LIJS' Stel 0 KONING WINTER regeert met grimmige koude! MANTEL ol JAPON Speciaal Blue Band vragen is die dan beter dan andere margarine?" Fa C. J. SCI Fa J.C.^ Voor de zeer van belangste mooie cadeaux bij mijn thuisk donesië, betuig mens mijn ouch aan allen mijr dank. In het buurtver Villap se Sassing. Sldt. Pie Sluiskil. Getob P 145. In verband inrichten vt nieuwe zal onze z 30 October aankondigin zijn. Noordstraat Voor Kerkdreef UIT ONZE OMGEVING. MANTELS vanaf f 39.75 JAPONNEN vanaf f 19,90 Leuke modellen KINDERMANTELS zoals U alleen bij Visser Koole vindt. Op de thuisreis. Aan boord van het troepentranspprtschiy ,„Nelly", vermoedelijke aankomst op n November te Rotterdam, bevinden zich oa. de volgende Zeeuwsch-Vlaamsche militairen S. Hamelink en L.J. Schauwaert van Axel - J W. Block, van Boschkapelle J. B. Klaassen, van Hoek J. de Dijcker van Hontenisse C. L. van Dixhoorn et? C. J. de Paoter, van Terneuzen A. E Janssens, van Westdorpe en W. Dees, van Zaamslag. De aanleg van vliegelden in Zeeland' In de toelichting op de begroting voor 1951 schrijven de Ged. Staten t.a.v. de kwestie van de Zeeuwse vliegvelden het volgende Reeds deze zomer kregen Ged. Staten door de reactie uit Zeeuwsch-YTaanderei? het idee dat op de basis die zii Izich hadden gedacht niet kon worden voort- gewerkt en de zaak opnieuw onder ogen moest worden gezien. Ook nu is van twee gemeenten in Z- Vlaanderen nog geen antwoord binnen gekomen op gestelde vragen naar de be reidheid tot medewerking, terwijl zes ge meenten niet bereid zijn in het kapitaal ener op te richten N.Y. tot aanleg ep exploitatie van een luchtvaartterrein in Zeeuwsch-Vlaanderen deel te nemen. Daarom hebben Ged. Staten gemeend het luchtvaartterrein voor Z.-Vlaanderei? voorlopig te moeten laten rusten, totdat ook ten aanzien van het vliegveld Wal cheren in het standpunt der gemeenten op Walcheren en de Bevelanden, inzicht zal zijn verkregen. Binnenkort zal echter een bespreking kunnen worden gehouden over het voor lopige opgestelde schema van verdeling van het vliegveld Walcheren. Nieuw schip voor de veerdienst op de Wester-Scheide gewenst. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft zich tot de regering gewend mef het verzoek bouwplannen voor een nieuv schip voor de lijn KruiningenPerkpol- der te ontwerpen en heeft de aandacht van de regering gevestigd op de nood zakelijkheid van de bouw van aanlegplaat sen, in het bijzonder te Vlissingen en te Breskens. De ervaring heeft geleerd, dat de regel maat van de vaart niet is verzekerd, wan neer slechts over éen aanlegplaats aan de haven van afvaart of aankomst kap worden beschikt. AXEL Beroep aanvaard- Door Ds. Kuiper te Heemse (Ov.) is het beroep bij de Geref. Kerk alhier, aangenomen. Ds. Kuiper zal dus nu de plaats gaan innemen van Ds. D. Zemel- die reeds geruimen tijd geleden een be roep naar elders heeft aanvaard. Auto-ongeval. Toen de chauffeur A.T. van de fa. Van Gend Loos Maandag op weg naar he/ veer Perkpolder, nabij Kloosterzande een Belgische vrachtauto wilde passeren, wil de deze juist een zijweg inzwenken. Teneinde een botsing te vermijden, pro beerde ook T. deze weg in te draaien. Door de grOte snelheid sloeg de wage evenwel om en T- moest met een hersen schudding worden opgenomen. HULST- Nieuwe telefooncentrale. Te Hulst werd in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wetvhouders, het hoofd van het telefoon,district Breda, de heer W. Dicks en andere autoriteiten in het postkantoor te Hulst een nieuwe telefoon centrale in gebruik gesteld, die aan de moderne eisen voldoet. Het telefoonver keer tussen Hulst en overig Nederland zal hierdoor heel wat vlotter afgewerkt kunnen worden. De burgemeester, de heer B. Truffino. dankte de P.T.T. namens het gemeente bestuur, waarna nog het woord werd ge voerd door de heer J de Vries, directeur van het postkantoor., die o.a. mededeelde dat het kantoor een kleine verbouwing zal ondergaan, waardoor de kantoor ruimte vergroot wordt. N Stichting voor de Landbouw in Zeeland- Het bestuur van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland kwam vorige week in vergadering bijeen en kwam tot de volgende besluiten 1 n name - regel i ng gerst oogst 1951- Nadat reeds eerder overleg gepleegd was met afgevaardigden van de provV stichtingen van Noord-Brabant en Zuid- Holland, werd de inpame-,régeling voor gerst, zoals deze door het departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening is gepubliceerd, opnieuw uitvoe rig besproken. Het bestuur handhaafde zijn reeds eer der ingenomen standpunt dat deze rege ling onaanvaardbaar is en besloot zijn be zwaren via de samenstellende organisa.- ties, opnieuw ter bevoegder plaatse naar voren te brengen. Voor de landbouw is het niet te aan vaarden dat ten aanzien van productei? pnjsdrukkend wordt opgetreden, terwijl dit voor andere producten buiten de agra rische sector, die eveneens in de eerste levensbehoefte voorzien, b.v. de textiel industrie, niet het geval is, waarvan de prijzen reeds hoog zijn gestegen, zonder dat werd ingegrepen Onaanvaardbaar werd het tevens geacht dat een product, in dit geval gerst, bene den de kostprijs zoals deze door het Land bouw Economisch Instituut is berekend, verplicht moet worden ingeleverd. Tegen de intensieve controle op de bedrijven die de gerstinnaine-regeling noodzakelijk maakt en die in abnormale tijden accep tabel is, had het bestuur zeer grote be zwaren. Indien de regering meer tarwe wenst,, had zij overeenkomstig het voorstel van de Stichting voor de Landbouw de tar we prijs tot f 25.- per 100 kg. moetei? verhogen, waarbij een inname reg-eling als thans is opgelegd en die veel kosten voor de overheid en onaangenaamheden voor de telers medebrengt, achterwege had kunnen blijven. Uitgifte gronden in het Zuid-Sloe. Een deputatie van de Stichting zal in de gelegenheid worden gesteld met her Hoofd van de afdeling Domeinen van het Departement van Financiën overleg te plegen over de uitgifte van deze gron den voor de landbouw en fruitteelt. Beplanting wegen enerven;. Het bestuur besprak met de voorzitter van de Zeeuwse commissie voor dé be planting en de houtvester van het Staats bosbeheer de beplanting van wegen ep erven in onze provincie. Besloten werp aan een landbouwkundig verantwoorde beplanting van wegen en erven de ge vraagde medewerking te verlenen- Hier over zal t.z.t. overleg worden gepleegd met de distrietsbesturen. Een nadere me dedeling in de landbouwpers zal nog vol gen, doch nu reeds kan worden mede gedeeld' dat voor beplantingen die tot ver fraaiing van het landschap bijdragen ep dit zijn in het schaars beplante Zeeland vrijwel alle, een belangrijke subsidie kan worden verstrekt. Tenigvordering laudbouwherstel. Het is het bestuur gebleken dat door de Rijksdienst voor Landbouwherstel al uitgekeerde bedragen worden teruggevor derd omdat achteraf is gebleken, dat de betrokkenen niet in het bezit waren vai? Bijzondere Tuinbouwteeltvergunning voor o.a, wijnpeen en uien. Waar het hier een formele overtreding betreft, begaan in de zeer abnormale oor logstijd, daar alle toentertijd aangevraag de bijzondere t u i n p o u m t ee 11 v e t'gun n ing ep ook werden toegewezen, werd deze terug vordering, die veelal de kleine telers be treft, hoogst onbilllijk geacht. Algemeen werd het gewenst geacht dat de betrokken telers tegen deze beslissing in beroep gaan bij de minister van land bouw. De mogelijkheid daartoe is aan wezig binnen 1 maand na de ontvangen beslissing, onder storting van f 10. A H.V. consumptieaardappelen. Mededeling werd gedaan van de alge mene Handelsvoorwaarden voor consump tie- en voeraardappelen zoals deze door de Stichting en de ondervakgroep zijn vastgesteld. Aangezien deze algemene handelsvoor waarden de reële handel ten zeerste kun nen bevorderen, besloot het bestuur hier aan zijn volle medewerking te verlenen. Een lijst van arbiters van de zijde der telers werd vastgesteld, terwijl binnen kort in een gezamenlijke publicatie van landbouw en handel een en ander nader zal worden uiteengezet. De A.H.V. zijn [n druk verschenen ei? verkrijgbaar bij het secretariaat en de districtssecretarissen van de Stichting v. d. Landbouw in Zeeland. Besmettelijke ziekten in Zeeland- In de week van 15 tot en met 21 Octo ber kwamen er in de provincie Zeeland 2 gevallen van b es me tttel ijke ziekten voor en wel in Zaamslafg 1 geval van paraty phi in Rortgene 1 geval Van diphtherie. De beiastïnigdruk in Engeland. I it de door de regering gepubliceerde cijfers blijkt, dat de belastingheffing in Engeland sedert de oorlog zulk een in vloed heeft uitgeoefend op de hoge in komstenklasse, dat er bet vorige jaar in Engeland slechts 86 personen over wareri 'met een netto inkomen voor henzelf van meer dan 6000 pond sterling. Een getrouwd man moet 100.000 pond sterling verdienen om 63.54 pond ster ling voor zichzelf te kunnen behouden- Weinig grote zakenlieden en industriëlen in Engeland behoren tot de topklasse'. Het grootste gedeelte van hun inkomen komt de schatkist ten goede. De meeste zakenlieden in de hoogste klassen betalen tot 19 shilling 6 pencë per pond sterling aan belastingen dit is 97 procent. Het grootste gedeelte van hoge ver diensten wordt dus terug gebracht tot een waarde van 6 pence per pond ster ling oftewel 3 pet. Het totale inkomen van de werkende bevolking van Engeland die 20 rnillioen personen omvat, bedroeg 8700 millioen pond sterling. De meestep hielden na aftrek van belastingen gemid deld 5 tot 10 pond sterling per week over. v Neem nu een heerlijke warme DE IDEALE BESCHERMING tegen gure koude winterdagen. VISSER-KOOLE brengt U een rijke keuze in alle prijsklassen Aparte vlotte modellen - met en zonder bont. Nieuwste modetinten. Soepele zuiver wollen stoffen. Visser-Koole brengt voor HEREN en JONGENS een uitgebreide collectie

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2