fr Voor Uw KERSTTAFEL fa C. J.Sc Nights DECEMBER-aanbieding WINTERMANTELS £ZS32E Het Cei Kleine r KER5 WAAROM ZOUDT U WACHTEN TOT DE OPRUIMING, als U nü reeds voor Januari-prijzen kunt kopen. Fa J. I vragen wij Uw aandacht voor onze unieke sortering Serviesgoed Glaswerk Tafelzilver Roestvrij staal Onze etalage t bereiken kunt. III j t l.i Zaterdag '6 Dec Zondag 17 Dec S.O S. Brand aan Jean Maiais. mannen voor het levens. Miche Jean Marais als Zondag 17 en M met Maria Cami Qiroretti. Ee stad zou kunnen Een amusante en ril kj, zsSfM tsS&Si VA N Voor Costuums Overjasi Tw is het beste vertrouwde ad Dat I S mogelijk want wij hebben in onze de prijzen van onze UIT ONZE OMGEVING. De sneeuw met lief en leed. Niemand kan zich ooit aan een zekere bekoring onttrekken, wanneer uit een grijze lucht de eerste sneeuwvlokjes neer dalen. Eerst nauwelijks te onderschei den van een fijne motregen, langzaam aangroeiend tot de gezellig dwarrelende vlokjes, die langzaam maar zeker alles hullen in een onbesmet wit kleed, dat het landschap een onovertrefbare schoon heid geeft. Vooral onze Indonesische stadgenoot- jes; van wie de meesten nog nimmer deze winterpracht aanschouwden, waren in extase toen Vrijdag een sneeuwval die van 's morgens negen tot 's avonds vijf uur aanhield, onze stad en omgeving met een dikke laag sneeuw bedekte. Vanzelfsprekend werd het verkeer erg bemoeilijkt en ondervond dat heel wat vertraging, want hoewel zowel de pro vinciale als de gemeentelijke wegen on derhanden werden genomen met de sneeuwploeg, was het glad op het mid den tvan de weg .en de fietsers, die moesten uitwijken voor gemotoriseerde voertuigen kwamen herhaaldelijk terecht in de dikke sneeuwhopen die langs d«- kanten van de wegen waren ontstaam, terwijl de voetgangers hun schoenen over trapten en al spoedig met natte voeten rondliepen. De jeugd maakte er evenals altijd een pretje van. De sleden werden voor de dag. gehaald, sneeuwballen vlogen om de oren en hier en daar 'verrees met vereende krachten een sneeuwman- Iets buitengewoons was zeker wel, dat de sneeuwbuien, die ook Zaterdags nog aanhielden, gepaard gingen met onweer, hetgeen vele ouderen beweerden nog nooit te hebben meegemaakt. Intussen zal wel weer blijken, dat deze sneeuwval heel wat schade heeft aan gericht en zal in verschillende gevallen in eerste instantie de loodgieter er straks aan te pas moeten komen, waar het dan vaak nog njet bij blijft. Zo stortte van een bergplaats in de Gentse Vaartstraat alhier met veel geraas het dak in. doordat de sneeuwlast waar schijnlijk te zwaar was geworden. Ge lukkig deden zich hierbij geen onge lukken voor. Maandag werd de brandweer gealar meerd, door het overggaan van de alarm- schel. Van brand viel echter niets te bespeuren en dus konden de mannen na het uit- en inrijden van de spuit rechts omkeer maken. Bij onderzoek bleek aan de Oude Weg een draad te zijn afge broken. Wellicht komt ook dit evenement op rekening van de sneeuwval. Van een perceel aan de Walstraat nam gistermorgen de afschuivende sneeuw van het dak in zijn vaart de goot mee, die op het trottoir tereent kwam- On danks het drukke verkeer dat hier steeds plaats heeft naar de R.K. kerk en school liep ook dit geval zonder ongelukken af. Ook op andere minder drukke punten maakte men soortgelijke gevallen mee. Kamer van Koophandel voor Z eeu wsch-V laand eren» Zoals wij reeds eerder meldden, zal met ingang van i Januari a.s. de tijdens de bezetting tot stand gekomen samen- Noordstraat HOEST, GRIEP... voeging der Zeeuwse Kamers vervallen en worden opnieuw twee Kamers van Koophandel ingesteld, nl. éen voor de Zeeuwse eilanden en éen voor Zeemvsch- Vlaanderen. In de laatste vergadering die te Goes werd gehouden, heeft de 'heer H. de Meijer uit Terneuzen. o.m. de aandacht gevestigd op de onbevredigende ver zorging van de Zeeuwsch-Vlaamse lijn door de Ned. Spoorwegen. De heer De Meijer, die ook de verzor ging der kranen van het Terneuzense havenbedrijf in zijn betoog betrok, vond steun bij de heer Horstmann uit Sas van Gent, j'die herinnerde aan vroeger ge dane .beloften van de zijde der N.S. De heer D. Luteijn, Oostburg, klaag de over het te lang gesloten houden der afsluitbomen bij de ferry-boot te Bres kens, terwijl voorts klachten werden geuit over de slechte verwarming van de bo ten op de dienst Terneuzen Hoedekens- kerke. De Kamer van Koophandel zal haar eerste vergadering houden op Donderdag 4 Januari a.s. De nieuwe Kamers zullen enige uit breiding ondergaan. Ook vertegenwoor digers van de arbeidersorganisaties zijn thans in de K.v-K. opgenomen- In de nieuwe Kamer voor Zeeuwsch- Vlaanderen zijn ajle thans zittende leden benoemd n.l. de heren R. van Acker, H.A.A. Baron Collot d'Escury, E.A. van Dortselaer, ir. C. A. L. Horstmann, Eug. P. Fassaert, P. J. Blommaert, D. Luteijn, C. J Seghers, Hi. A.M. A. de Meijer, P. C. Roest en J. J. BruggeDubois. Als nieuwe [eden in de nieuwe Kamer te Terneuzen zijn benoemd de heren J.F. de Klerk, als vertegenwoordiger der Kanaalindustrie; P.J. van Bende- gem, voor de groothandel in landbouw producten A. J. Cambier, voor het goe derenvervoer langs de weg; G.J.fW. van der peijl voor de groothandel in bouwmaterialen LJvan Dalen voor de detailhandel Ph- de Vuijst voor de Horeca-bed rij ven ir. J.F. Denie voor het Verkeer en G. Jacobs, G. Haïnelink en M. L- van I.iere voor de Arbeiders organisaties. Stagnatie VlissingenBreskens duurt minstens tot half Januari. Het werk voor de nieuwe sluizen te Vlissingen, dat oorzaak was, dat het bootverkeer tussen Vlissingen en Bres kens tijdelijk niet met de snelle ferry- boten kan worden uitgevoerd, is op eni ge tegenslag gestuit. De aanwezige teke ningen van de oude sluizen bleken n l. niet geheel met de werkelijke situatie te kloppen, hetgeen enige vertraging heeft veroorzaakt. Bovendien is het weer de .cessie weken ook niet mjzoncler gunstig voor een vlotte gang van zaken geweest, Naar wij vernemen, zal men er reke ning mede dienen te houden, dat het ten minste half Januari wordt alvorens, de boten weer van de aanlegfuik gebruik kunnen maken. Zolang blijft het ver keer over de Westerschelde op dit punt dus gehandicapt. Faillissementen- Opgegeven door v.d. Graaf Co's Bu reaux voor de Handel N.V., Amsterdam. Uitgesproken: H J. Augusteyn-Veele handelend onder de naam P. Augusteyn, bankierster, Axel. Rechter-commissaris mr. P. van Empel. Curatoren mr. H.C. M. van Son te Hulsten P. Loof, Schelde- kade 16 te Terneuzen. Geëindigd A. C. de Putter te Zaam- vSlag, wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst. A XE E Een mooi resultaat. Door twee leden van onze plaatselijke Konijnen- en Pluimvee Vereniging „Ter Verbetering"' werd deelgenomen aan de grote tentoonstelling te Dordrecht en wel door de heren Jac- Cové en M. W. Verhelst. Zij behaalden met 5 dieren vijf iste prijzen, plus 11 ere prijzen. Jac. Cové verkreeg met Lothgringer ie zzg. en mooiste dier grote rassen, en 1 gg. met Groot-Chinchilla. M. W. Verhelst legde beslag op de ie zzg- met Witte Wener ram en mooiste dier midden-rassen. Verder ie zg. met Witte Wiener voedster en nog een ie zg. met Blac and Tan en mooiste dier in de jeugdklasse. Een woord van hulde aan deze onver moeide sportfokkers is hier zeker op zijn plaats. Zij hebben de naam van hun vereniging ook buiten onze provincie met ere vertegenwoordigd en wij wen sen hen ook op de jaarlijkse Kerst,ten- toonstelling hier ter plaatse het beste toe. Ontspanningsavond L. J. G« De in „Het Centrum" alhier gehou den ontspanningsavond van de Axelse Landbouw Jongeren Gemeenschap mocht 'zich niet alleen verheugen in het be zoek uit eigen omgeving, maar ook de zusterverenigingen uit het Land van Hulst cn het Land van Cadzand waren vertegenwoordigd. Na een openingswoord door de heer D. J. Dees van Zaamslag, werd de avond gevuld met zang, declamatie en toneel, terwijl het L.J.G.-orkest xnp Hoek het muzikale gedeelte verzorgde', dat hiermede in goede handen bleek. De dramatische schets in drie bedrij ven „Zo waarlijk helpe mij werd uit stekend vertolkt en werd met aandacht gevolgd. I Tot slot van dteze avond werd nog een tombola gehouden, die gretig aftrek vonld. Radarreflector te Breskens. Op.de lichtopstand van het rode vaste licht op de Oostelijke havendam van Breskens is een radarreflector aange bracht. Vergadering: Alg. Mij. Ziekenfonds Zeeuwsch-Vlaanderen." in hotel „Centraal" te Terneuzen ver- .gaderden Zaterdag de Oost Zeeuwsch- Vlaamse verzekerden van het Algemeen Mij Ziekenfonds „Zeeuwsch Vlaanderen Als vertegenwoordigers van de verze kerden bij het bestuur werden herkozen de heren D. M. Ollebék te Terneuzen en H. J. Legrand en A. Overdulve te Axel. Er moet een rijwielpad komen langs de weg Terneuzen—Sas van Gent. Ten vierde male heeft de A.N.W.B. thans een verzoek tot de minister van Waterstaat gewend om een vrijliggend rijwielpad aan te laten leggen langs de rijksweg Terneuzen—Sas van Gent. Deze vierde keer is het verzoek (reeds date rend van voor de oorlog) in combinatie met de gemeentebesturen van Terneuzen en Sas van Gent herhaald. Een ongeval met dodelijke afloop was hiervoor de directe aanleiding. Des te meer klemt deze situatie, daar nu alle fabrieken in deze omgeving weer wer ken en het rijwielverkeer op de spitsuren zeer intensief is. Des te onbegrijpelijker is het uitDli]ven van maatregelen, daar de grond voor het aanleggen van het zo zeer vereiste rijwielpad beschikbaar is. Zelfs de te gels vbor het plaveisel zijn aanwezig I t I 11 De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. •V'

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2