Behangselpapier J. G. van LUYK, Stationstraat 20 Vier Walzc J. C. van J. C. van Gratis naar Visser-Koole HET RIJDEND MYSTERIE Het CentrumBioscoop Familie- Fa. J. C. Balatum Kastzeil Vanuit elke ^Zeeuwsch-Vlaamse gemeente vergoedt VISSER-KOOLE Uw buskaartje! Zeer ruime keuze aan de laagste prijzen. Telefoon 99 AXEl Zaterdag 5 Apr" Zondag 6 April Vivece Li Vier soldaten e personen in dit spannende film Jeep gaan zien. The Third Man Zondag 6 en W Martha I Een muziek filr met glans een Eggerth-Kiepura mWÉffia Har Vitr Vel. Ove 33 v Voor Uw Grote sortering naar (Buskaartje aan de kassa inleveren). UIT ONZE OMGEVING. AXEL feuilleton. JAARVERGADERING ALG. BOND VAN OUDEN VAN DAGEN. c. on OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor „Simavi" heeft alhier opge bracht f 258,34. BENOEMD. Met ingang van 1 Juli a s. is benoemd tot eerste luitenant in vaste dienst bij het corps Aan- eti Afvoer Troepen, onze stadgenoot de heer I. Meesen PAASVEE - TENTOONSTELLING. Onder vrijwel ideale omstandigheden hield Axel Saterdag j.l. de traditionele Paasvee-markt. Het weer had op deze dag niet beter kunnen rijn en ook de aanvoer van vee was groot. Het spreekt wel haast vanzelf dat dan ook de publieke belangstelling niets te wensen overliet, zodat het de gehele dag op en om het marktplein een drukte van belang was, terwijl de geluidsinstallatie van de heer van Cadsand, naast de mededelingen die betrekking hadden op de keuring, met vrolijke muziek de stemming erin hield. Omstreeks half elf werd de Markt officieel ge opend door de heer W. Koster, die in zijn openings woord in de eerst? plaats wethouder van Bendegem als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur ver welkomde en voorts de vele belangstellenden en in het bijzonder diegenen die vanuit minder nabije plaatsen hier van hun belangstelling blijk gaven. Spr. weees op de >'n tegenstelling met het alge mene beeld zich nog steeds gunstig ontwikkelende veehandel en op de grote betekenis van de Axelse markt. De heer Koster bracht dank aan allen die op enigerlei wijze hun medewerking aan het tot stand komen van deze markt hebben verleend en inzonderheid aan de heer de Putter die belange loos de keuringen verrichtte, alsmede aan de dienst gemeentewerken en de Rijkspolitie. Met de wens dat deze markt een succes zou mo gen worden verklaarde de heer Koster de Paas- veemarkt voor geopend. Direct hierna begonnen de keuringen, waarvan wij de uitslagen hieronder laten volgen Ere - prijs H. B. Picavet, Hulst. Vette runderen met 4 tanden en meer, niet ge kalfd le pr. A. de Block F. Vermoet, Sas var. Gent; 2e en 2e a Gebr. Verstraten, Axel. Vette runderen met 2 tanden le. A. J. Kras. Sas van Gent; 2e H. Bossche, Sas van Gent Vette runderen zonder tanden le. Gebr. Ver straten, vnd.; 2e. H. Picavet, Westdorpe. Runderen met 4 tanden le. A. Verbist Zn., Zuiddorpe. Stieren 2e pr Ad Scheele, Axel, Ossen met 2 tanden 2e pr. Gebr. Van Duijsse, St. Jansteen. Dikbillen met 2 tanden le H. Picavet, vnd.; Een oorspronkelijke avonturenroman door d'ARGENTY. 10) Achter elkaar verdwenen de witte en de gele gezichten van de zes mannen en de beide oude vrouwen. Twee gedaanten bleven in dezelfde hou ding zitten op de lege emballage. Joe slenterde onverschillig naar de deur en leunde dan ver veeld met zijn schouders tegen het ruwe paneel, dat kraakte onder zijn invloed. Zijn directe chef schraapte de keel alsof hij over een hoogst ernstig probleem nadacht en niet direct een afdoende op lossing kon vinden. „Liang-sjin Het meisje schrok op. Angstig staarden haar wijd open ogen naar het geheimzinnige masker. „Ge hebt alles gedaan wat ik gezegd heb Een moedeloos knikje met het hoofd vormde haar enige antwoord. „Ge hebt werkelijk alle middelen geprobeerd welke ik u genoemd had en nochtans zijt ge"]niet geslaagd Deemoedig sloeg zij haar ogen neer en knikte. Gedistingeerde ZOMERJAPON van uitstekende kwaliteit dupionzijde. Grote maten. In donker rood, blauw, groen of mais. 2e. A. Plasschaert, Zuiddorpe. Dikbillen zonder tanden le. H. Picavet, vnd.; le a. J. Scheele, Hoek: 2e. H Picavet, vnd.; 2e a. H. B. Picavet, vnd. Vette koeien H. B Picavet, vnd. Vette schoten, niet volset le. Wed. J. Ver straten-Boer, Axel. Kampioen Vetvee H. B. Picavet, vnd Reserve-kampioen Vetvee A. Verbist, vnd. Schoonste vet varken le. A. F. Audenaerdt, Axel; 2e. L. de Meij, Axel. Schoonste vleesvarken le. A. F. Audenaerdt, vnd.; 2e. L. de Meij, vnd. Beste zeug le. A. F. Audenaerdt, vnd.; 2e. Gebr. de Meij, Zuiddorpe. Zwaarste varken le. A. F. Audenaerdt, vnd.: 2e. Gebr. de Meij, vnd. NOODLOTTIG ONGEVAL. Toen Maandagnamiddag het 3-jarig zoontje van de heer B. alhier thuis kwam uit de kleuter school, wist het ventje in een onbewaakt ogenblik een doosje tabletten te bemachtigen, dat bij het schoonmaken uit een kast te voorschijn was ge komen. Waarschijnlijk heeft het knaapje gemeend dat het snoepjes waren en hij verorberde de in houd van het doosje. Hoewel ijlings medische hulp werd ingeroepen overleed het ventje een kwartier later aan de hekomen inwendige brandwonden. JAARVERGADERING HARMONIE „CONCORDIA". Vrijdagavond kwam de harmonie „Concordia" alhier in café „Wilhelmina" in jaarvergadering bijeen. Daar zowel de voorzitter als de vice-voorzitter niet tijdig aanwezig konden zijn, werd de ver gadering geopend door het oudste bestuurslid de heer P. J. Scheele, die uit den treure er took weer op moest wijzen dat de opkomst zeer gering was. Hierna kreeg de secretaris, de heer H. van den Berge het woord voor lezing van de notulen en het jaarverslag, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Inmiddels waren ook de voor zitter, de heer J. Blok en de vice-voorzitter, de heer A, Audenaerdt ter vergadering verschenen. De penningmeester, de heer J. Wijna gaf hierna rekening en verantwoording van de gewone dienst en van het instrumentenfonds. Beide bleken met een batig saldo te sluiten. De heer H. P. Dieleman rapporteerde namens de kascommissie alles in orde te hebben bevonden. De heren v d. Berge en Wijna werd dank gebracht voor hun keurig ver zorgde jaarverslagen. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren Andr. v. d. Berg, P. van Hoorn es Jac. van Meurs. De aftredende bestuursleden de here* L. de Meij en P. J. Scheele werden herkozen. Als vertegenwoordiging van de werkende leden in het „Er zal op de bus, die ik noemde, dus fcen andere conductrice komen Een meisje van de maatschappij zelve „Ja." „Ge zijt toch hopelijk niet vergeten welke toe zeggingen ik gedaan heb voor het geval gQ dit doel wist te bereiken Het ravenzwarte haar schudde krachtig van neen. „Wat zult ge thans doen Het blanke gezichtje werd in een plotselinge opwelling van hoop naar de spreker opgeheven. Zacht klonken haar woorden, maar zeker sprak hei vertrouwen uit haar hart, dat aan een overwin ning geloofde. „Ik zal haar plaats innemen 1" Haar chef zweeg. Daar zat nu het schepseltje dat hij uit de goot opraapte in de hoop er een bruikbaar lid van zijn organisatie van te kunnen maken. Daar zat zc in al haar glorie in .de aardse weerschijn van het door hem verstrekte voorschot. Een arme verschoppeling, die nog vol komen vreemd in deze wereld van eigen-belang en het-recht-van-de-sterkste, als leerling misdadig ster bleek te mislukken. En die desondanks in een blindelings vertrouwen op stom geluk en het toe val, voor de zoveelste maal haar figuurtje redde door een optimistisch klinkend plan aan te kon digen een plan, dat ditmaal moest lukken, en dat ook ditmaal onder de onontkoombare drei ging van haar eeuwige noodlot zo vast als een huis op 't punt stond te m i stukken bestuur was de heer H. van den Berge tevoren al herkozen. j Aangezien de vorige Kon. goedkeruring was ver lopen, werd na voorlezing van de thans gewij zigde en aangevulde statuten besloten opnieuw koninklijke goedkeuring aan te vragen. Hierna werd overgegaan tot het uitloten van een drietal aandeleu. De rondvraag leverde voldoende stof voor dis cussie en het bestuur besloot om enige hierin naar voren gebrachte aangelegenheden nader onder de loupe te nemen en deze punten dan t.z.t. op de agenda te plaatsen op de eerstvolgende bestuurs vergadering. Na nog een opwekkend woord aan de werkende leden om met het oog op het a.s. concours te Biervliet de repetitie's niet onnodig te verzuimen en allen zo ijverig mogelijk hun best te doen, sloot de heer Blok de vergadering. Zaterdagmiddag hield de afdeling Axel van de Alg. Bond van Ouden van Dagen haar jaarver gadering in „Het Centrum" alhier, onder voor zitterschap van de heer Abr. Maas. Na een woord van welkom van de voorzitter werd allereerst een minuut stilte in acht genomen voor de drie in het afgelopen jaar gestorven leden, de heren M. Goossen, J. Jonkman en P, Zegers,. De voorzitter betreurde de matige opkomst ter vergadering van de 53 leden waren er 19 aan wezig en uitte verder zijn teleurstelling over het feit dat op herhaalde aanvragen aan het ge meentebestuur om tegemoetkoming in de hoge kos ten van levensonderhoud afwijzend was beschikt. Anderzijds hebben verschillende plaatselijke ver enigingen getoond de ouden van dagen niet te vergeten, waardoor de oudjes op verscheidene uit voeringen enz. van een gratis ontspanningsavond konden genieten. De Bond van Ouden van Dagen is deze verenigingen zeer erkentelijk voor het betoonde medeleven met de oudjes. Ook de harmonie „Concordia" heeft toezegging gedaan, dat aan de leden van deze bond op de a.s. uitvoering gratis toegang zal worden verleend. Het aftredend bestuurslid, de secretaris P. Deïj; werd als zodanig bij acclamatie herkozen. De voorzitter deelde nog mede dat in Axel nog voldoende mogelijkheid aanwezig is om het leden tal op te voeren, daar onze gemeente meer dan 300 inwoners boven de 65 jaar telt. Spr. wekte de leden dan ook op om ieder voor zich te trachten één of meerdere nieuwe leden aan te brengen, Om zodoende met een sterke afdeling op de bres te kunnen staan voor de belangen der ouden van dagen. f Nadat in de rondvraag nog een paar kleinig heden werden afgehandeld, werd deze vlot ver lopen vergadering gesloten De plaats innemen van een volleerd conduc trice bij een bekende maatschappij Twijfelend haalde hij zijn schouders op. „Ik kan haar helpen" zei opeens In-Yin, die de impasse bemerkt had en maar al te graag nader in contact wilde komen met dat tere figuurtje in lila, rose en groen. „Ja" antwoordde onbewogen de stem achter het masker, „daarvoor heb ik ook verzocht dat ge zoudt blijven. Het zal nodig zijn, dat de con ductrice onverwacht ziek wordt of ergens onderweg van het toneel verdwijnt en dat een plaatsver vangster de zorgen voor de passagiers komt over nemen." De jongeman in 't midden van het vertrek grinnikte. „O" lispelde het-aangeboren-goede-hart, „we kunnen haar vergiftigen en ik zal gereed staan, heer.". „Er zijn nog betere middeltjes om haar te dwin gen" mompelde hun gevaarlijke werkgever, „ik zal dit met de meester overleggen. Komt morgen om dezelfde tijd naar het adres, dat ge zojuist geleerd hebt. Daar zult ge mij en de meester vin den. Daar zult ge alle instructies ontvangen. Op het ogenblik valt er verder niets te bespreken." Het meisje en de jongeman verrezen van hun gebrekkige zetels. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2