„Met raad en daad" VAL DA G MET DE F EEST DA GEN ORANJEBOOM BIER! \ET HIE Tal a E. C L A< iis tiet gezin Qriep?'n Nijuhcrdbje»Q Dames! Vooral nu Vilt U UIT ONZE OMGEVING. AXEL Gezondheid komt in. Bnjhoofd-^neiu^ Haraea>Gelei voor Uw banden Toen alle kaarsjes brandden begon de zon te schijnen Neem een doos echte VERKOUDHEID SPORTNIEUWS. BEKENDMAKINGEN. ondag utree 50 Voor H. Wei lit eigen raakversi Iw adres I vragei Wegens het KERSTFEEST zal de AXELSCHE COURANT Woensdag 26 December (2e Kerstdag' niet verschijnen. DE UITGEEFSTER. DE VOGELTENTOONSTELLING VAN DE ZEEUWSCH-VLAAMSE VOGELVRIENDEN Op Woensdag 26 December (2e Kerstdag) wordt alhier in Hotel Porth-dc Lozanne de eerste ten toonstelling gehouden door de Vogelvereniging „De Zeeuwsch-Vlaamse Vogelvrienden" te Axel. Wat deze nog jonge vereniging hiermee gepres teerd heelt, mag zeer behoorlijk worden genoemd. Er worden 110 kanaries geëxposeerd, in vele kleu ren, als rood, oranje, oranje-schimmel, wit, geel, bruin, citroengeel, zilverisabel en rood-agaat Ook zijn er enige volières met een 40-tal parkieten en andere tropische vogels, zoals tijgervinken, zebra- vinken, wevers, Japanse Nachtegalen en Japanse Meeuwtjes. Vanaf 11 uur 's ochtends worden de vogels gekeurd en om 2 uur wordt de tentoon stelling voor het publiek opengesteld. Wij kunnen deze expositie voor een bezoek warm aanbevelen en wensen dez; jonge vereniging voor de toekomst alle succes in haar streven het grote publiek belangstelling en liefde voor al wat leeft, bij te brengen. DE AMBONNESE AVOND VAN DE „SUARA MALUKU" Deze vond Donderdagavond plaats in ,,Het Cen trum" alhier. De grote zaal was bijna geheel bezet met blank en bruin toen de heer S. van Ham het programma op de hem eigen humoris tische wijze met een welkomstwoord opende. Inzonderheid verwelkomde de heer van Harn de sociaal leider voor Zeeland, insp. van Leeuwen en de vertegenwoordiger van de Dienst Maatschap pelijke Zorg in Zeeland, kolonel Brendgen. Hierna ging het scherm vaneen en presenteerde de band „Suara Maluku" (Stem der Molukkeii) zich onder leiding van de heer J. M. Parinussa. Het programma bestond geheel uit typisch In dische nummers, terwijl de liedjes, waarin vooral de schoonheid van de Indische Archipel bezongen werd, geheel in de Maleise taal ten gehore wer den gebracht. De strekking en de inhoud der verschillende liedjes werden evenwel door mevr. Seluta Nanlohy in het Nederlands verduidelijkt. Het was een unieke gelegenheid om eens kennis te maken met de geaardheid van de bewoners der Molukken en hun melancholieke, sows ook wat weemoedige wijze van musiceren. De uitvoeren den werden na ieder nummer met een warm applaus beloond. Aan het slot dankte de kampleider uit Middel burg voor de gastvrije ontvangst in Axel. Met het Wilhelmus en het Ambonnese volkslied, weike door de aanwezigen staande werden aange hoord, kwanj het einde van deze Ambonnese avond 25-JARIG AMBTSJUBILEUM. Op 1 Januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. P. Lefeber alhier in dienst trad bij het Gemeentelijk Gasbedrijf. De heer Lefeber heeft het bedrijf, dat bij zijn komst nog alleen voor Axel werkte al spoedig uit zien groeien door aansluiting van Terneuzen en steeds het administratieve deel van de fabriek beneerd. Een moeilijke periode brak aan na de bevrijding toen de N.S.B.-directeur Kohier de vlucht had ge nomen en het bedrijf mede door de onmogelijk heid om in de oorlogsjaren de nodige onderhouds- werzaamhed;n te verrichten in desolate toestaud vericeerde. De heer Lefeber stond toen voor de alles- beualve prettige taak om van een versleten be- arijt met een groeiend aantal afnemers ook de teciinische leiding waar te nemen. Hij heeft toen wei getoond dat het wel en wee van het bedrijf hem ter harte ging, want alle uren van dag of nacht heeft hij gedaan wat hij kon om de zaak zo goed mogelijk te laten draaien, een vrijwel onmogelijk en ondankbaar werk, aangezien het ten enenmale uitgesloten was om op behoorlijke wijze aan de eisen van de afnemers te voldoen. Het zal zeker ten opluchting zijn geweest voor hem toen de koppeling aan de Cokesfabrick te Sluiskil een feit werd en het bedrijf in staat was gas te leveren van een kwaliteit die men nergens eluers in Nederland vindt Ook nu vond hij weer een nieuwe taak nu de technische zorgen zoveel minder waren de stimulering van het gas verbruik door particulieren en vooral door de industrie (door het invoeren van speciale tarie ven, het propageren van moderne gasapparaten). Het zal de jubilaris op 1 Januari zeker niet aan blijken van belangstelling en waardering ontbreken. ERNSTIGE AANRIJDING. v Woensdag omstreeks het middaguur vond op de hoek KerkdreefKerkstraat een ernstig ongeval plaats. De 51-jarige monteur C. de Danschutter, kwam per fiets uit de Kerkstraat, toen uit de richting Oranjestraat een personenauto van garage „Cito", bestuurd door de heer W. L., door de Kerkdreef kwam. Hoewel de bestuurder poogde de fietser nog te ontwijken, gelukte dit niet en werd deze door de auto gegrepen en tegen de grond geslingerd. Hevig bloedend bleef het slacht- offer op straat liggen en na voorlopige hulp van dr. Schiltman in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. Naar wij ver nemen is de toestand van het slachtoffer thans redelijk en is geen levensgevaar meer aanwezig. De bestuurder van de auto trof geen schuld. WEER EEN KINDDERVOORSTELLING IN „HET CENTRUM" Zoals ook uit de bioscoop-advertentie elders in dit nummer blijkt, kunnen de kinderen heden middag weer een speciaal voor hen ingericht pro gramma gaan zien, Ongetwijfeld zullen ook nu weer talrijke kinderen aanwezig zijn, temeer daar het de geschiedenis van „Hans en Grietje" is, die vertoond zal wordeD. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij de Axelse jeugd naar de desbetreffende advertentie. BENOEMD. Dc heer J. Kerrcmans, onderwijzer aan de R.K. school, alhier is met ingang van 15 Januari a.s. benoemd tot hoofd der R.K. school te Heusden. WINTERUITVOERING „MONDACCORDEOLA" Aangezien deze jonge Axelse Accordeon- en Mond- accordeonvereniging vorig jaar nog niet over de capaciteiten beschikte om met eigen krachten een geheel winteravond-programma aan haar donateurs aan te bieden, werd destijds, zoals men zich zal herinneren, een beroep gedaan op een zusterver eniging uit Wemeldinge, die toen een gedeelte van de avond vulde met de opvoering van een toneelstuk. Thans is „Mondaccordeoia" evenwel bij machte zelf een geheel avond-programma in elkaar te steken en dit zal gebeuren in een voor onze ge meente geheel nieuwe vorm. Er is n.l. een to neelstuk gekozen dat samengesteld is uit dialoog, afgewisseld met zang- en muzieknummers, zodat de werkende leden van „Mondaccordeola" naast hun muzikale vaardigheid, thans zullen kunnen tonen, wat zij op dit gebied in hun mars hebben. Dc titel van het stuk, dat geschreven is door M. Allewijn, is „Van het land, dat ik liefheb, Van het land waar ik woon", en de algehele lei ding berust bij de directeur de heer W. Meul- meester uit Terneuzen. In verband met het druk bezette winterpro- grainma in „Het Centrum" kunnen deze uitvoe ringen eerst op 12 en 14 Februari a.s. plaats vinden. Voor dc tweede avond is de zaal nog niet geheel door de donateurs bezet, zodat nieuwe donateurs bij het bestuur nog van harte welkom zijn. DEMONSTRATIE VAN ELECTRISCIIE HUISHOUDELIJKE APPARATEN. Deze week werd in de bovenzaal van „Het Cen trum" door de firma's G. J. A. de Jonge alhier en A. J, Stoffels-Risseeuw van Zaamslag een de monstratie gegeven met electrische huishoudelijke apparaten. Naast de radiotoestellen, strijkijzers, kokers enz. die ieder kent en waarvan men het gemak en het genot weet, zag men in de keurig ingerichte stands ook diverse apparaten, die nog niet zo'n algemene bekendheid genieten en die thans door vaardige dames werden gedemonstreerd. Zo zag men er o.a. diverse Hoover-apparaten, zoals de wasmachine, de stofzuiger en de vloer- wrijver, waarmede men blijkbaar ook de stoep kan schuren. Voor de keuken trof men er elec trische kachels, een koelkast, Presto-cookers, die het eten onder druk in enkele minuten koken, zonder verlies van waardevolle voedingsstoffen en een tweetal typen Kenwood-mixers, waarmede men vrijwel alle mogelijke keukenhandelingen kan ver richten. Kloppen, kneden, snijden, malen, hakken, persen en mengen van vruchten enzovoorts. Vooral de bereiding van diverse lekkernijen met dit appa raat was overtuigend voor de bezoekers. Dc fa. Stoffels-Risseeuw toonde een aantal naai machines in de door haar vertegenwoordigde mer ken Husqvarna, Fridor, Anker en Necchi. Van draagbare koffermachines tot salonmeubelen vond men hier alles. En, zoals werd gedemonstreerd, is ook dc moderne naaimachine een soort tove naar, waarmede men behalve naaien ook mee kan stoppen, borduren, knoopsgaten maken enz. Deze demonstratie zal zeker voordelen hebben opgeleverd, zowel voor de belangstellende be zoekers als voor de exposanten. Vermelden wij nog dat de wanden waren ge sierd met enkele moderne etsen van dc firma Feijter-But, alhier. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 December 1951. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings. 2.30 uur cand. A. van Cruijningen, van Sluiskil. Geref. Kerk. 10.30 uur Ds. Krijtenburg, 3 uur Leesdienst. t i Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Dinsdag 25 December (Kerstdag). Ned. Herv. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings (voorm. medewerking Kerk- en Kinderkoor). Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur Ds. D. J. Couvëe, 2.30 uur Ds. H. Pestman, van Terneuzen. H. Z. Ik heb mijn huis verhuurd zonder enige verplichtingen. De kraan is nu stuk gegaan en de huurder heeft zonder mijn toestemming een nieuwe kraan gekocht. Moet ik die nu betalen Deze week wilde men de huur niet betalen. Ee» reden werd niet opgegeven, maar dat zal ook wel met de kraan in verband staan. Antwoord De kosten voor een nieuwe kraan zijn voor rekening van de huurder. Als de huurder niet betaalt, kunt u het beste een deurwaarder in de arm nemen. F. te M. Hoe kan men machinist worden bij de Nederlandse Spoorwegen en hoe kan men het best verdere inlichtingen inwinnen Antwoord: De minimum eis is een Ambachts school-diploma. Vanwege de N. S. krijgen de can- didaten een verdere opleiding in het bedrijf. U kunt om verdere inlichtingen schrijven naar de Ncd. Spoorwegen, afd. Personeelszaken, Moreelse- park te Utrecht. J. D. Ik huur een woning, die geweldig lekt. De huisbaas heeft toegezegd dat hij dit zou ver helpen. De burgemeester heeft hem er ook al op attent gemaakt. Mag ik er nu zelf wat aan doen en de kosten van de huur afhouden Antwoord U kunt een rechterlijke machtiging vragen om op kosten van de verhuurder zelf de nodige reparaties te doen verrichten. Dit is vei liger dan dat u de reparaties zonder machtiging laat doen en dan de verhuurder aanspreekt. M. A. E. Iemand geniet een weduwe-rente. Ver valt deze als de weduwe hertrouwt Antwoord Een eenmaal toegekende rente wordt niet meer ingetrokken, ook al hertrouwt de per soon die deze geniet. Abonné. Mag in buitenwater het gehele jaar, behalve in het gesloten seizoen, genot worden met een zegen Hoe staat dit met het vissen in binnenwater Antwoord Voor het vissen met een zegen en/of andere netten gelden geheel verschillende bepa lingen betreffende verboden tijd in de verschil lende provincies. De vangst, die in het algemeen is opengesteld van 1 October tot 16 Maart, wordt soms voor bepaalde wateren en polders wel eens eerder opengesteld of gesloten. U kunt zich daar voor het beste tot de plaatselijke, gemeentelijke of rijkspolitie wenden. Wij merken nog op dat u eventueel in het bezit moet zijn vin een grote visakte, alsmede eigenaar of rechthebbende van het water waarin wordt gevist. Wordt het vissen uitgevoerd als beroep, dan is een erkenning als beroepsvisser nodig, welke, dit kan bij voorbaat worden gezegd, niet wordt verstrekt. J. N. A. Hoe moet ik stijve boorden glanzend krijgen V Antwoord U kunt het proberen met glans- stijfsel, doch u zult het nooit zo mooi krijgen als een vakman. nen, dat u teveel hebt betaald, dan bestaat de mogelijkheid, een vordering tot terugbetaling in te dienen. In ieder geval raden wij u aan zich eens te wenden tot de Huuradviescommissie. E. M. W. Als gerepatriëerd militair werd ik opgeroepen voor herhalingsoefeningen. Wegens de woningnood zijn wij hij mijn ouders in. Een paar dagen voor mijn oproepingsdag werd mij een wo ning toegewezen, doch wij hebben gewacht tot mijn terugkomst om deze te betrekken. Nu werd mij slechts 60% van mijn loon uitgekeerd, terwijl dc anderen 80% ontvingen. Is dit juist Antwoord Uw werkgever is in het betalen van het loon volkomen vrij. Er is geen bedrag of een percentage vastgesteld. P De witte vlekken in uw was kunnen volgens een deskundig lezer ook worden toegeschreven aan de hardheid van het water. De kalk uit het water bindt zich .met de zeep tot kalkzeep, die onoplosbaar is. Deze kalkzeep zet zich op het goed vast. Gebruik dus bij voorkeur regenwater. Een andere raad die wij u kunnen geven is houdt u aan de vertrouwde merken. Het is in derdaad zeer goed mogelijk dat bestanddelen van zekere soorten waspoeder reageren met het me taal van de wasketel. Gebruik anders een geëntail- eerde ketel of doe het goed in een linnen zak, zodat aanraking met de metalen wand wordt voor komen. J. van L. Bij mij is het pompwater afgekeurd door de waterleidingmaatschappij en goedgekeurd door een privé-laborant, zowel voor drinkwater als voor waswater. Nu probeert men mij te dwin gen waterleiding te nemen. Kan dit langs gerech telijke weg gedwongen worden en zo ja op grond van welke wet if Antwoord Zonden nadere gegevens is een be slissend antwoord in deze niet te geven. In het algemeen is dit wel mogelijk. Kennisneming van de gemeentelijke verordening op dit punt is een vereiste. Op grond daarvan is dan eventueel ge rechtelijke dwang mogelijk. J. B. Mijn hypotheekgever wil de rentevoet verhogen met een 71 Kan ik hiervoor de huur ders van mijn woningen een kleine verhoging in rekening brengen Antwoord Neen, de huurprijs mag buiten de algemeen toegestane verhoging van 15»/o per 1 Januari 1951 niet dan in bijzondere gevallen ver hoogd worden. Van A. Moet ook voor snelwegers ijkloon be taald worden Zo ja, waarvoor dient dan het ijkplaatje op de schaal Antwoord Het ijkplaatje dient als bewijs van eerste keuring en is twee jaar geldig. Voor keu ring van gewichten, die niet gemakkelijk ver plaatst kunnen worden, komt de keurmeester ter plaatse, waarvoor evengoed betaald moet worden. PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND. Op de Maandagen 24 December en 31 December a.s. wordt op de lijn Kruiningenl'erkpolder ge varen, zoals volgens de dienstregeling voor de Zaterdagen staat aangegeven. Op bovengenoemde data vervallen dus de reizen 21.20 van Kruiningen en 21.50 van Perkpolder, terwijl de reizen van 22.20 van Kruiningen en 22.50 van Perkpolder gemaakt worden door het m.s. „Prins Hendrik." NIEUWE INDUSTRIE VOOR ZEELAND. Fabriek van vlasplaten. Een Belgisch-Nederlandse combinatie voert op het pgenblik onderhandelingen om te komen tot stichting van een fabriek voor de productie van vlasplaten in dc gemeente St. Jansteen en wel vermoedelijk te Heikant. In deze fabriek zullen als grondstof gebruikt worden de z.g. „lemen", die het afval zijn van dc vlasindustrie. De vlasplaten zullen bestemd zijn voor export naar het buitenland om gebruikt te worden bij de woningbouw. Indien een gunstig resultaat wordt bereikt bij de besprekingen die o.m. betrekking hebben op het verkrijgen van de nodige arbeids krachten, dan stelt men zich voor op zeer korte termijn tot de bouw van dc fabriek over te gaan. Voorlopig verwacht men dat het bedrijl aan circa 100 arbeidskrachten een bestaan kan geven. Er zijn nog uitbreidingsmogelijkheden. DODELIJK ONGEVAL. Donderdag is in de nabijheid van Charleroi een vrachtwagen van „De Hoop" uit Terneuzen ver ongelukt, met het noodlottige gevolg dat één der beide chauffeurs aan de bekomen verwondingen overleed. De vrachtwagen kwam door onbekende oorzaak onverwachts voer de keus te staan op een tegemoetkomende personenauto in te rijden of een muur te rammen. De bestuurder probeerde door krachtig remmen nog een aanrijding te voor komen, doch dit lukte niet. Hij zelf kwam er vrijwel ongedeerd af, doch de naast hem zittende reserve-chauffeur v. d. H. moest in ernstige toe stand in het ziekenhuis te Charleroi worden op genomen, waar hij dezelfde avond is overleden. KOFFIEBON 524 AANGEWEZEN. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peul vruchten te 's-Gravenhage heeft bon 524 Alge meen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon blijft geldig tot en met 5 Ja nuari a.s. De eerstvolgende bonaanwijzing zal op 31 Januari plaats hebben. KOFFIE OP DE BON NIET LANGER DAN STRIKT NODIG IS. Bij de begroting van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, heeft de minister medegedeeld, dat de regering dc bezwaren kent, die aan de koffie- distributie verbonden zijn. Zij zal daarom de koffie niet langer op de bon houden, dan strikt nodig is. Toen alle kaarsjes van de kerstboom brandden werd, Mevr. B. T. te W). door haar man en de kinderen verrast met een groot pakket. Tot haar verrassing bestond de inhoud uit het prachtige „Safira"-tafelbestek. „Het leek wel of de zon voor mij opging," vertelde zij, „zo schit terend is dit kostbare tafelgerei 1" Een kostbaar geschenk O neen I De kinderen hadden dit tafelgerei zonder enige kosten ont vangen voor de waardebonnen welke voorkomen op elk pakje koffie en thee van Niemeijer I Hierdoor kunt U dus dubbel genieten van de pittige Paarsmerk-Koffie, geurige Gala-Thee en Princess-Thee. De fijne smaak voldoet U volko men en bovendien weet U dat U straks gratis het kostbare ,,Safira"-tafelbestek ontvangt. Vlekvrij door en door I De geïllustreerde geschenkenlijst wordt U gratis toegezonden als U even een briefkaart schrijft aan Niemeijer-Groningen. Dit adres is voldoende. (Ingezonden mededeling) P»AS T ILLES TEGEN ^VOORZIENING IN DE LANDBOUW. Onderzoek door het Landbouw Economisch Instituut. In de maand Januari zal het Landbouw Econo misch Instituut beginnen met het instellen van een onderzoek naar het arbeidsaanbod dat men in de toekomst in dc landbouw kan verwachten. De indruk bestaat, dat het aantal landarbeiders in Nederland vrij sterk terugloopt en dat dus in de toekomst het arbeidsaanbod gering zal worden misschien wel t e gering. Dit is slechts een in druk, feiten en gegevens die dit zouden kunnen bevestigen, heeft men niet. Daarom hebben zowel het Ministerie van Land bouw als de Stichting voor de Landbouw de wens te kennen gegeven dat deze zaak onderzocht zou worden. Dit onderzoek is opgedragen aan het L.E.I. Na het vraagstuk van de kleine boeren bedrijven, waarover het bekende rapport versche nen is, zal het L.E.I. dus een onderzoek gaan instellen naar het niet minder belangrijke vraag stuk van de landarbeiders. Dit instituut zal na gaan of de indruk juist is, dat er steeds mindet landarbeiders komen. In dit verband worden ook de kinderen van dc landarbeiders in het onder zoek betrokken en wel het aantal, hun toekomst plannen en het onderwijs dat zij volgen. Tevens zal dit instituut een onderzoek instellen naar de seizoen-werkloosheid in de landbouw. Dit laatste vooral in verband met het zoeken naar aanvul lende werkgelegenheid. Het spreekt vanzelf, dat dit vraagstuk zich in hooidzaak voordoet in de provincies met de gro tere bedrijven, dus in Groningen, Friesland, N.- Holland, Z -Holland, Utrecht, Zeeland en het wes- telijk gedeelte van Noord-Brabant. Omdat het onmogelijk is een onderzoek in te stellen in al deze provincies heeft het L.E.I. 61 gemeenten uit gekozen, die als voorbeeld genomen kunnen wor den voor het gehele gebied waarin zij gelegen <zijn. In dit onderzoek zal men een 14-tal Zeeuw se gemeenten betrekken en wel Hontenisse, Zaam- slag, IJzendijke, Groede, Borssele, Kloetinge, Kort- gene, Heinkenszand, Rilland-Bath, St. Maartens dijk, Oosterland, Nieuwerkerk, Ellemeet en Noord- welle. In de 61 gemeenten zal een vragenlijst worden verspreid onder de landarbeiders om de nodige gegevens te verkrijgen. Aan de arbeiders in vast dienstverband wordt o.m. gevraagd naar hun func tie. de grootte van het bedrijf waarop zij werk zaam zijn en op hoeveel bedrijven zij in vast dienstverband gewerkt hebben, alsmede welk werk in los verband zowel in als buiten de landbouw werd verricht. Andere vragen behelzen o.a. loon in natura en welke oppervlakte cultuurgrond men eventueel zelf in gebruik heeft. Ook wordt ge ïnformeerd naar dc bekendheid met diverse werk tuigen. Een en ander moet betrekking hebben op de toestand in 1951 Tenslotte worden ook de gehuwde en ongehuwde kinderen van de landarbeiders in dit onderzoek betrokken. Hier valt het accent voornamelijk op de vragen met betrekking tot hun school-oplei- ding en hun tegenwoordig beroep. Dit onderzoek is zowel voor dc werkgevers als voor de arbeiders van groot belang. Het is voor de boeren immers van belang te weten of zij in de naaste toekomst kunnen rekenen op voldoende arbeiders en voor de arbeiders is het van niet minder groot belang te weten of zij in hun vak voldoende werk zullen kunnen vinden. Juist om het grote belang dat dit onderzoek voor allen heeft rekent het L.E.I. er op, dat her zowel van de werkgevers als van de landarbeiders volle medewerking zal verkrijgen. Tafeltennis. Dinsdag speelde ATAC4 alhier tegen De Polder 3 uit Westdorpe. Onze stadgenoten moesten met de stand 46 de overwinning laten aan de Westdorpe- naars. Vk oensdag werd alhier gespeeld de wedstrijd voor de Damesklasse tussen ATAC en Tempo, welke belangrijke ontmoeting door de Axelse dames met 73 werd gewonnen. Verder werd in de Dames klasse nog gespeeld ATAC 2—Tempo 3. Ook dit treffen eindigde iu een royale Axelse overwinning want de eindstand werd 91. Door de overwinning van ATAC 1 staan de ATAC-dames nu aan dc kop van hun afdeling in de competitie voor de Z.V.T.B., terwijl ATAC 2 nu als derde staat gerangschikt. De heren van ATAC 1 speelden Woensdag in IJzendijke met 55 gelijk tegen Advendo 1. De herenploeg van ATAC 2 kreeg van Advendo 2 een stevige 91-nederlaag te incasseren. ONTHEFFING WTNKELSLUITINGSBESLUIT. Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat zij ontheffing verlenen voor de na middaguren van het wettelijke sluitingstijdstip voor winkels op 20, 21, 22, 24 en 31 December 1951. De winkels mogen op die dagen tot 21 uur geopend zijn. Axel, 20 December 1951. Burgemeester en wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. SLUITING VAN DE GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat de bureaux van de gemeente op 24 en 31 December 1951 voor het publiek gesloten zullen zijn en alleen spoedgevallen kunnen worden geholpen. Axel, 20 December 1951. Burgemeester en Wethouders van Axel, Dc Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren. Edouard c legil had j punt hi *0 hij de „Ik geloo lat op ged liiitr maai Je hebt 1,..." Z :it van Jiijk, Ed ik pas, Is, een p i eens I ipaardjes iapitein a geweest aaide zich id hoefget zijn ogen De v oorsl lats genai derde hij 01 de ha t Engels.

Axelsche Courant | 1951 | | pagina 2