jUPflW Fa DEY WILLEHSEN, Oosterstraat Tel. 8 Uitvoering Die knagende Rhcumatische pijnen in al Uw leden moet ge in de oorzaak aantasten. Nog af te geven Pluimvcebedrijf Je Molen Veenendaal. Enorme beweging» vrijheid! Os D. Zemel vlot en oersterk JUMBO 14-daagse aanbieding J Die oorzaak is als regel onzuiver bloed. Begin daarom een Kruschen-kuur. Won derlijk die aansporende werking der zes minerale zouten, die Kruschen bevat en die de bloedzuiverende organen dag na dag op toeren houden en daarmede hun natuurlijke krachtige werking geven. Als lever, nieren en ingewanden weer op Volle toeren hun functies verrichten kunnen onzuiverheden in het bloed zich niet meer vastzetten en daarmee is dan de oorzaak van Uw pijnen in de kiem gesmoord. Neem ddarorn Kruschen. Regelmatig! Eo hoe eerder, hoe beter Opening Kapperszaak. Gisteren opende de heer C. van Rijs- bergen zijn nieuwe kapperszaak in de Evertsenstraat, alhier. Wij waren in de gelegenheid om deze zaak op de openingsdag te bezichtigen en kunnen met anders zeggen, dab dat ons reeds direct bij de ingang het frisse en lichte geheel opviel. Ontegenzegge lijk maakt dit alles reeds direct een zeer gunstige indruk op de klant, wel ke zeker niet vermindert, wanneer men het interieur eens verder rustig gaat bekijken. Alles is keurig verzorgd en zowel overdag als des avonds zorgt een zee van licht voor prettig en doelmatig werken. het voor onze omgeving bestemde vlees moest worden weg gesleept. De be stuurder van de vrachtauto uit Osse- aisse kwam met de schrik vrij, terwijl ook de wagen vrij bleef van ernstige be schadigingen. In de namiddag vonci in de Weststraat een tweede aanrijding plaats. De heer A. M- de B., alhier, die niet een fabrieks- nieuwe wagen van zijn woning wegreed, werd in de bocht aan het eind van de Weststraat gegrepen door een uit de rich ting Sluiskil komende luxe wagen, be stuurd door dr. W. van Sluiskil- De slecht liggende bocht zal vermoedelijk wel de oorzaak van dit ongeval geweest zijn* dlat gelukkig tot materiële schade bij een splinternieuwe wagen overi gens al onaangenaam genoeg be perkt bleef. Gevonden voorwerpen. Een grijze mantelceintuur, S. Cleijtnan, Weststraat 38. van de bevrijding van Axel en omstreken. Het was een gezellige middag voor de diames die hier aanwezig waren. Predikbeurten. Zondag 11 Maart 1951. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. J. v-d. Graaf, van Sas van Gent, 2 30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. 10.30 uur en 3 uur Stu dent Vos, van Utrecht. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée- Geref. Gemeente: 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Neem een doos echte Temeer waar in deze buurt nog slechts zeer weinig winkels zijn gevestigd, be tekent deze zaak een grote aanwinst, die ook s'ellig m een behoefte zal voorzien. Schoonmaak in den lande PÜROL voor de handen. Ongeluksdag". Woendagmorge" ontstond op de hoek WilhelminastraatPr. Maurisstraat een vrij ernstige autobotsing doordat een ge sloten vrachtwagen van een slagerij uit Nijkerk, welke in deze omgeving vlees kwam afleveren in de flank werd ge grepen door een andere vrachtauto, be stuurd door J_F. v£»n D- uit Ossemsse- De bestuurder van de vleesguto sloeg tengevolge \-an de botsing waarschijnlijk met het hoofd tegen de voorruit en ver loor het bewustzijn, terwijl een naast hem zittende persoon uit de wagen werd ge slingerd- Medische hulp en politie wa ren spoedig ter plaatse- De toestand der slachtoffers bleek gelukkig mee te val len en deze konden in de loop van de ttag per auto naar Nijkerk terug keren. De auto was dermate beschadigd, dat deze na het onderzoek en na lossing van IVOROL voor tandenpracht, frisse mond dag en nacht. Vergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen. Bovengenoemde Bond hield Dindsag tesamen met haar zusterafdeling uit Ter- neuzen en de Z.P.M- een druk bezochte vergadering. Ook met-leden hadden toe gang, zodat een 100 dames bijeen waren in de bovenzaal van „Het Centrum"- De dames Dekkeri Huijsman en Hei des waren uit Goes gekomen om deze 'belangstellenden in te lichten over de grote kledingtentoonstelling, georgam- seerd door de Bond van Plattelandsvrou wen, waaraan tevens een show is ver bonden. Deze tentoonstelling zal van 9—14 April te Goes worden gehouden. Niet alleen kan men daar goede en practische kleding voor het platteland be wonderen, maar ook kan men hoeden en schoenen bezichtigen. Tevens zullen de bezoeksters worden ingelicht over stoffenkennis, de verzorging van gelaat, haar, voeten en handen. Er zijn reeds zeer veel kaarten ver kocht in voorverkoop, zodat het succes van de tentoonstellinjg al verzekerd is. Mevr. Huijsman wist met haar boeiend •relaas te bereiken dat ook hiel' in de pauze nog veel kaarten werden verkocht. Het toepasselijke voordrachtje „Het hoedje van Jeanne", door meyr. Huijs man en mevr. Heides opgevoerd, viel erg in de smaak. Na de pauze vertoonde de heer But uit Terneuzen eerst prachtige kleuren plaatjes van Zeeuwsch-Vlaanderen en Amerika en Canada en daarna de film P> A S T I l_ L- E S UW HOEST INGEZONDEN STUKKEN- iMattheiis passion. Uiteraard heeft het zijn grote beko ring bij een uitvoering van de Mattheus Passion zijn volle aandacht te schenken aan de culturele waarden van muziek en zang (koren, orkest, solisten). Evenwel heeft het óók zijn bekoring zijn aandacht te verdelen over de culturele èn Evan- ge'isatorische waarden- Dit laatste ac cent dan, brengt de consequentie mee, dlat men tracht de uitvoering van de Mattheus Passion niet alleen op een passend cultureel niveau, maar vooral ook zoveel mogelijk binnen ieders bereik te brengen. Duurte en Duitse taal zijn voor velen hier een struikelblok- Daarom heeft zich in Axel een comité gevormd, dat streeft naar zeer lage prij zen en uitvoering in de voor ons allen verstaanbare taal (Nederlands van Jan Engelman Het comité voor de Mattheus Passion Axel bestaat uit :de heer J. van Altena. Sluiskil, voorzitter; mevr. Schilt'man - de Vries, penningmeesteresse; ds. P. J. Pennings. secretaris Tot de medestan ders ter plaatse behoren uiteraaird veel dirigenten van kerkkoren en zangverent- gingen (we denken aan de heren Smies en Brakman ter plaatse)".predikanten, on derwijskrachten, enz Het comité zou zich verheugen, wan neer het op deze wijze wellicht de Mat theus Passion zou ten gehore kunnen brengen niet alleen voor liefhebbers, maar ook voor velen die nog zelden of nooit het voorrecht hadden dit meester werk van Bach op zich te laten inwerken. Er is voor gezorgd dat tekstboekjes a f 0.35 verkrijgbaar zijn- De uitvoering vindt plaats in de Geref. Kerk, omdat in de Herv- Kerk o.a. te weinig ruimte is, om de ongeveer 175 medewerkenden te plaatsen. Namens het Comité P. j. PENNINGS, secr De sterken voor ae zwakken. Onder dit motto wordt vandaag, Za terdag 10 Maart door het N.V.V- in sa menwerking met de t.b.c. bestrijdende vereniging „Zonnestraal" een huis aan huis- en straatcollecte gehouden. De t.b.c.-bestrijding, die in onze kring destijds is aangepakt en georganiseerd door jan van Zutfen. de nu 80-jarige jan van Zutfen, welke in het gehele land bekend is als „ome Jan". Hij is het geweest, die „het koperen stelen fonds" heeft gesticht. De t-n- per,en stelen waren afval in de diamant slijperijen- Dank zij zijn energiek doorzetten is het hem in al die jaren gelukt het prach tige sanatorium „Zonnestraal" op te richten eb in stand te houden. De vakbeweging heeft zich allengs meer achter dit werk gezet en be steedt uit haar fondsen grote bedragen voor uitzending \-an patiënten en evenzo aan de nazorg. Aangezien het steeds weer gebrek aan geld is dat ons moet remlnen bij ons werk, bevelen wij de collecte van heden in ieders belangstelling aan. Wij dur ven dit doen, omdat wij weten, dal ieder wat over heeft voor het mooie doel Bestrijding der gevreesde ziekte, de tuberculose. Hoogachtend, C. VAN BENDEGEM. vooi'z- A.B-B N.V.V- BEKENDMAKINGEN. Verloofd A. van Oeveren en Ph H. Krijgsman Villapark P 94 Sluiskil Singel 200 Vlissingen. Heden 10 Maart wordt een huis aan huis en een straat collecte gehouden voor het W. V. V. T. B. C. fonds. Steunt deze collecte met kleine en grote bedragen. De sterken geven voor de zwakken. Het Bestuur A. B. B. Prima jonge Hennen en Fenden br. 1950. Witte Legh. f6.- per st.. andere rassen f 6.50 per st. Khaki Campb.eenden f 4,— p. st. Met volle 8 dagen garantie. Verhuisd naar 1ste Veldkampstr. 1, Enschede. De Achterste Molen stoomt en verft goederen. In één week retour. Depót Engelsman Noordstraat 26. der Chr. Gymnastiekver. „Voorwaarts" te Axel op Donderdag 15 Maart 1951 in „Het Centrum" te Axel. Aanvang 7.30 uur. Prima pasvorm Soepel aan het lichaam - vol komen bewe gingsvrijheid - fraaie openge slagen kraag uit één stuk! Driedubbel gestikte naden - extra versterking overalls in blauw wit en khaki! Noordstraat 55 - Telef. 261 AXEL Wij gaan weer verder met onze nu 78 punten extra. 1 2 pakken VERMICELLI met 8 punten extra 56 cent 2 rollen BESCHUIT met 5 punten extra 5A cent 2 pakjes PUDDING met 10 punten extra 30 cent 250 gr. Extra Strong PEPERMUNT 56 cent met 10 punten extra 200 gr. gesorteerde Hoesttoffees 56 cent met 10 punten extra 250 gram BISCUITS en 1 grote ONTBIJTKOEK 78 cent met 10 punten extra 1 pak HAVERMOUT met 5 punlen extra 35 cent 8 1 pot PINDAKAAS 80 cent met 10 punten extra 9 1 tube KACHELPOETS 1 pak TEMBROS WOLVLOK 60 cent met 10 punten extra Bovendien geven wij ook op ons uitgebreid en goed gesorteerd merken assortiment Dividend U kunt weer sparen bij Bestrijding aardappelmoeheid. Burgemeester en wethouders vari Axel maken bekend, dat bet volgens artikel 2 van de wet bestrijding aardappelmoeheid ve'boden is op grond, waarop in enig jaar aardappelen zijn geteeld, in de twee daarop volgende kalenderjaren aardappe len te telen. Op een stuk grond (afzonderlijk lig gend terrein, ingesloten door grond bij ande'e telers in gebruik) dat kleiner is dan 10 are is het verboden in enig jaar aardappelen te telen op meer dan een derde van de oppervlakte- Controle zal worden gehouden. Overtreding is strafbaar met hechte nis van ten hoogste 6 maanden of een geldboete van ten hoogste f 10.000. AxeL 6 Maart 1951. - Burgemeester en Wethouders voornoemd. De secretaris, De burgemeester, •Maris. Van Oeveren. I ■1 VOOR r I

Axelsche Courant | 1951 | | pagina 3