L De man d Opiuii Puistjes Adverteri Het Ce rijwiellantaarn, eindigt onherroepelijk op 3 MAART a.s. van een PHILIPS UIT ONZE OMGEVING. Telefoon 99 Zaterdag 16 Fe Zondag 17 Fet Margaret Loc Kathleen Byr Een buitengewi Flora Sandstror hart was vervul ven, maar haar Zondag 17 en V met Eric Por nieuwe Egyptis Noord-Afrika. I de grens bloeit dende jacht op Or> AXEL &Z+1, •V Jf' I o tit .urn (lievut J C-.v v»«h - - KLOKKEN VOOR AMERIKA. De alhier gehouden collecte voor de Klokken voor Amerika heeft opgebracht f 152,76. GESLAAGD. Bij het examen voor het diploma E.H.B.O., dat werd afgenomen door dr. Caspari te Hulst, slaag den de dames J. de Feijter en T. Geensen en de heren D. Draaier, P. J. Eggermont, P. D. Kayser, J. Mangold en J. Simons. Afgewezen 1 cursist. Na herhalingsexamen werd het diploma ver lengd van mej. A. Esselbrugge en de heer P. Michielsen. Afgewezen 1 cursist. De cursus werd gegeven door dr. Z. C. Salomé alhier en werd georganiseerd door de afdeling Axel van het Ned. Rode Kruis. HET MODERNE INTERIEUR. Zoals ook blijkt uit een advertentie in dit num mer,- zal Donderdag a.s. alhier een lezing worden gehouden met als onderwerp ,,Het moderne in terieur Als spreekster zal optreden, de hier reeds uit vroegere lezingen bekende Petra Clarijs. Verwacht mag worden dat de liefhebbers van de moderne woninginrichting in onze streek deze kans om hun kennis cp dit terrein te vermeer- derne, wel niet zullen laten voorbij gaan. Dat het aantal belangstellenden voor deze mo derne ideeën steeds toeneemt, menen wij te mo gen illustreren met enkele feiten. Enkele weken geleden is in Utrecht, als onder deel van de jaarbeurs, een speciale meubelbeurs gehouden, waarop een groot deel der Nederland se meubelindustrie haar producten naar voren heeft gebracht. Wanneer men afgaat op hetgeen op deze beurs werd geëxposeerd, moet worden vastgesteld dat er op het gebied van de meubels in Nederland een kentering is gekomen. Zag men tot voor enkele jaren zeer weinig fabri kanten, die moderne meubels fabriceerden, die bovendien door de geringe productie uiterst duur waren en was het old-finish in alle maten en soorten aanwezig, thans begint meer en meer op dergelijke expositie's het moderne meubel een belangrijker plaats in te nemen. Ook nu is er nog een groot deel van de Neder landse industrie dat zich bij het oude houdt en beweert dat het Nederlandse publiek niet anders wil. Gebleken is evenwel dat de omzet van de weinigen die het moderne meubel fabriceerden, belangrijk is toegenomen en meerdere fabrikanten zijn nu deze weg ingeslagen. Ongetwijfeld heeft ook de woningnood, die veelal geen plaats kent voor grote en zware ameuble menten het zijne er toe bijgedragen om het lichte meubel ingang te doen vinden. Was er in het begin misschien lOO/o van het publiek dat interesse toonde, thans is dat circa een-kwart, waarbij vanzelfsprekend de jongeren de boventoon voeren. TELEVISIE MAAKT GOEDE BEURT. Er wordt veel critiek geleverd op de Neder landse televisie, terecht en misschien ook wel eens ten onrechte. Vorige week heeft de televisie ter gelegenheid van de begrafenis van Z. M. Koning George AI van Engeland toch wel getoond, welke mogelijk heden er in deze nieuwe techniek schuilen. Geïnviteerd door een onzer Axelse radio-hande laren, de heer De Jonge, waren wij in de gelegen heid deze uitzonderlijke reportage uitzending bij te wonen. Door de televisie-afdeling van de B.B.C. is, zoals bekend, de gehele plechtigheid in Engeland rechtstreeks uitgezonden. Van deze uitzending, die begon bij het vertrek van de stoet van het paleis en eindigde bij de kerkelijke plechtigheid op het Windsor Castle, werd een film opgenomen en deze werd 's avonds om half tien na ontwikkeld te zijn en per K.L.M. van Londen naar Schiphol te zijn gevlogen, in de Nederlandse televisie-studio te Bussum afgedraaid, waardoor slechts enkele uren na de plechtigheid ook het Nederlandse publiek het gehele verloop in woord en beeld kon volgen. Dank zij de ervaringen van de Britse operateurs, gaf het geheel een goed beeld van het verloop der plechtigheden, terwijl de ontvangst zodanig was dat men wel kan concluderen dat de Nederlandse televisie, wat betreft het technisch apparaat, aan alle eisen ten volle kan voldoen. GEMEENTERAAD. (Slot.) Bij de rondvraag wijst de heer Scheele op de slechte toestand van de bestrating op het Plaatje en op de verlichting aan het einde van de Prins Hendrikstraat. De heer Misseghers vraagt of het oude Ka naaltje voor de zomer zal zijn gedempt i.v.m. de te verwachten gevolgen van het weinige stilstaan de water bij zomers weer. De heer van Doeselaar wijst er op, dat men in de Buitenweg, nabij de heer van Langevelde veel overlast heeft van het water. De heer C. van Bendegem zegt het te betreuren, dat bij dc Maandag gehouden vergadering voor de inzameling „Klokken voor Amerika" niemand van het college aanwezig was. De voorzitter ant woordt dat hij uitstedig was i.v.m. een vergade ring van de burgerlijke verdediging, terwijl ook de beide- wethouders door andere verplichtingen niet aanwezig konden zijn. Verder ondervinden de bewoners van de Julianastraat veel overlast van afvoerwater van de garage „Cito". Herhaal delijk zijn toezeggingen gedaan tot verbetering, maar er is nog niets gebeurd. Ten slotte wacht vragensteller nog steeds op een antwoord inzake de woning van wijlen M. Goossen. Hierna sluit de voorzitter de niettegenstaande de omvangrijke agenda zeer vlot verlopen ver gadering. In het raadsverslag in ons vorig nummer be richtten wij, dat B. en W. gemachtigd werden om diverse percelen tuingrond te verhuren. Dit betreft 11 percelen in de Oude Wijk 5 per celen in plan West 5 percelen aan de Buthdijk 1 perceel aan de Byiocquestraat. Deze tuingrond wordt verhuurd 21/2 cent per vierkante meter. Verder nog de volgende pecelen it 4 cent per vierkante meter 15 percelen aan de Polen straat 1 perceel aan de Kanaalkade 2 per celen aan de Evertsenstcaat 9 percelen aan de Joost de Moorstraat 33 percelen aan de Mar grietstraat en 13 percelen aan de Buitenweg. JAARVERGADERING CHR. FANFARE „HOSANNA". Vorige week hield de Chr. fanfare „Hosanna" in de Chr. Landbouwschool alhier, haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer J. Lefeber prees in zijn openingswoord de prestaties van de heren Jaap Bakker en H. van Luijk op het onlangs alhier gehouden solistenconcours en sprak de hoop uit, dat dit succes weer een stimulans zal zijn voor de toekomst. De secretaris, de heer Jac. Wieland, herinnerde in zijn jaarverslag o.m. aan het groot aantal leden bij de oprichting, nu 25 jaar geleden, n.l. 55. Thans is dit aantal nog 28, terwijl 4 leerlingen zich aanmeldden. Zes van de tegenwoordige leden zijn reeds van het begin af in de vereniging op genomen. Behalve de gewone uitvoeringen werd ook op Spui geconcerteerd. De plannen voor de bazar konden helaas geen doorgang vinden. Door de omzetting van harmonie in fanfare kon niet aan het concours worden deelgenomen. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer A. v. d. Broeke, bleek een nadelig saldo van f 11,16 De ontvangsten en uitgaven beliepen resp. f 1102,37 en f 1113,53. De aftredende be stuursleden Jac. Wieland en Jac. Bakker werden herkozen De directeur, de heer P. C. Brakman, betreurde het dat geen nieuwe instrumenten konden wor den aangeschaft. Helaas is dit om financiële rede nen niet mogelijk, daar hiermede een bedrag van f 500 zou gemoeid zijn. Hoewel het bezoek aan de repetities beter kon zijn, was de heer Brakman niet pessimistisch gestemd. Ofschoon enkele openbare uitvoeringen niet achterwege zullen blijven, zal van deelname aan een concours voorlopig geen sprake zijn. Op 11 Maart hoopt men een feestavond te orga niseren, ter herdenking van het 25-jarig bestaan der vereniging. VERGADERING W.S.C. „VOLHARDING". Vrijdagavond hield deze Axelse Wieier-Suppor tersclub in haar clublokaal, café „De Sport" bij de heer P. Dobbelaar, een belangrijke ledenver gadering, welke goed bezocht was en geleid werd door de vice-voorzitter, de heer Ch. Tieleman. Na het openingswoord en lezing der notulen van de vorige vergadering werd allereerst overgegaan tot verkiezing van een nieuwe voorzittter, daar de tot hiertoe zitting gehad hebbende functionnaris, de heer Jos. Lippens, het bestuur had bericht, dat hij zich uit het bestuur terug trok, omdat hij door werkzaamheden en studie zodanig bezet was, dat hij geen tijd kon vinden om de belangen der vereniging naar behoren te behartigen. In deze vacature werd met grote meerderheid van stemmen de heer Ch. Tieleman tot voor zitter benoemd, terwijl voor de aanvulling van de opengevallen plaats in het bestuur, de heer Jos. Tieleman de meeste stemmen verkreeg. Beide heren namen hun benoeming aan, onder dank zegging voor het in hen gestelde vertrouwen. Daar de heer Jos. Tieleman zitting had in de kascommissie voor 1952, moest door zijn ver kiezing als bestuurslid hiervoor ook een andere persoon worden aangewezen. De heer Fr. Groot- haert was bereid deze vacature in de kascommissie te vervullen. Als belangrijkste punt van de agenda kwam nu de organisatie van de op 22 Mei (Hemelvaarts dag) alhier te houden amateurskoers te sprake. Na een uitvoerige bespreking van dit punt en de hiermede samenhangende kwesties, werd ten slotte een uitgebreid actie-comité opgericht, dat onder leiding van de voorzitter zich met de ver schillende voorbereidende werkzaamheden die aan het organiseren van een koers verbonden zijn, zal belasten. Ook zal het bestuur hiervoor in con tact treden met B. en W., terwijl verder getracht zal worden onze plaatselijke favoriet Rinus Ver- helst, die weliswaar plannen koestert voor deel name aan de Ronde van Noord-Holland welke eveneens op Hemelvaartsdag verreden wordt, te bewegen om die dag voor eigen publiek en in zijn eigen woonplaats te starten. Ook in de rondvraag werd naar aanleiding van door enkele aanwezigen hieromtrent gestelde vra gen, de organisatie van deze wielerwedstrijd nog eens onder de loupe genomen. De voorzitter con cludeerde hieruit dat er bij de leden een intensieve belangstelling bestond voor de koers en sprak zijn voldoening hierover uit. Daar er nog geen definitieve plannen gevormd waren vroeg hij de vragenstellers ,dc organisatie te willen overlaten aan |het zojuist gevormde actie-comité. Na een slotwoord van de nieuwgekozen voor zitter, waarin hij o.m zeide, dat hij zich met zijn beste krachten aan deze functie zal wijden in het belang van de club en de wielersport en verder de aanwezigen dankte voor hun medewerking aan deze geslaagde belangrijke vergadering, die vol gens jhem zeker in de toekomst haar vruchten zal afwerpen, werd de bijeenkomst gesloten. DE VOORJAARSST1ERENKEURINGEN. De verplichte voorjaarsstierenkeuringen 1952 van de provinciale commissie voor de bevordering van Rijkswege van de veefokkerij in Zeeland zullen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen plaats vinden op de navolgende data en plaatsen Op Maandag 17 Maart te Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Overslag, Hoek en Terneuzen: op Dinsdag 18 Maart te Kloosterzande, Lamswaar- de, Graauw, Nieuw-Namen, Clinge, Hulst en St. Jansteen op Woensdag 19 Maart te Zaamslag, Stoppeldijk, Hengstdijk, Ossenisse, Axel, Zuiddorpe en Koewacht. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUI DAANDOENINGEN

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2