Fa. J. C. VINK dit Blad. Axel I - E.V.V. I Adverteert Aanbesteding. PUZZLe RUBRI€k. Markt 12 AXEL. Voetbalwedstrijd Bet buiten-aïverïwerk van 48 wonincen aan de Jnlianastraat. Sommige betogers begonnen straatste nen te gooien naar de bussen- Een dee] van het trottoir werd opgebroken om „mu- nutie" te verschaffen en na korte tijd stond de weg vol met beschadigde auto bussen en personenwagens. Eén perso nenwagen lag brandend op de we|gt. De politie heeft tenslotte het terreiq schoongeveegd en de massa der demon stranten vertrok geleidelijk in de richting \an de binnenstad- Het Ministerie van Binnenlandse Za ken maakte later bekend, dat er 80 per sonen zijn gewond door glasscherven ot stenen? 9 van hen zijn naar een zieken huis vervoerd. Ongeveer 1000 gendarmes hebben „oor e nacht de wacht bij hat Koninklijk I a- eis betrokken- Onderwijl breiden de stakingen zich uit over het gehe'.e land. Prot. Mil. Tehuis te Bergen op Zoom jubileert Het Prov. Mil. Tehuis te Belgen: «B Zoom hoopt dit jaar haar 60-jarig; be staan te gedenken- Al die jaren1 heeft zij willen zijn een Tehuis voor onze militairen- Die dienende taak heeft zij zonder op- het, in! stilheid en trouw mogen vervul len- Vele bezoekers hebben God gedankt voor de bewarende invloed die van het Tehuis mocht uitgaan- Geslachten zijn gekomen en gegaan doch het Tehuis bleef rustig haar taak vervullen- Een feestcommissie heeft zich gevormd om dit heuglijk feit op waardige wijze te herdenken en het bestuur een geschenk aan te bieden hetwelk zal dienen to er betering van liet Tehuis. De feestcommissie heeft helaas maar weinig adressen van oud-tehuisbezoekers (het archief is tijdens de bezetting door de Duitsers in beslag genomen;- Ten behoeve van de oud-tehuisbezoe kers die met de feestcommissie n contact willen treden? hetzij om de herdenking (2e helft van Octobe 1950) bij te wonen, dan wel op andere wijze van hun medele ven willen doen blijken, geven wij hier de adressen van de Commissie. A. van Tienhoven? voorzitter Faurestraat 25. A. J. Jonker, secretaris Balvederestraat 19- H. Leusink, penningm. Hoofdlaan 5 (giro nr- 95104). Prijswinnaars Juni-serie. Hoewel er regelmatig een flink aanta? oplossingen binnenkwamen, bleken slecht enkelen alle 4 de puzzles zonder éen tout te hebben opgelost. De heer E. Breepoel Oudeweg 30 en G- Stolk, Pr. Hendrik straat 42 zijn de winnaars van deze serie. Tot onze spijt was de cliché voor de puzzle van deze week bij ?t ter perse^ gaap van dit nummer nog niet in ons bezit, zo dat de Juli-serie met de puzzle van vori ge week is afgelopen- Volgende week begint nu dus weer eep nieuwe serie voor de maand Augustus. De oplossing van de puzzle van 15 Juli is; Begin met uw hande<ni u'Jb't|e stekken naar de zonen van de broedervolken, voor zover die in ons midden vertoeven- Maar werden enige duizenden guldens bijeen gebracht om de hier studerende en in op leiding zijnde jongelieden in de gelegen heid te stellen hun studie voort te zetten- De hulp kan echter verder gaan- Het lide aal zou zijnj een kustvaarder binnen de korst mogelijke tijd vol te lader, met vo-ed- sel en geneesmiddelen om die op volle kracht naar Ambon te laten stomen- Maar hoe die zo hoog nodige goederen er zul len komen? zij moeten er heen... _en zeer spoedig. Daarvoor moeten de nodige gel den binnenstromen. Enkele maanden geleden is deze actie begonnen. Op 2i Juli is de stichting „Helpt Am- bon in nood" in het leven geroepen. Het doel is hulp verlenen aan de Noord en Zuid-Molukken en eventueel andere gebieden die in nood verkeren (en die deel uitmaken van het voormalige Ne derlands Oost-Indië). Deze hulpverlening zal bestaan in het uitreiken van studie beurzen? betaling van avondcursussen be nevens uit voedsel en medische hulp, al les ter beoordeling aan het Bestuur. De stichting zal in geen enkel geval politieke doeleinden nastreven- De stichting tracht dit doel te berei ken door het maken van propaganda, zo wel schriftelijk als mondeling, het hou den of doen houden van vergaderingen, lezingen, filmvoorstellingen, inzame ïag van gelden, tentoonstelingen, fancy-fairs, loterijen enz*> en. het weer beschikbaar stellen van gelden? alles met behulp van wettige middelen. Het bestuur van de stichting zal zo spoedig mogelijk een zwaar verzilverd ge- denklepeltje in de handel brengen dat tegen de prijs van f 2.— franco.huis gele verd zal worden en ook in alle winkelbe drijven, die op de verkoop van soortge lijke artikelen zijn ingesteld, zullen de le peltjes verkrijgbaar zijn. HM. Koningin Wilhelmina- schonk aan Amsterdam het devies Heldhaftig, Vastberaden, Barmhartig. Laat het gehele Nederlandse volk zich dat devies waardig maken- Vooral „Barmhartig zijn", dat zij ons aller leus maar dan omgezet in de daad. Er wordt wel eens geklaagd dat het Nederlandse volk gevensmoe is, maar dat is een smet die over ons volk gewor pen wordt- Voor allen? die waarlijk in nood .verkeren? willen allen, zij die vee] bezitten en zij, die'over geringe middelen beschikken, met liefde geven- daad van barmhartigheid, maar daarbij ook een erezaak. Helpt Ambon in nood! Zendt dan uw bijdragen, die gij voor dit toch zo nobele doel ter beschikking wilt stellen per postwissel of door stor ting op de Rotterdamse Bank te Utreht postgiro 2679 ten name van de stichting „Helpt Ambon in nood-', prof. Ritzema Boslaan 58, Utrecht- Voor het bestellen1 van lepeltjes storte men f2.per stuk op bovengenoemde postgiro, onder vermelding van letter L waarna het gevraagde u franco wordt toe gezonden- Werkcomité: G- Schouten? prof. Ritzema Boslaan 58, Utrecht, Telefoon 10888 (K 340); A. van der Vegt, Tulpstraat 38bis, Utrecht; F. Winters, Andriessestraat 10, Soesterberg; F. J. Rhebergen? Koppelweg 202, Zeist; J. v. d. Vegt, prof.. Ritzema -Boslaan 58 Utrecht- Minnenijd was oorzaak, dat^ A. E. R. uit Sas van, Gent aan J- P. K. reen klap op zijn oog verkocht', f 40.of 20 dagen. D. A. M. H., echtgenote van C- V. u]t Koewacht had de vlasbewerker S-, toen 'men het niet eens kon worden over de uitkering van vacantiegeld, een klap in het gezicht gegeven f 15-of 10 dagen. C. M. F. J. S., echtgenote van C. L. de L-, zonder beroep, wonende te Koewacht, had ruzie met de buren gekregen en be ledigde daarbij G. M. van R Zij kreeg f ïj.— boete of 10 dagen hechtenis. J. E. de S., automonteur, wonende te Vogelwaarde had C- A B., die de vrouw van zijn broer een zoen gaf. een paar klap pen in het gezicht gegeven- De Politie rechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f 25-of 10 dagen hecht. M- M. O., zonder beroep, wonende te St. Jansteen, had haar buurvrouw bele- Idigid. f 25 boeten of 10 dagen hecht. J. P. F. D., kantoorbediende en water klerk, te Terneuzen had zijn collega-wa terklerk een stomp in het gezicht gege ten:. f 15.boete subs 10 d. hechtenis. Th. A C., vlasbewerker, wonende te Koewacht riep: „Meester, stop eens even, kom eens hier" tegen de onderwijzer K. A. M. L., toen deze passeerde. Toen de meester aan dit verzoek gevolg gaf, kreeg hij van verdachte met de klomp een klap in het gezicht? „Wacht maar eens even ik zal eens een riek gaan halen, dan steek ik je kapot". De meester wachtte echter niet... De, Politierechter vond het geval nogal ernstig en veroordeelde verdachte tot f 25.— of 10 dagen- R. J S. d-H., jandbouwersknecht te Zuiddorpe had A. H. enige klappen ge geven- Verd. had alleen geslagen om H. schrik aan te jagen- De Politierechter vond de methode iemand schrik aan te iagen wat zonderling en veroordeelde ver dachte tot f 30.boete, subs 15 dagen hechtenis. C- L. de R., los arbeider te Hulst, had v. H toen deze om zijn loon kwam, miet de vlakke hand een klap in het gezicht, gegeven, waardoor hij drie dagen rusl moest houden- De Politierechter kon zich met deze wijze van uitbetaling niet ver" enigen en veroordeelde verd. tot f 30.— of 15 dagen- L. A. A„ echtgenote van E. P- St, uit Sas van Gent kreeg wegens belediging van, C- f 10.— of 5 dagen- Enkele zaken werden aangehouden. BEKENDMAKINGEN. HINDERWET^ Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de Standard Ame rikaanse Pe roleum Compagnie N. ge vestigd te 's-Gravenhage om vergunning- tot het uitbreiden van de ondergrondse benzinebewaarplaats met bovengrondse af tapinrichting door vervanging van de aanwezige tank van 2000 liter door een van 6000 liter, op het perceel gelegen Weststraat 26 te Axel? kadastraal be kend gemeente Axel sectie G, nr. 879. Op Donderdag 3 Aug. a.s., des voor middags elf uur zal door het College va? Burgemeester en Wethouders zitting wor den gehouden om bezwaren tegen de in williging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten. Zowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor bovengemeld tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden ves tigt men er op, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning of de concessionaris en de in persoon gemachtigde op de bovenbedoelde zitting verschenen belanghebbende. Axel, 20 Juli 1950. Burgemeester en wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Maris. P. J. v. Bendegem wnd. Verbod zwemmen Kleine Kreek. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter algemene kennis, voorname lijk voor de jeugd, dat in verband met de uitvoering van diverse werken? welke in de nabijheid van de Kleine Kreek plaats hebben het, verboden is in de Kleine Kreek te zwemmen- Bij overtreding van- dit verbod za] streng tegen de overtreders worden op getreden. Burgemeester en wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren- DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 27 Juli 1950 ter secretarie van deze gemeente voor eenieder ter in zage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van, deze bekendmaking in beroep komen- Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen om kleed zijn- Het behoeft niet gezegeld te zijn- Het moet worden ingediend, bij de burgemeester, ter secretarie van deze ge meente. De burgemeester zorgt voor door zending van het verzoekschrift aan de koningin, die op het beroep beslist, na advies van, de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschreven^, wie de uit spraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stel len beroep betreft, met overschrijding van de termijri van 10 dagen genoegen wor den genomen- Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genome?,, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepe- beschouwd. I Axel, 28 Juli 1950. De Burgemeester, Van Oeveren. INGEZONDEN STUKKEN- Helpt Ambon, in nood. Deze kreet moge luid**dringend weei - klieken door heel ons vaderland! Wat de broedervolken in de Moluliker voor Nederiand gedaan hebbe,, zal n°olt kunnen worden vergolden door ons- Maar wij kunnen die thans in nood verkerend groepen Nederlanders helpen zo veel m ons vermogen is- Deze broedervolken? die ons Vorstenhuis als het hunne beschouw den? de eeuwen door, en onze driekleur als hun vlag, worden van ons losge scheurd- Zijwor.deni' (door de honger dreigd. De hartekreet: „Helpt Amb°n in nood" zal weerklank vinden in de harten vari honderdduizenden- Die velen zul-en vra" gen: „Wat moeten wij doen?'' En hier is het antwoord: Comité van Aanbeveling: Dr. B. J. Oosterhoff te Utrecht; Dr. W. Lutjeharms te Zeist; Mr. H. H. Schuller, Burgemeester te Maartensdijk (Utr-)Ds T. C Koningsberger te Amsterdam; No- taris'j. G. R. ter Horst te Utrecht; De heer P. Th. Tjabbes te Breda; Mr. P. J. Klaver te Utrecht; Ir. J. Korilandt, Zeist. RECHTSZAKEN. ON 'PAPIER Zitting te Terneuzen- Twee landbouwers uit Overslag, R- P. t. k en J- K. kregen; het aan .'de stok met de jachtopziener. Deze had gezien hoe éen van de heren uit een wildstrik 'n haas had gehaald en toen hij hen som meerde te blijven staan? raakte men slaags met elkaar. Fen K. had minder vriende lijke woorden gebruikt, hij beloofde zelts de jachtopziener „de kop in te slaan' De ander had met een plank ?n lichaams deel van de jachtopziener bewerkt. De Politierechter taxeerde een en ander voor R. P,. J. K. op. f 50 >of soidagen? voor J. K op. f 75 of 25 dagen. Gevraagd Net meisje voor de damessalon. Kruisifix, Prins Hendrikstraa 32. IN Hedenavond (Zaterdag 29 Juli) op het terrein der v.v. „Axel om kwart voor 7 tussen (Echt, Zuid Limburg), meermalen kampioen 3e klasse K. N. V. B. Entrée f 0.50 en f 0.25. Zitplaatsen f 0.15 extra. Nieuwe seizoenkaarten op het terrein verkrijgbaar Het Bestuur der Ver. tot Verbetering der Volks huisvesting te Axel. is voornemens op Maandag, 7 Augustus 1950, des namiddags om 4 uur, ten gemeentehuize, bij inschrijving publiek aan te besteden in 3 percelen en in massa Bestek met voorwaarden, vanaf Maandag 31 Juli gratis verkrijgbaar bij de opzichter der Vereniging (adres Gentsevaartstraat 11 te Axel) alwaar ook nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Het Bestuur voornoemd. De Secretaris De Voorzitter A. van Sabben A. J. van Hoeve. 2ó Seminarie, -27 dok, 28 mat, 30 rein, 88-Iciel, 35are Si mik, 38 ega, 39 te, 40 peper, 42 os, 43 dis, 44 gal, 40 roet, 4, mode. Verticaal 1 zolder, 2 op, 3 laf, 4 mol, 5 er, 6 korist, 8 dom, 9 den lf'aar 13 rat, 14 kei, 16 komedie, 18 munitie, 20 Simon, ffi K, 24 kam, 26 krater, £9 klasse 31 ere, 32 lip, 34 ego, 36 mes, 37 keg, 40 pit, 41 ram, 43 de, 46 L.O. VOO» VEEL DOORSLAGEN ▼EGÉL'JK,IEDER VAN «OOTE DUIDELIJKHEID

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 3