier de conductrice en voor mij geldt dezelfde verantwoordelijkheid als bij een normale rit. De passagiers hebben zich naar mijn aanwijzingen te gedragen. Als de dames en heren elkaar iian willen halen, heb ik er niets op tegen zolang er geen gekke dingen gebeuren. Maar tussen passagiers en personeel kunnen dergelijke intieme betrekkingen niet bestaan. Begrepen V En ga nu maar gauw naar Liselotte, want ik heb je hulp hier niet nodig." Verbouwereerd viel Flipje op een bank. „Dus't is uit Alles is uit Met een enorme hoedendoos in haar handen klom zij over de bagage naar achteren. „Natuurlijk is het uit. Of dacht je soms, dat ik zin had als je bijwijf te fungeren En dan hoop je zeker mij straks óók dood te maken hè „Dood te maken Wat-wat denk je wel van mij „Ik V O, met genoeg. Dat je een echte blauw baard bent, die er een stuk of zeven vrouwen op na wil houden en ze één voor één om zeep brengt en in stukjes snijdt. Dèt denk ik. Of heb je Liselotte soms evenmin gedreigd haar dood te zullen maken „Gelukkig" zuchtte de jonkheer, „ik dacht wer- Voor de aanvang had een receptie plaats ii het gymnastieklokaal van de openbare lagere school, alwaar het gemeentebestuur de directeuren en bi' sturen der deelnemende verenigingen en het bonds bestuur ontving. Nadat de gebruikelijke toespraken hadden plaati gehad. o.a. door burgemeester A. P. Kostense va» Biervliet en door de bondsvoorzitter, de heer P A. Ockë van Hoek en enige verversingen warei rondgediend begeven allen zich naar het fraa gelegen en zonovergoten terrein, waar de jurj direct aan haar omvangrijke taak kon beginnet De uitslag is Derde Afdeling (fanfare). Verplicht nummer „Hestia" ouverture, M. J Cerfontaine. „Oefening baart Kunst", Hoofdplaat, 92 3e prijs Chr. fanfare „Hosanna", Axel, 78 p geen prijs. Tweede Afdeling (fanfare). Verplicht nummer Uranus", concertstuk. M. J. Cerfontaine. „St. Cecilia", Philippine, 74 p., geen prijs „Nut en Genoegen", Nieuwvliet, 102 p., 2e pr. „Kon. Aardenburgse Fanfaren", Aardenburg, 1 pt„ 2e pr. Tweede Afdeling (harmonie). Verplicht nummer „Tzigane", twee dansschette»; G. H. Boedijn. „Concordia", Axel, 98 p., 2e pr. Eerste Afdeling (fanfare). Verplicht nummer „Ouverture Symphonique",| G. H. Boedijn. Keuze-nummers „Stella", ouver-l ture, A. Delhaye en „Drusus" ouverture fantastique.l Fr. Jakma. „Ons Genoegen", Retranchement, 73 p., geen I prijs Kon. fanfare „Eendragt maakt magt'' Watervliet (B.), 104 p., 2e pr. Eerste Afdeling (harmonie). Verplicht nummer „Kleine ouverture in klas-I siekc stijl", Joh. Pala. Keuze-nummer „Thtl Geisha", selectie van S. Jones, arr. S. P. v. Leeuw „Harmonie Terneuzen", Terneuzen, 104 p., pr. „De Volharding", Zaamslag, 113 p. Ie pr.| Afd. Uitmuntendheid (fanfare). Verplicht nummer „Caesar en Cleopatra", dra-I matische ouverture, G H. Boedijn. Keuze-num mers „A Handelian Suite", D. Wright en „Psi hymne van F. Rogister „Elk naar zijn krachten", Hoek, 112 p., pr.; „Eendracht maakt macht", Groede, 113 p.,| le pr.; „Geduld Overwint", IJzendijke, 112 p.l le pr.; Kon. Muziekvereniging „Veronica", Zuid-I zande, 104 p., 2e pr.; „Uit het volk, voor hetj volk", Breskens, 96 p., 3e pr. Ere-Afdeling fanfare). Verplicht nummer „Ovuerture Philadelphiqut 1 P. Gilson. Keuze-nummers „Bagatelle" vin Joh. Rixner, arr. P. Molenaar en „Scherzo" vai| Meindert Boekei. „Harmonie", Oostburg, 107 p., 2e pr.; Wel-j doen door Vermaak", Clinge, 96 p., 3e pr. Ere-Afdeling (harmonie). Verplicht nummer „Fridolin", ouverture, P van Mever. Keuze-nummer „Presiciosa", ouvei-j ture, C. M. von Weber, arr. P. Molenaar. „Oefening kweekt kunst", Schoondijke, 122 p le pr. Vaandelafdeling (fanfare). Verplicht nummer „Introductie, Eliegie, Capri- oso", muziekprijs der stad Amsterdam 1952, kelijk dat ik gek geworden was, maar nu merg ik toch dat jij het bent." No. 418 stapelde verder, zonder commentaar! Hij tuurde naar buiten in 't voorbijglijdend lanJ-l schap zonder iets te ouderscheiden. De bedrijvijl heid bij de aluminiumfabriek vermocht hem even-I min te boeten. „Lola" riep na enige tijd het stemmetje Liang-sjin, „Theezetten 1" Er kwam geen antwoord. Ongerust arriveenk het meisje achterin. „Lola, mijn meester vil thee t" Een beetje beledigd daalde de conductrice vaal haar verheven standplaats. ,,Mag ik iniss(hi«| eerst uw plaatsbewijzen even zien „Plaatsbewijzen V Meid, wat heb je V We krij l gen toch geen kaartjes als we 'n hele bus él hurén 1" „Nee, geen kaartjes, maar toch wel een bewijspl van de maatschappij waar het aantal personen vermeld staat." De ander aarzelde, doch toen ze het strakkfl gezicht van haar vriendin zag, trok ze het cou-l vert te voorschijn en gaf ze de bewuste papiereil over. „Zo constateerde de brunette, „dat is één te veel. Jij wordt hier niet genoemd, juffrouw! Meneer Hsieh-Fu, die is er, en zijn tolk, het| jij dat „Nee, dat ben ik" grijnsde de jonkheer. „Zo V' kwam zij hatelijk. „Was dat de ver'| rassing, die je mij wilde bereiden Of moet1! de grote verrassing worden dat je een vriendinnetp meebracht Weet je, dat ik het volste recht heb om haar er uit te zetten Blinde passagiers be-1 hoeven we nog niet te tolereren." (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2