AXELSCHEII COURANT De uitvoering der Sociale Verzekerina wordt herzien Kano, r Negerstad in Afrika puzzLe RUBRiek. Frankering bij abonnement Axel. ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1950. 64e JAARGANG No 96. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Verschijnt iedere VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Woensdag en Zaterdag Drukker-Uitgeefster: Firma J. C. VINK Adres Redactie en Administratie: AXEL Markt 12 Postbus 16 Tel. 56§ Hoofdredactie: T. C. VINK-van VESSEM parlementair overzicht. de Wachtgeld en Werkloosheidswet, ge baseerd is op het systeem der v rije bedrijfsverenigingen, die zelf hun admi nistratie zullen voeren. Dit nieuwe wets ontwerp geeft de bedrijfsverenigingen uur na een hartelijk afscheid van de com mandant en zijn jongens onze stadgenoten de reis voortzetten naar de Grebbeberg, om via Arnhem en Nijmegen naar Z.- Vlaarideren terug te keren. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. Nat. School in de Nieuwstraat alhier is benoemd mej. J. J. Witter te Barendrecht. SLUISKIL. Dodelijk ongeval. Vrijdagmiddag wilde de 14-jarige A. te Sluiskil per fiets de weg oversteken, juist, terwijl een Belgische personenauto in volle vaart passeerde. De jongen, die tegen de grond werd geslingerd, bekwam een schedelbasisfrac- tuur en is nog dezelfde avond in het R.K. Ziekenhuis aldaar aan de gevolgen over leden. Onthulling monument t£ Terneuzen- Op 20 September a.s. zal te Terneuzen aan de Zeesluis, op de plaats waar vier Terneuzense burgers hun leven lieten, in de strijd tegen den overweldiger, 'n mo nument worden onthuld, welke plechtig heid omstreeks 11 uur v.m. door Z.K.H. Prins Bernhard zal worden verricht. De TZoninklijke Militaire Kapel zal hierbij haar medewerking verlenen. Muziekfeest te Sluiskil. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportveld te Sluiskil waren be halve het plaatselijk corps ook uitgeno digd de harmoniecorpsen uit I erneuzen en Axel. Om 5 uur hield de plaatselijke fanfare een muzikale rondgang door de cité waar de harmonie van Axel werd afgehaald en de opening van het nieuwe sportveld door beide corpsen werd opgeluisterd. Daarna gaf de Axelse harmonie op de kiosk een klein concert. De nummers werden bijzonder goed uitgevoerd. Dhr. van Graefschepe dankte namens de toe hoorders bestuur en werkende leden voor het gebodene en sprak de wens uit ze nog meer als gast in Sluiskil te mogen ontvangen. Terwijl Axel concerteerde ar riveerde de harmonie van 1 erneuzen. Eerst werden de zusters en verpleegden van het ziekenhuis verrast door een paar aardige nummertjes, hetgeen uiteraard hoog gewaardeerd werd- Om kwart over acht gaf de Terneu zense harmonie een kort maar krachtig slotconcert. Bij de concerten werd uiter ste stilte door de toehoorders betracht. De belangstelling voor de concerten was ondanks het gure weer zeer bevredi gend Na afloop bracht de heer Colsen namens de bevolking dank. Ook bracht hij dank namens Overste, Zusters en ver pleegden van het ziekenhuis. Hij sprak de wens uit dat de combinatie Terneu zen—-Axel-Sluiskil meer dergelijke avon den hier zouden verzorgen, en dan met een dak boven hun hoofd. Stagnatie bootdiensten. In het kader van het herstel der sluis- werken te Vlissingen zal in het komende winterseizoen de aanlegplaats der pro vinciale stoombootdiensten in Zeeland al daar geruime tijd niet kunnen worden ge bruikt. Hoewel alles zal worden gedaan wat mogelijk is om het vervoersaanbod over de Wester-Schelde te zetten, zal dit niet zonder ernstige stagnatie mogelijk zijn. Naar het zich laat aanzien zullen gedu rende die tijd vrachtauto's slechts kun nen worden vervoerd over het veer Krui- ningen—Perkpolder, terwijl in beperkte mate personenauto's van Vlissingen naar Breskens en omgekeerd kunnen worden verscheept. Het ligt in het voornemen te bevorde ren, dat de stagnatie, welke naar 't zich laat aanzien zes weken zal duren, niet voor half November optreedt. Van de zijde van het provinciaal be stuur is reeds bij het Rijk aangedrongen op de bouw van nieuwe aanlegplaatsen voor koplading te Vlissingen en Breskens. Het is van belang dat handelaren en bedrijven, die voor de aanvoer van hun artikelen of grondstoffen van de veren af hankelijk zijn trachten zich voor half No vember e.k. te bevoorraden. Tomaten naar de mesfvaan. Nu Duitsland in verband met de mini mumprijs (20 cents) niet langer aan de markt is, gaan de tomaten met tiendui zenden tonnen tegelijk naar de mestvaalt. Van de dagelijkse aanvoer vindt slechts 10 a 20 procent kopers. Spekbonen wor den grotendeels niet meer ter veiling aan gevoerd doc,.h worden ter plaatse voor veevoeder gebruikt. De uitslag van de puzzle van 26 Au gustus is als volgt: BURGERLIJKE STAND over de maand Augustus 1950. AXEL H u w eiij k s - aangif ten 3. Jacob Roose 25 j. en Tanneke v. d. Velde 22 j. 10. Reinier Ruijtenburg 40 j. en Wilhelmina Levina Witte 22 j. Ka- rel de Koeijer (van ZaamsLag) 29 j. en Marina Smies 25 j. 14. Arthur Joseph Fermont 28 j. en Agnes Catharina var, Eek 27 j. Marcelles Jacobus Wullems 26 j. en Henderica Maria van Eek 25 j. 22. Adriaan Michiel de Feijter 22 j. en Cor nelia van Kampen 23 j. Huwelijks-voltrekkingen 3. Pieter Jan Wolfert 28 j. en Ma,ria,v. d. Velde 25 j. Adriaan Dingenus Wol fert 27 j. en Rosalia Johanna Everaert gelukkigen verloot. 22 j. 10. Catharinus van der Vliet (van St. Jansteen) 29 j. en Christina Hendrina Loof 27 j. 17. Willem Loof (van Maurik) 26 j. en Debora Krina Marijs 23 j. Ja cob Roose 25 j. en Tanneke v. d. Velde 22 j. 24. Reinier Ruijtenburg 40 j. en Wilhelmina Levina Witte 22 j. 31. Ar thur Joseph Fermont 28 j. en Agnes Ca tharina van Eek 27 j. Marcelles Jacobus Wullems 26 j. en Henderica Maria van Eek 25 j. Karei de Koeijer (van Zaam- slaig) 30 j. en Marina Smies 25 j- Overlijden 9. Sidonia Joanna Begijn, 73 j. weduwe van Petrus Johannes Schelleman. 6. Ca- tharirxa 'Pietemalla van der Peijl 60 j-, echtgenote van Pieter Witte. Geboorten: 3. Abraham, z. v. Jacobus KLaassen en van Maria Susanna Schieman- 9- Jan na Maria, d v. Cornelis Scheele en van Janna Melse. André Pierre Edmond, z. v. Carolus Louis Guy Molier en van Gijs- bertina Cornelia Letterie. 10. Philippus z. v. Izak van Hoven en van Maria Jaco- ba Walhout. 15. Dini Johanna, d. v. Da niël Pieter Schutz en Catharina Koster. 18. Bernarda Antonia Maria, d. v. Ba rend Anthonius van Gelderen en van Jo hanna Margaretha Bieshaar. 21. Chris tina Hendrina d. v. Jan CorneIis Witte en van Hendrina Christina Loof. 24. Johan nes zv. Johannes Burger en van Petro- nille Francine van Kerkvoort- 29. Maria Adr ana, d. v. Jan Pieter Smies en van Janna Catharina de Visser. SPORTNIEUWS. Hengelwedstrijd. De hengelsporriereniging G.O.A. gaf een hengelwedstrijd voor haar aspirant leden. Waarvoor zij prachtige prijzen op hengelsportgebied beschikbaar stelden. Van de 51 leden hebben er 29 deelge nomen, die in twee groepjes werden ver deeld, een groep van 6 t.e.m. 11 jaar en 12 t.e.m. 15 jaar- Voor elke groep waren 8 prijzen beschikbaar. Om 5 uur verzamelden de adspirantle- zich aan het clublokaal bij dhr. E. Pie- ters. Daar ontving elke deelnemer een rugnummer en werd het wedstrijdregle ment voorgelezen. Klokslag half 6 ging het in optocht naar de „Kleine Kreek''. Om precies zes uur gaf de voorzitter het aaiivangssein. Het was een aardig gezicht deze jonge hengelaars daar in clubverband te zien Ivisseln. Vele ouders van de adspirantleden ga ven blijk van hun belangstelling. Het weer werkte niet erg mee, want op de plaats waar gevist moest worden stond 'i har de wind. Toch zijn er nog 26 visjes ge vangen. Om zeven uur klonk het eind signaal en ging men weer naar het club lokaal waar de prijzen werden uitgereikt. Niet alle prijzen werden gewonnen, daar om werden de overige onder de minder Groep 6 t.e.m. 11 jaar: ie prijs K. Matthijsen; 2e pr. F. van Nieulande; 3e pr. G. Borg. Groep 12 t.e.m. 15 jaar: 5 ie pr. C. Tieleman; 2e pr. W. Naes- sens; 3e pr. L. Moerdijk; 4e pr. M- Lint hout; 5e pr. F. v. d. Velde. Voetbal. AxelHulst 73. De vriendschappelijke wedstrijd Axel- Hulst, die Zondag alhier werd gespeeld, als oefenkamp voor de aanstaande com petitie, had slechts matige belangstel ling, wat ook in evenredigheid was met het vertoonde spel. Nadat in de tweede helft éen der Axe laars was uitgeschakeld, werd de strijd beslist door een 7—3 overwinning voor Axel. De uitslag Axel 3Hulst 2 was 64. Koewacht I—Texneuzen II 4—4. K°e_ wacht 2—Terneuzen 3 82. Wielrennen. Verhelst eerste te Kloosierzande. Bij de Zondag te Kloosterzande gehou den wielerkoers over een afstand van 45 km., arriveerde onze stadgenoot als ie van de 50 deelnemers aan de finish. Zwemmen. De ronde van Sas van Gent. Te Sas van Gent is Zaterdag een inter nationale 2 km. wedstrijd gehouden, wel ke de „Ronde van Sas van Gent'' wordt genoemd. De uitslag luidt: Dames: 1. Els Kemperman (HZC, Hilversum) 33 min. 36.3 sec. 2. Gre de Hooge (RDZ, Rotterdam) 34 min. 28.5 sec. 3. Raymonde Vergauwen (Bruinvis, Gent) 35 min. 0.5 sec. 4- Lily Pijl (GZV, Gent) 36 min. 39 sec. Heren: 1. Beyerwellen (GZC, Gouda) 30 min. 34.8 sec. 2. de Lombaert (GZC Gent) 30 min. 47.9 sec. 3. van Rijk (DJK Amsterdam) 30 min. 49 sec. 4. Scheffer (DJK, Amsterdam) 32 min. 33 sec. -atig geronk van de VI. DC6 boven Kano, n karavaanwegen in a, hoorbaar wordt, dan kken aasgieren hun c van de lemen huizen stig rond. assagier het tijdschrift Sahara begon te lezen, 1 snel een slokje neemt dronk, staat daar be- hitte stralende start ing uitgedost man: 'n ir, die blaast op 'n met lemde, drie meter lan- klagelijke, doch door dat dan volgt, snellen tn de startbaan, want. iten zal de majestueuze ;n dan moet de baan eds, voordlat de DC6 is nog een ander ge- gekomen. Het is het ^.M.-ers: de vertegen- assistent, de stations- en enk ele hulpkrach - et brandende hartivan aamheden. Voor hen van het lijnvliegtuig ek uit Amsterdam en itourreis uit Johannes- leen maar 80 minuten irbeid tijdens het op- gende Hollander, die den nog in het frisse m Schiphol, of na en op Palmietfon- elfs even de honderd luw, en de Harmattan ngende zandnevel ver- lve iets van de ver zen totaal andere wc- istel ook brieven mee. blanken, de kinderen n in deze leemstad te- d negers. Blanken, die het gouvernement van smaatschappijen en in even in stenen huizen, het helblauw van de van de omgeving af- moskee in het een- stad. e kinderen onder de hts gekleed in kralen .re, narigheid veroor- tienduizenden tonnen ia-pyramiden, die op ledicijnmannen die vo- n tegen de rheuma- nde en opzwepende i-tom in een negerdan;- :ovele kenmerken van lie eeuwenlang en je moeizame ka thaar was en waar- rluchtvaart in luttele lakt, die ontdekkings- l en vaak hun le- Cano, het hoofd van 91. is een luchtvaart- eel steun heeft gege- ikoming van 't vlieg- e vorst woont in een 'en door 79 echtgeno- tcte op het vliegtuig le wandschilderingen ïzaal. de bevolking is de bars, biljart- en dans- golflinks en zijn be- dat echter niet boven geprefereerd, 's Za- wordt in de Club ge- at de K.L.M.-ers ech- kn in de vroege mor- machine binnenkomt. genoegen van .orstelling is voorbij, regens de toeschou- toe zijn uitgespoeld onberijdbaar zijn ge- ljSl Abonnements prijs: Losse nummers 5 ct. Kwartaal abonnement Axel binnen de kom il 1.25 Alle andere plaatsen ln Nederland en Ned. Indlé il. 1,55. Buitenland il. 2, Advertentieprijs 7 cent per m.m. Ingezonden Meaedeelingen 20 cent per m.m. Kleine Advertentièn (njuxlmura 8 regels) 1 - 5 regels 60 cent. Iedere regel meer 12 cent extra. Alc Hiei: Irwölül* Horizontaal: 1 room, 4 daad, V paard, 10 badkuip, 12 rel, 14 eek, 16 aan, 17 krab, 19 Etna, 20 waden, 22 breed, 28 kozak, 24 ampel, 27 deken, 30 roer, 32 reek, 33 den, 34 Eem, 36 Ede, 37 segment, 40 geste, 41 pool, 42 zeef. Verticaal: 2 opa, 3 made, 4 druk, 5 adi, 6 merkwaardig, 8 Aken, 9 onnadenkend, 10 blad, 11 paté, 13 era, 16 Ane, 18 beker, 19 erker, 21 nol, 22 bad, 25 moe, 26 pens, 28 keet, 29 eed, 31 gems, 34 egel, 35 Metz, 38. ego, 39 neo.

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 3