De TO Dis nog niet bereikt! groter-mooier-voordeliger! Qxel U kunt de HOOGSTE eisen stellen Herencostuums fa Visser 811 Voor vlijtige handen werkster of meisje Voor Uw auto Smaragd Polishing Cleaner R. J. de Kraker Leuke Paaskaarten Aankomende Jongens Visser-Koole COSTUUM. Tweed- en Regenjassen. m .J A. H. van der Lee geen practijk. Fa. J. C. VINK - AXEL Merries van 4 jaar en ouder: ie C. van Overloop, vnd.; 2e en 3e A. van Waes> Zuiddorpe; 4e C. van Overloop, vnd.; 5e A. van WaeS, vnd.; 6e MA.B- puyla^rt, vnd- Kampioen merne's- C. van Overloop. Kampioen fokvee: C. van Overloop. Mon eur viel van 20 meter hoogte. Woensdag is de 37-jarige E- de Bruijne uit Hoek in Zevenbergen uit een spant van 20 meter hoogte gevallen. De man vel Op een betonnen vloer en was op slag dood- De Bruijne, die monteur was in dienst van die fa. De Vries Robbé uit Gorin- chem, was werkzaam aan dte grote ijzer constructie voor het nieuwe ketelhuis van de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek. On middellijk was er een dokter ter plaatse- doch idie kon geen hulp meer bieden. De verongelukte laat een vrouw en vier kinderen achter. Vorige week is tussen Terheijdien en Breda een dergelijk ongeluk gebeurd. Het betrof toen een monteur van die zelfde firma, die van Terneuzen afkom stig was. De Braakman-itipoldering. Doo1" de Rijkswaterstaat te 's-Graven- hage werd aanbesteed het eerste deel van de werken ten behoeve van de in poldering van de Braakman. De hoogste insehrijfster was de firma C'hristiani Nielsen met f 1.543.000. De drie laagste inschrijfsters waren; Amsterdamse Ballastmij. f 1.435.000; de Combinatie Breejenbouw Condor, Den Haag f 1.396.000 en de N.V. Aannemers- v.h. J. P. Broekhoven te Arn hem f i .367.000. Het werk zal vermoedelijk aan deze laatst genoemde insehrijfster gegund worden. 1 De heffing op vlas. Op 17 januan we"d een bespreking ge houden tussen de minister van Land bouw en de vertegenwoordigers der Z. Vlaamse en West-Brabantse vlassersver- enigingen betreffende de heffingsveror dening 1945 op strovlas, vlaslint en be werkte vtasafvallen- De minister zegde toen toe, dat hij deze zaak naar aanleiding van de dooi de vlassers naar voren gebrachte bezwa ren opnieuw zou bestuderen en daarna een beslissing nemen. Thans wordt sinds enige tijd bij ver schillende vlasbedrijven door de accoun tantsdienst van het ministerie een nader iondei'zoek ingesteld. Ofschoon ove1' de uitslag van dit on derzoek nog niets bekend is, bestaat de verwachting', dat de minister thans zeer spoedig eep beslissing in deze kwestie zal nemen. 1 De meuwe koffiebonnen. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te Den Haag heeft bon 489 Algemeen (A- en B-kaart) en bon 497 Algemeen (D-kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen blijven geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en Helaas blijven de prijzen nog steeds stijgen Zodra deze zijn doorgedrongen tot de detail, handel zullen de prijzen 50 a 60 °/0 hoger zijn Daar wij enorme contracten hadden af gesloten welke nog tegen oude prijzen wor den uitgeleverd, kunnen wij nog enkele weken de lage prijzen aanhouden. Hierna zullen wij echter ook moeten verhogen. ONZE COLLECTIES ZIJN Mantels Mantelcostuums - Japonnen Blouses - Meisjes en Kindermanteltjes enz. enz. Herencostuums in alle maten, ook voor corpulente figuren Winterjassen - Tweedjassen - Jongens jassen - Plusfourcostuums - Colberts losse Pantalons - Overhemden - Sjaals Zelfbinders - enz. enz enz. THE FLYING DUTCHMAN nu nog voor f 45, - SPECIAALZAKEN Damesafdeling Nieuwstraat 4 Herenafdeling Noordstraat 28 Zoals NO VA is er geen I Dat kan NOVA alleen! niet 31 Maart a.s. Het rantsoen moet dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgende bonaan wijzing eerst op 26 April a.s. zal plaats hebben. Bijzonderheden over de nieuwe koffiebon. De koffiebon, welke gistergn werd be kend gemaakt, heeft vopr vele huisvrou wen dubbele waarde- In de eerste plaats kunnen zij zich nu weer verkwikken met een pittig kop je koffie- Maar bovendien Komen zij ook dichter bij de vervullimg van een van bun liefste wensen. Dat is bet kostbare ,,Safira"-tafelbe- stek, door en door vlekyrij! Zonder enige kosten ontvangt U die schitterenI- de lepels, vorken en ander bestek in ruil voor de waardebonnen op elk pak je Niemeijer's pittige Paarsmerk-Koffie. U geniet nu dus dubbel van elk kopje Niemeijer-s Koffie- De beroemde kwali eit schenkt U volledige voldoening en tevens kunt U straks Uw luxe ,,Sa- fira"-tafelbestek vol trots gebruiken. Oók op e'-k pakje Niemeijer's geurige Gala-Thee en Princess-Thee vindt u een waardebon voor het prachtige „Safira" tafelbestek. U ontvangt reeds een lepel of vork voor een betrekkelijk gering aantal Niemeijer's waardebonnen. Besteed Uw koffiebon zó, dat U er dubbel van genietvraag Niemeijer's Koffie Een briefkaartje aan Theodorus Nie- meijer N.V., afdeling Geschenken te Groningen en U ontvangt de geschen- kenlijst franco thuis. I.M. BEKENDMAKINGEN. Bestrijding aardappelmoebeid. Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat bet volgens artikel 2 van de wet bestrijding aardappelmoeheid verboden is op grond- waarop in enig jaar aardappe'-en zijn geteeld, in de twee daarop volgende kalenderjaren aardappe len te telen. Op een stuk grond (afzonderlijk lig gend terrein, ingesloten door grond bij andere telers in gebruik) dat kleiner is dan 10 ar€ is het verboden in enig jaar aardapj.e'en te telen op meer dan éen- dei'de van de oppervlakte- Controle zal worden gehouden. Overtreding is strafbaar met hechte nis van ten hoogste 6 maanden of een geldboete van ten hoogste f 10.000. Axeb 6 Maart 1951. Onttrekking van e:n weg aan net openbaar verkeer. Burgemeester en Wethouders van Axel bi'engen ter voldoening aan artikel 12 der Wegenwet ter openbare kennis, dat van 20 Maart 1951 tot 7 April 1951 ter gemeente-secretarie ter inzage van een ieder is gelegd het Koninklijk Besluit van 26 Januari 1951 nr. 32, benevens bet daarbij goedgekeurde besluit van die provinciale staten yan 19 December 1950 tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de weg genaamd Oud-ge deelte van de Provinciale weg Terneuzen- Axeb voorkomende onder no. 12 van de wegenlegger dezer gemeente- AxeL 15 Maart 1951. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. Tandarts Walstraat 2 - Axel. lieden (Zaterdag) middag Gevraagd voor enige dagen per week voor halve dagen. Mevr. Schiltman, Nieuwstr. Verloren op de weg van Axel naar Koewacht een herenpolshorloge. Tegen be loning terug te bezorgen. Bureau van dit blad. Verhuisd van Gentsevaart- straat 25 naar Kaaiwal 1, A van Sabben Vroeger urenlange arbeid, nu enkele minuten en de lak van Uw auto glanst als een Edelsteen met onze nieuwe Telefoon 44 Axel B. z. a, nette werkster voor 2 of 3 dagen in de week, of voor de schoonmaak. Adres Bureau van dit blad. Voor prima Tuin- en Bloem zaden, Pootsjalotten bij Chr. Vinke Groentenhandel Zeestraat 4 Axel Boekhandel Kunnen direct geplaatst worden R. J. de Kraker - Axel. De Achterste Molen stoomt en verft goederen In één week retour. Depót: Engelsman Noordstraat 26. aan coupe, afwerking, pasvorm en kwaliteit van een Visser-Koole's voorjaarscollectle's Heren vinden bij VISSER-KOOLE^ Ook voor Jongens prima REGEN KLEDING o.a. de oersterke Dubbeltex ^Regenjassen tegen populaire prijzen. Ook voor VADER en ZOON geldt OVERAL KIJKEN IS KOPEN BIJ in het schoonmaakgetij Hamea-Gelei de ideale Regenjas voor Dame en Heer geheel dubbel - Epyptiscb linnen. U%.> v - r - n 1 ,tir - 1 bevatten de nieuwste t en 2 rij modellen, gemaakt van de fijnste kaïngarens, in fijne dessins en tinten en in alle maten, ook voor korte, lange of gezette figuren. JONGENSPAKJES met korte broek of plusfour in de mooiste tweedstoffen. een prachtcolleclie j kooi Ie

Axelsche Courant | 1951 | | pagina 3