GUERILLA OP DE PH1LIPPIJNEN Wie MODERN wil zijn en voordeliger uit, die moet bij YISSER-KOOLE zijn! DE D0CHT1 GELD Leuke Beha: J. C. van Li HET RIJDEND MYSTERIE Het CentrumBioscoop v.. Wat U ook wenst, Psychiatrische Telefoon 99 AXEL Zaterdag 29 Maart, aanvang 6.30 en 9 uur Zondag 30 Maart aanvang 4,15 uur Tyrono Power en Micheline Prelle in Het verhaal van vaandrig Chuck Palmer en zijn haveloze oerwouddesperado's, kortweg betiteld Mac Arthur's Guerilla's! Met tommy-guns en dol ken vochten zij tegen tanks en vliegtuigen, Tyrone Power in zijn meest dynamische rol in een merkwaardig ma" Zondag 30 Maar Woensdag 2 Apr Dan Dailey en Een musical met De dochter van het gezag op eei Naam Adres Plaats Opleiding B Geplaatst kunnen v Leerlii Opleiding voor het Aanvangsalaris f na het behalen van Alles met volledige deling en dienstklec Diploma's geen ver hebben bereikt of b een prot.-christelijk of nadere inlichting! Zeer ruime keuzt UIT ONZE OMGEVING. onze grootsteedse collectie's zijn er op berekend Keuze uit duizenden stuks, zowel in de allervoordeligste, als midden- en superklasse AXEL feuilleton. KOEWACHT De man die me verdient ook mi komt vooruit! De heeft hem nodi{ dat de wereld i vraagtStui Uw vr(je t\jd, bij 1 Zó bouwt U ai toekomst. Bedei Kennis is de slei op alle deuren Intliyirlijiil, li Mwrnrttid <"j<| door de I takn/flijk Ondi i. v. On ag de ti <r{jgt ■?!t; pros het NI UW t)jd ls kos 8) De heren grijnsden. „U neemt het aan triomfeerde links. Ze zuchtte, hief dan resoluut het hoofd op, de kin uitdagend naar voren ,,Ik neem het aan. Precies zoals het hier besproken is, mijne heren! Rechts klapte een vlakke hand op het leer. Aardenburg schoof zijn stoel achteruit. „Dus toch!" Over het gelaat van haar directeur gleed een ongeduldig trekje van het soort „zeg het dan". De vertegenwoordiger links rees plechtstatig over eind en stak haar een hand toe „In orde, juf frouw. Morgenochtend om 9 uur komt u op mijn kantoor in Utrecht voor uniform en instructies." Verbeeldde zij het zich of stonden zijn ogen werkelijk vijandig Zijn vingers voelden klam „Tja, dan zullen wij de zaken even moeten afhandelen" zei haar chef, „loopt u even mee voor de overdracht, juffrouw Lijnders V Opgelucht verliet Lola kamer 55 met de drie dampende mannen. Beneden aan de kas, waar ze haastig haar dagrapport opmaakte en het geld van die dag afrekende, leverde ze ook met enige JUBILEUM. Op 1 April 1952 is de veearts, de heer D. de Putter, 25 jaar hoofd van de vleeskeuringsdienst centrum Axel. Na van 16 Juli 1924 tot 31 Maart 1927 .als tweede keuringsveearts te hebben gefungeerd, werd hij als opvolger van de heer L. Boogaert in zijn tegenwoordige functie benoemd. Overeenkomstig het karakter van de jubilaris is dit zilveren jubileum zonder veel officieel ver toon in kleine kring gevierd. BEKRONINGEN OP DE HUISVLIJT- TENTOONSTELLING. Op de Zaterdag alhier in het Torenlokaal van de Ned Herv. Kerk gehouden huisvlijttentoon- stelling werden de volgende prijzen behaald Clubs le pr. „Jonge Kracht", Axel, met pop penhuis 2e pr. meisjesclub „Zaamslag"; 3e pr. Jeugdclub „Zaamslag". C.J.M.V. en C.J.V.F. le. J. Romeijnsen, Ter- neuzen G. de Zeeuw, Zaamslag Nellie Wieland, Janna Penne, Bets Wieles en Mina Noens, allen te Axèl 2e. A. Jansen, P. Schutz, Dien Bolleman, Jozien Wieland, Nellie Jansen en .Janneke Rinn, allen te Axel C. Romeijnsen, Terneuzen ,- 3e pr. C. de Feijter, Axel en P. Geelhoedt, Zaamslag. Afdeling Jeugdclubs individueel le pr. Adriana de Jonge, Terneuzen 2e. Jo Romeijnsen, Terneu zen en Cobi Lensen, Sluiskil 3e. Pleuntje Rinn, Ali Koekkoek en Wim de Feijter te Axel, Fran- cien Drabbe en J. Bol te Terneuzen en J. Klaas- sen te Sluiskil. JAARVERGADERING GER. JONGED. VER. „HET MOSTERDZAADJE" EN KNAPENVER. „SAMUEL". Bovenstaande verenigingen hielden der gewoonte getrouw hunne gezamenlijke feestelijke jaarlijkse bijeenkomst in het gebouw van de Chr. Bewaar school aan de Ds. Jan Scharpstraat, onder leiding van de heer L Hamelink. ïxa opening met gebed las de heer M. Brandes een gedeelte uit de onberijmde 119de Psalm. De ganse avond stond daarop verder in het teken van ontspanning. De aanwezigen werden o.a. onthaald op zang, muziek en voordracht en ook werd er een reciteerwedstrijd gehouden. De hersengymnastiek werd eveneens beoefend, waar mede de bijbelvastheid der jeugd kon worden getoetst. Ter afwisseling werd het eerste zowel als het laatste deel van deze avond met gemeenschap pelijk zingen van liederen en psalmverzen onder broken. Met het middernachtelijk uur in nabij Een oorspronkelijke avonturenroman door d'ARGENTY. verschiet, kon de voorzitter deze overvolle fees telijke vergadering, die in de beste stemming verliep op de gebruikelijke wijze sluiten. JAARVERGADERING „IIET GROENE KRUIS" Maandagavond hield deze vereniging onge twijfeld wel de grootste in Axel haar jaar vergadering. Het bezoek was, zoals gewoonlijk het geval is zeer matig. De voorzitter, de heer Kruijsse memoreerde in zijn openingswoord de gang van zaken in het af gelopen jaar. Helaas moest spr. constateren dat dit niet rustig verlopen is en een ernstig conflict ontstond tussen de wijkverpleegster en het 'be stuur, hetgeen het ontslag van zr. Galle ten gevolge had Na de indiensttreding van zr. Ge- leijnse verloopt alles nu weer vlot. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd en als volgende punt gaf nu de secr.-penningmeester, de heer A. P. le Feber een uitvoerig jaarverslag, waaraan wij het volgende ontlenen Spr. is dankbaar dat de vereniging leeft bij de bevolking, doch zou gaarne zien dat de leden meer meeleefden. Wat te zeggen van de opkomst der leden naar een jaarvergadering. Van de 1385 leden die er op 31 December waren zijn slechts enkelen ter vergadering. Men herinnert zich het Groene Kruis meeesta! slechts bij het aanbieden der kwi tantie en als er hulp nodig is. In vroeger jaren mocht het bestuur nog wel eens belangrijke giften ontvangen als na lang durige verpleging van een patiënt de hulp niet meer nodig was. Sedert meerdere jaren wordt daarvan niets meer bemerkt. Beschouwt men het Groene Kruis als een verzekerings-instituut, waar bij men zich tegen betaling van een premie kan verzekeren tegen een kwade kans Zr. Galle werd ontslag verleend per 16 Juni 1951. In deze vacature werd benoemd zr. K. P. Ge- leijnse, die op 15 Juli haar arbeid kon aanvangen. Het bestuur meent wel dat zij tot volle tevreden heid haar werk verricht. Door de zusters werden in toaal 2416 bezoeken afgelegd. Aan 252 gezinnen werden 518 artikelen uitge leend. De artikelen verkeren in goede staat en er is een ruime voorraad. Het aantal Infraphil-lampeii is onvoldoende, doch hieraan wordt aandacht besteed. Het consultatiebureau voor zuigelingen hield 24 zittingen met 938 consulten. Het kleuterbureau hield 11 zitingen met 212 consulten. Over de t.b.c.-bestrijding kan spr. verheugend nieuws melden. Op 31 December waren nog slechts 15 gezinnen onder controle met 20 patiënten. Deze cijfers zijn nu gedaald tot 6 gezinnen met 13 pa tiënten. De afgelopen zomer kreeg de bevolking gelegenheid om zich te laten fotograferen, maar gelukkig bleek slechts sporadisch tuberculose aan- weemoed haar houten koffertje in met de zo ver trouwde kaartjes. „En wat gaat u nu doen vroeg Aardenburg Vriendelijk. Nummer 418 streek een denkbeeldig plooitje uit haar grijze rok. Haar lippen plooiden zich tot een gewilde glimlach. „Instappen." Hij zag haar ernstig aan „Ik hoop u heelhuids terug te zien." Op dat moment voelde de conductrice weer het dreigen van een naderend onheil, doch ze schud de die bijgedachten van zich af. Twee weken va- cantie lagen voor 't grijpen. Twee weken haar vleugels uitslaan over de grenzen Geen ver velende forensen, geen lastige tantes en geec schreeuwerige schoolkinderen meer. Geen Maan- dagochtendhumeurtjes en geen halfuursdienst met hoogstens tien minuten pauze tussen twee ritten Alle zorgen vielen van haar af. Wat er voor in de plaats kwam was nieuw en avontuurlijk. Waarlijk, ze behoefde slechts één ding te doen Instappen III HET GOUDEN MASKER Zoekend dwaalde de lichtbundel over de schil ferende verf van een oude, verweerde deur. Scherp tekenden de nerven zich af in het vermolmde hout. Een ogenblik later omhulde de diepe duisternis weer het geheimzinnige huis. Slechts drie korte wezig te zijn.' Ook werd weer een moedercursus gegeven, waar aan 23 dames deelnamen. Over het kraamcentrum kan spr. weinig meedelen. Door ziekte van de pen ningmeester zijn geen volledige gegevens beschik baar. De financiële uitkomsten zijn nog bevre digend, doch de deelname voor opleiding tot kraam verzorgster is te gering. Wij zullen alles in het werk moeten stellen om voldoende verzorgsters op te leiden. De heer Wolfert rapporteerde namens de kas- commissie alles in orde te hebben bevonden. De ontvangsten bedroegen f 19.716,95, de uitgaver. f 19.426,24, zodat een batig saldo resteerde van f 290,71. Bij de bestuursverkiezing werd de heer lz. de Feijter Wz. herkozen. Bij de rondvraag werd nog gevraagd naar de behandeling van rhcuma-patiënten, waarop door de heer Blok, als lid van het provinciaal bestuur een korte toelichting werd gegeven. NIEUWE WONINGEN UITGEGEVEN. Dezer dagen zijn weer een 20-tal woningen van de laatste nog in aanbouw zijnde complexen in plan West voor bewoning toegewezen, terwijl ook de overigen in een vergevorderd stadium van af werking verkeren, zodat deze binnenkort ook voor de toekomstige bewoners gereed zullen zijn. BILJARTEN. Maandagavond bracht de Axelse Biljart Club (A B.C.) een tegenbezoek aan „Vermaak na Taak" te Lokeren (B.) Deze returnmatch is geëindigd in een gelijk spel (1313), daar de A.B.C.-ers zes partijen wis ten te winnen, maar ook zes maal de eer aan hun gastheren moesten laten, terwijl één partij on beslist eindigde, „Vermaak na Taak" had voor deze tweekamp een fraai Delfts blauw wandbord uitgeloofd voor de winnende club. Daar onze stadgenoten Zaterdag 15 Maart hebben gewonnen met 1612 en nu gelijk speelden kwamen de A.B.C.-ers in het bezit van deze tropheej, GEVONDEN VOORWERPEN. Een kinderwantje, Oudeweg 59. AANRIJDING) Zaterdagmorgen werd de heer R. Baert alhier bij het oversteken van de rijweg aangereden door een bus van de Z.V.T.M. De heer B. had zeer waarschijnlijk de bus niet horen aankomen en stak plotseling, vlak voor de aankomende bus de weg over. Het slachtoffer werd tegen de grond geslingerd en een tiental meters meegesleurd, waar bij hij een hersenschudding opliep. De chauffeur van de bus treft geen schuld. tikjes verbraken de stilte. Het afgesproken sig naal van een verwachte samenzweerder, die binnen gelaten wenst te worden. Langzaam zwaaide de deur open op de goed ge oliede hengsels. Even onhoorbaar sloot de voort glijdende gedaante de toegang tot de vergader plaats achter zich af. Nu speelde het licht van de lantaren over zware balken en stevige gren dels. Deze deur was in werkelijkheid niet zo wrak als zij er aan de buitenkant uitzag. Gerust gesteld richtte de nieuwe bezoeker de straal van zijn lamp in de andere richting. Een lange gang met ruwhouten wanden strekte zich uit voor zijn ogen. Ergens voerde een kale trap omhoog, daarlangs voerde ook het touw dat één der deurgrendels bediende. „Is hier niemand bromde hij voor zich uit. „Boven." klonk het kortaf uit de richting van de trap. De lichtvlek tastte langs de treden omhoog. Niets, niets, niets Vuilhouten planken, geklonterd stof, een kwast in het bout. Hoger rees het schijnsel, overspringend van tree op tree. De zevende, niets. De achtste, niets. De negende Een donkere laars tekende zich plotseling af in de ronde lichtvlek, die nu niet verder tastte omhoog, doch stilhield bij de ontdekking van het zo zwaar geschoeide lichaamsdeel. (Wordt vervolgd.

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2