AXELSCHE SE COURANT George VI dienaar van zijn volk >9 D.D.D. PUROL in huis! ^TT NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Verschijnt iedere Drukker-Uitgeefster: Firma J. C. VINK VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Woensdag en Zaterdag Adres Redactie en Administratie: AXEL Markt 12 Postbus 16 Tel 56§ Hoofdredactie: T. C. VINK-van VESSEM V FILMNIEUWS. SPORTNIEUWS. BURGERLIJKE STAND AXEL koewacht OVERSLAG. BEKENDMAKINGEN. HINDERWET. Frankering bij Abonnement Axel. ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952 66e JAARGANG No. 37 Abonnements prijs: Losse nummers Kwartaal abonnement Axel binnen de kom H Alle andere plaatsen in Nederland en Ned. Indiê II. Buitenland II. Advertentie prijs 7 cent per m.m. Ingezonden Mededeellngen 20 cent per m.m. Klolne AdverteUlën ümum 8 regels) 1 - 5 regels 60 cent. iedere regel meer 12 cent extra. „ICK DIEN". George VI was een groot Mcns.^ Zijn leven stond in het teken van de dienst aan zijn land. Neiging noch kwaliteiten bestemden hem tot Knninff van het Rritsp Gemanphast Maar hii aar- sabeth Donderdagnamiddag omstreeks hall zes op het vliegveld bij Londen, met hetzelfde vlieg tuig, waarmede zij de vorige week haar reis naar Afrika ondernam. De Koningin werd verwelkomd door minister president Churchill, haar oom, de hertog van vooraanstaande hoogwaar- pr.mej. L. de Bakker, Stoppeldijk, piston, 36 p 3e pr.; W. van Campen, Stoppeldijk, bariton, 40 p„ 3e pr.; P. J. Gering, Hulst, es-clarinet, 20 p., geen prijs: Al. Weemaes, Clinge, trombone, 40 p„ 3e pr.; K. Pladdet, Biervliet, bugle, 40 p., 3e pr.; S. M. van Stralen, Hoek, piston, 40 p., 3e prijs. Ie A f d e 1 i n g i C. P. de Putter, Hoek, sax sopraan, 40 p., Ie pr.; Joh. van Driessche, Lams- waarde, bariton, 49 p., Ie pr.; P. van Hoorn, Axel, clarinet, 42 p., 2e pr.; J. Meertens, Hoek, tuba, 49 p., Ie pr.; F. van Luijk, Axel, tuba, 50 p., Ie pr.: Jac. ,t Gilde, Hoek, trombone, 43 p., 2e pr. Afd. Uitmuntendheids W. v. d. Walle, Breskens, tuba, 53 p., Ie pr.; H. van den Berge, Axel, tuba, 50 p., Ie pr.; C. H. H. Wisse, Ter- neuzen, clarinet, 46 p., 2e pr.; Adr. van Meurs Sr., Axel, helicon si b, 46 p., 2e pr.; Duet: Alb. van den Branden en Alb. van der Kelen, Clinge, tuba en piston, 51 p., Ie pr.Fr. Pilaet, Clinge, bugle, 40 p., 3e pr. Ere-Afdeling: R. de Meijer, Biervliet, piston, 48 p., Ie pr.; Alb. Rottier, Lamswaarde, bugle, 53 p., Ie pr.; Cyr. de Smit, IJzendijke, sax sopraan, 57 p., Ie pr. met lof der jury; Jos. van der Kelen, Clinge, piston, 46 p., 2e pr.; A. C. de Koeijer, Terneuzen, clarinet, 49 p., Ie pr.; Adr. Luteijn, Zuidzande, bugle, 45 p., 2e pr.; J. Bakker, Axel, trombone, 46 p., 2e pr. Vaandel-Afdeling: Alb. van der Kelen, Clinge, piston, 48 p., Ie pr.; Alb. v. d. Branden, Clinge, tuba, 51 p., Ie pr.; Adr. van Meurs W.Pz., Axel, tromböne, 55 p., Ie pr.; Joh. Meijers, Sas van Gent, sax-sopraan, 60 p., Ie pr. met bijzondere lof der jury. Alzo werd dit wederom prachtig geslaagde en goed georganiseerde concours besloten. De mededeling door de heer Ocké van de bijna onovertrefbare prestatie van de beer Meters, die zije „Fantasie Variée" van Wettge beloond zag met in alle rubrieken van beoordeling 10 punten, verwierf een ovatie. Voor de tweede maal in acht dagen tijds behaalde deze virtuoos op dit instru ment een dergelijke onderscheiding met lof. Daarom wilde hij alhier niet met hetzelfde nummer op treden als te Purmerend. Laat dit unieke optreden van deze Z.-Vlaamse muzikale favoriet een aansporing zijn voor alle muziekliefhebbers in onze streek. Maar inzonder heid ook voor onze stad, waar ditmaal toch drie extra prijzen vielen 1 Hieronder volgen nog de extra onderscheidingen le extra prijs, zilveren lauwerkrans van het Axelse gemeentebestuur, aan de heer Joh. Meijers te Sas van Gent 2e extra prijs, verguld zilveren medaille van de heer C. Hamelink, lid Ged. St., aan de h,eer C. de Smit te IJzendijke 3e extra prijs, zilveren lauwertak van de Win keliersvereniging „Axel-Vooruit", aan de heer Adr. van Meurs W.Pz. te Axel 4e extra prijs, zilveren lauwertak van de directie van „Het Centrum", aan de heer Alb. Rottier tc Lamswaarde 5e extra prijs, zilveren medaille van de A .V., aan de heer W. van de ^Valle te Breskens 6e extra prijs, vergulde medaille van de Cbr. fanfare „Hosanna", aan de heer A. van den Bran den te Clinge 7e extra prijs, vergulde medaille van de har monie „Concordia", aan het duet A. van den Branden en A. van der Kelen te Clinge 8e extra prijs, medaille van het Bondsbestuur, aan de heer H. van den Berge te Axel 9e extra prijs, medaille van bet Bondsbestuur, aan de heer F. van Luijk te Axel 10e extra prijs, medaille van het Bondsbestuur, aan de heer A. C. de Koeijer te Terneuzen. Aan de heren Joh. Meijers te Sas van Gent en W. van de Walle te Breskens werden nog me dailles uitgereikt door de heren C. H. Jansen en L. de Meij, voor de meest behaalde punten in de Vaandel-afdeling en in de afd. Uitmuntendheid. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, h handen en Schrale huid. KOREA... EEN HELDENEPOS. De kranten staan er dagelijks vol van hoe de mannen van de Verbonden Troepen vechten aan het front in Korea, maar het hoe en waarom van deze Korea-campagne krijgt gestalte in het relaas van de lotgevallen van twee dappere Amerikaanse kerels in de film „Korea een helden-epos. Een indrukwekkend en aangrijpend, maar ook een bemoedigend verhaal van de mannen die hun leven en geluk veil hadden voor de strijd tegen het onrecht toont ons de camera bij bet aanschou wen van deze actuele film. De ontberingen van het greepje hoofdfiguren in dit filmwerk zijn tevens de lotgevallen en heldendaden van ieder vrijwilligerslegioen in Korea, zo ook van het Nederlandse onderdeel der Verbonden Legers. De N.V. Europa-film, die deze film presenteert, draagt haar dan ook eerbiedig op aan de nage dachtenis der gevallen Nederlandse mannen en hun gesneuvelde commandant Lt.-Kolonel Den Ouden. Wij bevelen dit filmwerk, dat vanaf Vrijdag a.s. in „Het Centrum" wordt vertoond daarom in ieders belangstelling aan, temeer omdat dit Koreaanse drama ons, die rustig bij de huiselijke haard bleven en die zo gemakkelijk een sceptisch oordeel vellen over deze heldhaftige kerels, zal doen be grijpen, wat deze mannen tot hun daden dreef. Voetbal. TWEEDE KLASSF B. MiddelburgY'lissingen 62. DERDE KLASSE D. De ZeeuwenZeelandia 40. De stand in de 3e klasse D is thans: Axel 17 11 5 1 54 20 27 De Zeeuwen 16 11 4 1 41 - 19 26 ODIO 15 7 5 3 40 - 29 19 Meto 16 8 3 5 42-27 19 Breskens 13 6 2 5 42 - 74 14 R. C. S. 13 5 3 5 31 —22 13 Nieuw Borgvliet 16 4 5 7 32-45 13 Corn Boys 12 5 2 5 27-26 12 Clinge 15 5 2 8 34 40 12 Biervliet 15 5 1 9 28-35 11 Zeelandia 16 3 2 11 25 57 8 Sluiskil 14 1 2 11 15 57 4 Wielrennen. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZEELAND VASTGESTELD. Zondag had in hotel „De Dubbele Arend" te Hulst een goed bezochte vergadering plaats van de N.W.U., afdeling Zeeland. De heer P. Warnier, de pas gekozen voorzitter van district I, herdacht in zijn openingswoord de afgetreden voorzitter, de heer J. H. van Heuke- lom, die zeer veel werk in het belang van de wielersport in Zeeland heeft gedaan. Uit de vergadering kyvam o.m. de wens naar voren om Zeeland weer als één district samen en aldus de bestaande splitsing in twee districten op te heffen. Op de binnenkort te houden vergadering der N.W.U., afd. Zeeland zal dit voorstel worden be handeld. Hierna werd het wedstrijdprogramma voor Zee land (gedeeltelijk) als volgt vastgesteld Axel 22 Mei en 3 Juni amateurs en nieuwelingen: Bosehkapelle 8 Juni nieuwelingen. Goes op nader vast te stellen datum in Augustus voor amateurs; Groenendijk 20 April en 3 Augustus amateurs en nieuwelingen; Hengstdijk 4 Mei en 31 Augustus amateurs; Hulst 27 Mei en 7 October amateurs en nieu welingen; Koewacht 5 Mei en 8 September amateurs; Kruiningen 28 Juni amateurs en nieuwelingen; Nieuw-Namen 16 September amateurs en nieu welingen; Oud-Vossemeer 19 Juli amateurs eh nieuwe lingen; St. Jansteen 28 Juni beroepsrenners; St. Maartensdijk 17 Juni amateurs en nieu welingen. Tafeltennis. A.T.A.C. - DAMES ZEGEVIERDEN TE SLUISKIL. Vorige week Donderdag speelde het damesteam van A.T.A.C. op Sluiskil tegen de dames van de C.N.A. De Axelse dames wisten hier hun positie weer aanmerkelijk te verstevigen, door met een 82 overwinning van deze rivalen huiswaarts te keren. Gedurende de maand Januari 1952. Huwelijks-aangiften. 12. Johannes Frederik Marie Roovers (van Hulst), 24 j. en Remonda Maria )Theodora van der Vlies, 21 j. 12. Hendrikus van Eldik, 25 j. en Maatje Christina Verstratei^ 22 j. 21. Joost de Meij (van Borssele), 26 j. en Eliza beth Maria Mangold. Gehuwd. 3. Louis Adolf Bloem, 33 j. en Fran- cine Christine Siecker, 18 j. 10. Adrianus Petrus van Riel, 22 j. en Leonia Francisca de Danschnt- ter, 19 j. 10. Luciën Solvia Coppieters (van Koe wacht), 20 j. en Wilhelmina Jonkman, 20 j. 24. Hendrikus van Eldik, 25 j. en Maatje Christina Verstraten, 22 j. Gebcren. 19 Neeltje Catharina, d. van Jacohus de Regt en Janneke van Alten. 21. Catharina, d. van Cornells Krijn de Kraker en Dina de Feijter. 22. Anna Hendrina Maria, d van Hendrik de Hoop en Wilhelmina Emerentiana van Eijk. 25. Cornelis Anthonij, z. van Adriaan Wiemes en Jan na Metje de Pooter. 26. Maria Pieternella, d. van Jan Bakker en Jacomina Roose. 27. Marinus z. can Leendert de Regt en Suzanna Janna. Diej leman. 29. Karin Irene, d. van Frits Gerrits en Lilly Jamar. Overleden. 4. Helena Cornelia van Agtmaal, 74 j., wed. van Amand Gustave Stubbé. 11. Leen dert Wolfert, 92 j., wedn van Adriana Dielemau. 20. Lydia van den Bergen, 7 mnd., d. van Emanuël Johannes van den Bergen en Angèle Emelie Ver- hoosel. 21. Sophia Lucia Pleunis, 5 j., d. van Al- phons Franciscus Pleunis en Gerarda Dezutter. 23. Pieter Cornelis van Bendegem, 74 j. wedn. van Elizabeth Riemens. 27. Pieter Zegers, 75 j., wedn. van Geertrui Hamelink. 31. Hermanus Zegers, 66 j., echtg. van Johanna Leuntje van der Wiele. Gehuwd. Etien Baes, 22 j. en Irene Coppieters, 18 j. Antonius Almijn, 22 j. en Rosalia Lam mens, 24 j. Geboren. Annclies, d. van A. Baert-Verhoeveil. Christian, d. van J de Smit-v. d. Eeckhout. Overleden. Edmondus van Goeije, 46 j., z. van Dominicus van Goeije en Marie Arends. Geboren. Maria, d. van R. Audenaerd-Casteels. Eric, z. van A. de Caluwé-van Rossem. Overleden. Theophilus de Brouwer, 86 j., wedn. van Mathilde de Pril. Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat de beslissing op het verzoek van de N.V. Compagnie Neerlandaise de 1'Azote, Sluiskil, om op het perceel, gelegen alhier, Sluiskil, ka dastraal bekend in sectie A, nr. 1149, haar inrich tingen met een conversatie-installatie voor water- gas te mogen uitbreiden door hen is verdaagd, op grond dat nog niet zijn ontvangen 1. de bij artikel 7bis, alinea 2, der Hinderwet bedoelde mededeling van bet Districtshoofd der arbeidsinspectie 2. de aan de Inspecteur der Volksgezondheid te Breda en aan de Commissie inzake waterveront reiniging te ?s-Gravenhage gevraagde adviezen. Axel, 26 Januari 1952. Burgemeester en Wethouders van Axel, Dc Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren. bekendgemaakt dat Koning 15 Februari a.s. zal worden istle. hot zal Maandag uit San- aar Londen worden over- Woensdag en DDonderdag opgebaard liggen, hot is gebalsemd. De kist hout dat op Sandringham sor vertrok Donderdag met New York om bij de be er tegenwoordig te zijn. a en Prins Berhard zullen nd vertrekken, om koning te bewijzen. LK. 1EID IN JANUARI. t aantal werkloze mannen 165.824, tc weten 128.142 ge maand 109.588), 35.746 17) eu 1936 geheel werk- 0). le stijging in Januari circa ntal werklozen op 110.905 ;ing van dit jaar moet mede aan de beperkte activiteit dc daarmee samenhangende ge bedrijfstakken voortdu- n, zoals de schoen- en dc dnijverheid en ook de con- bouwvakarbeiders steeg van :taalarbeiders van 8163 tot in 25.674 tot 30.717 trans- 9 tot 8651 handels- en 9627 tot 10.371 en losse tot 24.140. inelijk personeel nam toe op 31 Januari j.l. 4213 1, tegen 3377 op 31 De- mannelijke beroepsbeoefe- cie 48 werklozen. geregistreerde vrouwen in 9517 tot 9092 de vraag el steeg van 6093 tot 7849. i en peuteren maakt de steeds erger. De helder re D.D.D. dringt diep in iën door, zuivert, ontsmet EN EN idu komen, doch hierin is lil. De belangstelling voor ordt er ernstig door aange- irelc leven komt zodoende staat. Zo mogelijk moet dit en. t gebukt onder een gebrek crcdiet. Bij een meer pas- zou de kapitaalvorming be lden, dan dit nu het geval i vele parlementsleden een n dc dreigende werkloos- eeft lange tijd veel steun Iperk schijnt nu een einde dat de fiscale inkomsten '.ensteinming zullen zijn met Dan zou een belastingver- Cr zijn echter tekenen, die mjunctuur een dalende lijn dit geval zal men de re- gewenste drukvermindering obleem is wat er wel met 3t 2267 millioen gulden is die millioenen

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 3