KING D.D.D. VIRIA WERMOGENf WEK DE GAL IN UW LEVER OP DE NATUURZUIVERE PEPERMUNT OPWEKKEND VERKWIKKEND - UIT ONZE OMGEVING. AXEL autodiefstal. liylfF lil |lill|::;l HULST ZUIDDORPE HOEST, GRIEP... SPORTNIEUWS. Woensdagavond miste de lieer v. d. H. uit Ter- neuzen, vertegenwoordiger bij de N.V. De Hoop, zijn Citroën-auto, die hij voor een woning in de Nieuwediepstraat te Terneuzen had geparkeerd. Onmiddellijk volgde aangifte bij de politie, die later het voor de eigenaar verheugende bericht kon doorgeven, dat in de loop van de nacht de auto beschadigd in de wegberm van ae rijksweg GoesBergen op Zoom, nabij Rilland was aan getroffen. Door een mededeling van een tweetal automo bilisten slaagde de politie te Bergen op Zoom er in ook de dader, H. W. uit Axel te arresteren Op de boot hadden de autobestuurders kennis gemaakt met W.., die hun de weg vroeg naar Tilburg. Beide heren stelden voor dat de vraag steller tussen hun auto's in zou rijden, aangezien zij ook die richting uit moesten. Onderweg raakte de tussen de anderen in rijdende Citroen even wel aan het slingeren, waarna de auto in de beerm bleef steken. De bestuurder kwam er even wel ongedeerd uit en verzocht aan de andere heren met hun mee verder te mogen rijden. Toen er echter tcgelijkeitijd een vrachtauto stopte, prefe reerde de bestuurder plotseling mee te rijden met deze vrachtauto en zonder zich verder om de ver nielde auto te bekommeren vertrok hij. Aangezien de beide andere automobilisten dit wel wat vreemd vonden, haalden zij de papieren uit de auto en stelden de politie te Bergen op Zoom van het gebeurde op de hoogte. Deze slaagde er in te ontdekken, dat de met de vrachtauto meegeliftte W. per taxi naar Hans- weert was vertrokken en in de loop van de nacht kon men hem in een logement aldaar van zijn bed lichten. FILM EN -CAUSERIE OVER AFRIKA. Door pastoor Meeus alhier en kapelaan Smits uit Bergen op Zoom werd in het Gezellenhuis alhier een film vertoond over de door hen ge maakte reis door Afrika. Op humoristische wijze gaf pastoor Meeus toe lichting op een kleurenfilm, opgenomen tijdens hel verloop van de reis per auto, ossewagen of duw- kar Kapelaan Smits schetste de schrijnende toe standen, die nog in vele onbeschaafde streken heersen. De missie heeft hier nog handen vol werk. Ook waren er verschillende gebruiksvoorwerpen, als souvenirs meegebracht, tentoongesteld. „MONDACCORDEOLA" CONCERTEERDE TE STEKENE (B.) Dinsdagavond vertrokken twee grote Z.V.T.M.- bussen uit de Noordstraat alhier om onze plaatse lijke Accordeon- Mondaccordeonvereniging „Mond- accordeola", vergezeld van talrijke „supporters naar Stekene (B.) te vervoeren, waar deze ver eniging in de Cinema „Nova" moest optreden in een bonte avond georganiseerd door de voetbal club „Stekene Sportief". Ditmaal waren wij in de gelegenheid gesteld om eens zo'n trip naar België mee te maken. Meer dan 600 bezoekers vulden de zaal tot in alle hoeken, toen het programma aanving, waarin „Mondaccordeola" een groot aandeel had. Verder werkten aan deze avond mee de vooral van de gramofoonplaten (o.a. Waterval en Pas op je hart) bekende Vlaamse zangeres Jetty Gitary van De Klinge (B.), terwijl een acrobaten-trio „The Sim- sons" genaamd, prachtige staaltjes van souplesse en lichaamsbeheersing ten toon spreidden. Ook mogen wij niet vergeten de typisch Vlaamse humor van de conferencier Eddy Delinair, wiens geestige kwinkslagen menige lachorkaan verwekten. De bij onze Zuiderburen wdl bijzonder in trek zijnde accordeonmuziek door dit uit 50 werkende leden bestaande orkest, onder leidiug van de heer W. Meulmeester, in talrijke populaire wijsjes ge bracht, werd ook hier met geestdrift ontvangen. Zij vormde, naast het optreden van Jetty Gitary, wel één der hoogtepunten van dit programma, waartoe de vocale medewerking van de „Mond- accordeola"-zusjes en het optreden van de accor- deoniste Anita Zamora en de chromatische mond- harmonica-soli van een der werkende leden het hunne bijdroegen. Zodoende bevreemdde hst dan ook niet, dat de aard van het ten gehore gebrachte bij de aan wezigen al gauw aanleiding gaf tot het uit volle borst meezingen van de populaire „Mondaceor- deola"-schlagers, zodat reeds direct de echt ge moedelijke sfeer ontstond, welke kenmerkend is bij dit Belgische volksdeel. Het was jammer, dat een Hawaïian-orkest uit Terneuzen, welke met „Mondaccordeola" waren mei gereisd, vanwege een technische storing niet konden optreden. Het was reeds na middernacht toen Mond accordeola" met haar aanhangers in een leven dige en opgewekte stemming huiswaarts keerden. -yTT7" Niet krabben. De helder vloeibare Ih I Üi D.D.D kalmeert de jeuk in enkele UIjUjlV seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep i» de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN AANRIJDINGEN. Woensdagnamiddag kwamen nabij Sassing een tweetal auto's met elkaar in botsing, n.l. een jeep van de fa. Schieman alhier en een vracht auto van de fa. Jansen Simons, expediteurs te Schapenbout. Gelukkig liep dit ongeval met lichte materiële schade af. De Rijkspolitie onder zoekt de toedracht en schuldvraag nog nader. Dezelfde middag omstreeks half zes kwam onder de gemeente Zaamslag op de provinciale weg naar Perkpolder een bestelauto van de fa. Visser-Koole alhier in botsing met een met kolen geladen wagen van de fa. V. uit Terneuzen. De vrachtauto stond onverlicht langs de weg, aangezien plotseling onder het rijden zijn ver lichting doofde. De chauffeur M. T. uit Ter neuzen stopte om de oorzaak van dit defect op te sporen, doch toen hij daarmee bezig was, werd zijn wagen achterop aangereden door de bestel auto, bestuurd door de heer C. B., alhier. De bestuurder heeft in de duisternis de onverlichte auto te laat bemerkt, met als gevolg dat de be stelauto ernstig aan de voorzijde werd beschadigd en moest worden weggesleept. Ook hier wordt door de Rijkspolitie nog een loader ondebzoek i n ges t elyd TONEELUITVOERING „K. T. C." Vele moeilijkheden moesten overwonnen worden voordat de Axelse Toneelvereniging K.T.C. aan deze uitvoering toe was en deze moeilijkheden zijn ook de oorzaak geweest dat de vereniging ditmaal moest breken met haar traditie om twee uitvoe ringen te geven van hetzelfde stuk. Een bijna on- overkomenlijk probleem vormde in laatste instantie het feit dat één der hoofdrollen slechts drie dagen voor de uitvoering open viel, daar de betreffende speler noodgedwongen van medespelen moest af zien. Maar ten slotte werd de heer Abr. Sol, al hier, een toneelspeler in hart en nieren, bereid gevonden om de zware taak op zich te nemen, om in enkele dagen tijds zich op de rol voor te bereiden en deze te vervullen. Met o.m. deze woorden opende de heer A. P. van Riel, voorzitter van K.T.C. Donderdagavond de uitvoering in de volbezette zaal van „Het Centrum" en gaf de verzekering dat de volgende keer traditiegetrouw weer twee uitvoeringen zou den gegeven worden. Verder deed spr. nog een beroep op de donateurs die ditmaal door de samen loop van ongunstige omstandigheden gedupeerd zijn geworden, toch K.T.C. trouw te blijven. Hierna werd opgevoerd het landelijk spel in drie bedrijven „De rauwe grond" van A. v. d. Lugt. Dit is een eenvoudig, doch sterk boeren- toneelspel, met een strakke karaktertekening, een uitstekende strekking en een inhoud, welke de bezoekers van woord tot woord boeide, maar boven al met een moraal, die vele aanwezigen tot na denken. zal hebben gestemd De vertolking door K.T.C. stond op een behoor lijk peil voor amateurs-toneel, al dient te wor den opgemerkt dat de dames, hoewel zij verdien stelijk speelden en zich ten volle gavefl, het over het geheel genomen moesten afleggen tegen het kwalitatief betere spel van hun mannelijke col lega's en hoewel wij anders geen namen noemen menen wij in dit geval een uitzondering te moeten maken voor de buitengewone prestatie van de heer Sol, die de beschikbare tijd van voorbe reiding in aanmerking genomen een pluim ver dient voor de vertolking van zijn rol. Zowel na ieder bedrijf, als aan het eind van het stuk mochten de spelers(sters) voor hun ge waardeerde spel dan ook een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Na een kort slotwoord van de voorzitter werd toen de zaal ontruimd om de danslustigen gelegen heid te geven zich nog enkele uurtjes op de dansvloer te verpozen. Tussen de bedrijven door vond de traditionele tombola plaats, waarvoor door verscheidene met K.T.C. sympathiserende neringdoenden weer tal van aanlokkelijke prijzen waren beschikbaar gesteld. JEUGDWERK V.V. „AXEL". De voetbalvereniging Axel heeft ruim 2 maan den geleden een prijzenswaardig initiatief genomen, waarbij zeker de belangen van de club niet uit het oog zijn verloren, maar waarbij toch ook veel gedaan wordt in het belang van Axel's jeugd vanaf ongeveer 10 jaar. Men is n.l. begonnen met het aantrekken van deze jeugd en deze in te wijden in de geheimen van de voetbalsport. Hierbij leeft de stille hoop dat men onder deze „pupillen" enkele toekomstige „sterren" zal ontdekken, waarmede dan de voet balvereniging Axel haar elftallen op peil zal kun nen houden en op gezette tijden een verjongings kuur zal kunnen laten ondergaan. De voetbalclub doet evenwel met dit initiatief nog meer, want door het wekelijks houden van een clubavond voor deze jongsten houdt men deze jeugd van de straat en geeft men ze daarvoor in de plaats een prettige avond, waarin eerst een uurtje wordt besteedt aan lichamelijke training gedurende de wintermaanden in het gymnastiek lokaal van de openbare school waarna dan de rest van de avond wordt doorgebracht in een lokaal van de bewaarschool waar diverse spelen de avond doen omvliegen. Tevens wordt op deze avonden, aldus vertelde de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer Brevet, de jeugd geleerd zich behoorlijk en spor tief te gedragen en leren zij ook spelenderwijs de theoretische geheimen van het voetbalspel, zoals spelregels e.d. Dat dit initiatief succes heeft blijkt wel uit de toeloop van de jongens naar deze avonden. Men begon twee maanden geleden met 20 jongens en nu is hun aantal al tot ver over de 50 wat voor de commissie een wel zeer verheugend resultaat is. Evenwel geeft deze toeloop ook haar moeilijk heden, want men heeft thans gebrek aan spel materiaal, aan sp-srtkleding voor de uit deze jongens samen te stellen junioren-elftallen en ook verschil lende andere dingen ontbreken nog. Ook is het gehuurde lokaal weer al te klein, maar de huur van een ruimere gelegenheid brengt financiële moeilijkheden. De contributie voor deze jeugd leden is n.l. gesteld op een bedrag dat de jon gens zelf kunnen betalen, 5 cent per week. Maar het zal een ieder duidelijk zijn dat men van een totaalontvangst van circa f 2.50 per week in deze tijd niet veel doen kan. Daarom zal op de wed strijd van Zondag a.s. een collecte worden ge houden ten behoeve van dit jeugdwerk. Sportliefhebbers, die a.6. Zondag hun club gaan aanmoedigen en deze gaarne zullen zien winnen, bedenkt, dat dit jeugdwerk voor de toekomst van „Axel" van groot belang is. Uw steun zal bij dragen tot glorie der voetbalclub in de toekomst. Vermelden wij nog dat de resultaten van dit jeugdwerk nu reeds zo zijn, dat men in de komen de competitie met drie junioren-elftallen hoopt uit te komen. Verder zijn er plannen om de trai ning van deze jeugd toe te vertrouwen aan een officiële bondstrainer, terwijl ten slotte en dit gebeurt ook nu al de jongens, die als jeugd lid toetreden medisch worden gekeurd en gecon troleerd of zij zonder nadelige gevolgen aan het voetballen kunnen deelnemen. Ten slotte verzocht de v.v. „Axel" ons nog of wij onder de aandacht van onze lezers wilden bren gen, dat de op het jubilcum-tournooi verspeelde wisselprijs, „het zilveren stadhuis" thans te be- zichten is in een etalage van de heer Peeters in de Noordstraat. GESLAAGD. De heer L. J. H. Kuipers alhier, behaalde dezer dagen het diploma vakbekwaamheid voor de klein handel in tabak. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 Januari 1952. Ned Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Peitnings (medewerking kerkkoor); 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings (Wat is gebedsgenezing V) Geref. Kerk: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. j Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur ■en 3 uur Ds. J. v. d. Berg, uit Ermelo. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. BRAND. Woensdagmiddag ongeveer 6 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de breigoederenfa- briek van de heer de Bruijn aan de Van Mael- stedeweg. Nadat men zich toegang had verschaft tot het gesloten gebouw, kwam de brandweer in actie en was men de brand spoedig meester. Een hoeveelheid wol en enige machines werden een prooi /der vlammen. Verzekering dekt Je schade. BELGISCHE DOUANE NAM SMOKKELAUTO IN BESLAG. Een inwoner uit Hulst, die met zijn bestel auto tussen Kemzeke en St. Pauwels (B.) reed, werd door de vliegende brigade van de Belgische douane aangehouden. Toen deze douane-ambtenaren een onderzoek in stelden, bleek de auto van dubbele wanden voor zien te zijn. Hier tussen werd 200 kg. roomboter gevonden. De boter met een waarde van ongeveer f 800 en de bestelauto werden in beslag genomen. AANHOUDING. In verband met de botersmokkel-affaire van de vorige weck is ook nog aangehouden de te Hulst woonachtige J. A., een broeder van de gearres teerde melkhandelaar P. A. te Hulst. GEMEENTERAAD. In de alhier gehouden raadsvergadering werd besloten f 50 subsidie te verlenen aan de Z.L.M,. als bijdrage in de onkosten van een te houden tentoonstelling. Vanwege de hoge rente van 40/o is de voor gestelde geldlening van f 1400 door Ged. Staten niet goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. om uit de gewone middelen gedurende vijf jaar f 3000 beschikbaar te stellen voor het R.K. schoolbestuur voor hel aanbrengen van de nodige verbeteringen, werd hierop aangenomen. Als huldeblijk jegens de Vereniging van Ned gemeenten werd besloten een halve cent per in woner als gevraagde bijdrage te verlenen In de rondvraag werd nog besloten bij de P.Z.E.M. te Informeren, hoe het komt, dat de straatverlichting zo vaak onklaar is. Voor het ophalen van het straatvuil onder de linden, zal aan de ophaler van liet huisvuil een bedrag van f 20 worden toegewezen. De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. BAZUINEN IN DE HERVORMDE KERK VAN WEMELDiNGE. Op 24 Maart 1787 bepaalde de Ambachtsvrouw Maria Coomans in haar testamentaire beschikking, dat „geen orgel voor rekening der Kerk ter be geleiding van de gemeentezang mocht gemaakt o opgericht worden", op straffe van verbeurdver klaring der door haar gelegateerde bezittingen. Niemand maakte toentertijd bezwaren tegen dea voorwaarden, doch toen de orgelbegeleiding in Protestantse Kerken algemeen werd, wilden ooi de Hervormden in de Kerk van Wemeldinge zeel gaarne een orgel bezitten. Vele pogingen werden in de loop der tijden aan gewend om aan het „crgelloos" zingen der ge meente een einde te maken, maar die pogingei bleven echter zonder resultaat. Thans echter het besluit gevallen, dat voortaan bazuingeklai de gemeentezang zal ondersteunen, waarbij de voordelen van de gelegateerde bezittingen houden blijven. Op Dinsdag 29 Januari a.s. breekt voor de vormde Gemeente te Wemeldinge een historii dag aan In een bijzondere dienst, die 's av in de Herv. Kerk zal worden gehouden, zullen voor de eerste maal de bazuinen in gebruik nomen worden. Hiermede zal dan voortaan in godsdienstoefeningen de gemeentezang worden geleid. Gedurende 165 jaar leefde de Herv. Genfci te Wemeldinge onder de dwang van het beru testament. U zult 'smorgens „kiplekker' uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel met. het be derft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL.LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plant aardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. AXEL DE ZEEUWEN. Deze belangrijke ontmoeting tussen de twee k ploegen van de 3e klasse D staat Zondag op terrein aan de watertoren te gebeuren. Hoewel de uitslag nog geen definitieve beslis sing kan brengen op de vraag welke ploeg ui' eindelijk met de ere-titcl zal gaan strijken, is in ieder geval zo dat het resultaat van Zond» hierop een grote invloed heeft, daar de verlii zende partij haar papieren aanzienlijk in waard ziet dalen. Een gelijk spel tenslotte zou een zee spannend slot kunnen geven aan deze competitie Hoewel in een belangrijke wedstrijd als de» waarin twee volkomen gelijkwaardige rivalen naa de kampioenstitel elkaar zullen bekampen zee moeilijk een voorspelling kan worden gedaan, da» voetbal altijd vol van afwisseling is, slaan de winstkansen voor de oranje-hemden toch hoge aan dan die voor de Vlissingers. Eigen home hier wel eens doorslaggevend werken, terwijl uitslagen van de twee laatste wedstrijden van on» stadgenoten eveneens het beste doen verwachte'1 Daar ieder rechtgeaard Axels voetbalsupport» de stille hoop koestert dat de oranje-witten we» zullen mogen mededingen naar een plaats in 2e klasse, zullen d etrouwe aanhangers van v.v „Axel" Zondagmiddag ongetwijfeld in dirt»' drommen in de richting Kinderdijk trekken u® hun club sportief aan te moedigen en de jonge»1 te inspireren hun beste spel te ontplooien, het er om gaat een resultaat te bereiken, d'1 kan leiden tot het kampioenschap en de daaraa» verbonden strijd om een plaats in hogere regionen. Benut jullie kansen oranje-elf en veel succ iog« koi

Axelsche Courant | 1952 | | pagina 2