Super NORMA Hebt U drukwerk nodig? Fa. J. C. VINK AXEL ESSELBRUGGE IDÜDMWElEGBERiSS Die slopende Bhenmatiek maakt humeurig en ziek, INDRA Donderdagavond trad deze hypnotiseur en helderziende op in „Het Centrum'' voor een vrij goed bezette zaal. Evenals bij zijn eerste optreden kregeti die aanwezigen ook ditmaal weer het be wijs geleverd!, dat deze artist zijn „vak'' liefheeft en zich niet met goedkope suc cessen tevreden stelt. Zijn experimenten stonden op een beschaafd peil en voor iedere manioulatie gaf hij een uitvoerige en duidelijke uiteenzetting van zijn voor leken onbegrijpelijk en onmogelijk scnij- niende verrichtingen. Want hoe dikwijls men dit soort uitvoeringen ook reeds heeft aanschouwd, men wordt altijd weer verrast door de feilloze juistheid waar mee situatie's als bijv. ditmaal een gefin geerde moordzaak langs telepatische weg door deze mensen in verbluffend tempo wonden opgelost. Hiema was aller aandacht onverdeeld Oip het toneel gevestigd, waar Indra zijn medewerker in een hypnotische toestand bracht en hem toen met het ontblote bo venlichaam op een tafel legde, Waarop scherven van kapotgeslagen flessen lagen Vervolgens liet Indra zich blinddoeken ep hakte in deze toestand een aardappel die op de keel van zijn medewerker was ge legd finaal doormidden. fndra liet de zaal o a. ook nog kos telijk genieten, door aan een viertal bezoe kers, die zich hiervoor vrijwillig aanmeldL den, zijn wil op te leggen en deze perso nen, zowel persoonlijk als gezamenlijk ip verscheidene grappige situatie,s te ver plaatsen, tot groot vermaak van de toe schouwers.. i 'Na d« pauze volgde wel het meest frap pante deel van het programma. Toen gaf Indra aan enige personen inlichtingen be treffende verwanten, waarmee hij via on begrijpelijke wegen in contaqt wist te ko men en zo met stipte nauwkeurigheid de verblijfplaats en het doen en laten van de betreffende personen aan de dag legde. Al met al was dit een geslaagde avond hoewel het jammer was dat de zaal niet geheel bezet was, want het gebödene ver diende dit ten volle. Overgeplaatst. De heer E. Goedegebuure, commies bij de belastingen alhier, is overgeplaatst als dienstleider bij dezelfde dienst te Zaam- slajgt. Ongelukkige val. Het 3-jarfg zoontje van de familie Kos ter Deij alhier, kwam op ongelukkige wijze te vallen met zijn autbped. Het ventje moest met een gebroken beentje worden opgenomen. Predikbeurten. Zondag 29 October 1950 Ned. Herv. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings (IT Avondmaal).' Geref. Kerk. 10 uur en 2-30 uur Dis- D Zemel. Geref. Kerk. Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur en 3 uur Ds D. J. Couvée. Geref. Gemeente; 10 uur en 2.30 uur Lresdienst. KOEWACHT Teraardebestelling- Onder grote belangstelling, is Dinsdag; te Koewacht ten grave gedragen de heer Van Sinack, een vroegere inwoner van die gemeente, welke de laatste 30 jaren in Amerika woonde. Het stoffelijk overschot was per vlieg- tuig uit Amerika naar Nederland over gebracht- De heer D J. Stegenga, een Jehova,s getuige uit Middelburg hield een graf rede van ruim een half uur over het on derwerp AVaar bevinden zich de do den,?" Deze réde werd door de ruim 250 aanwezigen met grote belangstellinr gevolgd. SCHOONDIJKE Rijkslandbouwwinterschool geopen0!. Donderdag is het nieuwe gebouw der Rijkslandbouwwinterschool te Schoon- dijke door minister Mansholt geopend. Na de minister wezen nog verschillen de sprekers o.w- de Commissaris der Ko ningin en de oud-directeur van het land bouwonderwijs, dr. ir. Huizinga, op het belang van deze school voor de landbouw in het algemeen en voor West Zeeuwsch- Vlaanderen in het bijzonder, waarna, de minister van Landbouw door het ontslui ten van de toegangsdeur de school offi cieel opende. De bestrijding van de mosselparasiet- Het plan van dr. P. Korringa, bioloog bij het Rijksinstituut voor Visserij On derzoek te Bergen op Zoom, de natuur lijke vijand van de kreeftachtige parasiet (Mytilicola intestinales), die de Zeeuwse mossel ernstig belaagt, uit de Middel landse Zee over te brengen, zal in ver band met de te grote! risico's geen door gang vinden. 1 Dr Korringa had dit plan geopperd oj) grond van het feit dat in de Middel landse Zee, waar de parasiet oorspron kelijk vandaan komt, geen sprake is van verontrustende sterfte onder de mosse len. Zelfs hadden de Franse autoriteiten van het voorkomen van de parasiet in de mosselen in de Middellandse Zee nim mer iets gemerkt. Bij zijn onderzoek kreeg Dr. Korringa niettemin alle mede- we rj ing. In Toulon werden mosselen verzameld, die zich op de daar gezonken oorlogs schepen hadden vastgezet. Van deze monsters was meer dan 50 pet, aangetast, doch met maximaal 5 of 6 parasieten per mossel. Er bleek echter nog een andere copopodejachtige parasiet in deze mos selen te huizen. In de nabijheid van Marseille trof dr. Korringa jn de Etang de Berre mossel- ban kdn aan, die veel overeenkomst ver- toondeJh met de Zeeuwse. De hier ge» viste mosselen bleken voor 80 a 90 pet. zwaar aangetast te zijn met de parasiet en zij zaten dan ook mager in hun vlees. Ook in <feze mosselen kwam de ander? parasiet voor. De Fransen schreven de magerte toe aan voedselgebrek, doch zij moesten deze stelling wel opgeven, nadat dr. Korringa in de Etang de Thau naast sterk vermagerde mosselen vette oesters Ophaalde. Dr. Korringa kwam tot de conclusie in de Middellandse Zee te doen te hebben met een weliswaar besmet gebied, maar waarin het optreden van de parasiet af hankelijk is van de dichtheid van de po pulatie van de mosselen. De oesters ii? de Etang de Thau maakten een crisis door z'eer waarschijnlijk ten gevolge van een infectieziekte. Onder deze omstandigheden acht dr. Korringa het niet verantwoord om Franse mosselen naar Zeeland over te brengen» Naar zijn mening zal, indien niet zeer spoedig een chemisch bestrijdingsmiddel gevonden wordt, de mosselcultuur in de Zeeuwse wateren zich moeten richten op een cultuur-methode,, die een evenwicbr tussen het optreden van de parasiet en de dichtheid van de mosselpopulatie zal moeten brengen. De tegenwoordige „be volkingsdichtheid" van de mossel banken zal dan moeten verminderen, hetgeen o.m. zal kunnen geschieden door spreiding!. Reeds zijn er kwekers, die percelen in de Westerschelde, bij Oostvoorne en in de Waddenzee willen inrichten. Repatriëring uit Indonesië vertraagd- De mogelijkheid bestaat, dat het ver trek van een aantal Nederlandse militai ren uit Indonesië naar Nederland enige tijd zal worden uitgesteld. Dit uitstel zou dan zijn oorzaak vin den in de noodzakelijkheid om de kam pen van Ambonnese militairen, die nog niet zijn gedemobiliseerd en wachten op verschfeping naar Ambon, te bewaken. maar bovendien raakt Uw hele gestel er van ondersteboven. Ga toch zo niet ver der, drijf die slopende pijnen uit Uw le den. Met Kruschen! Wonderlijk, wat die zes minerale zouten, waaruit Kruschep is samengesteld, voor U doen. Met Kru- 'schen voert ge de bloedzuiverende or ganen precies datgene toe, wat ze nodi^r hebben om weer met jeugdige kracht te kunnen functionneren. Het bloed gaat weer krachtig stromen en de onzuiver heden, die nu oorzaak zijn van Uw ter gende pijn, worden langs natuurlijke weg afgevoerd regelmatig en radicaal. (Inlgez Mededeling) Men zal indien uitstel van repatriëring van de Nederlandse soldaten noodzakelijk mocht blijken in verband met de si tuatie op Ambon allereerst trachten vrijwilligers te werven voor langer ver blijf in Indonesië. Indien zich niet vol doende militairen opgeven om vrijwillig langer te blijven zal een aanvullende groep worden aangewezen. De Nederlandse regering zal in ieder geval niet besluiten; tot uitstel van repa triëring van een aantal Nederlandse mi litairen zonder voorafgaand overleg met de Indonesische regering. Levenslang voor Van Geelkerken. Uiterlijk onbewogen hoorde de 49-jarige oud-leider van de Nationale Jeugdstorm Van Geelkerken voor de strafkamer van de Utrechtse arrondissements-rechtbank zich tot levenslange gevangenisstraf ver oordelen. De verdachte bevindt zich sedert de bevrijding in gevangenschap. De laat ste jaren is hij gevangen gehouden in de strafgevangenis te Utrecht. De president, prof. mr. L. W. G. Schol ten, die het vonnis voorlas, deelde de verdachte mede, dat hij acht dagen de tijd heeft om in cassatie te gaan. Het rapport, door dr. Hulst uit Lei den over Van Geelkerken uitgebracht, was aanleiding niet over te gaan tot het uitspreken van de geëiste doodstraf. RECHTSZAKEN. Politierechter Middelburg. Voor h«t leveren van kunistmest aan Bel|gische landbouwers, waarvoor hij plm. f 500b had ontvangen en f 17 000 crediet verleende, stond terecht de handelaar H. J. E. de M. te Hulst. Hij werd deswege veroordeeld tot f 1000 of 3 maanden cp 3 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. Fa J .C. VINK Boekhandel Markt 12 Om het even, of het om kleine of grote oplagen gaat, aan de uitvoering van al Uw orders wordt op onze drukkerij de grootste zorg besteed. Korte levertijden van folders, catalogi, prijscouranten, briefpapier, couverten en alle mogelijk ander handelsdrukwerk, ook periodieken. Stelt U prijs op snelle levering van kwaliteitsdrukwerk? Vraag dan vrijblijvend prijsopgave aan Drukkerij Markt 12 Telefoon 56 Bim Bam - klokken Schoorsteen - klokken Koek-koek - klokken Bureau - klokjes Electrische* klokken Wekker - klokjes Luxe wekkers Wekkers Pracht collectie!! Noordstraat 15 Te koop Melotte Wentel- ploeg (nog nieuw) voor 2 p. Proef. Half geld. Bet 10 Nov. v. Gend en Loos Hulst. Te koop: Kinderstoel, wan delwagen en spekkuip. Te bevragen Bureau van dit blad. Geef Super-Norm», werelds mooiste 4-kleuren- potlood. Volautomatisch. Berekend op jarenlange trouwe dienst. Robuust van constructie en toch uiterst Ijcht in de hand. Welkom geschenk bij elke gelegenheid. InCro-metaal. vanall 15.25, doublé en ailver.

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 3