Het Fa 01 Nfemeijer* Gala-Thee HET RIJDEND MYSTERIE De moderne elegante lijn die Uw figuur vraagt CONFECTIE 1(~\ rtI C o s t u S Fijn van Dra Afwezig Z. L. M. no. 254 prima verkoops nil geeft U Visser-Koole's perfecte Enorme is RECLAM 1 bij aanl 2 of f20 3 bij aan pantalo k bij aanl 5 alle ev Tandarts te Terneuzen van 12 t/m 18 Mei Andere tandartsen i waar. Afdeling Axe Ondergetekende zal o terdag 10 en 17 Mei telkens van 2 30 tot in Hotel Porth-de Lo te Axel, zitting houdei het innen der contri over 1952. De Secr.-peningm Iz de Feijter V Thans telefonisch aan ten onder J. A. de Poote aannemer van Land en Transportwerken. Joort de Moorstr. 27. In Damesconfectiez Gevraagd Brieven met opgave va langd salaris ander no Bureau van dit blad. HULST Na een openingswoord door de voorzitter en een toespraak door de directeur werd aan enkele der geslaagden het woord gegeven en zo hielden de heren de Moor uit Terneuzen en Dees van Zaain- slag een causerie, resp. over de sociale wetgeving in de landbouw en bet akkerbouwbedrijf in de huidige tijd. feuilleton. Fantastisch grote keuze in de populaire, midden- en superklasse Irnii7n Prachtige getailleerde MANTELS Moderne, ruim vallende SWAGGERS Fijn kamgaren MANTELCOSTUUMS ntnv n i r r* r c SPORTNIEUWS. T' DUIVENHOÜDERS OPGEPAST. De Rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaan- deren maakt bekend, dat in de periode van 10 tot en met 24 Mei in de gemeente Axel vergif zal worden geetrooid ter bestrijding van hontduiven. BRANDWEER - EXCURSIE. Maandag maakten de brandweercommandanten uit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen onder leiding van de Brandweerinspectie een excursie naar West-Brabant. Hier werd o.a. een tapijtfabriek bezocht en ook het vliegveld Woensdrecht bezichtigd. Al met al een prettige en ook instructieve dag voor de Zeeuwsch-Vlaamse brandweren, die van deze tocht eerst omstreeks middernacht huiswaarts keerden. AANRIJDING. Toen Zaterdagmiddag de 66-jarige M. de K., wonende alhier, in de richting Kijkuit fietste, stak hij op de weg naar Hulst voorbij de Eerste Verkorting nabij de woning van de familie Dees plotseling de weg over zonder te letten op het overige verkeer. Het gevolg was dat de wielrijder werd gegrepen door een hem achterop rijdende auto bestuurd door de heer O. uit Waterlandkerkje. Gelukkig liep de aanrijding vrij goed af. De heer de K. werd niet ernstig gewond aan zijn bovenbeen, terwijl de fiets flink werd beschadigd. DIPLOMA-UITREIKING LANDBOUW. WINTERSCHOOL. Op een officiële bijeenkomst werden vorige week te Hulst aan de leerlingen van de R.K. Landbouw- winterschool de diploma's uitgereikt. Bij deze uitreiking waren o.a. aanwezig de Rijks- landbouwconsulent Ir. Bouman. ir. van Vliet van de N.C.B., de directeur van de landbouwwinter- school te Schoondijke en de burgemeester van Hulst. Het diploma werd behaald door de heren J. v. d. Bulck, Stoppeldijk; G. de Deckere, St. Jan steen; A. Dekker, Zaamslag; F. Goethals, West- Een oorspronkelijke avonturenroman door d'ARGENTY. 19) Een paar seconden bleef het stil, dan informeerde hij verwonderd „Liang-sjin bezit een vriend Ze schudde het hoofd. „Liang-sjin is immers een onbekende Maar Liselotte heeft een vriend. Een vriend, die Liselotte dood wil maken." De geheimzinnige gestalte rees plotseling overeind. "„Die Liselotte moet voorzichtig wezen met haar praatjes, Liang-sjin Anders zou de vriend, die hier bedoeld wordt, bij vergissing wel eens Liang- sjin dood kunnen maken inplaats van Liselotte 1" Het kleine meisje boog nederig het hoofd. „Dus die Lola Lijnders verwacht vanavond Lise lotte met een vriend bij haar thuis in Hilversum En ze weet niet hoe die vriend er uit ziet Of hoe hij heet en wat hij uitspookt „Nee, zij weet niet anders dan een vriend wil Liselotte dood maken. Liselotte erg bedroefd en daarom die Lola vriendelijk voor haar." „O, ik begrijp het. Jij bent een handige kleine bliksem. Jou kan ik gebruiken 1" Terwijl zijn spionne zedig op de kleurige figuur tjes van het Perzisch vloerkleed neerblikte, rom melde hij temidden van de paperassen op zijn bureau. „Zij vertrekt morgenochtend, zei je Liang-sjin keek op en knikte, niet begrijpend. dorpe; G. Joossen, Lamswaarde; L. Mangnus, Stop peldijk; M. Murre, Axel; G. de Theije, Honten'sse; D. Daelman, Westdorpe; G. Dees, Zaamslag; A. van Duijsse, Nieuw-Namen; R. van Hecke, West dorpe; A. Mangnus, Stoppeldijk; H. de Moor, Ter- neuzen; G. Staal, Westdorpe en M. Vael, Si. Jansteen. Naar de 2e klasse werden bevorderd de heren E. Bogaert, Kloosterzande; L. Cornelissens, Ter hole; J. de DDeckere, Nieuw-Namen; J. Dieleman, Kloosterzande; J. d'Haens, Graauw; J. de Koek, Kloosterzande; G. Mangnus, Graauw; R. de Theije, Kloosterzande; A. v. d. Vijver, Graauw; A. Brug- geman, Graauw; A. de Deckere, Clinge; J. Deur waarder, Zaamslag; M. van Driessen, Waterland: J. Kips, Graauw; H. de Maayer, Nieuw-Nameo C. de Theije, Terhole; A. Vereecken, Kloosterzande. Motorsport. MOTO-CROSS TE HULST. ZaterdagnaMtFrlag beleefde Hulst weer een goede dag, dank zij de op de wallen georganiseerde moto-cross. De reputatie die men vorig jaar met dit evenement heeft verworven bleek niet gering te zijn, want van ver uit de omtrek stroomde het publiek naar Hulst toe, met het verrassende resultaat dat na de aanvang van de wedstrijden circa 10.000 betalende bezoekers een plaatsje op de wallen hadden gezocht. De wedstrijden zelf gaven in de series een span nende strijd te zien, waarbij het uitzonderlijke parcours zeker de nodige sensatie bood. In de eerste serie wist de Groot op fraaie wijze de eerste plaats te bezetten, terwijl in de tweede serie de Rijcke onbedreigd eerste werd. In de herkansing bezette Loyez de eerste plaats. De finale beloofde dus zeer veel spanning te zullen brengen en de eerste ronden toen de bes ten poogden een goede positie te bezetten gaven een fraaie strijd, waarbij de Groot eerste was, direct gevolgd door de Rijcke. Jammer genoeg maakte een valpartij van de Groot een einde aan de spanning en was hier mede reeds na enkele ronden het pleit beslist. De Rijcke lag onbedreigd eerste, na ettelijke hon derden meters Calle en wederom ver daarachter de Groot. In een voor deze motorduivels kalm tempo werd de wedstrijd verder uitgereden met slechts enige strijd in de „achterhoede". De eerste vijf werden De Rijcke, Calle, de Groot, Achter de ronde gaten-van het goudkleurig masker blikkerden de ogen van een gevaarlijk man. In zijn hand hield hij een lijst en enkele formulieren. „Ga zitten, ik zal de nieuwe instructies in oirde maken. Ge zult deze tocht meemaken en de grote meester in de bus vertegenwoordigen. Ge weet feeds wat dit zeggen wil Liang-sjin zeeg neer op een pluche stoel. Een vreemde beklemming maakte zich van haar meester. Liselotte moest die domme Lola bespionneren. Die domme Lola zou haar vriendinnetje alles vertellen. De grote meester zou het te weten komen. Alles wat Lola deed en wat niet goed was in zijn ogen. En Lola wist niet wat goed of kwaad was in zijn ogen. Lola zou sterven. Het kleine Chinese meisje sloeg de handen voor haar witte gezichtje en begon zacht te schreien. „Huil maar niet" troostte jhr. A. G. L. M. F. van Natteluur tot Droogenbroeck zijn zogenaamde verloofde, „ik heb nog een verrassing voor je." „Ach, Flipje, ik vind 't zo vervelend dat ik ,van je weg moet En opnieuw begon Lola hartverscheurend te snikken. Hij nam haar in zijn armen en liet het weelderig bruine kopje tegen zijn borstkas leunen. Voor zichtig drukte hij zijn lippen in het glanzend haar. „Mei-mei, we hebben nu toch twee avondjes ge noten. Als je straks terugkomt kunnen we weer verder converseren. Elke avond ,,'t Duurt zo lang I" klonk haar half verstikte stemmetje. „Die reis duurt minstens veertien dagen als 't niet langer is." Sir-Jacobs en Geirnaerdt. Na de eerste twee serie's toonde een andere waaghals, die zijn naam De Wilde eer aan deed, dat men in België wat auto- en motorrijden be treft, niet verlegen is. Het voor de motoren al zware parcours werd door hem met een jeep gereden. Hoe, dat valt moeilijk te zeggen, want het hanteren van stuurwiel en versnelling leek meer op het bedienen van een koffiemolen en een pompzwengel, dan op wat wij normaal rijden noemen. Maar een bijzondere prestatie was het. Een tragische bijzonderheid is wel dat de rijder Loyez, die bij de herkansing de eerste plaats bezette en bij de eindstrijd, na vierde te zijn geweest, door pech moest opgeven, Zondag dodelijk is verongelukt Bij de ook Zaterdag nog te Hulst aangekondigde kampioenschappen van België die Zondag te Waes- munster verreden werden, is hij zo ongelukkig met een andere rijder in botsing gekomen, dat beide rijders, Loyez en Bouwens een zware schedel breuk bekwamen, waaraan zij vrijwel onmiddellijk zijn overleden. Wielrennen. WEGWEDSTRIJD TE HENGSTDIJK. Zondag had te Hengstdijk een wielerwedstrijd voor amateurs plaats over een afstand vau bijna 100 km. Het parcours van ongeveer 5 km. lengte moest dus 20 maal worden afgelegd. Er waren 42 renners aan de start verschenen. Reeds in de tweede ronde trok Maas uit Pin- dorp er tussen uit en geleidelijk aan wist hij verder uit te lopen. Cantineau die poogde zich aan te sluiten bij de vluchter reed geruime tijd alleen voor het peleton uit, maar werd door pech in de groep terug geworpen. Later stelde de Waal een poging in het werk om uit het peloton weg te komen, wat ook gelukte. Onze stadgenoot Rinus Verhelst wist zich bij de Waal te vervoegen, maar de soepel draaiende Maas bleek onbereikbaar. In de 17e ronde wist ook Cantineau zich weer uit de groep t? verwijderen en aansluiting te krijgen bij de Waal en Verhelst. Maas ging met een voorsprong van 3 minuten op zijn drie achtervolgers alleen door de finish. Cantineau werd tweede, De Waal derde en Ver- helst vierde, waarna Roovcrs alleen als vijfde aankwam. Van het peleton wist Inghels de sprint te winnen, waardoor hij beslag legde op de zesde plaats. De tijd van de winnaar bedroeg 2 uur en 30 minuten. „Ik zei toch, dat ik nog een verrassing voor je hadl" „Wat is dat voor een verrassing „Ja" zei hij schaapachtig, „dat kan ik niet zeggen, zie je. Want dan is het geen verrassing meer „Flipje" lispelde ze, „nu moeten we toch heus Een snik. afscheid nemen. Anders merkt vader dat ik zo lang wegblijf." Ze hief een betraand gezirhtjje naar hem op. „Goed, Lola zuchtte hij hartroerend. Hij liet haar los en stak een hand uit. „Flipje „Dag Lola." Dikke droppen rolden er over haaf wangen, toen ze bemerkte dat hij haar geen kus wou geven. Vertwijfeld stak ook zij haar hand toe. „Nou, goeje reis dan" mompelde hij haast on verstaanbaar. „Is dat is dat Mies wat je te zeggen hebt „Mei-mei, wat wou je dan Een redevoering Hij liet haar hand los en stapte van de stoep. „Ik hoop je weer heel gauw terug te zien. En droom maar zoet. Van Ko-ko." Zij gaf geen antwoord meer. Langzaam drukte ze de huisdeur in het slot. Het leek alsof een ruwe mannenhand haar hartje in tweeën had ge scheurd. Met een betraande zakdoek voor haar ogen liep ze luid stampvoetend de trap op. Twee avonden praatte hij over de liefde. En nu ze wegging) hield hij helemaal niet van haar Nee, ze zou nooit meer van hem dromen. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2