Dame, welke tandpasta? De beste: IVOROL! S EBERHARD FABER We gaan verhuizen wie gaat er mee? Axel 2 - Breskens 2 Super NORMA „de emigratie en haar mogelijkheden". Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig *>4' ACTIEVE AGENTEN en DEPOTHOUDERS gevraagd Vroegindeweij's Zaadteelt en 7aadhande| Van Dijk en van de Vijzel's nette loopjongen de heer T. CNOSSEN BEKENDMAKINGEN. Bij Kon. Besluit is ingetrokken de regeling, waarbij in de gemeente Over slag de functie van secretaris en ontvan ger door dezelfde persoon wordt bekleed en is bepaald, dat de gemeente Sas van Genp Koewacht en Overslag éen gemeen schappelijke ontvanger zullen krijgen. Wegvak DraaibrugSluis heropend. Dezer dagen is de verkeersweg van Draaibrug naar Sluis weer voor het ge wone verkeer opengesteld. De onder de weg gelegen duikers zijn hersteld en ook zijn de tramrails tegelijkertijd ver wijderd. INGEZONDEN STUKKEN- Dierendag en Dierenbescherming. Bravo 1 Redactie van de Axelsch-e Cou rant dat was een sympathieke gedachte om aan de Dierendag een hoofdartikel te wijden_ Het is op deze wijze,, dat de pers van werkelijk nut kan zijn, ook ter ver zachting van de volkszeden en dat is ip deze tijden van verruwing zo bitter nood zakelijk En nu zou ik gaarne even door- spinnen op wat de Axelaar daar op het wiel heeft gezet. Zouden wij hier in Axel nu niet eens ernstig proberen, daadwerkelijk iets te doen voor de dierenbescherming Het vorig jaar heb ik geprobeerd, hier de bekende film van de Nederlandse Ver eniging voor Dierenbescherming te krij gen, toegelicht door de niet minder be kende directeur en propagandist dier ver eniging, de heer Nieuwenhuizen. Omdat hieraan enige financiële consequenties za ten, heb ik toen een beroep gedaan op vele bestaande verenigingen. Het resul taat was zeer teleurstellend. Ma-I een boom valt niet bij de ee,- ste slag. En daarom nogmaals een poging gedaan. Vorig jaar poogde ik via een vergade ring tot een afdeling te komen thans wil ik het andersom proberen, nl. eeist een afdeling en daarna - eventueel een daverende vergadering. Dus beste vrienden en vriendinnen, geeft U Op als lid. Een kaartje aan het adres vac ondergetekende is voldoende. Het lidmaat schap kost minimum fl. 2.50 per jaar en U ontvangt daarvoor geregeld het maand blad der vereniging. En als er dan voldoende leden zijn, dan rodig ik U alien uit tot een samenspreking en dan kiezen wij een bestuur. En daar na zien wij verder. Weet U,dat H.K.H. Prinses Wilhelmina al sedert lang beschermvrouwe is van on ze vereniging En wie moet ik nu in het bijzonder op wekken om lid te worden De geestelijken, die voortdurend he; grote gebod der naastenliefde verkondi gen De opvoeders der jeugd, die probe ren het kinderlijk gemoed' ontvankelijk te maken voor zachtheid en mededogen De artsen, wier taak het is het leed in de we reld te verzachten Politiemannen, die moeten toezien op de naleving der wette lijke voorschriften ter bescherming van het dier Mannen en vrouwen, die uit de aard van hun beroep veel met dieren in aan raking komen r 1 Ach neen, het is niet nodig, voor die alle een uitzondering te maken. Laat ik eenvoudig mijn oproep richten tot alle goedwillende mens-en, tot allen, die eerbied hebben voor het Teven In al zijn vormer^ wetende dat het zijn oorsprong vond ui/ d-ez-elfde Bron. Ik zal heel graag Uw kaartjes ontvan gen. En brengt het nu dadelijk even i? ord-e Axe], 4 October 1950. J Buma< BURGERLIJKE STAND Gedurende September 1950- A X E L Huwelijks-aangiften 7. Edumondus Petrus de Brouwer, 27 j. en Martina Neve, 26 j. 13. Petrus Cor- nelis de Reu (van Oostburg), 23 j. en Marie Mathilde Sijs, 26 j. 18. Josephus Alouisius Strijdonk, 24 j. en Pauwelina V-erpoort-en, 20 j- 21. Jozias Schoon- akker (van Terneuzen), 32 j. en Pieter1- neila Dieleman, 28 j. Pieter van Meurs, 28 j. en Cornelia Willema Goetheer (van Terneuzen), 23 j. Leon de Rudder (van Sas van Gent), 24 j. en Maigerethe Eli sabeth Arnalie Bouvain, 22 j. Cornell's Sol (van Terneuzen), 24 j. en Adriana Levina Dieleman, 27 j. Reni-er Johannes Siben (van Schoondijke), 21 j. en Geer- truida Tanneke Klaassen, 18 j. 26. Karei Vlaander (van Amsterdam), 23 j. en Su sanna Neelt je Hamelink, 24 j. 28. Cor- nelis Bosschaart, 25 j. en Adriana de Putter, 28 j. Hubrecht Jozias Verhelst (van Zaamslag), 29 j. en Catharina Jo hanna Hamelink, 26 j. Jacobus Willem Dieleman, 25 j. en Neeltje Smies, 24 j. Huwelijken N 12. A-driaan Michiel de Feijter, 22 j. en Cornelia van Kampen, 23 j. 28. Edu mondus Petrus de Brouwer, 27 j. en Martina Neve, 26 j. Geboren 2. Leuntje Debora, d. van Jan Comejis Overdulve en Pieternella van Cornelis Ludovicus Johannes v,an Hecke en Alma Maria Honorine de Gron- ckel. ,2.6. Marinus, z. van Willem Jan Cappon. 8. Camillus Cornelis Maria, z. Dieleman en Dina Johanna van de Panfne. 27,. Hendricus Theophilus Leontine, z. van George Joseph van Helsla-nd en Anna Christina Warnier (wonende te St. Jan steen). 30. Daniël Johannes, z, van Pie ter Scheele en Helena van der Hooft. Overleden 2, Jacobus de Bruijne, 60 j.. z. van Willem de Bruijne en Sara van Drongelen (beiden overleden). 9. Anna de Visser, 56 j„ echtg. van Daniël Dekker, 11. Petrus Johannes Seghers, 78 j., echtg. van Mathilde Groothaert, 26. Hendrik Versprille, 80 j., z. van Kornelis Ver sprille en Gozewijna Abigaël Fremouw, beiden overleden. zijn vatbaar voor Rheumatische pijnen, Da.t komt, omdat als die eerste jeugd ach ter de rug is, de bloedzuiverende organen allengs trager gaan werken. En zo is het dan de hoogste tijd om regelmatig Kru- schen te nemen De zes minerale zouten van Krusch-en hebben een natuurlijke aan sporende werking op die bloedzuiverende organen Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiverheden in het bloed geen kans meer zich vast te zet ten en hun slopende werk te doen- Rheu matische pijnen maken chagrijnig, want' ze verstoren U'w goede humeur; op rj€ duur zit ge Uz-elf en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude. Neem Kru- schen als een vaste dagelijkse gewoon te. I .Mi Burgemeester en Wethouders van Axel overwegende dat het in het belang vat de veiligheid van het verkeer nodig is om het parkeerverbod in de Prins Hen drikstraat uit te breiden, gelet op artikel 16, ie lid, van de We- I genverkeersregeling en op artikel 3, 3e 1 lid, van de Uitvoeringsbeschikking We- genverkeer, besluiten het parkeerverbod, vastgesteld bij hun besluit van 21 Maart 1947, te wijzigen als volgt Artikel 1. In het bepaalde onder II, sub 2, verval len de woorden „de noordzijde van'i. Artikel 2. Dit besluit treedt in werking zodra het is afgekondigd en de verbodstekens zijn geplaatst. Vastgesteld te Axel, op 27 Sept. 1950. De secretaris, De burgemeester, get. Maris. get. Van Oeveren. De afkondiging is geschied, waar het behoor^, op 30 September 1950. De secretaris, De burgemeester, get. Maris. get. Van Oeveren. Avond-ontwikkelings-cursussen. Burgemeester en Wethouders van Ax-el maken bekend, dat bij voldoende deel name opnieuw avond-ontwikkelingscur - sussen zullen worden georganiseerd in FRANSE en ENGELSE TAAL, BOEK HOUDEN en NEDERLANDSE TAAL, zow-el voor beginners, als voor gevor derden Het lesgeld zal f 3.per maand bedragen. Opgaven tot deelname kunnen geschie den ter gemeente-secretarie tot -en met 11 October a s. Op Woensdag 11 October a s. des a- vonds om 8 uur bestaat er gelegenheid 0111 met de leraren over de bovengenoemde cursussen te spreken. Ax-el, 2 October 1950. Burgemeester -en Wethouders van Axel. De Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren. te Hulst, Sas van Gent. Kloosterzande, Graauw, Nieuw Namen en Clinge. voor de verkoop onzer zaden. Hiermede is een ruime bijverdienste te bekomen. Vraagt inlinchtingen. Dirksland Geneeskruiden Laboratorium houdt verkoop - zitdag iedere 2e Zaterdag van de maand van 2-4.30 uur bij dhr. Jansen, café ,,'s Lands Welvaren". Ook Ontvettingskruiden-kuren zijn niet te evenaren simpel, radicaal en geheel onschadelijk. Succes verzekerd Ook aan huis te ontbieden, geheimhouding verzekerd Brieven: Goese Kruidenhuis, Postbus 62, Goes Ter overname z. g. a. n. tweedjas leeftijd 15 jaar, en mantel maat 44. Emmastraat 92, Axel. Te koop een in prima staaf zijnde Keukenkachel Chr Vinke-Romeijn. groen- tenhandel, Zeestr. 4, Axel. Wegens plaatsgebrek man en pop kanaries en diverse kooien. J. H. Strijdonk Drieschouwen 12, Axel. GEVRAAGD om bij gebleken geschikt heid te worden opgeleid in het vak. Drukkerij Fa J. C Vink. Markt STICHTING ZEEUWSCHE VOLKSUNIVERSITEIT Een lezing door van de Centrale Stichting Landbouw Emigratie op Donderdag 12 October a s., in „Het Centrum" te Axel over Entrée f 0,50. Aanvang 8 uur n.m ZONDAG 8 Octobe r Aanvang half drie. Entréeprijzen gewoon. Fa j .c. VINK Boekhandel Markt 12 U heelt nog nimmer 'n gum'ml gebruikt als het nieuwe Eberhard-Faber type- en inktgummi. Stuit zonder een spoor achter te laten, tast het papier niet aan. Wonder-stull In elke goede kantoorboekhandel. Fabrieken te Brooklyn en Neumarkt. Imp. Weston N.V.,1 Beurs, Damrak, Amsterdam. 4 Geel Super-No rma, wereld» mooiste 4-kleuren- potlood. Volautomatisch. Berekend op jarenlange trouwe dienst Robuust van constructie en toch uiterst l|cht in de hand. Welkom i geschenk bij elke gelegenheid. InCro-metaal. vanat 11 5.25, doublé en ïilver. <4.

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 3