„Met raad en daad" sensationele NOVA-aanbiedingenü Chad J KL C. Willemsen HOLLANDSE NIEUWE ORANJEBOOM BIER! Enorme sortering Japonnen Plusfourcostuums - Plusfours werkkleding Ho. 1 Ho. 2 f 89,75 Ho. 3 f 52,50 Ho. 4 i 96,50 f 58.50 No. 5 f 79,50 Van KLM werkkleding beleef je plezier Liefhebbers Annie. Is er iets aan te daen, Jdat ik zo'n dik gezicht heb? Zeker Annie, weinig snoepen en wei nig vocht gebruiken is indeidaad goed om vetzucht t.2gen te aan. Bovendien kan ae indruk van dikte in h'et gezicht gewijzigd woiden door 't nemen van en kele maatregelen- Een eenvoudig kap sel, dat niet te ver opzij van het hootd afstaat, maar dat wei een hoge kuif mag hebbent- doet het gezicht smaller lijken- Vertter heeft rouge-opleggen een zg- schaduwwerking. Als je er geen bezwaar tegen hebt, dit middel te ge- bruuiken, moet je het aanbrengen op de zijkanten van je gezicht, (lus dicht bij de oren en dan uitwrijven naar de sla pen toe fheel kleine hoeveelheden zijn voldoende). Ook hierdoor gaat het ge zicht smaller lijken- Bovendien heelt ge'aatspoeder dat iets donkerde1" is dan de eigen huidskleur een dergelijke in vloed A. de J. Hoe is het mogelijk, dat mijn tanden stecds goorder worden, hoe meer ze geborstield woiden? Wa,t is het beste middel tegen transpireren? Als uw tanden steeds minder -"mooi worden- dan moet dit een andere oorzaak hebben dan het geregelde poet&en. Veel roken misschien? Onder alle levensom- istanidigihtden is 's morgens en ook I's avonids poetsen, i net best denkbare on derhoud en daarnaast is controle twee maai per jaar door een tandarts zeer gewenst- Wat uw tweede vraag betrei|: geheel afdoende middelen tegen trans pireren bestaan er niet, de watertjes, die er voor in de handel zijn, helpen echter wel wat en zijn onschadelijk- Ver der is het raadzaam flink talkpoeder te gebruiken om het vocht te absorberen, dus b-v- onder de armen altijd poederen. J. K« Ik heb een haan, welke niet door de rui kan komen. Zijn kam is helemaal wit en hij is wat versuft. Wat is er tegen te doen? De ziekte is 2o niet te beoordelen, Om een dergelijke haan voor de fokkerij te gebruiken- is beslist te ontladen. Het beste }s 0111 hem op te ruimen- J, B, Ik heb een terrein dat geheel door sloten omgeven is. Op een punt is een brug, waarop een bordje staat streng verboden toegang, art. 461 .\V- v- Str. Als men nu over de sloot sprin gend het terrein betreedt, is mén dan ook strafbaar? In bedoeld artikel staat, dat iemand, die zonde1 daartoe gerechtigd te zijn loopt, rijdt of vee laat lopen op ander mans grond, waarvan de toegang op een voor hem blijkbare wijze door de recht hebbende is verboden, gestrafd wordt met een boete van maximaal t 15. Het lijkt ons voldoende, dat u op de enige toegangsweg tot de grond het bordje hebt aangebracht en dat iemand welke uw grond betreedt op welke manier dan ook, strafbaar is. Wendt u zich een- tot tiet hoofd van plaatselijke poLfte of tot het kantongerecht- Tl D. P- Kurjt u ons eed middei aan de hand doentegen het beslaan van ruiten Het beslaan van ruiten kan voorko men worden als de ruiten van binnen ed van buiten afgenomen worden met een mengsel van 55 gram glycerine en 1 L. spiritus. Abonné. Ik bewoon een huurnuis, waai in nog gasverlichting was. ik heb dectrisch licht laten aanleggen op mijn kosten, baar de eigenaar dit niet wens te te betalen- lk verhuis nu naar elders; is de huiseigenaar of de nieuwe huur der verplicht de leiding e-d. ivan; mij over te ndnien? Zo dit niet hel gev^l CARBOVIT zuivert maag is, niagi ik de l'eiding er dan uithalen? U knnt de eigenaar noch uw opvolger dwingen om hetgeen u aan het huis ver beterd heeft, van u over'te jneinen- Wei mag u afbreken en meenemen ai wat u op uw kosten heeft laten maken, als u er maar voor waakt dat door dit, ai- breken geen beschadigingen aangehecht worden en de oude toestand wordt her steld. Eventueel zoudt u eens bij het Bouw- en Woningtoezicht kunnen gaan praten- A. Bi Wat zegt de wetenschap ovei' de voor- en nadelen van het gebruik van geitenmelk Geitenmelk is goed voor elk. Het ei witgehalte is hoger dan dat van koe melk, het vetgehalte meestal ook. Bo vendien is het vet in geitenmelk opval lend fijn gesuspendeerd, waardoor dit voedingsmiddel zeer licht verteerbaar is. C. T. Waar kan ik mijn grond laten onderzoeken Neém op verschillende plekjes en op verschillende diepen, doch met dieper dan 30 cm. een lepel grond, roer alles door elkaar en zendt het naar de proef tuin van het Zuid-Hollandse glasdistrict tte Naaldwijk met het verzoek om ana lyse- U kunt het: ook zenden naar het BBedrijfslaboratoi"ium voor grondonder zoek te Groningen. Daar kan men dan pTecies vertellen wat ei gedaan moet Vordené P. H- Ik ben kipp.enhouder en mijn kippen leggen windeieren, ondanks dat er voldoende scherpte aanwezig H- Wat is er aan te doen? U moet beginnen met de kippen kalk te |geven- U kunt dit doen door ge malen eierschalen, ontdaan van alle ei- witresten, om eierpikken te voorkomen, door het voer te mengen. Behalve kalk- ge'brek kunnen er ook nog anaere oor zaken zijn. Eén middei tegen de laat ste ispak ;de kippen bij de poten;, en zwaai ze zo enkele malen in het rond. Meestal is hiermee de kwaal verholpen- Z. K- Is een arts gerechtigd om aan een verzekeringsmaatschappij inlichtingen te verstrekken over mijn lichamelijke toe stand? Ik meen4e, dat alle doktoren een eed hebben afgelegd om geen inlich tingen aan derden te verstrekken- Een arts mag medische inlichtingen oyer zijn patiënten vejstrekken aan e'ke andere arts, omdat ook deze onder net beroepsgeheim valt- De meeste verze keringsmaatschappijen hebben een ge neeskundig adviseur in dienst, die dus alle gewenste inlichtingen kan verkrij gen- Deze mogen aan ieken in dit be drijf geen ;bijzonderheden over wat hun beroepshalve ter kennis kwam medede len,, maar zij kunnen wel in het alge meen, adviseren over .aanstelling,.,, pen sioen) verhoogde premie e-d- U blijtt opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk verfrissende The Flying Dutchman Herenregenjassen The Flying Dutchman Damesregenjassen geheel dubbel Egyptisch linnen j 39 75 Zwart wollen kamgaren Otteman mantels in de grote maten 42ltot en met 50 Voorjaarsmantels in de kleuren beige, groen en grijs. Zeer vlot model. Alle maten Kamgaren Mantelcostuums a Wollen Mantelcostuums a Kamgaren Herencostuums vanaf Meisjes- en Kindermanteltjes Rokken - Blouses - Toppers Sportcolberts - Pantalons - Overhemden Zelfbinders enz. Zoals NOVA is er geen! Dat kan NOVA alleen! Dat is het wat we steeds weer horen, 't Is ook geen won der, want KAN LANGER MEE MEER DAN 17 JAAR IN GEBRUIK BIJ DE K.L.M. Noordstraat 39 AXEL Telefoon 58 Te koop: 1 spekkuip, 7 Keulse potten en 1 buiskachel. A. den Beer - Axel Fort L 33. Te koop 10 stuks beste biggen Eug. de Moor Tel. 69. Zaamslag. Te koop damesfiets i. g. st. Bevragen, Zeestraat 9. Zaterdag 26 Mei. A.Z.V.V. 2 - De Beren 2. Aonvang 4 uur. Het Bestuur. die de reis per autobus mee willen maken. Van 9 tot 12 Juni naar de Wieringer- meer, knnen inlichtingen vragen of opgave doen vóór of op 31 Mei a. s, bij C. Schieman P. Paulusstraat 28 Axel. Nog enkele plaatsen vrij. Costumiere b.z.a. als naai ster voor atelier of i.d. of a.a g.g. als hulp in de huis houding. Adres Bureau van dit blad. en ingewanden van kwade stollen. 40 ct - 1 gld. -t't-'-k.c;

Axelsche Courant | 1951 | | pagina 3