Storm I Het 6e Solisten - Bondconcours „Het Cei Christelijke Emigratie Centrale Notaris J. FANOY Zaterdag 9 Februari ZITDAG te AXEL van 1 30 uur tot 3 uur, in dafé ..De Graanbeurs'' en verder iedere eerste Zater. dag van de maand. A.s emigranten kunnen voorlichting en aanvraag formulieren verkrijgen. On Telefoon 99 Zaterdag 2 Febr Zondag 3 Febru John Corrol et Een waar en mt in opkomst. Ee West herrijst. Zondag 3 en W' Chester Morris Het verhaal van niemand iets wis koude deerden mensenleven. 't Is een Erdal te Axel UIT ONZE OMGEVING. AXEL ONDERZOEK NAAR HET ARBEIDSAANBOD IN DE LANDBOUW. Dames! Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw handen ONZE STADGENOOT ADR. VAN MEURS W. Pz. GLANSRIJK DERDE. Ni HENGSTEN- EN PREMIEKEURING. De alhier vorige week op het terrein van de V.V.Z.F., vanwege „Het Nederlandsehe Trekpaard'' gehouden hengstenkeuring, mocht zich in een grote belangstelling verheigen. Ondanks het ongunstige weer stonden plm. 200 luxe wagens, afkomstig uit verschillende provin cies op het keuringsterrein geparkeerd, benevens vele vee-wagens, die de waardevolle hengsten had den aangevoerd. De voorzitter der vereniging jhr. van Vreden- burgh, benevens de algemeen secretaris, de heer Bom, waren op het terrein aanwezig, waaraan al» gewoonlijk ook nu weer alle zorg was besteed. De ter keuring voorgebrachte hengsten waren van goede kwaliteit. De uitslagen waren Goedgekeurd voor Keurstamboek Dirk van Aldengoor K 2346, van A. Serrarens te Ossenisse; Nico v. d. Klef K 2347, van Jac. de Putter Pz., Axel, Jac. Dieleman Mz., te Zaamslag J. K. de Putter te Axel en O. Kerckhaerdt te West- dorpe; Senateur d'Amice K 2348, van L. den Ex- ter, Sluiskil; Nero van Oudenpolder K 2349, van A. Mangnus, Boschkapelle en E. Verstraaten te Graauw. Goedgekeürd 3-jarïgen i Berliet v. d. Jozinahoeve 166129, van C. v. d. Hauwe, IJzendijke; Clairon v. d. Klef 165228, van Jac. de Putter Pz., Axel; Leonard van Groenendijk 164062, van Abr. Haak Cz. te Zaam slag; Nico van Eversdam 167016, van C. A. Dekker te Axel; Voltigeur van Axel 164901, van W. J. Die leman te Sluiskil; Leon 166927, van P. B. van Hoeve te Axel; Carlo van Hoek 165392, van Abr. Haak Cz., vnd.; Infernal van Coegors 167014, van W. J. Dieleman, vnd.; Paul 163804, van fa. F. Dekker te Axel. 5-jarigen *Herman van Wevesrlo, 156339, van wed. Jac de Feijter Cz. te Boschkapelle. 6-jarigen Marquis v. d. Zeedijk K 2296, van M. L. M. IJsebaert - v. d. Linden te Axel; Willy v. d. Mariahoeve K 2318, van Gebr. van Campen te Graauw. „HOSANNA" TE SPUI. Als gewoonlijk bracht de Chr. fanfare „Hosanna" vorige week haar jaarlijkse winterbezoek aan de buurtschap Spui De bijeenkomst, die ondauks het slechte weer druk was bezocht, werd geopend met het zingen van twee coupletten van het volkslied. Na het openingswoord van de buurtvoorzitter, de heer M. Zegers, werd door „Hosanna" onder leiding van de heer P. Brakman een drietal num mers ten gehore gebracht. Hierna werd opgevoerd het toneelstuk „Bus kruit" in drie bedrijven, door een achttal dames en heren, die zich uitstekend van hun taak kweten. Na de pauze gaf „Hosanna" opnieuw enkele nummertjes ten gehore. Een verloting, ter dekking van de onkosten vond gretig aftrek. Met de Avondzang werd deze gezellige bijeen komst besloten. FAILLISSEMENTEN Opgegeven door van der Graaf Co's Bureaux voor de Handel N.V. te Amsterdam. Uitgesproken per 30 Januari 1952 P. Dobbelaar, Zeestraat, Axel. Rechter-commis- saris mr. A. J. W( van Royen. Curator mr. H. B. L de Hechter te Hulst. VEEL GEGADIGDEN VOOR JEUGD- HERBERGOUDERS. Naar wij vernemen is op de enige tijd geleden geplaatste oproep voor jeugdherbergouders in de alhier gebouwde jeugdherberg een groot aantal sollicitatie's binnengekomen. Niet minder dan 41 gegadigden meldden zich aan, zowel uit Axel als uit verschillende plaatsen over geheel Zeeland verspreid. Het is te hopen dat de Jeugdherbergcentrale uit dit grote aantal een goede keus zal kunnen doen, wat de belangstelling voor onze Oost Zeeuwsch- Vlaamse jeugdherberg zeker ten goede zal kun nen komen. JAARVERGADERING CHR. FABRIEKS- ARBEIDERSBOND. Onder leiding van de heer Risseeuw hield de Chr. Fabrieksarbeidersbond, afd. Axel in de Chr. Bewaarschool aan de Ds. Jan Scharpstraat alhier haar drukbezochte jaarvergadering. Na opening door de voorzitter werd gezamen lijk gezongen Psalm 103 1. Na voorlezing van de notulen kon de secre taris in zijn jaarverslag melding maken van een toename van het ledental, dat met 38 was ge stegen tot 135, waarvan de bode M. iWieland er 23 had aangeworven. Ook het verslag van de pen ningmeester luidde gunstig en gaf een batig saldo van f 224.88 te zien. Aan contributies kwam een bedrag van bijna f 5000 binnen. Nadat door afgevaardigden van verschillende zusterverenigingen achtereenvolgens het woord was gevoerd, volgde een rede van het hoofdbestuurs lid, de heer Braspenning, die de beginselen en het nut van de Chr. vakbond uiteen zette Ter afwisseling werden door mevrouw Risseeuw enige zangnummertjes voorgedragen, die een warm applaus oogstten. Nadat in de pauze koffie eh versnaperingen waren rondgediend, werd door de toneelvereni ging van Kijkuit opgevoerd het blijspel „Waar ben je vannacht geweest terwijl mevrouw Ris seeuw opnieuw enige zangnummers ten beste gaf. Met dankzegging werd ten slotte deze geani meerde bijeenkomst besloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Een blauwe sjaal, Noordstraat 42 een kinder wantje, Polenstraat 14; twee sleuteltjes, Joost de Moorstraat 1; een paar zwarte regenpijpen, Ban- kertstraat 14; een paar kinderwanten, Juliana- straat 47 een blauw kinderwantje, Bylocque- straat 1; een witte kinderwant, Noordstraat 8; een groen gevlekte vulpenhouder, Kanaal K 16; een handschoen en shawl, Zeestraat 4; een zak doek, Wilhelminastraat 41; een strengetje wol, Em- mastraat 42 een wollen kinderwantje, Noord- straat 36; een huissleutel, Nieuwstraat 28a; een hoofddoek, Singelweg 14; een parelsnoer, Juliana- straat 31; een bruine kinderwant, Kanaalkade 10; een groen vulpotlood, Stationstraat 20; een ball pointpen, Julianastraat 3; een ledige boodschap pentas, Bernhardstraat 28; een blauwe kinderwant, Ds. Jan Scharpstraat 14; een blauwe rozenkrans, Polenstraat 38; een schroevendraaier, Singelweg 41; een boekje met teksten en spreuken, Walstraat 70; een ijzeren bobslee, Wilhelminastraat 2; een heren polshorloge met bruinlederen riempje, Nieuwen- dijk 80. Nadat het Landbouw Economisch Instituut in het Zuidwestelijk zeekleigebied met zijn onder zoek is gereed gekomen op de Zuid-Hollandse eilanden en in West-Brabant, zal het op Maan dag 18 Februari a.s. aanvangen met het onder zoek in dertien gemeenten in de provincie Zee land en wel volgens het volgende schema Op 18 Februari Rilland-Bath, Elleineet en Noord- welle, op 20 en 21 Februari Kloetinge en Hein- kenszand, op 21 Februari Borsele, op 25 en 26 Februari Groede, Zaamslag en Hontenisse »n op 27 en 28 Februari IJzendijke. VEERDIENST BRESKENSVLISSINGEN. Met ingang van heden zullen personenauto's en vrachtwagens (zonder oplegger) met een maximum wieldruk van 30 ton weer van de veerdienst Vlis- singenBreskens gebruik kunnen maken. De grote reserve-veerboot „Prins Hendrik", die tijden3 een aanvaring werd beschadigd, is hersteld en zal heden weer worden ingelegd. Zo heeft j.l. Zaterdag onze stad haar eerste solistenconcours beleefd en werd alhier tussen de Zeeuwsch-Vlaamse dilettanten in het jaarlijkse tour- nooi om de hoogste eer gestreden. Ondanks deze sportieve, maar gezonde naijver was het Axclse „Gezellenhuis" Zaterdagnamiddag een echt „gezellig", huis, waar de miAnaars van de instrumentale kunst elkaar vonden en behalve samen luisteren en genieten ook veel gelegenheid vonden om de kwaliteit van de prestatie's aan persoonlijk oordeel te onderwerpen. Uiteindelijk was dit oordeel hoezeer vaak ook van een juist aanvoelend muzikaal besef ge tuigend van geen importantie want daar over werd door de jury beslist en voor deze taak was ook ditmaal (nu reeds voor de derde maal) de bekende, onlangs met een onderscheiding van H.M. de Koningin begiftigde componist en toonkunste naar Gerard H Boedijn geëngageerd, een jury aan welker gezag wel niet te tornen valt. Wethouder van Bendegem, die in zijn kwaliteit van loco-burgemeester in de openingsrede deze kunstenaar met de solisten en belangstellenden een bij uitstek leerzame en culturele middag in het hart van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen toewenste, hoopte, dat hij geen gemakkelijke taak zou heb ben, met uit de besten de „allerbeste" te kiezen. De bondsvoorzitter, dc heer P. A. Ocké, achtte het beter des avonds op de woorden van de wnd.- burgemeester terug te komen, maar benutte deze gelegenheid ook in het openbaar de grote en bij zondere erkentelijkheid van de Bond ten opzichte van het gemeentebestuur van Axel te betuigen, o.a. voor de verleende ontheffiug van de ver plichting tot betaling van vermakelijkheidsbelas ting en voor de beschikbaarstelling van de prach tige zilveren lauwerkrans voor de beste solist. Ook aan de heer C. Hamelink, lid van Ged. St. van Zeeland, werd dank gebracht voor de door hem beschikbaar gestelde extra-prijs. Het concours waaraan 34 solisten en één duet deelnamen ving onmiddellijk daarna aan en aldra was de zaal vrijwel volledig bezet met muziekliefhebbers en solisten, die met steeds stij gende spanning de prestatie's volgden. Tot des avonds 11 uur ging deze muzikale wed strijd met een korte pauze als onderbreking door. Steeds moeilijker en meer virtuositeit en mu zikale kennis vereisend werd de ten gehore ge brachte muziek, die gestreng en natuurlijk met de daarmede gepaard gaande critiek door de jury werd beoordeeld. Onder hoogspanning kon te ruim half elf be gonnen worden met de uitreiking der prijzen, na dat de laatste solist het podium had verlaten en het laatste applaus zijn climax bereikte. Door een geestig slotwoord van de voorzitter voorafgegaan, die daarin vele woorden van dank' bracht, inzonderheid aan het gemeentebestuur, de weleerw. heer pastoor Meeüs voor de beschikbaar stelling van dit gebouw en de plaatselijke muziek- een andere verenigingen voor hun betoonde geest van samen- en medewerking en waarin ook een bravo aan het adres van het bonds-secretariaat voor de veelomvattende arbeid niet achterwege bleef, werden de door de solisten bereikte resul- taten bekend gemaakt. Hieronder volgt de afgelingsgewijze uitslag van dit concours 3e Afdeling; Jac. van Meurs W.Pz., Axel, sax-alto, 44 p., 2e pr.; mej. J. van Hoorn, Axel, trompet, 40 p., 3e pr.; A. Lampo, Hulst, bugle, 36 p., 3e pr. 2e Afdeling] A. de Reu, Biervliet, bugle. 43 p., 2e pr.; Alb. Maes, Hulst, tuba, 41 p., 3e

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2