v. TOT r Zaterdag Jaap W\ *H0V iflncW Ukrh* Ahoy Sprits Gesloten wegens vacantie VIVO i STEREO in Rotterdam vervaardigde als speciale attractie een een overheerlijk koekje voor slechts A C cent Der 250 gram. vanaf 31 Juli tot en met Vrijdag 4 Augustus. MAflunitn Gedurei in rt Hoeveel sinaasappele liggen er in de etalag UIT ONZE OMGEVING. Een tegenbezoek. De burgemeester en secretarissen van O. Zeeuwsch-Vlaanderen hebben 'n be zoek gebracht aan de Vlaamse gemeente Temsche, daartoe uitgenodigd door hun Belgische ambtgenoten van het Waasland, als tegenprestatie voor het door hen in 't vorige jaar aan Zeeuwsch-Vlaanderen ge brachte bezoek- Er werd een groot feestmaal aangebo den in de prachtige versierde ruime feest zaal van het gemeentehuis. Daarbij waren tevens aanwezig minis ters, senatoren, volksvertegenwoordigers schepenen en raadsleden uit het Waas land- De ontvangst geschiedde op grootse wijze. Over en weer werden door de voorzit ters en burgemeesters spreekbeurten ge houden- Bezichtigd werd de grootste werf van het vasteland „J- Boel en Zn-'' Ook werd een boottocht gemaakt over1 de Schelde. In de haven van Sint Amand werd'aan gelegd en er werd een bezoek gebracht aan het graf van de Vlaamse dichterjEmi- le Verhaere, die op eigen verlangen in de door hem zo veel bezongen Schelde begraven is. Hier werd men verrast met een loflied over de Schelde, gezongen door de vroe gere radio- en concertzanger secretaris Moerdijk van Zuiddorpe. Vrolijk werd de terugreis per boot naar Temsche,, onder het zingen van Neder landse en Vlaamse volksliederen onder nomen. Na nog een lunch vertrokken allen, uiterst voldaan naar hun dorpen en ste den. Ambachtsschool Terneuzen. Vrijdagmiddag vond in de A. B. S. te Terneuzen de diploma-uitreiking plaat? idoor de secretaris der vereniging dhr. C. A. Kaan. De namen der geslaagden waren: Afdeling Timmeren M- Bareman, D. de Bree, J. Faas, C. Kaijser, C. Weststra- te, M. de Zeeuw, allen te Terneuzen; J. van Bastelaar, I. Meesen, Vogelwaarde; A. van Bendegem, M. Hamelink, J. den Hamer, E- P. Hemelsoet, A. Rinn, R. sF. Steel en W- A. v. d- Berg, allen te Axel; R. Qaeijssens en H de Cooker beiden te' Sas van Gent; J. Eggermont te Westdor- pe; P. van Hennon en G. Zegers beiden te Hoek; W. de Jonge en A. de Koeijer beiden te Zaamslag; E. A. Thiron te Zuiddorpe. Afdeling Machine - bankwerken: C. M. Hamelink, P. Vroegop, J. van Moeffaert, allen te Terneuzen; A A. Baart A A. Poppe, W. Poppe, allen te Sas van Gent; A v. d- Beek, F- v. d- Berge, bei den te Zaamslag; H. G. Bouvain, P. A. Harms, J. van Passel, H. A. 't Gilde, P- de Lavoir, R. Sandrini, allen te Sluiskil; J. Buijze, H. Legrand, M. J. Oppeneer, C. Verhelst, allen te Axel; J. Deij, P. J. Remeijnsen, J. Stof fijn, allen te Hoek; H P. J. Maas te Biervliet; F-.Rougiers te Westdorpe. Afdeling Electrotechniek J. C. Dees, M. de Groene, F. Klapthor, R. v. Oppen, C. Oppeneer, P. Sol, M. Vink, A den Exter, allen te Terneuzen; A. Dhaene, G. de Groene, F. Vervaeck, allen te Westdorpe; T. W. Dieleman, D. Dietrich, L. Visser, allen te Sluiskil; F. Donze te Zaamslag; J. D. Hamelink, A. Walkiers, beiden te Sas van Gent; P. J. Peeters, C. J. Wieland, beiden te Axel; P C. Rouw te Biervliet. Afdeling Automontage: D. F. Buijze, G. Buijze, beiden te Ter neuzen; T. de Boeije, W. Verscheijden, beiden te Westdorpe; J. van Drongelen, H. de Jonge, H. Koekkoek, C. Kolijn, J. van Loenen, C. Wieland, J. Zegers, allen te Axel; A van Peer te Sas van Gent; J. v. d. Velde te Sluiskil; J. v. 'd. Velde te Zaamslag; R. Vervaet te Biervliet. Afdeling Schilderen: F. Baart, G. van Ecken, beiden te.Clin- ge; Th. Eeman te Vogelwaarde; C. A. Moens te Biervliet; D. Zegers te Hoek. Bevorderd van klasse i naar klasse 2: Afdeling Timmeren: P. J. de Bakker, L. van Kouteren, M. Dieleman, allen te Terneuzen; F. Adam, W. F. Nuits, P. G. de Witte, allen te Westddorpe; A Bal, F. Luime, J. P. van Moorten, allen te Sas van Gent; M. v. d. Branden, W. P. v. d. Bulck, P. J. Fermonf P. A. Gommers, A. Jansen, A. J. Verpoor- te, allen; te Sluiskil; P. C. Dieleman, P. Vermeulen, beiden te Hoek; W. Faas te Zaamslag; IC. Ie Feber, J. I. Meesen, beiden te Axel. Afdeling Machine - bankwerken: P. W. Eeckman, S. Hamelink, M- J. Jansen, D Leenhouts, allen te Terneu zen; C. Bellotto, J. Casteleijn, H. Janse E. v. Passel, Sluiskil; D. v- Broekhoven, A van Drongelen, J. Lindenberg, C. Vin- ke, J. J. Vinke, P. A- Wolfert, allen te Axel; IC. Kwikkelberghe te Westdorpe; A Mechielsen„ R. Riemens, J. M- ten Haaft, allen te Hoek; H. Segers te Phi lippine. Afdeling Electrotechniek: A J. van Drie!, J. M. Hamelink, beiden te Terneuzen; C. A. Bauwens, F. v- Doe- selaer, J. P. Notschaele, C. de Ruiter, al len te Sluiskil; D. M. Dieleman, A. Hame link, M. Lindenberg, B. Steenaert, alleij te Axel; P. Durink te Hoek; A. Garskamp R. de la Ruelie, R. Schelfaut, allen te Sas van Gent; F. de Jonge, H. Koekkoek, A. Stoffels, allen te Zaamslag. Afdeling Automontage: P J. Dieleman, J. de Ridder, beiden te Terneuzen; O. A. Bakker, C. D. Dieleman D. Dieleman, W. C. de Jonge, M. de Kei zer, allen te Axel; J de Bruijne, A. de Keijzer, Th. Meertens, allen te Zaamslag; M. T- Coppieters te Koewacht; M. de Lij- ser, D. Maas, I. J. Tollenaar, allen te Hoek; J. Vermast te Sas van Gent; R. Sonnemans, te Philippine Afdeling Schilderen: J. Slock te Terneuzen; E. Bleijnberg te Sluiskil; D. W. Jurrij, J. C. Verhelst, bei den te Hoek; A. de Krijger te Biervliet. De Pavilion d'Or. Maandagmiddag was het een gezellige drukte op en voor de Scheldekade toen vele jachten en jachtjes de Terneuzense haven binnenkwamen en vele gepavoi- seerd met veelkleurige vlaggetjes voor an ker lagen. Jammer genoeg was het weer in de avonduren niet zo best, waardoor het con cert op de Markt slechts een zeer matige belangstelling had en het ook in de stra ten niet bijzonder druk was. Verder zou deze avond ook een demon stratie gegeven worden met de Hydro- fin, die echter door een beschadiging aan het roer bij de eerste proefvaart, niet kop doorgaan. Wel kon de schade in korte tijd worden hersteld doch het was inmid dels te donker geworden om de mogelijk heden van dit nieuwe vaartuigtype te to nen. Dinsdagochtend heeft de Hydrofin evenwel zijn kunnen getoond en geruime op den! de|P Kanaalarmen heen en weer gekruist. Tragisch. Zondagochtend was het driejarig doch tertje van de familie Kalhorn te Zwolle, vroeger alhier,, in de tuin bij het ouder lijk huis, dat aan; de stadsgracht is gele gen, aan het spelen. Na enige tijd miste men het kindje. Even later werd het lijkje' uit het water opgehaald. i Geslaagd. Maandag slaagde aan het te Sneek ge vestigde Nederl. Genootschap voor me disch diploma Haarhygiëne (wetenschap pelijke haarverzorging) onze stadgenoot dhr. M. J. Markusse. In de afgelopen weken slaagde onze stadgenoot Paul Schauwaert bij de exa- xmens gehouden te Bergen op Zoom, Roosendaal en Oudenbosch voor het Mid denstands-diploma, diploma gezel brood bakkerij en het erkende diploma banket bakkerij van de R.K. Nijverheidsschool St. Jozef te Oudenbosch. Mejuffrouw D Verbist te Zuiddorpe slaagde te Brussel met de allergrootste onderscheiding voor dactylographie Vlaams en voor dactylographie Frans. In een te -s-FIertogenbosch gehou den vakwedstrijd, uitgeschreven door de Stichting Bakkerij Tentoonstelling 1950, verwierf de brood-en banketbakker J. F. P- Schee le te Axel een tweede prijs voor goede en smakelijke botercake. De alhier gehouden collecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht'', bracht ruim; f 238.op. Gevonden voorwerpen. Een bruin plastic bandje, J. Boeije, Ka- peilepolder M 51; een kinderwagen bij C. Hanjelink, Kanaalkade 26; een zilverbop van 1 gulden bii W. van Gelderen, By- locqueplein 26. De 5e internationale jaarbeurs der Vlaanderen te Gent. Van de tweede Zaterdag in Septem ber tot en met de derde Zondag daarna wordt in Gent de Belgische Najaarsbeurs gehouden. Dit jaar van 9 t.e.m. 24 Sep tember. Dit belangrijke zakelijke gebeu ren vindt plaats in het unieke St. Pieters- park vlakbij het St. Pieters-station en is ook des Zondags geopend. Van het begin af, in 1946, is het grote nut van deze instelling gebleken. Thans zal b.v. de tentoonstellingsruimte weer met minstens 5000 vierkante nieter uitge breid worden, waardoor de voor deelne mers gereserveerde ruimte bijna 50.000 vierkante meter zal beslaan. De exposanten (uit 5 verschillende lan den) welke in 1949 deelnamen, spraken bijna unaniem hun tevredenheid uit over de bereikte resultaten. Enkele landen wa ren met een officiële inzending vertegen woordigd. 1 Vorig jaar werd de beurs bezocht door 350.000 geïnteresseerden, waaronder zich meer dan 7000 buitenlanders bevon den. Het Stichtingsbestuur heeft van offi ciële zijde de grootste medewerking, wel ke nog onlangs weer in bijzondere mate tot uitdrukking is gekomen in de aanvaar ding van de Staat van het „Hoogbe schermheerschap". Bovendien hebben ip het Ere-en Beschermcomité zitting: de Eerste Minister van België en verschei dene andere Hoogwaardigheids - bekle ders (<o.a. de Consul van Nederland). De Belgische Najaarsbeurs omvat 16 groepen, samenvattend het gehele indu striële-, handels- en agrarisch leven, on dergebracht in tentoonstellings - gebou- C U/II I RUCCM

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2