NYLON-Week PASEN komt in zicht!! m 1 L. VEE Het lich HET RIJDEND MYSTERIE Firma J. halve pi De natuur vernieuwt zich. Ga naar VISSER-KOOLE Het Ceii ABBOT E in het vre 1 N V. Boek en Wei Gem eentebegroting (kapitaaldienst) Matthaus Passion te Kuist steeds excelsior! Als EXTRA RECLAME geven wij het tweede paar van deze mooie kwaliteit Nylons aan Ook U wilt IETS NIEUWS, IETS MOOI's, IETS APARTS! maak gemakkelijk keuze uit grootsteedse coliectie's. Wij ziji Ook in KINDl UIT ONZE OMGEVING. Pr Hem Telefoon 99 Zaterdag 22 Maai Zondag 23 Maart PeJTRy Oow en (B Een Universal int baring is van de onze hedendaagse van twee jonge m en menselijkheid, genis van onze n Zondag 23 en Mo Een geheel nieuv it •.i/'h ?ii|t amuse laar 100 :hlegioei D O XI adv VOOR DE S Ki Pt AXEL feuilleton. KINDERSPORTKOUSEN met nylon vanaf O 95 MOOIE HERENSOKKEN met nylon 2.55 WERKSOKKEN met nylon2.70 DAMES WERKKOUSEN met nylon 2.05 Sterke Nylon DAMESKOUSEN 4.10 4.15 4.55 4.98 De Nylonkous van f 4,98 Is moot geminderd en van fijne en sterke kwaliieit. r M Uits W adn O Nonr-i 224 bh J, iS O ui ran en zijn in Joe< Mary 3tieve-r< bladzij vermot Indien per pos ding fr Ingezonden door Betalin s.v.p. i Een af een ge postzei HET WOORD. „Het Woord'' van de Deense schrijver Ktj Munk trekt èn als boek èn als toneelstuk èn als film overal de belangstelling. Zo was ook bij de ver- toning van deze film in „Het Centrum" alhier tot voldoening van de organisatoren de zaal flink bezet. Na het voorafgaande bijprogramma richtte Ds. Pennings zich voor het begin van de film tot de aanwezigen en drukte zijn tevredenheid trft over dit succes en gaf vervolgens een uiteenzetting van de betekenis van dit bijzondere werk, dat hierna de volle aandacht van de aanwezigen boeide. Wat betreft de inhoud van deze film verwijzen wij naar de beschrijving ia ons nummer van vorige week Dinsdag. Z.V.U. - TONEEL. Gisteravond heeft de Z.V.U. haar toneeluitvoe ringen voor dit seizoen in Zeeuwsch-Vlaanderen besloten met een succesvolle opvoering te Oost burg van „Zijne. Excellentie" een modern Engels toneelspel. De Haagse Comedie heeft zich bij de opvoering van dit stuk van haar beste zijde getoond en al stelde de ene rol dan ook hogere eisen aan de speler als de andere, allen kweten zich op voor treffelijke wijze van hun taak, waarhij wij dan Bob de Lange als Zijne Excellentie en Theo Fren- kel en Anny van Duijn als Sir James Kirkham en zijn echtgenote nog even afzonderlijk willen noemen. Het zou ons te ver voeren om de inhoud van dit stuk hier weer te geven maar zowel de lief hebbers van het blijspel als degenen die „een stuk met inhoud" prefereren, hebben deze avond ten volle kunnen genieten. Plaatsgebrek noopte ons in ons vorig nummer het overzicht van deze begroting te laten ver vallen, doch -wij menen terwille van een algemene indruk dit overzicht toch niet achterwege te laten. B en W delen in hun voorwoord mede, dat in deze begroting alleen strikt noodzakelijke ra mingen, verband houdende met de gewone dienst, zijn gedaan, doch dat geen nieuwe uitgaven zijn opgenomen, zelfs geen uitgaven, die toch nood- in vorige Vroegere Diensten Algemeen Beheer Openbare Veiligheid Volksgezondheid Volkshuisvesting Openbare Werken Eigendommen, niet voor openbare dienst bestemd Openbaar gewoon lager onderwies Bijzonder gewoon lager onderwijs Bijzonder uitgebreid lager ond'irwijs Nijverheidsonderwijs Onderw. Kunsten en Wetensch. niet vallende onder vorige hoofdst. Economische aangelegenheden Eigen kapitaal Reserves Waarborgsommen Kasgeld voorzieningen Overige inkomsten en uitgaven Geldlening zakelijk zijn ter voortzetting van de jaren aangevangen kapitaalswerken. Deze handelwijze is met opzet gekozen om de behandeling van de gewone dienst te kuunen be spoedigen. De kapitaals-inkomsten en uitgaven zul len zo spoedig mogelijk bij begrotingswijziging aan de begroting worden toegevoegd. De cijfers in deze primitieve begroting zijn als volgt Inkomsten 2000, 2275. 3810. 625 33473.38 17340— 1550— 2407— 4195— 1860— 1440— 1500— 17650.18 Memorie 23846.79 431.55 1417000— 200 3357144.08 Uitgaven 194102.79 44800— 28290— 1250— 4871662.02 413398.80 94327.11 12582— 34745— 13290— 2880— 60000— 291630— 23846.79 431.55 1417000— 6000— 58127.75 Algemeen totaal Totaal der nadelige sloten Totaal der batige sloten Per resto nadelig slot 4888747.98 7568363.81 f 5.978.632,16 f 3 299.016,33 f 2.679.615,83 Een oorspronkelijke avonturenroman door d' A R G E N T Y 6) Geroezemoes, ratelende machines, rinkelende tele foontoestellen, aanééngerijde tafels met paperassen, mensen achter glas. Een portier hield haar tegen „Waar wilt u heen „Kamer 55, meneer Aardenburg." „Een ogenblikje." De huistelefoon bracht het verlossende woord. Nummer 418 mocht doorlopen, de trap op, links om, vierde deur rechts, aankloppen. Lola haastte zich naar boven, vond de bewuste kamer en tikte tegen het matglas, dat haar van het inwen dige scheidde. „Binnen I" Op de drempel bleef het meisje een ogenblik beduusd staan In het ruime kantoorlokaal, waar ze nu binnentrad, zat niet één chef achter een zwaar eikenhouten bureau, maar rustig dampend hingen er vier heren in de rond een laag tafeltje geschaarde clubfauteuils Witporceleinen kopjes, enorme asbakken, op de achtergrond boeken, groene gordijnen voor het brede vensterZe zag h»* in één oogopslag, terwijl vier hoofden zich lang zaam omwendden naar haar grijs geüniformeerde figuurtje. „Juffrouw Lijnders V" „Die ben ik, meneer Aardenburg." Ze sloot de deur en trad nader. Een verwon derde trek verscheen op het gelaat van de spreker. „U kent me „O nee, maar ik herkende uw stem van de telefoon." Eén der anderen begon te lachen „Daar ga je jongen. Tegen zo'n vrouw is geen mens opge wassen." Goedkeurend knikkend keek hij haar aan. Lola wist niet precies wat ze van de vertoning denken moest. Als ze haar ontslaan wilden, kon dat beter zónder grapjes gebeuren. En als dit edele klaverblad over salarisverhoging beraadslaagde behoefden ze haar geen examen af te nemen. Haar prestaties bleken ook uit haar dagrapporten en uit de aantekeningen van de controleurs. „Gaat u zitten, juffrouw Lijnders." De stem van de personeelchef klonk vriendelijk. Hij stond op en schoof eigenhandig een vijfde stoel aan, waarin ze wegzonk zelfs met haar lichte gewicht. „Nummer 418, dat klopt" mompelde de heer op leeftijd aan haar linkerzijde, die nauwkeurig haar uniform en al wat daar uitstak aan een onderzoek scheen te onderwerpen. Ze kende hein niet. Ze pijnigde baar hersens af, of één van de aanwezigen soms een passagier voorstelde, die ze per ongeluk ergens beledigd had en daarom was komen klagen bij de directie. Geen van deze Ook de Axelse bezoekers, die in aansluiting op de twee laatste successen in groot aantal (twee bussen) besloten deze voorstelling te gaan b wonen, zullen van dit besluit geen spijt gthiJ hebben Moge de Z.V.U. volgend jaar bij haar toneel uitvoeringen een even gelükkige keuze doen, als zij aan het slot van dit seizoen heeft gedaan In geen enkele zaal is de acoustiek ook maar in het geringste te evenaren aan de grote Basiliek te Hulst. Voor de vijfde maal werd hier de Maathaus Passion van Bach uitgevoerd, deze maal door h t Rotterdams Philharmonisch orkest en koor onler leiding van Eduard Flipse, met medewerking van het Hulsterse jongenskoor. De acoustiek van de Basiliek is er mede de oorzaak van dat deze uit voering zelfs wijd en zijd over de grens bekend Zo zaten we aan de ene zijle naast Kortrijkenaar- en aan de andere zijde naast Amsterdammers, die verklaarden, dat hoewel zij geregelde bezoekers zijn van talloze dergelijke uitvoeringen, zij h f zich nooit zó hadden kunnen voorstellen. De basiliek was overvol, zodat een volgen/ keer de plaatsruimte zal moeten worden uitgebreid Orkest, koor en jongenskoor klonk hemels, het geen niet in het minst te danken was aan de izeer kundige leiding van de dirigent Eduard Flipse De roem welke de grote zangeres Corry Rijster vooruit is gegaan was niet overdreven en stelde de hooggespannen verwachtingen niet teleur. Haar zingen was volkomen af en haar engelachtige Stem bracht de toehoorders in verrukking. De alt Annie Hermes zong met een warm geluid gaaf en voortreffelijk Laurents Bogtman, welke Je hele partij uit het hoofd zong, viel bijzondei in de smaak met zijn buitengewone stem en zo. g de Christus-rol uitnemend. De evangelist Heinz Marten is een tenor var. de hoogste rang en wekte ieders beworU'rinji voor zijn sublieme vertolking van deze moeilijk/ partij De jonge tenor John van Kesteren wor all-- harten door zijn frisse en heldere stem en don* zijn fijne dictie. De bariton Leo Ketelaars die de basrol zong bekoorde door zijn prachtige stem en zijn O ;r- tuigend beheerst zingen. Bij de instrumentale solisten viel vooral op de violist Salvatore Thomasso, door zijn fijngevoelig spel. De indrukwekkende uitvoering hield aller aar dacht gevangen en is geslaagd als nooit tevoe- gezichten kwam haar bekend voor. De tweede spreker schraapte nog steed- d- keurend knikkend, zijn keel. „Ahum, wij a u hier ontboden, juffrouw, eh Lijnder- in met u een eh een overplaatsing te bespr-ken." Overplaatsing 1 Lola knipperde met ha.. igeii belgreep nog niet precies of dat promoti >e- tekende, of een nieuw soort van afdanket „U bent op de hoogte van de moderne tal. i i'" „Ja meneer." Inwendig voegde ze er aan loe wat heeft dèt er mee te maken als ik op 'een andere bus kom. Wanneer zien we nu een buit-n- lander op die dorpslijnen. „Ik heb hier uw sollicitatiebrief van vori^ ja.n Voor de verbaasde blikken van de conductrice ontvouwde hij haar epistel, waarmee zij he trekking bij de maatschappij verworven had Haar hendschrift scheen hem in hoge mate te int -res- seren. „LI bent in China geboren Pu „Jawel meneer, ik hoop alleen dat u me daarom niet op een bus met pindamannetjes neer zult zetten." De reactie op haar woorden was heel anders dan zij gedacht had. üc heide mannen links en rechts, die zich nog buiten de discussie hadden gehouden, schoten gelijktijdig naar voren „U kent Chinees Zij haalde haar schouders op. „Een beetje shan tung. 't Mag ge ;n naam hebben." „Maar u hebt ruim twintig jaar in 't land ge woond 1" (Wordt vervolgd)

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2