AXELSCHE ift COURANT legering lijdt nederlaag Nieuwe industriën voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig 1 al Uw leden aantasten. Frankering bij abonnement Axel. s ZATERDAG 16 DECEMBER 1950 5#^ 65e JAARGANG No. 22 NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Verschijnt iedere VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Woensdag en Zaterdag Drukker-Uitgeefster.- Firma J. C. VJNK Adres Redactie en Administratie: AXEL Markt 12 Postbus 16 Tel 56§ Hoofdredactie: T. C. VINK-van VESSEM arlementair overzicht. inznlcft nmbtRnnrpnsnlrrriqspn begroting helemaal niet meer sluitend kunnen worden gemaakt. We hebben nu al een flink tekort en dat mag zeker niet groter worden. We zitten dus, zoals met alle problemen, in de klem. Dat zag de minister ook heel goed in. Wij moe de het deze dat B. nog niet op de boot was teruggekeerd en is men op onder zoek uitgegaan. Daar men reeds direct een ongeluk vreesde js ook de Rijkspolitie gewaarschuwd en met dreggen begonnen. Maandagmorgen heeft dit dreggen tot resultaat gehad dat het stoffelijk over schot van de stoker B. werd opgehaald, alsmede een fiets en een shawl, vermoe delijk eigendom van v. d. V. Het an dere lijk heeft men tot nog toe niet ge vonden, zodat ook de identiteit van het slachtoffer nog niet vaststaat. Aangezien het signalement van deze man evenwel overeenkomt met dat van v. 'd. V. uit St. Jansteen die Zondag avond terug werd verwacht, doch nog niet in zijn woonplaats is terug gekeerd, vermoedt men dat deze man het tweede slachtoffer is zijn vatbaar voor Rheumatische pijnen Dat komt, omdat als die eerste jeugd ach ter de rug is, de bloedzuiverende organen door onze stadgenoten echter een fraaie aanval opgezet, die ten slotte door Deij op voortreffelijke wijze in een doelpunt wer,d omgezet (o1). De thuisclub poogde door een hele sere aianvallen deze achterstand weg te werken en Axel allengs trager gaan werken. En zo is het werd hierdoor geruime tijd in het defen- T sief gedrongen. De gelijkmaker bleef echt'er uit en toen de rust intrad was de stand nog steeds ongewijzigd. Bij de gastheren was na de hervatting Pijcke door v- d. Molen vervangen. Na een kwartier spelen wist Lauret, die de plaats van Pijcke had ingenomen, zich deze plaats waardig te tonen en 'de ge lijkmaker te scoren (ii). Het verdei -verloop van de strijd was wel spannend, doordat beide doelen nog verscheidene malen in gevaar kwamen, doch fraai spel was er niet te zien, ter wijl de scheidsrechter ook meerdere ma len moest optreden voor te ruw spel. in de gelijke stand kwam echter geen wij - ziging meer. i De stand in de derde klasse E is nu: dan de hoogste tijd om regelmatig Kru schen te nemen De zes minerale zoute:, van Kruschen hebben een natuurlijke aan sporende werking op die bloedzuiverende organen Naarmate die nu weer op gaps} komen, krijgen de onzuiverheden in het bloed geen kans meer zich vast te zet ten en hun slopende werk te doen- Rheu matische pijnen maken chagrijnig, want ze verstoren U'w goede humeurop pe duur zit ge Uzelf en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude. Neem Kru schen als een vaste dagelijkse gewoon te. I.MI De middengroep van deze maatschappij was geen vastomlijnde groep. Zij was tfcgelijk doorgangshuis en reservoir. In vele gevallen gaat deze doorstroming nu een einde nemen. Men kan van de arbeider verwachten, dat hij voor de toe- niet van hem ver- èn collectief èn zijn kanttenen of ïrsiteit bereiken, ippelijke onafhan- ats typeerde. Zij e proletariaat, de :nheid. Zal de ;elmatige voeding die zich daartpe meer in staat de op de maatscnap- In het gemeentehuis te Terneuzen zijn belangrijke besprekingen gehouden tus sen een hoofdambtenaar van het minis terie van Economische Zaken en drs. M. C. Verburg, directeur van het ETI enerzijds en de gemeentebesturen van Terneuzen en Axel, de vereniging Ha- venbelangen van Terneuzen en de Indu striële Kring in de kanaalzone anderzijds!. Deze besprekingen werden gehouden naar aanleiding van de door ;de minister bij de Kamer ingediende industrialisatie- inota en het feit, dat jdle minister zich nader wenste te oriënteren over de di verse industrialisatie-mogelijkheden die Zeeuwsch-Vlaanderen biedt voor wat be treft de vestiging van nieuwe industriën of uitbreiding van de bestaande. Deze besprekingen zijn voor de betrokken Z. Vlaamse instanties uiteraard een welko me aanleiding geweest om te wijzen op de mogelijkheden, cie Zeeuwsch-Vlaan deren in het algemeen en de kanaalzone in het bijzonder biedt. Vooral uit verkeerstechnisch oogpunt gezien ligt deze kanaalzone buitengewoon gunstig. Het woningprobleem. Besproken werd het arbeidersvraag stuk en het daaraan vastgekoppelde woningvraagstuk. Wij kunnen wel aan nemen dat aangedrongen zal zijn op een groter bouwvolume voor de bouw van arbeiderswoningen in Z.-Vlaanderen, om dat dit gebied niet nieuw is en toekenning hiervan een belangrijke deviezenbespa- ring zou betekenen. Zou Z.-Vlaande- ren over voldoende arbeiderswoningen kunnen beschikken om de werkkrachten in de reeds bestaande grote industriën te kunnen opvangen, dan zouden belang rijk minder Belgische arbeiders behoe ven t'e wordefn aangetrokken, wat voor ons land 6 millioen gulden per jaar de- viezenbesparing zou betekenen. H et Kanaal- Ook de kwestie van de nieuwe zeesluis- te Terneuzen en het vernieuwde kanaal naar Gent kwam ter sprake, terwijl uiter aard ook het belang van Z.-Vlaanderen bij herinvoering van de vroegere speciak spoorwegtarieven naar en van de haven van Terneuzen werd belicht. Dat ook het recht dat Terneuzen op deze tarfeven kan doen gelden weer zal zijn aangetoond behoeft geen betoog. Ten slotte kwam nog ter sprake het grote Deiang dat Zeeuwsch-Vlaanderen heeft bij de invoering van een redelijk doorvoertarief voor het spoorweg-hoef- ijzerverkeer van Zeeuwsch-Vlaanderen naar overig Nederland en omgekeerd. Terneuzen Axel ën Virtus—Sluiskil Wij vernemen nader, dat aan deze be sprekingen ook werd deelgenomen door enige Z.-Vlaamse textielfabrikanten, die daartoe waren uitgenodigd door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, ter wijl men tevens contact heeft gehad met de drie vakbewegingen (C.'N.V., K.A.B. en N.V.V.). Met de bestuurders daar van werden tal van problemen, die nauw met de industrialisatie samenhangen, be sproken. De tweede dag werden besprekingen gevoerd met nagenoeg alle andere bur gemeesters in cle kanaalzone en werd een wat langduriger bezoek gebracht aan Sas van Gent, waar meti het gemeen tebestuur werd geconfereerd. Op de te rugreis naar Goes wend nog een bezoek gebracht aan Hohtenfssé—Walsoorden, opdat men zich nader kon oriënteren over de haven en de werkloosheidstoe name in de omgeving en aan KTutaingeti in verband met het industrieterrein. P. Z. C. SPORTNIEUWS. Voetbal. Derde klasse E. BSC- RKFC 2—i i i RIA—Steen afgelast. Vlissingen 2Terneuzen 2 t2. Afdeling Zeeland Reserve Eerste klasse C. Terneuzen 3Axel 3 11 Zaterdag-competitie. Tweede klasse D. AZVVTem. Boys 1—7. Terneuzen Axel 1—1* Deze wedstrijd werd gekenmerkt door weinig fraai en ruw spel. Terneuzen is er Zondag n[et in geslaagd zijn smette loze lijst te handhaven en moest deze keer met éen punt genoegen nemen,. Een resultaat waarmee de rood-zwarten, gezien het verloop van de wedstrijd, zeker tevreden mogen zijn. Jammer voor Axel dat het njet beide punten wist te bemachtigen, alhoewel dit gelijk spel, waarmee jAxel de eerste ploeg is die Terneuzen een punt afhandig heeft we ten te maken, zeker niet onbevredigend is, daar dit over het algemeen niet werd verwacht. Ternieuzen ging direct tot de aanval over, doch de aanval die enthousiaste supporters reeds tot een doelpunt za gen uitgroeien mislukte. Na 5 minu ten spelen kregen de oranje-mannen de eerste corner te nemen, die echter achter het doel belandde. Na de uittrap werd B.S.C. Axel R.K.F.C. RIA W. BEKENDMAKINGEN. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat bij beschikking van 29 November 1950 aan De jager, Willem Eliza Ista, wonende te Axel, Nieuwendijk 1, overeenkomstig artikel 46 der Wet Autovervoer Personen ver gunning is verleend voor het vervoer van personen met een huurauto. Deze vergunning treedt heden in wal king en is geldig tot en met 31 Decem ber 1953. Axel, 6 December 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De secretaris, De burgemeester, •Maris. Van Oeveren. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 8 December [950 ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekendmaking in beroep komen- Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen om kleed zijn- Het behoeft niet gezegeld te zijn- Het moet worden ingediend bij de burgemeester, ter secretarie van deze ge meente. De burgemeester zorgt voor door zending van het verzoekschrift aan de koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uit spraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stel len beroep betreft, met overschrijding van de termijn van IQ dagen genoegen wor den genomen! Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is geno men, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onher roepelijk beschouwd. Axel, 9 December 1950. De Burgemeester van Axel, Van Oeverep. de voortdurende larde juist de be- engroep en brengt ,e van'betere loon- engt ae egalisatie nvoldoende loon- rogressieve beias- en in de on moge- jesparingen voor* vij zover gekomen kten op de borden hen, die tot de men een verbijs- nnen waarnemen. >nden aan milieu, ekere maatschap- >uden, leeft beter >1. middengroep zal ijke structuur een :bben. Een maat- is op vooruitgang riele samenleving. 1 dergelijke samen- rs tegenover haar t van nature een !sch is een samen- groep iets anders ie wij hebben ge- iek is dat het ge- is de draagster luist het bestaan belet een greep el onzuiver bloed, uschen-kuur. Won ende werking der ie Kruschen bevat de organen dag na en daarmede hun rerking geven. Als nden weer op Volle verrichten kunnen loed zich niet meer is dan de oorzaak :m gesmoord, n. Regelmatig! En schappelijke Zorg [jgsslachtoffers- welke de dienst Zorg van het mi- dse zaken, publi- i 1950 door deze gezorgd voor 45 lachtoffers in en- ;rden uit Indone- ikkers. het levensonder in betaald eva- dachtoffers f 5614 ionesië f 43.en 18. de uitkeringen eeland f 6277.— teid in Zeeland- tren eind Novem- mannen per 1000 Het totaal aantai >eg 1111 dit jaar was dat >vember 1949 was Abonnements prijs r Losse nummers 5 ct. Kwartaal abonnement Axel binnen de kom fl 1.25 Alle andere plaatsen in Nederland en Ned. Indlê fl. 1,55. Buitenland fl. 2, Advertentieprijs 7 cent per m.m. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per m.m. Kleine Adverteutlèn luicxlraum 8 regels) 1 5 regels 60 cent. iedere regel meer 12 cent extra. 1 1 8 1 2 37—17 17 1 erneuzen 8 7 1 0 33— 9 15 10 5 4 1 30—20 14 V.E.S. '35 0 5 2 2 27—18 12 Virtus 7 4 2 1 20—13 10 Corn Boys 8 4 0 4 22—18 8 Clinge 10 2 3 5 13—25 7 10 3 0 7 21—34 6 Sluiskil 8 2 l 5 18—20 5 8 0 2 6 12—36 2 Steen 9 1 0 8 10—33 2

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 3