i&pv gemeenteraadszitting. UIT ONZE OMGEVING. AXEL Neem een doos echte VOORKOM INGVAN GRIEP BURGERLIJKE STAND AXEL BEKENDMAKINGEN. De ervaring van honderden DAF-gebruikers bevestigt het Een DAF is een economische kracht in het bedrijf. In cijfers uitgedrukt is ervaring de beste raadgeefster bij de aankoop van een nieuwe vracht wagen. Cijfers liegen nooit... Eis een proef op de som voor U koopt. Met een DAF doet U wonderen. DAF benzine- en diesel-trucks leverbaar voor 4, 5 en 6 ton nuttige last en in verschillende wielbases. Agenten voor Uw rayon: (Vervolg van pagina 1) Na dit punt van de agenda wordt geruimen tijd in besloten ziting vergaderd, waarna bij het op nieuw openen van de openbare zitting, punt .15, het in principe besluiten tot aanleg van een speel weide, zonder discussie wordt aangenomen. B. en W. delen bij dit punt mede, dat door. de onderwijs-instantie's is aangedrongen op een ter rein voor lichamelijke oefening in de open lucht Ook wordt uitgezien naar een speelterrein voor de kinderen uit plan Oost. Om aan deze wensen tegemoet te komen zal thans het terrein aan de Buitenweg, hoek Polenstraat worden opgehoogd en geëgaliseerd. Ook het terrein ten Oosten van de Gentse Vaartstraat zou dan in orde gemaakt kun nen worden. Een en ander zou in DUW-verband kunnen geschieden, met grond, afkomstig van de wallen en van de nabij gelegen Armendijk, huiten dc bebouwing. De kosten voor dit werk worden gëraaind op f 90.000 aan arbeidsloon, waarvoor aan het Rijk subsidie zal worden gevraagd en f 60.000 aan bijkomende kosten. Zodra B. en W de subsidie wordt toegezegd en voor de over blijvende kosten een lening kan worden gesloten, zullen B. en W. een voorstel doen tot uitvoering van het thans genomen principe-besluit. Eveneens in principe wordt besloten tot het aan leggen van een hoofdriool in plan West. De straat riolen in deze wijk zijn gelegd volgens het nieuwe rioleringsplan, doch het bestaande hoofdriool ligt heger dan de riolen in deze straten, zodat de nieuwe riolen in sterke mate aan vervuiling zijn blootgesteld. Volgens het oordcel van deskundigen zal dan ook op korte termijn moeten worden over gegaan tot het aanleggen van een nieuw stam- riool op passende hoogte. De kosten hiervan wor den geraamd op f 120.000. Wanneer de benodigde machtiging tot investering wordt gegeven en de ge meente er in kan slagen gelden voor dit doel te lenen, zal een definitief voorstel worden gedaan. Van de Chr. Nat. School is een verzoek binnen gekomen tot het hesrhikbaar stellen van gelden tot het aankopen van grond voor een speel plaats naast die school, ter uitbreiding van de bestaande speelplaats. De kosten hiervoor zullen ca. f 20.000 bedragen. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen aan het plan van deze school, doch de jgelden eerst dan beschikbaar te stellen, wanneer de gemeente voor de financiering van deze uitgave een langlopende geldlening heeft kunnen afsluiten. De heren Pijpelink en C. van Bendegem vinden het bedrag van f 20.000 voor een speelterrein wel zeer hoog, doch na bespre king van de begroting, waarop de volgende pos ten voorkomen van Hoeve, grond en gebouwen f 3200 den Boggende, idem f 3150 geplaatste grendkerende muur f 1300 nog te plaatsen idem f 3000 geplaatste afscheiding f 466 nog te plaat sen idem f 300 afrastering f 216 schutting en afheining f 1440 tegels f 5400 is men wel overtuigd, dat op deze begroting weinig af te dingen valt en hier geen andere oplossing is te vinden. Het voorstel van B. en W. wordt daarop z.h.s. aangencmen. Met de Bank voor Ned. Gemeenten wordt een rekening-courant overeenkomst aangegaan, groot f 85.0000, ingevolge de met de Bank gesloten over eenkomst voor het jaar 1952. Op 16 September 1951 is hij dezelfde Bank voor de tijd van 3 maanden een kasgeldlening, groot f 250.000 opgenomen. B. en W. worden gemachtigd om deze kasgeldlening met minstens 3 maanden te verlengen. Met de Middenstandsbankvereniging is in 1950 voor één jaar ten rekening-courant overeenkomst aan gegaan tot een bedrag van f 100.000. Besloten wordt om deze overeenkomst met een jaar te verlengen. Overeenkomstig het hij de stukken overgelegd ontwerpbesluit wordt een rekening-courant over eenkomst aangegaan tot een bedrag van d 600.000 Voor de bouw van 51 woningwetwoningen wordt een annuïteitslening aangegaan, groot f 665.000, tegen een rente van 40/o 's jaars. Rente en af lossing te voldoen in 25 gelijke jaarlijkse termijnen. Als laatste agendapunt werd een begrotings wijziging voor de dienst 1951 goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde de heer Misseghers nogmaals naar de onderhoudsplicht van de Emina- straat. Ook de heren G. van Bendegem, Wonder- gem en W. de Feijter zijn van mening dat hier nu toch eindelijk eens iets gedaan zal moeten worden. De onderhoudsplicht berust bij de Spoor weg Maatschappij MechelenTerneuzen. Besloten wordt om een bespreking te beleggen met de onderhoudsplichtige en de bewoners en dan te zien wat er te bereiken valt. De heer de Feijter stelt voor om een zelfde oplossing als voor de Singelweg is toegepast, te trachten te bereiken. De heer W. de Feijter wijst op de deplorabele toestand van de brug naar het V.V.Z.F.-terrein Deze is enkele jaren geleden door de gemeente overgenomen. De gemeente zal nu dan toch, om ongevallen te vermijden ook moeten overgaan tot grondig herstel of vernieuwing van deze brug. KEURING VAN 18-MAANDERS Woensdagochtend werd op het V.V.Z.F.-terrein alhier een keuring van 18-maanders gehouden, ge organiseerd door de V.V.Z.F. te Axel en D.E.S. •te Hulst. De kwaliteit van de aangevoerde dieren stemde in het algemeen tot tevredenheid. Dank zij het weliswaar gure, maar toch droge najaarsweer was er voor deze keuring grote be langstelling Uit vrijwel alle delen van on3 land kon men de lettertekens aantreffen in de hon derden meters lange dubbele rij auto's die op het terrein geparkeerd stonden en wij geloven niet dat de V.V.Z.F. een mooier bewijs van de interesse die fokkers en handel alom hebben voor het Z.-Vlaamse fckproduct hadden kunnen wensen. Als vertegenwoordigers van de vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" waren aanwezig, jhr. J. van Vredenburgh, dc alg. voorzitter: de heren Bom en Cappon, terwijl wij verder nog opmerkten de heer Aernoudts uit Sluis, de alg. secretaris van de Z.U.M., mr. Schlingcmann, en burgemeester Van Üeveren. De uitslag van de keuring was als volgt Kampioen Hengsten, geb. 1950. Dorus, Jac. de Futter, Axel. Kampioen Merries, geb. 1950. Farida, R. Buijsse te Graauw. Merries, geb. 1950 (grote maat). I. Farida, R. Buijsse, Graauw: 2. Mirza van Oudenpolder, A. G. van Waes, Zuiddorpe; 3. Vera van Annie, O. Kerckhaert Zn., Westdorpe; 4. Alice v. d. Melo, C. Steijaert, Graauw5. Lea Varempé, A. G. Cerpentier, Zuiddorpe 6. Marie van Wil- lemskerke, A. Tollenaar. Hoek; 7. Elsa, A. L. Scheele, Axel: 8. Banda van Carlo, J» Bonte, Koe wacht 9. Mona van Melo, E. Verstraten, Graauw: 10. Ada van Othene, A. H. Dekker, Zaamslag. 11. Ivonne v. d. Meio, C. Steijaert, vnd.; 12. Herda van Melo, E. Verstraten, vnd.: 13. Lena van Keilen, Gebr. Suij, Absdale. Merries, geb. 1950 (kleine maat). 1. Honda van Dubeishoeve, W. L. den Hamer, Axel; 2. Bertha v. d. Melo, C. Steijaert, vnd.; 3. Aïda van Coe- gors, Gebr. Dieleman, Axel; 4. Junin van Coe- gors, P. A. P. Dieleman, Zaamslag; 5. Tilly, W. L de Regt, Zaamslag; 6. Annie van Jaap, Gebr. Suij, vnd.; 7. Gabby van Cambron, P. L. Mang- nus, Stoppeldijk; 8. Dorine van Spui, Jac. Die leman, Terneuzen; 9.Margie van Duboishoevc, W. L. den Hamer, vnd.; 10. Selina van Dijkzicht, Wed. S. dc Klerk, Axel; 11. Victoria v. d. Punthoeve, M. Dieleman Mz., Zaamslag; 12. Lena, P. Diele man Mz., Hoek; 13. Nora van Passluis, C. 11. van W'aes, Westdorpe. Hengsten, geb. 1950 (grote maat). 1. Victor van Eversdam, C. van Overloop, Zuiddorpe; 2. Herder v. d. Schaapshoeve, A. Serrarens, Ossenisse; 3. Iwan v. d. Braakman, P. A. P. Dieleman, vnd.; 4. Certain v. d. Hersa, E. Verstraaten vnd. en A. Mangnus, Boschkapclle: 5. Karei v. d. Melo, C. Steijaert, vnd.; 6. Cavalier v. d. Klef, Jac. de Putter, vnd.; 7. Elfridus, A. Mangnus vnd. en G. Govaert, Westdorpe; 8. Landdrost van Ronde- putten, M, van Fraaijenhove, Axel; 9. Iwan II v. d. Melo, Fr Bruggeman, Graauw; 10. Nico, A. Haak, Zaamslag, J. Koster, Vogelwaarde en M. L. IJsebaert, Axel Hengsten, geb. 1950 (kleine maat). 1. Dorus. Jac. de Putter, vnd.; 2. Carlo v. d. Melo, C. Steijaert, vnd.: 3. Vainqeur van Eversdam, C. van Overloop, vnd.; 4. Nico van Helpeney, Jac. de Putter, vnd. en A. Serrarens, Ossenisse; 5. Can tor van Boostcnhof, id.; 6. Jaap van 't Vogelfort, C. van Eshroeck, Stoppeldijk; 7. Karei van Nooit- gedacht, M. L. M. IJsebaert c.a., vnd.; 8. Avenir van 't Hoogland, A. Serrarens, vnd.; 9. Dorus, A. Haak, vnd.; 10. Nico, S. van Hoeve, Hoek. SUCCESVOLLE WINKELWEEK. Oppervlakkig bekeken zou men zeggen „het gaat vanzelf" maar wanneer men eens achter de scher men kijkt weet men dat dit niet zo is en iedere winkeliers-actie veel moeite en tijd vraagt van het bestuur om alles voer te bereide».. Gelukkig kan de winkèliersvereniging ook dit maal weer op een succesvolle winkelweek terug zien en heeft de gevoerde actie voor de gehele middenstand niettegenstaande de slechte tijden, be hoorlijke resultaten opgeleverd. Bijna 200.000 bonnetjes werden uitgegeven en de vaststelling van de winnaars van de actie heeft plaats gehad. Elders in dit nummer vindt men de uitslag. De be zitters van de juiste bonnen kunnen hun prijzen afhalen hij de heer Ko Wieland, Nieuwstraat. P»AS TILLES De heer Pijpelink vraagt nogmaals aandacht voor het Spuipad. Wanneer dit in stand moet blijven, laat men het dan goed onderhouden en als cta. niet kan, sluit het dan af. De heer van Doeselaar wijst op de bedroevende toestand van dc ingang van de Oude weg nabij de Munter. Dc gemeente (of andere onderhouds plichtige) zal hier toch eens iets aan moeten doen Er staat soms over de volle straatbreedte een strook van meer dan een meter breed onder water De heer Hamclink had ditzelfde punt ook wil len aansnijden. De vergadering werd hierna gesloten. BESTUURSVERGADERING VAN DE NIEUWE WIELERCLUB. Het vorige week Woensdag gekozen bestuur van de nieuwe Wielerclub kwam Maandag in het club lokaal café „De Sport" alhier in vergadering bijeen, teneinde onderling de functies te verdelen. Dit bestuur ziet er thans als volgt uit Jos. Lippens, voorzitter, Ch. Tieleman, vice-voorzitler, Ed. Breepoel, le secretaris, C. Molier, 2e secre taris, H. Dieleman, penningmeester, W. Verhelst, 2e penningmeester-bode, en P. Groothaert, J. de Maayer en J. de Rijke, commissarissen. Op deze bestuursvergadering werden verder enige plannen en voorstellen besproken, welke in de eerste plaats ten doel hadden om in het z.g. stille seizoen tot grotere activiteit te geraken en die verder betrekking hadden op het organiseren van wielerwedstrijden in het komende seizoen. Bij deze besprekingen was ook tegenwoordig het lid van dc N.W.U. en voorzitter van de Wieler club te Zuiddorpe, de heer P. van Dongen, die een en ander toelichtte. Het is nu nog niet de tijd om verdere bijzon derheden omtrent de besproken plannen te ver melden, maar wanneer met het actieve bestuur alle leden de handen uit de mouwen steken, dan kunnen deze worden verwezenlijkt. Besloten werd dan ook om dc diverse voorstellen op een binnenkort hijeen te roepen vergadering aan de leden voor te leggen. DE INTOCHT VAN ST. NICOLAAS. Woensdagmiddag 5 December deed de goede hei lige ook in Afrei zijn intrede. De Sint werd door het bestuur van de winkeliersvereniging aan het station opgewacht, waarna de Sint, die blijkbaar met de tijd meegaat en zijn schimmel heeft afge- schrft, na een korte toespraak tot de Axelse jeugd in een voor hem gereedstaande fraaie Chrysler- cabriolet stapte cn minzaam groetend en buigend naar alle zijden zijn rondrit door onze stad be gon, weldra omstuwd door een grote schans school jeugd, die naar alle kanten uiteen stoof en graaide en grabbelde zo hard zij kon, wanneer een van de zwarte knechten van de Sint een greep deed uit de peperbollcnzak. Jammer was het, dat de ontvangst en de rond rit veel aan waardigheid verloor door de Lege- leidende geluidswagen. Wij hebben niets tegen ge luidswagens, want voor bepaalde doelen zijn deze voortreffelijk, maar voor een ontvangst van St. Nicolaas en dan nog slechts ten dele met pas sende muziek komt ons de keuze van dit mid del toch niet gelukkig voor. Had men de Sint niet op een andere dag of uur kunnen ontvangen en dan met een of beide muziekcorpsen De stoet zou dan toch voor jong en oud aantrekkelijker en indrukwekkender geweest zijn. OPBRENGST COLLECTE. Dc najaars-zendingscollecte der Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht f 756,60. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 December 1951. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings. 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft, van Hoek. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds. J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Gedurende de maand November 1951. Huwelijks-aangiften. 8 Petrus Ffederik Eek man (van Terneuzen), 24 j. en Maatje van de Velde, 23 j. 22. Leendert Michiel de Zwart (van Hontenisse), 26 j. en Janna de Putter, 23 j. 23. Jan van Drongelen (van TerneuZen), 28 j. en Maria Lourens, 27 j. Gijsbregt Koekkoek, 37 j. gesch. en Cornelia Jolina Hoogstraate, 21 j. Gehuwd, 6. Johannes Jacobus Blommaart (van Roosendaal en Nispen), 24 j. en Maria Elisabeth I'hilomena Michielsen, 27 j. 8. Alfred de Splen- ter (van Westdorpe), 28 j. en Helena Maria van Eek, 30 j. Dirk van Aalst (van Terneuzen), 23 j. en Catharina Jacomina Vinke, 22 j. 15. Bastiaan Gideon Pieter van den Berge (van Terneuzen), 28 j. en Jozina Elizabeth Boeije, 20 j. 22. Eer- nardus Cornells van den Berg (van IJsselstein), 25 j. cn Debora Hamclink, 23 j. 30. Petrus Fre- derik (van Terneuzen), 24 j. en Maatje van de Velde, 23 j. Geboren. 8. Rachel Elisabeth, d. van Krijn Da vid Dees en Levina Helena Verpoorten. 9. Jaco bus Alewijn, z. van Adrianus van Asperen en Ca tharina Boeije. 14. Robert, z. van Jacques Roels en Elsje de Wit. 19. Willem Adriaan, z. van Abra ham de Feijter en Geertruida Wilhelmina Heijns- dijk. 29. Elizabeth Necltje, d. van Geert Jager en Janneke Elizabeth de Pooter. Overleden. 1. Jan de Kraker, 82 jweduwn van Johanna Cornelia Klaassen. 12. Janna de Regt, 62 j., echtg. van Daniël Dekker. 18. Pieter Ha melink, 70 j., echtg. van Adriana Geertruida Jan sen. 17. Jacoba van Splunder, 59 j., echtg, van Jannis Arij Schieman. 28. Francois Dieleman, 73 j., echtg. van Frantjoise Schuitvlot. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel maken hekend, dat de beslissing op het verzoek van de N.V. Compagnie Neerlandaise de l'Azote, Sluiskil, om op het perceel, gelegen alhier, Sluiskil, ka dastraal hekend in sectie A no. 1149 een tweede vvatergasfabriek te mogen oprichten en in werking brengen door hen is verdaagd, op grond dat de aan de Inspecteur van de Volksgezondheid te Breda en aan de Commissie inzake waterverontreiniging te 's-Gravenhage gevraagde adviezen nog niet zijn ontvangen. Axel, 1 December 1951. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, de Burgemeester, Maris. Van Oeveren. HÉT NEDERLANDSE VERTROÜWENSMERK Service door Fa. A. en J. AKKERDAAS' Noordgomve, Tel. 3 GARAGE LOUISSE, Westwal Goes Tel. 3141 GARAGE ,.ClTO'% Gebr. Esselbrugge Pr. Hendrikstraat AXEL, Tel. 21. geheel Nederland

Axelsche Courant | 1951 | | pagina 2