Eerste Z VULPENHOUDERS BALLPENNEN, geniet yan de zomer „ROSSKOPF" zakhorloge, FA. J. Het koninklijk bezoek aan Zeeland. „PONTIAC" Heren- of Dames-polshorlone H.B.S.- MULO- GYMN/& Stukgoederen Met grote blijdschap geven wij kennis van i'e geboorte van onze zoon PHILIPPUS I. van Hoven M. J. van Hoven- Walhout. Axel, 10 Aug. 1950. Beatrixstraat 15. Voor een een en vele ande staande merker A. C. CORr Qediplomeerr Juwel Singelweg 2, A Telefoon 147. Wegens huweli woordige gevra meisje voor da: nacht, F. C. C. Noordstr. 7, Ax Wij vragen 1 1 Da 2 Ve 3 Av 4 Rc 5 Bo 6 Bo Alle inlich P< Aanj Wij ontvingen weer een ruime collectie in o.a. OSMIA en UNION, in verschillende prijsklassen, alle met schriftelijke garantie NU REEDS VANAF f 1,25 f met een jurk van VISSER-KOOLE Extra verlaagde prijzen. Wilt U liever zelf een jurkje maken Er is weer een nieuwe sortering fleurige zomerstofjes, met nopjes, gebloemd of ge streept, effen zomerstof met geborduurd vlindermotief, 4 tinten, 90 cm. f 3.98 Nog slechts enkele dagen scheiden ons van het moment waarop» H.M. Koningin Juliana haar eerste officiële bezoek aan Zeeland zal brengen. Meer en meer bijzonderheden over het bezoek worden nu bekend en hieronder geven wij nog een aantal bijzonderheden over het programma en de speciale plaat selijke acties in enkele gemeenten. Vrijdagochtend om elf uur zal H,M. de Koningin met Z.K.H. Prins Bernhard arriveren aan dg' Thoolse-brug waar Zij ontvangen zullen worden door de Com missaris der Koningilo in Zeeland, Jhr. Mr. de Casembroot. Via Oud-Vosmeer gaat het dlam naar St. Annaland, waar de burgemeester namens de gemeenten een chocolade-maquette aan zal bieden van de St. Annalandse „oude-molen". Deze maque'te van de omstreeks ióoo gebouwde molen die de enige van dit type in Zeeland is zal een afmeting van 75x75 cm. hebben en een hoogte van 60 «..m. L>it enorme chocoladestuk is bedoeld als een speciaal cadeau voor de prinses jes, die naar men verwacht hiermee wel raad zullen we'en- Vervolgens gaat het dan naar Schouwe© waar vanuit Bruinisse een gepavoiseerde vissersvloot de „Piet Hein'' zal tegemoet varen en verwelkomen. In Zierikzee zal de lunch worden gebruikt waarna weer wordt vertrokken naar N. Beveland en na een bezoek aan, KortgjejieJ naair Veere wordt gevaren, 's Avonds zal H.M. dan om 10 uur het gerestaureerde deehvan hef Middelburgse stadhuis openen- Zaterdag morgen volgt een rondrit door Middel burg en een ontvangst in de Statenzaal, waarna om half elf wordt vertrokken naar Vlissingen en na een bezoek aan „De Schelde" en een staande lunch met de ferryboot Koningin Juliana naar Breskens wordt gevaren, waarna gedetailleerd hef volgende program voor Z.-Vlaanderen is opgesteld: 13.45 uur. Aankomst te Breskens. Ken nismaking gemeentebestuur op het school- Diein en aanbieden geschenken. Na af loop diverse festiviteiten. 13.53 uur. Kennismaking gemeentebe stuur van Groede en aanbieding geschen ken bij Café Buitenlust. In alle gemeenten waar de stoet vervolgens stil houdt, wor den ce raadsleden voorgesteld. 1 l uui Aankomst te Schoondijke. Op de brink voor de Ned. Herv.. Kerk expo sitie stamboekpaarden en inspectie troe pen der Kon. Marechaussee. Aanbieden bloemen en geschenken. Na afloop kin- der- en volksspelen en lampionoptocht. 14.22 uur. Aankomst in Hoofdplaat- Er worden Oranjefeesten georganiseerd1. 14 33 uur. Aankomst te Biervliet. De schoolkinderen zullen zingen. 14.50 uur. Ontvangst te Philippine Na afloop volksfeesten en openluchtbal. 15 to uur. Aankomst te Sas van Gent, Na de ontvangst door het gemeentebe stuur wordt de thee gebruikt in de spie- gelglasfabriek. Demonstratie volksdan sen. gymnastiek, voetbal, muziek en vuur werk. 16.30 uur. Aankomst te Westdorpe. Bloemen en geschenken worden aange boden. 16.50 uur. Aankomst te Zuiddorpe, Aanbieding van bloemen en geschenken. 17.04 uur. Aankomt te Koewacht. Ken nismaking met de raadsleden. 17.25 uur. Aankomst te St. Jansteen- De zangvereniging brengt een lied ten ge hore. Een geschenk voor de prinsesjes wordt aangeboden. 17.36 uur. Aankomst te Hulst. Begroe ting door verschillende burgemeesters en voorstellen van raadsleden. Gedurende 2 dagen zullen er sportdemonstraties, con certen, volks-en kinderspelen zijn. Tot slot een groot vuurwerk. 17,.5 5 uur. Aankomst te Hontenisse. Bloemen en geschenken worden aange boden. Omstreeks 6 uur zal 't Koninklijk Paar van Perkpolder vertrekken waarna het via Kruiningen naar Goes gaat. Hier zal een krans worden gelegd bij het monument voor de verzetsslachtoffers. Na Goes zal H.M. een bezoek brengen aan de Franse begraafplaats te Kapelle, waar in tegenwoordigheid van de Franse ambassadeur ee 1 krans zal worde 1 gelegd Om 8 uur zal het Koninklijk Paa(r dan naar Yerseke vertrekken, waar Zij weer aan boord zullen gaan van de'„Piet Plein" voor het vertrek uit onze provincie. Feestelijkheden te Koewacht. Te Koewacht zal om half vijf een op tocht, bestaande uit schoolkinderen, mu ziekgezelschap, enz. van het gemeentehuis naar de Fikenlaan marcheren. Om 5 uur zai H.M. de Koningin met Z.K.H. Prins Bernhard arriveren, vanuit de richting Zuiddorpe en zai namens de gemeente een geschenk worden aangeboden. Om half 6 volgt dan een tractatie van de schoolkin deren, waarna een wielerwedstrijd voor jongens tot en met 15 jaar. 's Avonds zal er in verschillende café's gelegenheid zijn tot dansen. Ter gelegenheid van het Koninklijk Be zoek zullen het gemeentehuis en de Eiken laan v/orden versierd. Een geschenk van St. Jansteen. De gemeente St. Jans teen zal bij het bezoek van H.M.. de Koningin en Prins Bernhard aan deze gemeente, een heel bijzonder geschenk aanbieden voor de prinsesjes. Op initiatief van burgemeester P. H. Geirnaedt is door de industriëlen van St. Jansteen een poppenkamertje vervaardigd naar een ontwerp van de heer Frans de Potter. Het bedje waarvan het hoofdeinde het wapen van de gemeente St. Jansteen en het voeteinde het Provinciale wapen draagt, is vervaardigd door de meubel fabriek R. Bleyenberg. De matrastijk en het spreitje werden geweven bij de N.V. Weverij „Vera,- van Vermandei en Zonen. De pop werd gekleed met door de brei- goederenfabriek „Jansteen" gebreide stof fen. De kousjes werden gefabriceerd door de Nederlandse Kousenfabriek. Schoentjes werden vervaardigd door schoenfabriek „Zamco". Vloer:apijtj es werden geweven door de Tapijtfabriek N.V. van Eerdenburg. Zo heeft elk bedrijf meegeholpen om inderdaad een heel bijzonder poppenka mertje te produceren. Radioreportage vanuit Zierikzee. De burgemeester van Zierikzee jhr. mr. J. Schuurbeque-Boeije deelde in de Don derdagavond gehouden raadsvergadering mede, dat de Wereldomroep Vrijdag 18 Augustus radio-opnamen zal maken van het koninklijk bezoek aan Zierikzee, zo wel in het stadhuis als daarbuiten. De opnamen zullen Vrijdagavond van 8.05 tot 8.12 en daarna nogmaals van ut 15 tot 11.25 worden uitgezonden door de K.R.O. en vervolgens op Zaterdag door de V.A.R.A. UIT ONZE OMGEVING. Stichiing Christelijke Blindenhulp „De fakkels bijeen". Verondersteld mag worden, dat de veel zijdig, vertakte zorg voor blinde mantieq vrouwen en kinderen stellig uw sympa thie heeft. De gedachte aan blindheid speekt immers tot het hart, zonder dat erover uitgewijd wordt- Ons land heeft op dit gebied enKele mooie Christelijke instellingen, o.a. „Bar- timeus'" te Zeist, waar het blinde kind liefdevol gevormd wordt, door onderwijs, opvoeding en beroepsopleiding, en „Son- neheerdt" te Ermelo met zijn practische werkplaatsen (ook brailledrukkerij) en een vriendelijk tehuis. Deze hebben elk op eigen terrein, hun deel in de zorg voor de blinde medemens en hun eigen kring van contribuanten. Dat blijft ook zo maar op het gebied van openbare inzamelingen hebben zij zich aaneengesloten en dat beoogt de stich ting Chr. Blindenhulp „De fakkels bij een"', die honderden blinde mannen en vrouwen, jongens en meisjes van onder scheiden godsdienstige gezindten en af komstig uit plaatsen uit geheel Nederland omvat. Deze week krijgt U gelegenheid (zie advertentie) voor deze misdeelden een ga ve af te zonderen en we hopen, dat U de welwillende coüectantjes niet zult teleur stellen. Gevonden Voorwerpen. Fortemonnaie met inhoud, Marechau- seekazerne, de Ruiterstraat; Kinderzon- nebril, C. C. Wieles, Julianastraat 89. KOEWACHT Koestraatkermis. Ter gelegenheid van Koestraatkermis alhier hadden verschillende prijskampe© plaats waaraan door talrijke persone© werd deelgenomen,. De uitslag der spe len was1 Prijsschieting: hogevogel A. IJsebaert, zijvogel, .G van Goeije, 2e zijvogel, ver loot. Grootst aantal kleine vogels P. Brouyver, Axel (5 stuks). Prijsbolling: 1 Fl. Herman, R. va© Damme, M. Mattthijs; 2 A. Matthijs, A. van Nieulande, F. van Nieulande;; 3 E. van Damme, A. de Pau, G. van Nieulan de; 4 A Coone, J. Baert, G. Verstraeten. Opening Gemeentehuis Op 19 Augustus a s. de dag van het Koninklijk bezoek, zal ook het nieuwe gemeentehuis van Koewacht worden ge opend. De plechtigheid za plaats hebben des avonds om 8 uur Het gemeentehuis zal voor deze gelegenheid worden ver licht en versierd. De genodigden zal op het gemeentehuis een verversing worden aai.geboden. Ook de oud-raadsleden zijn voor deze plechtigheid uitgenodigd, voor deze plechtigheid uitgeonigd. OVERSLAG. Festival. 27 Augustus a.s. zal alhier een groot festival plaats hebben ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de muziekvereni ging „Concordia" Op deze dag zijn niet minder dan 20 muziekgezelschappen uit- genodigd welke aan de optocht zullen deelnemen. Ook na de optocht zullen alle verenigingen een rondgang hebben door het dorp waarbij de hun toegewezen ca fé's zullen worden bezocht. Verdere fees telijkheden zijn nog in voorbereiding zo dat dit hee! zeker voor Overslag een on vergetelijke dag zal worden. Samenvoeging Overslag-Zuiddorpe. Het request namens de inwoners van Overslag opgemaakt, waarin wordt ge- t Sanaioriur vraagt, w« niet jonge Salaris van f 60.- tot I Boven 23 163.- tot ft Vrije kos Aan de Ec< nestra al", I Hilversum, Naam Wonende te: Straat No. x Geb.datum x Solllcitee Rlmiw Irpnpr 7f) nm hrppH 9.65

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2