DAMES-ZOMERSCHOENEN Kastpapier GOUDLAND Schoenhandel Jac. Vassenr-Swets Verhoging van de gasprijzen. HET VERGETEN Ook voor Uw REPARATIE. Fa J. C. VINK Axel stukje grond gekocht, groot 60 Me. dit voor het recht trekken van de Singe'- weg tegen een prijs van f3.50 per M2. behouder.s goedkeuring door het prij- zenbureau- B- en w- worden gemach.igd tot het verhuren van de in de plannen Oost en West liggende grond, welke dit jaar niet meer bebouwd zal worden. Deze gronden zijn geschikt voor volkstuintjes en zullen worden verhuurd tegen ide gebruikelijke prijs van 21/2 cent per m2. B. en \\j. worden eveneens gemachtlgd tot het openbaar aanbesteden van het buitenschilderwerk van de gemeentewo- ningen aan de Bylocque-, Piron- en Ds. Jan Scharpsrraat en De Ruijterstraat. Bij de rondVraag verzoekt de heer Scheele op uiming van de z.g. Vismarkt teneinde meer plaaLs te krijgen voer de groeiende Zaterdagse veemarkt. Dhr. C. van Bendegem wijst op het feit dat kruidenierszaken Donderdagsna- nnddags geslote11 moeten zijn, terwijl er verschillende gemengde bedrijven, welke ook kruidenierswaren verkopen deze middag wel geopend zijn, wat weliicht onrechtvaardige concur rente in kan hou den. Dhr. Kesbeke dealt hier(,p mede dat gemengde bedrijven in de sluitings uren geen kruidenierswaren mogen ver kopen, een maatregel waarop van tijd tot tijd politiecontrole wordt uitgeoefend. Dhr. C. van Bendegem vraagt verder naar de subsidie aan de V.V.Z F- voor het concours. Vorig iaar is dit aange houden en men heeft hierover mets na- dei s meer vernoimfen. hp-, vindt dUze concoursen voor Axel van veel be-ekenis. Ten slotte verzoekt dhr. C. van Ben degem een vlottere afwerking van uit keringen van de borgstellingen bij de gemeente woningen. Een bewoner, die reeds 5 weken een dergelijke woning ver iaten heeft, heeft -zijn borgstelling nog niet terug ontvangen. Dit wacht t' op een rapport van gemeentewerken. Spr- zou gaarne zien dat zulke rapporten eer der werden uitgebracht. Dhr. Misseghers informeert nogmaals naar het onderhoud van de Emmastraat en wijst ook op de toestand van de Oude weg- Dhr. Kesbeke verzoekt een vroegtijdi ger uitreiking van de aanslagen aan ver gunninghouders. Deze aanslagen zijn door de betrokkenen eerst deze week ontvangen, terwijl zij voor 1 Mei be taald moeten zijn. De voorz. zegt dat dit komt door oorzaken buiten de ge meente. Dhr. pijpeünk verzoekt een onderzoek in te steden naar plaatsing van enige lichtpunten in het straatje op de Ma- grette en op de loskade aan de Sassing. Hierna sluit de voorzitte'r de 'verga dering. welke niettegens aande het grote aantal agendapunten m minder dan een uur was afgewerkt. CilÜBOVfT zuivert maag Concerten op de Markt. Ter gelegenheid van Koninginnedag, zullen de harmonie „Concordia" en de fanfare „Hosanna" Maandagavond bij gunstig weer alhier een concert geVen op het mark.ptem. „Concordia" betreedt om 8 uur de kiosk met het volgende programma: wien Neerlands Bloed Wilms Locarno, niars, Hans Heusser BayeriSche Polka G. Lohmann solist: A. van Meurs, trombone- Les trois Gland's, ouverture, Rouseau ie Sirauss-walsen p0 pourri, air. Maas La Rose du Lac, fantaisie, G. Gadenne solist; p. van Hoorn, clai-met. In 't lana van de Inetra, ouy- P. Lincke Skymaster, mars, R. Sennema 't 'Oude Wilhelmus, Valerius Hierna zal 0111 9 uur "Hosanna" de volgende nummers ten gehore hrengen: Wilhelmus Partita Piccola, G. Boedijn De Garde- mars, C. J. N- Gori Hephaistos, ouvenure, G. Boedijn Pionier, mars, S. P. van Leeuwen M'chiel Adrsz. de Ruijter, G. Boedijn Met lichte pas, mars, F. Jaknia, Wy willen Holland houen. Algemeen bevolkingsonderzoeK tot bestrijding der tuberculose. Woensdagavond werd in „Het Cen trum" een vergadering gehouden va*, degenen, die zich beschikbaar hebben- gesteld om als huisbez'oeker (ster) te fu<ngerenj De leiding berustte bij bur gemeester van Oeveren, terwijl door dr. van Joost uit Goes, welke de leiding heeft van het onderzoek een uiteenzetting ■werd gegeven over het nut van deze doorlichting en het belang dat een Zo groot mogelijk aantal personen hieraan deelneemt. De heer Nieuwe ïhuize, adtinnis rateur van deze dienst gaf practische wenken aan de huisbezoekers, welke thans niet hun werk zijn begonnen- Predikbeurten Zondag- 2<> April* 1951. - Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. p. J. Penmngs, 2 30 uur Ds. J. v. d. Graat, van Sas ynn Gent. Geref. Kerk. 10 uur en 2-30 uu1' Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Ds. Jan Stharpstraat {)J 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée Geref. Gemeente: io uur en 2.30 Uur Leesdienst. Verloren trouwring vermoe delijk Joost de Moorstraat - Noordstraat Tegen belo ning terug te bezorgen. Joost de Moorstr. 51 Axel. Woensdag 2 Mei is de cor- setiere aanwezig voor de San bella ccrsetten s'mcr gens van 9 12 uur. Fa D. P. Schutz Axel. En nu in elke kamer twee vliegenvangers. Ze plakken niet, blijven er niet aan han gen en zijn onfeilbaar. G. C. de Rijke, Axel. P van Allen, metselaar aan nemer. is verhuisd naar de Pr. Hendrikstraat 59. Axel. Als U last hebt van mieren, motten, kortom allerlei on gedierte en insecten, ik kom U er van af helpen. Gega randeerd. G C, de Rijke, Gentse Vaartstraat 1, Axel. ALLE soorten in diverse kleuren o a beige, grêve. grip. wit en tan reeds vanaf f 6,75. Voorts alle soorten Sandalen, ook Gim- en Wandelschoenen. Stationstraat 24, Axel effen verschillende kleuren diverse dessins Ook in afwasbare kwaliteit Burgemeester en Wethouders van Axel, brengen Ier algemene kennis, dat de Gemeenteraad in zijne ver gadering van 26 April 1951, tengevolge van de veiho- ging van de kolenprijzen, heeft besloten de gasprijs te verhogen, met ingang van het gebruik, dat op genomen wordt in Mei 1951. De prijzen voor gewoon- en muntgas zullen dan bedragen f 0,19 per M:i f 0,16 per M8 f 0,12 per Ms f 0,14 voor de eerste 100 M8 f 0,12 voor alles boven de 100 M8 per maand. 1 t/m 25 M8 boven 25 M8 Kachelgas Industriegas Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester. Maris. van Oeveren. Van de fam. van Sluis wordt in erf pacht genomen een perceel bouwland', tuingrond en erf gelegen m de Noord polder. Van dezelfde wordt aangekocht een woonhuis met schuur en andere ge bouwen staande op deze .grond, terwijl met de mede-eigenaar, vruchtgebraiker, dhr. chr. van sluis een minnelijke schik king wordt aangegaan ter voorkoming van onteigening. B. en w- worden gemachtigd om ten behoeve van de „Cli'ex textielfabrie ken" te Cünge een werkruimte te bou wen en voor dit doel een geldlening aan te gaan groot ten hoogste f15.000- De „Clitex" we'nst te Axel een stoppage- afdeling van haar bedrijf te ve'sugen.' waar ca. 30 a 40 meisjes werk zullen kunnen vinden- Aangezien geen gesohikt gebouw kon worden gevonden zal de 'gemeente h e'voor een werkplaats bou wen in de Ds. Jan Scharpstraat tegen over de Chr. Bewaarschool. Aan de Chr. Ulo-School alhier wordt een bedrag van f 1100 beschikbaar ge steld voor aankoop van nieuwe leer middelen. in afwijking van het raadsbesluit van 30 Januari wordt het bedrag per leer ling voor de Chr. Ulo-school aan vankelijk f 30 nader vas gesteld op 137.(50 vo°r 1951 - Ingevolge art. 105 der L.O -wet 1920 worden aan de navolgende Scholen de daarbij genoemde bedragen als voor schot voor 1951 bepaald: Chr. Ulo-' schooi f 2652.10; Chr. Na lagere school f9435-'53R-K- lagere school f4619.72; Chr. "lagere srhool Spui f2321,63. - De vooischotten op de vergoedingen voor vakonderwijs over 1951 wórden als volgt bepaald; Chr. Nat- school f1781.72 R.K; lagere school f890,86: Chr- Ulo- oc'School voor lich. oefeningen f500 en voor handwerkonderwijs f ii 50- Yastgesteld wordt het „Uitkeringsbe- sluit 1950"» volgens hetwelk de eerüer bepaalde tijdelijke uitkeringen voor het gemeentepe! sonee1 worden gehandhaafd 'en tevens worden toegepast op de kin dertoelage. in navolging van de bepalingen voor particuliere ondernemers wor lt het toe- tagebesluit 1951 aldus gewijzigd dat de 5 pet- verhoging dd. 19 Maart ook aan het gemeentepe'soneel zal worden uit betaald- In d*e ve/ordening leges inlichtingen bevolkingsregister worden enige wijzi gingen aangebracht. in een viertal reclames inzake school geld wordt overeenkomstig het advies beschikt. Ingevolge de stijging van de kolen- prijzen en het berekenen van bet door ae cokesfabriek geleverde gas tegen 9 cent i.p.v. de in vooruitzicht gestelde 7 cent, wordt besloten de gaspryzen met mgang van bet verbruik dat opgenomen \vor<jm Mei te verhogen De heren Ke'sbeke en Wondergeni, be treuren het dat in dezen niet eerst over leg is gepleegd met de ,gascommissie- Van de heer F. J. Lensen wordt een feuilleton. door H. W van Brakel. 8) De vier gigantische, telroadgeschil-. ■derde schoorstenen verhoogden slechts de indruk van onweerstaanbare doch in toom gehouden geconcentreerde kracht. In het schip lagen verder 3418 post zakken verborgen benevens 50.000 ba len koffie en 50000 kisten thee. Maar dit alles zonk nog in het met bij de zendingen diamanten, welke in de klui zen lagen en een gezamenlijke waarde Vertegenwoordigden van circa zeistig millioen gulden. 1 Evenwei de schatten, welke beneden in het donker der ruimen lage11 opge stapeld, betekenden met veel vergele- leken bij de schittering en rijkdom der groten, gezeten aan het hagelwit damast der feestelijk gedekte tafels. Talloze lampen goten hun schijnsel over de kopstukken der zaken- en geld- wereld, die met elkaar tientallen majen rnéer vertegenwoordigden dan het schip aan lading vervoerde- Kellners bewo gen zich, snel en geruisloos. Onderzoekend gleden de ogen van de gezagvoerder langs de rijen en zijn mond, omlijst door een zilvergrijze snor en puntig geknipt rmgbaardje, waardoor hij sterk geleek op wijlen koning Ed ward vil van Engeland- verbreedde zich tot een voldane glimlach. Daar zaten ze, de magnaten en multi-millionnairs, ja zelfs milliard.airs, mannen als de lords Ashburton en Rothschild, als een Astor, een Struiss, een Wl-edener, een Guggenheim en Dodge, me1 hun vrou wen, of alleen; de bloem en de roem der Engels sprekende wereld aan beide zijden van de oceaan. De vois'en van Wafstreet en van de dollar- Aan de kleinere tafel, met ver van de hoofdtafel verwijderd, zat Henri vaa der Decken, in erns ig gesprek gewik keld met een relatie- Ik kan Jne met herinneren, ooit een meer illus:er gezelschap bij elkaar te hebben gezien, dan dat waar onze ogen thans op rusten. Clement Bon'delle keek zijn disgenoot vergenoegd aan en vervolgde: Hoe vindt je dit sprook jesland p Het is een droom gelijk, antwoord de deze, bedachtzaam een sigaar ro kend, En mij treft dit beeld wel m zeer bijzondere mate, daar ik de afge lopen zestien jaar uitsluitend op zeil schepen heb gevaren onder heet wat primitievere omstandigheden. Maar ja, dat brengt mijn vak nu eenmaal mede- Wy- eenvoudige zwoegers, hebben een maximum aan werk en een minimum aan comfort. Op dn Schone schip zou ik snel verwennen, indien ik verschil lende reizen moest meemaken. He1 is volgens mij tè nlooi, tè groot, 'tè lu xueus e"tè snel. De andere begon zacht te lachen. Dat minimum aan comfoi"t, waar van jij spreekt, zou ik er ,graag voor over hebben, als de aandelen van mijn maatschapij even hoog stonden gewaar deerd als die van jou. Dat Opinr yati je, schijnt overigens een onderneming te zijn, waar de grote heren, daar aan die tafel, reeds meer dan gewone belangstel ling vooór moeten koesteren. -Het kan zijn, antwoordde van der Decken met een licht schouderophalen. Mogelijk zijn ze zelf geinter,ess.eerd bij de maatschappij, welke mij heeft uit genodigd voor een bespreking en die zo royaal is geweest, zelfs deze overtocht voor mij te willen betalen, zonder dat ik zoiets heb gevraagd. Hoe het ook zij, ik kan een zeker gevoel van critiek niet onderdrukken. Er zijn enkele din gen, welke mij als zeeman zijn opge vallen en bevreemden. Bondelle keer de ander verwonderd aan. Wat dan? informeerde hij. In de eers.e plaats schijnt de ge zagvoerder het in zijn hoofd te hebben gezet om in recordtijd de overtocht te volbrengen. Dat is op zichzelf ^nietj bijzonders, ware het niet, dat, er reeds enkele draadloze mededelingen zijn ont vangen over ijsbergengevaar. Als re-* der heb ik een zekere bekendheid en hoor derhalve wel eens iets meer van vaklui, dan de doorsnee landrot, f Wat zeg je! Clément zette zijn glas Benedictine neer en leunde wat voor over, van der Decken gespannen aan kijkend. IJsbergengevaar? Inderdaad. Dat heb je altijd om streeks deze tijd van het' jaar. Wij va- ren echter esn Noordelijker koers, dan gebruikelijk is. Verder vernam ik zo evlen nog, dat er een waarschuwing is binnengekomen over daling van tempe ratuur- Dat bewijst slechts de reeds eer der ontvangen bedchten over ijsbe'gen- Het zou dus te verwachten zijn, dat de gezagvoerder yaart laat min>deren Hij heeft dit niet gedaan en laat rustig met een snelheid van 2i knopen door stomen ik kan het met helpen, maar dat bevalt me maar matig, Clément., Kom, kom, Henri. Zoals steeds, inog even serieus, consciëntieus en, ja zelfs een tikje pessimistisch. Maar ke rel, neem de dingen toch niet altjjd zo erntstig. Jij jnaakt van alles .geloof ik een gewetenszaak, is het niet? Zeds in het zakenleven. H enri van der Decken keek zijn over buur even snel en veelbetekenend aan- Toen speelde een wrang lachje om zijn monld. Ik weet, waar je op doelt, Clément. Nu moet ik direct zeggen, dat jij, als onder-directeur van het Creumont-con- cern, het met de consciëntie ttvel erg gauw klaar weet te spelen Dat brengt je vak nu eenmaal mlede- (Wordt vervolgd.) en ingewanden van kwade stollen. 40 ct - 1 gld.

Axelsche Courant | 1951 | | pagina 2