VERKEERDE BEEN ORANJE De schijn gered. Carbovit beschermt leven en gezondheid Prins Boudewijn luitenanl-generaai. Gistermiddag heeft d€ Koninklijke Prins Boudewijn voor de Verenige Kamers te Brussel de eed afgelegd. Af gevaardigden van de drie grote par tijen begaven zich naar het Paleis te Lae- ken om de koning een bewijs van hulde •te brengen. I Koning Leopold benoemde zijn zoon Boudewijn tot luitenant-generaal van her Beldische leger. Koning Leopold blijft in België. Koning Leopold zal, na zijn overdracht van de koninklijke waardigheid aan zijn negentienjarige oudste zoon, kroonprins Boudewijn, in België blijven. Hij zal zijn intrek nemen op éen van de koninklijke landgoederen in België. Men verwacht te Brussel, dat de echt genote van de koning zich in de komende dagen in België bii vem zal voegen. De Prinses de Rethv vertoeft nog steeds in Zwitserland. UIT ONZE OA1GEVING. AXEL Band Nederland - Indonesië. De gehouden inzameling in onze ge meente, die door de Band-dames is ge houden voor de gewonde en zieke milir tairen heeft het volgende opgebracht: f 458.30; 360 sigaretten; 4 pakjes kleine sigaren; 1 doos sigaren; 3 pakjes sigaret- tentabak; 8 boekjes sigarettenpapië t; 6 leesboeken; 1 pak tijdschriften. Tevens hebben 3 ingezetenen u t Axel gratis hun auto ter beschikking gesteld om de dames vlug te kunnen verplaatsen. Later hoopt het bestuu,r van De Band aan belangstellenden via onze Axelsche Courant in een uitvoerig verslag meded len hoe en op welke wijze geld en goede ren zijn verdeeld. Aanrijding1 met trnslijie gevolgen. Woensdagmorgen kwam mevr. Dce- rra-i v; Ho*- t nabij Breda die in onze om- ,'1 ami ie op va :?n ebezoek was, op de Graaijansdij.v nabij net viaduct van Schapenbout, door op de weg liggend los grind van de fiets te vallen. Ongelukkiger wijze kwam zij juist voor een naderende vrachtauto terecht. Ondanks hevig rem men, kon de chauffeur niet verhinderen dat mevrouw D door de auto werd over reden. Met zware verwondingen werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sluis- feuilleton. Naar het Frans van PIERRE FRONDAIE. 45) 1 De knecht kwam binnen en bracht de thee. Dank! verdwijn» zei Oswill, en hij ging weer zitten alsof hij bij zichzelf thuis was geweest. Hij deed een geweldige poging om vas te vorm te geven aan een denkbeeld, dat tin hem opwelde. Maar hij verborg dit. iStéphane, ten Stride raad, zag hem sui ker in' zijn kop d,oen- Ik herhaal je, dat ik je de deur ga wijzen, zeide zij. Je buitensporig heder) overschrijden alle grenzen. Je kent Dewa ter niet) „mijn Dewalter'' dan, zoals je zegt,'.;. Maar dat is geen bezwaar om mijn gevoelens te kunnen begrijpen. Ik heb je niets te verbergen,, daar je geen enkele picht tegenover mij hebt en geen enkel recht. Zeg mij, wat je bent komen doen- Waar wil je heen- Ik wacht! En nu zij hem, drinken zag wond zij zich nog méér op: Ik waarschuw je, dat ik over drie minuten het onderhoud zal afbreken. over drie minuten-...Je zult de tijd gehad hebben om je thee te drinken. Die is heel slecht, zeide hij fleg matisch. Zeg aan mijnheer Dewalter dat hij andere kopen moet- Hij stond op en begon weer op en neer te lopen- Het leek hem, dat hij eindelijk zijn denkbeeld had gevonden- Ik wacht, herhaalde Stépharé on beweeglijk. kil vervoerd, waar bloedtransfusie direct noodzakelijk bleek- 1 De chauffeur treft geen schuld- Brand. Woensdagmorgen omstreeks 8 uur brak' door onbekende oorzaak', brand uit in de opsiagplaai 14 van ge C.B.T.B. aan de Ma- grette alhier. Onmiddellijk trachtte men met eigen brandblusapparaten het vuur te stuiten, terwijl ook de brandweer werd' gealar meerd, die binnen tien minuten ter plaat se aanwezig was. Doordat het vuur op deze wijze in de kiem werd gesmoord, was de schade ge ring en groter onheil voorkomen- Predikbeurten. Zondag 13 Augustus 1950. Ned. Hery. Kerk: 10 uur Ds. J. Homap van Huizinge (Gr.); 2.30 uur Ds. P Se* bestijen. Geref. Kerk: 10.30 en 3 uur Ds. F. oKouwenhoven van Brouwershaven. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1 10 uur en 3 uur Ds. A. Boss, van Er- melo. Geref. Gemeente: 10 uur en 2.30 uur Lresdienst. SLUISKIL. Aan de gevolgen overleden- Enige weken geleden werd mevr- A. de M., wonende in de Vogelschorpolder in 'bewusteloze toestand op de steenweg van Westdorpe nabij Sluiskil, naast haar rijwiel met hulpmotor gevonden.' In het Ziekenhuis te Sluiskil constateer de de behandelende geneesheer bij her slachtoffer schedelbreuk. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is mevr. De M. Woensdag in het R.K. Ziekenhuis alhier overleden. TERNEUZEN. Toen Woensdagmorgen te Temeuzep een ziekenauto de onbewaakte spoorweg overgang passeerde bij het Zeve-naardok, bemerkte de chauffeur te laat het aanko mende dlesellreintje. Alleen door krach tig remmen van de treinbestuurder kon een aanrijding worden voorkomen. Van de zijde der N.S. werd medege deeld, dat herhaaldelijk bij deze overweg verkeersongelukken dreigen, doordat men niet let op de aankomende trein- De poli tie za' thans scherper letten op dé onvoor zichtige weggebruikers. Oswill kwam bij haar terug- Hij glim lachte afschuwelijk: Luister, begon hij, ik vraag je ver giffenis. Ik ben hier gekomen, zenuw achtig, en, alsof ik alles breken ging; ik weet niet waarom. Je hebbt gelijk, ik heb geen enkel recht. Ik heb je niet lief, ik ben niet jaloers... Zij sprak Ik ben je vrouw niet. Ik weet het riep hij uit. Herhaal dat toch niet zo voortdurend- Zij antwoordde hem onverbiddelijk Dwing me er dan niet' toe. Hij had lust zich op haar te werpen en haar te slaan- Hij wreef z>n handen én sloeg ze in elkaar. Hij had de grijns van een boosaardig dier, maar vond plotse ling de kracht zich te ontspannen en ver volgde op verzoenende toon, met matte gebarenI Luister, laat ons vriendschappelijk praten, wil je? Vriendschappelijk...- Ik heb je niet lief, je bent niet mijn vrouw- Dat is een uitgemaakte zaak. Je bent dar niet, maar je bent het geweest. Je draagt mijn naam nog... Zoals ik bij het binnen komen heb gezegd: ik kan altijd komen waar jij: bent. Hij hield op, tevreden dit punt nauw keurig te hébben vastgesteld. Zij luister de naar hem zonder iets te tonen van haar ongeduld om te weten wat hij wilde, eerj beetje verontrust door zijn manieren, die plotseling correct waren, en klaar hen) te antwoorden- Maar zij behield' tegen over hem een vorstelijke .houding; haar mooie lippen waren gesloten; zij verborg het vuur van haar ogen onder de scha duw van haar wimpers, terwijl hij voort- ging, en nu zonder haar aan te zien, als Modelwoning', De modelwoning, die door de firma Naeye te Terneuzen geheel naar de eisen des tijds en evenredig aan de beschikba re ruimte werd ingericht en ter bezich tiging van het publiek gesteld, mag zich in een enorme belangstelling verheugen. Succes voor de Kon» Harmonie van Biervliet, De Kon. Harmonie van Biervliet be haalde op het Zondag te Oostende gehou den muziekconcours een uitstekend suc ces, door met 88,48 punten beslag te leg gen op de ie prijs in de afd. Excellency. Tevens werd hun een derde Ereprijs toe gekend- Door het hoge aantal punten is de Kon Flarmonie voor eventuele volgen de deelname geklasseerd in de division Honneur. Het verplichte nummer, dat de Kon. Harmonie ten gehore bracht was Varia tions on forme de danse van M. Poa't. Het vriie nummer wa? je Svmphonische schets van G H. Boedytt. 16 September zullen de ereprijzen o^ het stadhuis te Oostende door de burge meester uitgereikt worden. Botersmokkel naar België. Door de Belgische opsporings - briga de en de Belgische douane werd tussen De Klinge en De Paal een tweetal partij en boter in beslag genomen- Niet minder dan 250 kg. boter viel in handen van de ambtenaren. Diploma - uitreiking Vlasserschool tie Koewachi. In het patronaatsgébouw te Koewacht had Donderdagavond de diploma - uitire; - king plaats aan de leerlingen der dag school, der zwingelcursus en der boek- houdvursussen A en B- Behalve de leerlingen, enkele ouders en belangstellenden uit de vlasserswereld wa ren hierbij tegenwoordig: de rijksconsu lent voor de vlas-industrie dhr. Butler, d? secretaris der Kamer van Koophandel dhr. Hendriks, de secretaris der onder vakgroep dhr. Fruijtier, de burgemees ter Dierikx van Koewacht, kapelaan van Wezel, de waarnemend directeur der Landbouwwinterschool te Hulst, dhr. Ver. cauteren, dhr. Blommaert namens de N C.B.-afdelingen dhr. van Gremberghe, vlasmeester der zusterschoot te Stan daardbuiten en oudleerling der school te Koewacht. Van de leraren waren aan wezig dhr. Lansu, tevens hoofd der land bouwschool te Aardenburg en dhr. Blom maert. Nadat de leerlingen der diverse cursus sen met hun leraren voor een groepsfoto hadden geposeerd, nam burgemeester Geirnaedt uit St. fansteen, als voorzitter van het schoolbestuur het woord, en prees de goede opkomst waaruit blijkt hoezeer de ontwikke'ing der vlas-industrie bi; allen ter harte gaat. "Spr. wees er op de evolutie, welke de- vlas-industrie door maakt, waardoor een beter inzicht in de fabricage en meer overleg nodig. is. Cursussen en school geven 'n crescen do te zien, hetgeen spreker verheugde, omdat het diploma een zekere waarborg geert voor de toekomst. Namens de leer lingen dankte hij hij het onderwijzend per soneel voor de grote toewijding. Hij ver- «oent daarna rijksconsulent Butler tot uit reiking der diploma's over te gaan. Deze verheugde zich over de groei der school, waaruit blijkt dat de Zeeuwsch Vlassers hun tijd begrijpen en hun vak bekwaamheid vergroten. Theorersche en practische kennis is vay blijvende waarde en belangrijker dan ma terieel bezit aldus spr. Mensen met goe de scholing zullen zich het best kunnen handhaven. Spr. reik'.e daarna de diplo ma's uit aan de leerlingen der dagschool: G. de Winne, St. Jansteen; R. Wijnac- ker en W. Raes te Krewacht (allen met zeer veel vrucht); R. van Hoeckette Zuid- dorpe (met vrucht); J. Matthijs en O. van Damme te Koewacht (voldoende). Van de leerlingen der zwingelcursus ontvingen het diploma: Met zeer veel vrucht: J. v. Acker en C. d'Hooghe te St Jan steen; A. de Kindt en F. Sturtewagen te Koewacht. Met veel vrucht: E. Bertram, E. Sturm en A. de Kindt te St. Jansteen; M. Rombout,. H. de Ilruijn, R Vermeire, P. Go os sen?, G. van Laere M. van Hove, J. Onghenae, en J. Mariens, allen te Koewacht; G. v. Rum- ste Mcerbeke. Met vrucht: E. Verspeecken, J. Verbraecken en R. Martens te Koewacht en A. van Hove te Stekene. Voldoende: E. Ijsebaert te Koewacht, J. Thuij te St. Jansteen en A. Hesters te Stekene. Dhr. Fruijtier verheugde zich dat men thans het nut van boekhouden, algemeen inziet; daardoor immers kan men zien hoe het bedrijf er voor staat. Voor het. ver krijgen dezer diploma's worden hoge ei sen gesteld, zodat de cursisten ruim vol doende onderlegd zijn om hun admini stratie bij te houden. Het diploma 'boekhoud en B (enkel boekhouden, soc. wetgeving en bedrijfs- vreesde hij zelf door haar ontmaskerd te worden Ik kom van de reis. Ik ga naar Bi arritz, jij bent niet in Biarritz. Ik ga naar Ritz, jij bent niet bij Ritz- Ik volg je ka menier en ik vind je hier.... bij mijnheer Dewalter, die zeker een gentleman is, eeq iman in goeden doen, en, wat meer zegt, in de positie verkerende van je lief te hebbep! Hij brak zijn toespraak af, en ditmaal nam hij haar nauwkeurig op. Hij zag dat er niets in zijn woorden was wat deze vrouw aandeed als spot. Toen, van nu aan zeker van zichzelf, vervolgde hij Je ziet, ik ben eerlijk; ik tracht niet je afgod af te breken, en zonder twijfel zou ik dat ook niet kunnen. Ik ken je, je bent niet zonder eergevoel en zonder trots. Je zU[t geen onberaden dingen doem Mijnheer Dewalter moet, om in je smaak vallen, ongetwijfeld alle mogelijke deug den bezitten. Zij antwoordde. Die heeft hij. Hij boog beleefd. Hij heeft tee. Jij behoort niet \tot de vrouwen'zonder oordeel, die zich kun nen vergissen in de morele en zakelijke waarde van een man, die haar belangstel ling inboezemt. Mijnheer Dewalter is, ik erken 't, onaantastbaar. En verder? i En verder is -t vervelend voor mij Voor mij is 't gelukkig, zeide ze. Hij glimlachte: zijn glimlach was een meesterstuk. Een groot toneelspeler zou het niet verbeterd hebben. Er was in die glimlach goedheid, spijt, een zweem van tederheid en bitterheid, maar geen spot, o, volstrekt geen spot. Stéphane had niet anders meer tegenover zich dan een eer lijk man, die moedig een vijand prees. En zelfs drong hij aan: Zonder twijfel is hij intelligent, eer lijk. Hij is oprecht. Hij is rijk. Hij zag haar niet meer aan. Hij bleef in de leegte staren als een man, twiens aandacht op een bepaald denkbeeld1 ge richt is. Waar d«nk je aan Oswill. vroeg zij. Hii antwoordde met grote zachtheid.- Ik denk aan wat ik doen ga... Er kwam iets engelachtigs in de uit- Wat ga je doen? drukking van zijn gelaat. Hij antwoordde; Ik ga scheiden- Zii verwachtte alles maar dat niet. Zij wist, dat hij koppig was, en bleef heel ver wonderd nu zij hem aldus haar overwin ning zag bekennen. Zii geloofde haar oren niet. Maar hij giimlachte steeds enloy zo'n vaderlijke wijze dat ze ontwapend werd. 1 Ik dank je, zeide ze. Je voor» komt mijn wensen. Ik zou je niet mijn a olie vrijheid gevraagd hebben. Ik wenste die, maar ik wilde je toch niet verlaten. Nu je het zelf mij aanbiedt... Ik doe meer dan -t je aanbieden;, antwoordde hij. Ik wil dat je volko men vrij bent, en je zelf, tegenover de held, die je hart gekozen heeft. Je be dankt mij? Niet nodig. Mij in de weg te stellen van je geluk... ik zou er mij wei voor wachten. (Wordt vervolgd.)' bij voedselvergiftiging en allerlei maag- en ingewandbezwaren, alsmede diarrhee, misselijkheid, opgeblazen gevoel enz. Carbovit is volkomen onschadelijke absorbtie- kool in dragée-vorm, zodat de mond bij het innemen ervan niet zwart wordt. Veilig altijd Carbovit in huis te hebben. Safety first. Flacon 1 gld. Doos 40 ct. '9

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2