K Visser-Koole's sensationele MANTEL of JAPON Gelukkig Nieuwjaar F< andel FEIJTER-BDT voorspoedig 1951 faVisser-Koole A.V K.L.M. werkkleding n .UON Te***®* „Met raad en daad" r Een nieuwe rubriek gelukkig Nieuwjaar. UW PROFIJT! 10 - 30pCt KORTING. ULSTER ol TWEEDJAS V.. gelukkig 1951 Ge'ukkig Nieuwjaar Dat het allen wel mag gaan Tl n Het GEHEIM van de „Philil PH I LI PS noord™AXEL TEsL3EF* Wij be .J Fa E. C. OGGEL Zoon een ja Fa D. Wij wensen allen een gelukkig 195' en hopen U ook dit jaar beste kwaliteit te brengen. DIELEMAM's SLAGERIJ Axel, Stationstr. 10a, Tel. 18 Aan allen een toegewenst door SOL's Patates Frites Bedrijf C. M. van Tatenhove en Gezin wenst bij de wisseling des jaars ieder een Chr. V1NKE ROME1JN Handel in Groenten Fruit C. HAMELINK G.N. Kanaalkade 21 is de wens van CH. SCHEELE C. de Fc'jti-r J. Willemsen Rijwielhandel G.N. Julianastraat 65 Reeds vanaj ZATERDAG 30 December kunt U van deze fantastisch lage prijzen profiteren. Deze winter geniet U extra van een warme koesterende Grote Keuze en concurrentievrije OPRUIMINGSPRIJZEN Een degelijke warme Uw onmisbare vriend in de winter!! Prachtcollectie reeds vanaf 3 9, 7 5 Kamgaren Herencostuums in onze Balans opruiming reeds vanaf 62,50 wenst U rkdreef 25 AXEL a Ook in 1951 het adres voor FOTO s CAMERA s - LIJSTEN enz Wij danken U voor het vele vertrouwen dat U ons geschonken heeft en wensen U een in alle opzichten De ec en W Voor Oud-I Wollt Halfw 150 x En zc Zuive en rit: Korrn bij NOORDST Koffie- en Pinda branderij Theepakkerij Groothandel in Tabak Sigaren Sigaretten Nuordstraat 36 AXEL Telefoon 86 G.N daarvoor is van ouds het bekende adres NOORDSTRAAT 32 AXEL M.JV Bij deze voor eigen rel overgedaan as de zaak op cL beleefd, het a te willen over Voor de opzichten hee dank. Julianastraat 7 Verwijzen mede, dat ik Heer Adr. Lo zag ik, dat U Adr Loof hebt Voor een ik steeds zorg U bij voo Julianastraat 7 Wij wensen QROI Noordstraat NIEUWJAARS BOODSCHAP van de Minister President Op de eerste dag Van het nieuwe jaar heeft Z.Exc. minister-president dr. YV. Drees via de N.C.R.V.-microfoon de volgende boodschap jot het Nederland se volk gericht Nu het achter ons liggende jaar, dat zwaar aan gebeurens is geweest, is over- gegaan Jn het nieuwe, dat zijn geheimen nog voor ons verborgen houdt, is het mij een voorrecht een kort woord tot u allen te richten. Een voorrecht, niet omdat dat een woord zou kunnen zijn van rooskleurig optimisme, maar wel om dat ik er prijs op stel te getuigen van vertrouwen in de toekomst van ons volk ondanks dé zware tijden die wij door maken. Weer gaan stormen over de wereld. Wij staan ook weer voor grote moeilijk heden. De verrijzing uit de nood Kan oorlog en bezetting, liet herstel en de wederopbouw, die dikwijls een verheu gend beeld te zien hebben gegeven, zij worden telkens weer bedreigd en onder broken door het wereldgebeuren dat on zekerheid en onveiligheid brengt en de economische en sociale vooruitgang iremt. Ook het jaar 1951 zal geen gemakke lijk jaar zijn. YVij zullen onze kracht top het uiterste moeten inspannen om te be schermen wat ons het dierbaarst is.^De besten van ons volk hebben tijdens de bezetting ongekende offers gebracht om vrijheid, recht en menselijkheid te doen zegevieren en wij blijven die hooghouden als onaantastbare waarden. Wij heb ben na de ooriog er naar gestreefd ons uit de diepe armoede waarin wij ge stort waren, omhoog te werken en ons sne| in aantal groeiende volk een rede lijk bestaanspeil te doen verwerven. Ook in dit opzicht zijn de nog onvolkomen resultaten in gevaar. Ik ben er echter van overtuigd dat wij de moeilijkheden te boven zullen komen als wij weer vervuld zijn van de geest die het verzet bezielde en van de wil tot aanpakken, die grot- dingen tot stand kan brengen. Wij moeten daarbij ook over onze gren zen weten te zien en ons bewust zijn van de verantwoordelijkheid van Ne derland in de rij der volkeren. Goede samenwerking in eigen volk on danks de verschillen in beginsel en in inzicht, die met de vrijheid des geestes onverbrekelijk verbonden zijn, nauwe samenwerking bovendien met andere vol keren in internationaal verband, zijn on misbare voorwaarden voor een gezonde ontwikkeling, national en internationaal. Laten wij op deze dag, die de gedach ten op de toekomst richt, ons boven alle tegenstellingen uit bewust zijn van onze eenheid als leden van éen volk. Moge het ons gegeven zijn ons volk in vrede en vrijheid tot nieuwe bloei te zien komen. Spookschepen^ bestaan zij werkelijk (slot van de voorpagina) worden was, zeilde hij met de Nicolaas- gafei uit Brighton uit om de gelofte van zijn moeder na te komen. Een jaar lang hoorde men njets van het schip, maar op de avond van j 7 M«i werd het waar genomen in het kanaal voor Brighton- In het aangezicht van de saamgestroom de menigte, zonk het schip en verging met man en muis. in Schotland is het verhaal van de spookschepen van de Vikingen bij de Solway Firth algemeen bekend. In de dagen van de oude (Noorse zeerovers zochten twee Deense piraten beschutting voor hun schepen vol met buit in de ri viermonding. Een razende storm sntak uit zee op en bracht de overbelaste vaar tuigen met de bemanning tot zinken. Sedertdien zeilen de schepen elk jaar op de dag van het gebeurde, onhoorbaar de rivier op. Geen visser zal het wagen de bemanning iets toe te roepen; hij denkt er zelfs niet over uit te varen, zo lamjg de Viking-schepen in zicht zijn- Maar enkele jaren geleden, zeiden twee jonge mannen in een dronken bui, dat zij de spookschepen wel eens zouden aan vallen. De mensen zagen, hoe zij naar de Vikingschepen toeroeiden en hoe zij de bemannjng iets toeriepen- Onmid dellijk zonk het visserschuitje en kwam terecht in een kokende kolk- De twee mannen zijn nooit teruggekeerd. UIT ONZE OMGEVING. Nog meer vorst Een echt Hollandse witte Kerstmis en dito Oude. en Nieuwjaarsdag benoren weer tot het verleden. De liefhebbers van schaatsen en verder sneeuw- en ijsvermaak hebben naar har telust kunnen genieten en nu zouden we maar liefst zien, dat we, na inspanning en ontspanning weer onze dagelijkse bezigheden konden hervatten- Doch voor velen is hiervan VOor eerst nog geen sprake. Door afwisselend vriezen en dooien zijn vele wegen nog steeds erg hobbelig en plaatselijk nog glad. Zodoende is het verkeer nog vaak ongeregeld, waar bij 'de mist dan ook dikwijls een j-ol speelt. V oornamelijk de fietsers heb ben een harde dobber, zodat autobus sen en taxi's vele nieuwjaarswensers te vervoeren kregen. Maar ook binnenshuis doet bij velen een groot ongemak zich voelen- Mogen we ons gelukkig verheugen in voldoende brandstof, waardoor we voor kou lijden blijven bewaard, dit kan niet verhinderen, dat bij velen, ja in sommige straten huis aan huis de waterleiding haar diensten weigerde, met alle verdere on aangename gevolgen, die hieruit nog kunnen voortvloeien. Ook veel aardappelen en fruit is reeds binnenshuis bevroren, zodat we nog lang de naweeën van deze vorstperiode ge waar zullen worden. En het einde ervan is volgens de weersvoorspellingen nog niet in zicht. Gevonden voorwerpen. Een hoofddoek,- Polenstraat 30. Gas een halve cent duurder? M«t ingang van r Januari zijn de prij zen van industriekolen verhoogd in ver band met stijging Van de prijzen van geïmporteerde kolen. In verband hiermede is aan de gasbe drijven toegestaan de kolenprijzenverho- ging door te berekenen tot ten hoogste een halve cent per kubieke meter gae(. Benelux Iandbouwprotocol. Na een tweedaagse ministeriële be spreking op het ministerie van Buiten landse Zaken te Den Haag, zijn de dele gaties van België, Nederland en Luxem burg tot overeenstemming gekomen inet betrekking tot het in Octooer te Luxem burg gesloten landbouwprotocol. Dit is op 1 Januari van kracht gewor den. Die besprekingen verliepen in een prettige sfeer. Op de conferentie is men o.m. het volgende overeengekomen. Een permanente delegatie van de drie landen zai belast worden om de prijs ontwikkeling geregeld te volgen. De vaststelling, welke door deze dele gatie volgens de gebruikelijke proce dure yan de commissie voor Landbouw, V isserjj en Voedselvoorziening wordt ge daan, met betrekking tot de werkelijke prijzen, die beneden het vastgestelde ni veau liggen, brengt automatisch met zich •mee, dat het importerend' land de be voegdheid heeft de import van de pro ducten, waarvan de prijzen onder het minimum liggen, stop te zetten. Dit in afwachting van een beslissing, welke de commissie, die binnen drie dagen bij eenkomt, kan nemen of van de beslis sing welke de conferentie der ministers zal kunnen nemen Bromfietsen mogen zonder grens- document België in. Bestuurders van fietsen met hulpmo- tor (maximum inhoud 50 cc.) mogen de Belgische grens passeren, zonder dat zij voorzien zijn van een internationaal rij bewijs, terwijl nummerbewijs., nummer bord en internationale plaat niet aan wezig behoeven te zijn. Nederlandse rijwielen met hulpmotor worden dps aan de Belgische grens doorgelaten of het fietsen zijn. Pinguïns op het Belgische strand. Op het Belgische strand bij Ostende zijn volgens een Reuter-bericht pinguins aangetroffen, die zich gemoedelijk door de mensen op de „schouder" lieten klop pen en zelfs in de armen lieten nemen. De pinguins komen veelvuldig in de Poolstreken voor. Tob niet langer met die kleine pro blemen! Laat onze redactie uw moei lijkheden oplossen, deskundige medewer kers verklaarden zich bereid voorlichting te geven op elk gebied. Zend uw vra gen (steeds op een afzonderlijk vel) in aan de redacte onder motto „Met raad en daad' en het antwoord verschijnt t.z'.t. in deze kolommen. De beantwoording geschiedt geheel gratis voor abonné's van ons blad, mits portokosten voor doorzending zijn bij gesloten. Voor persoonlijke beantwoor ding een postzegel van io cent extra insluiten De vragen moeten vergezeld gaan van alle gegevens, doch worden in de1 rubriek verkort weergegeven elk ant woord geldt ook slechts éen bepaald ge val. Desgewenst kunt u een pseudoniem opgeven, maar vergeet u njet voor e-vt, correspondentie of nadere inlichtingen uw werkelijke naam en volledig adr is te vermelden Ter voorkoming van misverstand wil len wij er hierbij nog op wijzen dat het geenszins in onze bedoeling ligt met deze vragendienst te treden op het ter rein yan advocaten, artsen, notarissen enz. Bij vragen van meer gecompli ceerde aard1, welke op het terrein van juristen, medici e.d. liggen, zullen de vragenstellers naar deze deskundigen ter plaatse worden verwezen. A. F. Swets Gtlijamse G.N. Stationstraat 48 1 Bakkerij Noordstraat Balans-Opruiming Zes vliegensvlug ronddraaiende, altijd sch beiteltjeseen rond scheerhoofd, opgew élke inplanting van elke baard... een sp ring, die de liggende haren rechtop zet. maakt de Philips „PhiliShave" tot eei droogscheerapparaat, dat uniek is in Scheer U op de moderne, snelle, zindeli Vraag demonstratie aan Uw handelaar verrast zijn door de prestaties van PHILIPS i electrisch droogschcerappt M V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSC

Axelsche Courant | 1951 | | pagina 2