POPEMT'oo»' "SLM" HET RIJDEND MYSTERIE D.D. Voor vlijtige handen UIT ONZE OMGEVING. AXEL FEUILLETON. i) Last van zennwen? SPORTNIEUWS. BEKENDMAKINGEN. Geneesmiddel tegen huidaandoeningen, de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. EEN ENGELTJE VAN NIETS. Dinsdagavond werd voor Axel de laatste Z.V.U.- toneelvoorstelling in dit seizoen gegeven in „Het Centrum". Alhoewel deze voorstelling werd gegeven naar aanleiding van het resultaat van „De mooiste ogen van de wereld" en derhalve laat in h:t sei zoen nog moest worden getracht om een der grote toneelgezelschappen naar Axel toe te krijgen, is men hierin niettegenstaande vele moeilijkheden toch wel bijzonder goed geslaagd en behoort de opvoe ring van „Een engeltje van niets" tot een van de beste, die wij de laatste jaren iu onze streek hebben gezien. Het zou ons te ver voeren al de verwikkelingen die de komst van het engeltje veroorzaakte hier op te sommen maar het naïeve wanbegrip van dit engeltje, inzake dc aardse toestanden heeft zek r eenieder kostelijk geamuseerd, niet het minst dooi de kostelijke vertolking die de eerste-jaars beroeps actrice Kitty Janssen hiervan gaf. Ook de andere spelers voldeden zeer goed en een langdurig applaus, alsmede bloemen voor de da mes, vertolkten dan ook de dank van het in redelijk aantal aanwezige publiek. t Wij hopen de Nederlandse Comedie een volgend seizoen nog eens in Axel terug te zien. De toneelliefhebbers menen wij er verder nog op te mogen wijzen, dat a.s. Maandag weer een Z.V.U.-toneelvoorstelling op het programma staat, nu in Terneuzen, waar het Rotterdams Toneel o.a. met Charlotte Kohier, Nell Knoop, Coba Keiling, Ko van Dijk en Richard Flink, zal spelen „De Passiebloem", een uit het Spaans vertaald stuk van Jacinto Benavento. AANRIJDING: Vrijdagochtend kwam op de provinciale weg Axel- Terneuzen een Z.V.T.M.-bus, -komende uit de rich ting Terneuzen in botsing met een uit de richting Axel komende wagen bespannen met een paard, van de heer J. uit Zuiddorpe. Ter hoogte van de Magrette ontmoetten beide voertuigen elkaar, waarbij door heide bestuurders niet voldoende rechts werd gehouden of uitgeweken met het gevolg dat een wielnaaf van de vracht wagen in de carrosserie van de autobus drong en deze vrij ernstig beschadigde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. AUTO- EN MOTORCLUB OPGERICHT. Donderdagavond kwamen in Hotel „De Graan- beurs" een twintigtal auto- en motorsportliefheb- b-rs b en teneinde zo mogelijk te komen tot richtinvan een auto- en motorclub voor Axel ■i', omgeving \h een inleidend woord van de heer P. Lcfeber .ilfe aanwezigen te kennen hun schouders Ie dit streven te willen zetten en werd offi- el tol oprichting besloten. i men verwacht dat nog meerdere liefheb- 1 - t i onze omgeving zullen willen toetreden, ver.) thans nog niet overgegaan tot het benoemen v.fii een definitief bestuur, doch werd een voor lopig bestuur gekozen voor een periode van drie maanden. Hierin hebben naast de voorzitter zit ting drie auto- en drie motorsportliefhebbers. Dit bestuur is als volgt samengesteld P. Le- feber, voorziter, Cyr. Vcrstraeten, secretaris, A. Visser, penningmeester en M. de Feijter, H. Goos- sens. J. C Vink en A. E. Wolfcrt (Hoek) leden. De club zal de naam dragen van Motor- en Autoclub Axel en Omgeving" (M.A.C.A.) 4 De contributie werd vastgesteld op f5 per jaar, terwijl getracht zal worden om zo spoedig mogelijk als vereniging voor het voetlicht te tre den door het organiseren van een oriëntatie-rit. „CONCORDIA" BRACHT SERENADE. Donderdagavond rukte de harmonie „Concordia" uit, teneinde een van haar trouwste werkende leden, Michiel van Arenthals, die des middags in het huwelijk was getreden met mej. Maria Moes, een muzikale serenade te brengen. Rond acht uur verscheen de harmonie voor het feestlokaal, hotel ,,'s Lands Welvaren" en werd na een paar opgewekte marsen het bruidspaar dcor de heer A. Audcnaerdt toegesproken en ge lukgewenst namens de muziekvereniging, waarbij de vicc-voorzitter tevens de hoop uitsprak dat Michiel nog tot in lengte van dagen zijn krachten aan „Concordia" zou geven. Tevens werd hem namens het bestuur en de werkende leden een fraai geschenk aangeboden. Na een kort dankwoord van de bruidegom voor de muziek en het mooie cadeau werden de muzi kanten naar binnen genodigd en werden de tal rijke feestgenoten tussen de gebruikelijke tracta- ties door ook binnen nog op enkele muzieknum mer! jes vergast. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 Maart 1952. Ned. Hen. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings. 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg, van Sluiskil 7 uur Ds. J. v. d. Graaff, van Nieuwvliet, Jeugd dienst. Geref. Kerk: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. (Fröbelschool, Nieuwstraat). 7 uur Ds. II. van Minnen, van Huizen. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruinlederen portemonnaie met inhoud, Wilhel- minastraat 41een wollen wantje, Prins Hendrik straat 32: een paar kindcrwantjes, Bankertstraat 22: ene alpinomuts, Julianastraat 66: een gebreide witte wollen want, een paar kinderwantjes, een koperen gewicht en een zwarte portemonnaie, Kazerne Rijks politie: een broche, Vaartwjjk 7: een vulpenhou- der met glazen pen, Kanaalkade 67: een paar blauwgrijze kinderwanten, Prins Hendrikstraat 17: twee blauwe kinderwantjes, idem: een paar kin derwanten, Singelweg: een huissleutel, Oudeweg42; een kinderwantje, Postkantoor; een bruin wollen kinderhandschoen, Bvlocquestraat 6; een rijwielge- reedschaptasje met inhoud, Nieuwendijk 70; een blauw kinderwantje, Emmastraat 24: een roodlede- ren portemonnaie, Noordstraat 37; een glacé hand schoen, Emmastraat 68: een muntbiljet, Prins Mau- ritsstraat 2; een spiraalveer van auto, Nieuwen dijk 36; een broche, Oudewijk 9. Een oorspronkelijke avonturenroman door d'ARGENTY. VOORWOORD Ditmaal hebben wij de hand kunnen leggen op een originele avonturenroman van de bekende schrijver d'Argenty. Zij, die zijn vorige verhalen gelezen hebben, weten dus reeds welk een boeien de lectuur hen wacht. In „Het Rijdend Mysterie" voert de auteur ons per autobus over de grens. Een wakkere con ductrice ontvangt de vererende opdracht om de helengen van haar vaderland te verdedigen tegen de brutaliteit en brute kracht van een bende co- caïne-smokkelaars. De onbekende leider daarvan, die zich steeds verschuilt achter een gouden mas ker, wil van deze autobus gebruik maken voor zijn grootscheepse misdadige plaunen Natuurlijk slaagt Lola er in, om het zogenaamde „Gouden Masker" te ont-maskeren, maar vóór het zover is, beleeft zij als conductrice, als spionne èu als vrouw, de dolste verwikkelingen. Het gezelschap in de bus weet niet meer, wie er ver trouwd of gewantrouwd moet worden. Allen staan onder verdenking en het gevolg is een grote ver warring waarvan ten slotte de smokkelaars het slachtoffer worden. De schrijver heeft lang geaarzeld over de titel, die hij aan dit oorspronkelijke Nederlandse boek kon geven. „Liefde per Autobus" of „Cocaïne,, vormden ernstige concurrenten. Maar zijn secre taresse doopte dit werk „Het Rijdend Mysterie" en dat is de beste naam voor de serie (span nende smokkel-avonturen, welke u in het ver volg in ons blad kunt beeven I I. BEGINPUNT Sinds Lola kennis maakte met de eerste kersen ontwaakte er in haar hart een teder gevoel voor de anders altijd zo arrogante en egoïstische fat op dc achterbank. Het gebeurde niet zo vaak. dat een passagier iets van zijn overvloed deelde met de conductrice. Van hem had zij het in ieder geval niet verwacht, Hij zat er mee in zijn maag. Met die kersen. Hij zat er ook mee in een zak Andere kersen. Die gaf hij, volgens z'n ei,j>n woorden, aan het mooiste meisje in de bus. Zo at Lola dit jaar haar eerstelingen. En ter wille van de collegia liteit liet ze de chauffeur van de ipilde gave meegenieten. „Ja, ja, smul maai lekker, m'n kind" sprak de bewuste jongeman glimlachend naar haar grage lippen. „Ze zijn voor je gemaakt 1" De brunette wierp hem van onder haar 'grijze baret een dankbare blik toe. Ze smulde in-der- daad. Ze verkocht haast de steeltjes inplaats van haar kaartjes, ze wisselde geld tegen pitten en ze riep per ongeluk „Groene Kers" toen de bus Groene Kan naderde. Maar 't was ook te warm om normaal dienst Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Iedere dag die ons nu dichter bij de Zondig brengt hoort men in onze gemeente meer en meer spreken over dc twee actuele sportgebeurtenissen die er die dag staan te gebeuren. Enerzijds zijn het de supporters van de v.v. Axel, die de kansen van de oranje-witten beoordelen in de belangrijke wedstrijd tegen De Zeeuwen. Anderzijds zijn het de talrijke Axelse wielersportliefhebbers die met grote belangstelling uitzien naar wat onze Axelse ren ner Rinus Verhelst zal verrichten in zijn eerste grote wedstrijd van dit seizoen, de Omloop van „Het Volk". VERHELST KAN NIET STARTEN Onze plaatselijke favoriet zal echter helaas Zon dag niet kunnen starten in deze grote wielerwed strijd. want een lichte ongesteldheid noopt hem tot enige dagen huisarrest. Dit is eens te meer te be treuren, daar hij in enige trainingsritten van de Z.^S .C. „De Scheldemond" heeft getoond in een goede conditie te zijn, wat dan ook een belofte inhield voor een succesvolle prestatie van onze plaatselijke pedaleur. in het schoonmaakgetijHamea Gelei DE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN De Axelse voetbalsupporters, ja eigenlijk wel de voetbalsportliefhebbers uit geheel onze streek staat de wedstrijd van het seizoen te wachten, n I AxelDc Zeeuwen. Want deze match is niet alleen voor de oranje hemden van zeer groot belang. Geheel Zeeuwsch- Vlaanderen hoopt en verwacht, dat het Axel mag gelukken deze wedstrijd te winnen. Een resul taat dat tevens perspectieven zou openen om de ere-titel in de wacht te slepen en mogelijk het 2e klasserschap kan brengen, waarmee Zeeuwsch- Vlaanderen het volgend seizoen twee vertegenwoor digers zou hebben in de 2e klasse, wat niet alleen voor het spelpeil van onze streek ten goede zou komen maar ook voor de voetbalminnende be woners van ons gewest weer aantrekkelijker wed strijden zou brengen. Het is niet gemakkelijk omtrent zo'n belang rijke ontmoeting een voorbeschouwing te geven, want hoe dikwijls komt hel niet voor dat de uit slag van een wedstrijd alle zorgvuldig voorbe reide en naar menselijke berekening uitgekiende prognostieken tart. Deze onzekerheid vormt echter juist dc aantrekkelijke zijde van de voetbalsport. Wij willen ons niettemin toch aan een voor spelling wagen aan de hand van de tot nu toe in deze competitie bereikte resultaten. Als wij de ranglijst dan zo eens gadeslaan springt direct in het oog dat de oranje-witten naast hun puntenvoorsprong ook een aanzienlijk beter doel- geiniddelde hebben dan de Scheldestad-bewoners. Voor Axel zijn deze cijfers 18 wedstrijden met een doelgemiddelde van 5620 en 29 punten voor De Zeeuwen 17 wedstrijden met een doelpunten- aantal van 4322 en 26 punten. Wanneer de oranje-ploeg zich in deze wedstrijd gedragen door de aanmoedigingen van dc vele supporters, die zich Zondag langs de lijnen zul len bevinden, kan ontplooien tot haar beste spel, dan kunnen de gasten met lege handen over dt- Schelde worden teruggestuurd, wat hier ook vrij algemeen wordt verwacht. De oranje-mannen zullen ook rekening moeten houden met het feit te doen. En als ze dan een verwaande kwast van zijn kersen af kon helpen Moe van het rusteloos heen en weer hebbelen in de gedurig voortschokkende autobus plofte zij een ogenblik naast hem neer op de halflege ach- terbank. „Poeh, wat een hitte 1" „Poeh, ja, wat betekent dat ook alweer Betekenen Nou, dat ik het warm heb na tuurlijk." Ze deed een greep in haar geldtas en hapte op nieuw naar de kersen, die ze daar veilig voor onbescheiden blikken bewaard had. „Ach nee. Ik bedoel in 't Chinees." Lola wendde he+ hoofd naar haar buurman. „Chinees Dan kan 't zo veel betekeuen. Be doelt u shan-tung of De remmen piepten. Het meisje liep al naar voren „Buitenlust I", De mond van de passa gier achterin zakte open van verbazing. Had je ooit van je leven. Daar reed je (jarenlang op Utrecht, om aan de universiteit Chinees te leren en als je ten slotte volgcstainpt je kennis wilde luchten om te laten horen hoe geleerd je was, gaf de eerste de beste conductrice je een lesje. Nog steeds in stomme verbazing zat hij haar op te nemen, terwijl ze vooraan de nieuwe klan ten van kaartjes voorzag en geld wisselde. 't Was eigenlijk te gek om los te lopen. Een conductrice. Op een ordinaire provinciebus. Ach, ze had natuurlijk de klok horen luiden, maar de klepel zou zij toch wel niet weten te hangen. Hij glimlachte alweer. Zoveel meisjes studeerden geen Oosterse talen. En die het deden accepteer den heus geen baantje op een bus. „Wat weet jij van shan-tung meesmuilde hij, toen ze ten tweede male op de achterbank neer dat de Zeeuwen eigenlijk zijn laatste kans ver dedigt en zijn huid dus wel zo duur mogelijk .zal verkopen. Zal het onze stadgeuoten lukken zegevierend uit de strijd te komen Onder hoogspanning zien wij mèt de talrijke voetbalsupporters in onze streel de wedstrijd tegemoet. Wij herinneren de bezoekers er ook nog even aan, dat op het terrein zal worden gecollecteerd ten bate van het jeugdwerk van de v.v. (Axel, Denk om de toekomst van de Axelse voetbalsport en helpt allen de v.v. Axel in haar streven om de jeugd op te leiden tot mensen met een gezonde geest in een gezond lichaam. KOSTELOZE INENTING OF HERINENTIMG TEGEN DIPHTHERIE. De Burgemeester van Axel, na overleg met en met instemming van de plaatselijke geneeskundigen dringt er bij de bevolking op aan, dat allen - volwassenen zowel als kinderen zich laten in enten of herinenten tegen diphtherie. De inenting bestaat uit twee injecties te geven met een tussenruimte van 4 weken. Zij, die al eerder volledig ingeënt zijn, kunnen volstaan rati één injectie. De schoolkinderen worden in hun betref feilde scholen behandeld Voor niet schoolgaande kinderen en volwassenen wordt gelegenheid tot kosteloze inenting of her- inenting gegeven op DINSDAG 11 MAART as. om 2 uur n.m a in het Gymnastieklokaal van de Openbare Lagere School, ingang Schoolstraat b in een lokaal in de Gereformeerde Kerk le Spui, voor het gehucht Spui en omgeving. Axel, 4 Maart 1952. De Burgemeester van Axel, Van Oeveren. VERHUREN VAN VOLKSTUINTJES. Burgemeester en Wethouders van Axel herin neren verhuurders van volkstuintjes aan hun ver plichting om vergunning te vragen voor het ver huren van grond als volkstuin. De verleende vergunningen waren slechts gel dig voor het jaar 1951 Nieuwe vergunningen moeten worden aangevraagd aan burgemeester en wethouders. Bij het schrif telijk verzoek moet worden overgelegd een een voudige plattegrond, waarop de verschillende per celen met aanduiding van de grootte en de namen der huurders moet zijn aangegeven. Tevens moet de plaats van liggging der gronden worden vermeld De nodige gegevens kunnen ook afzonderlijk aan de platttegrond worden toegevoegd. Axel, 6 Maart 1952. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De burgemeester, Maris Van Oeveren. streek om de kersenmaaltijd voort te zetten. Lola haalde haar schouders op. „Och, niet zé veel meer. Tsi-nan stond onder water omdat de Hoang-Ho voor de zoveelste keer overstroomd was. De gele modderstroom sleurde m'n kleine broertje mee. Met.de spoorlijn durfden we niet mee, omdat de rails verzakten. Gelukkig kwamen er karren uit Su-Chow en Yen-Chow. Zo kwamen we in Nanking. Het beste herinner ik me nog Shang-Hai." „Wat Wil je mij vertellen, dat je een geboren Shantungsc bent „Nieuwe Wetering 1" riep het meisje. Direct daarop liet ze haar stem weer dalen. „Ik ben er geboren, ja. Maar voor de wet ben ik Neder landse, omdat m'n ouders Nederlanders waren of omdat ze me genaturaliseerd hebben, dat weet ik niet zo precies. En wat dat Poeh betreft Ze mikte een pit naar zijn openhangende kaken. „Had ik dat geweten" zuchtte de eerst zo arro gante student naast haar. Hij schoot opeens over eind uit zijn gemakkelijke houding, haalde een lijvige portefeuille voor de dag en grabbelde in z'n paperassen. „Geen fooien asjeblieft" zei Lola met twin kelende pretlichtjes in haar donkere ogen. Met het steeltje van de juist afgebeten vrucht nog in haar handen prakkizeerdc zij er een ogenblik over om het woordje Poeh met een simpel Chinees ka rakter voor zijn neus te toveren. Maar aange zien ze met kersensap niet op de rugleuning van de bank voor haar dorst schrijven, schoot dit voornemen er bij in (Wordt vervolgd,

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2