VISSER - KOOLE 's Ent VI r v. Ml Fa.J.C.Vink Axel Bevorderd Fa. J. C. Vink Markt 12 Axel Noo Hebt U drukwerk nodig? Fa. J. C. VINK AXEL 1 r- Tij. v*. nerc Damastpapier Papieren Tafellakens en Servetten „De Betere Slagerij" 6ebr. Verpoorte naar een bogere klasse? Boekhandel Psychiatrische Inrichting „Vrederust" de AXELSCHE COURANT Elegat nieuw 19.71 Toppe vele Alleen zo'n g» Japon: vlot 5.95 Mante prima C 8 Zwarte Dames maten Regem gegun placht blauw Rokkei Fauteu 2 \i Club st. 2 cl gest 256,75 i Kinder geU Kinder met Kinder Eiken too Voor de vele blijken van belangstelling, welke ik bij mijn thuiskomst uit Indo nesië mocht ontvangen, zeg ik allen hartelijk dank. P, M. Roose. Axel, Juli 1950. Sassing P 3. Gevraagd voor dag en nacht net flink meisje zelfst. kunnende werken. Niet beneden 25 j. V.g m.g.v. Mevr. Ibelings, Flat Fran- kenheuvel, Frankenslag 3a, Den Haag, tel. 551530. Te koop Grote Volière, Te bevragen Wed. Breepoel Walstraat 72, Axel. Markt 12 Telefoon 56 Heerlijk vers Woensdag Fijne vette Hoofdkaas uitsluitend varkenskop Vette Varkens Kaanworst Bloedworst met veel spek Leverkaas Preskop Tongenworst Van harte geluk gewenst er mee, en dan nu gaan genieten van een pre tige, welverdiende vacantie. Als je tot de laatste dag van deze vacantie wilt, geef ons dan nü de bestelling voor schoolboeken voor het volgend schooljaar. Wij zorgen dan, dat alles gereed ligt tegen de tijd, dat de nieuwe cursus aanvangt en je de laatste vacantie-week niet hoeft te be derven met het zorgen voor je schoolboeken enz. enz. Bergen op Zoom. Geplaatst kunnen worden Leerling-Verpleegsters Opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Aanvangsalaris f 5'0 - per jaar. Dit salaris kan, na het behalen van het diploma, stijgen tot f 2040, Alles met volledige huisvesting, geneeskundige behandeling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of binnen kort hopen te bereiken, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bij de geneesheer directeur. Het nieuws uit Uw eigen omgeving Een speciale aanbieding van Uw winkelier Een mogelijkheid voor bijverdienste Een radio of kachel ter overname aangeboden Van dit ailes bent LJ steeds op de hoogte met een abonnement op Om het even, of het om kleine of grote oplagen gaat, aan de uitvoering van al Uw orders wordt op onze drukkerij de grootste zorg besteed. Korte levertijden van folders, catalogi, prijscouranten, briefpapier, couverten en alle mogelijk ander handelsdrukwerk, ook periodieken. Stelt U prijs op snelle levering van kwaliteitsdrukwerk? Vraag dan vrijblijvend prijsopgave aan Drukkerij Markt 12 Telefoon 56 Zomerperikelen van de dieren. Gekwel van vliegen bij paarden. Vliegen hebben een hekel aan laurier bladen en dus een aftreksel van deze bla den in water of vet kan helpen om vlie- weg te houden. Een ander goed middel is vooral in de bosrijke streken, waai" allerlei stekende vliegen en andere insecten de paarden kwellen, een aftreksel van de bladeren der walnoot. Met dit waterige extract wordt de huid bevochtigd en (da plaaggeesten laten de paarden dan met rust. Deze beide middelen zijn wat men noemt huismiddeltjes, die effect kunnen hebben, maar het nadeel ervan is dat de werking slechts kort duurt. Dierenbescherming noemt daarnaast 't aloto bekende d.d.t- dat voor de oorlog bij ons bekend was onder de naam van Gerasól, dat door een Zwitserse firma werd gemaakt en vooral gebruikt werd om de stallen vliegenvrij te houden. Het is een uitstekend middel. Het wordt, ver dund met water, met een fijne spray te gen muren en ramen van de stal gespo ten. De vliegen, die daarop gaan zitten gaan onherroepelijk dood en de wer king houdt wel zes weken aan. Als men dus b.v. half juli en begin September de stallen op deze manier behandeld, vindep de vliegen, die binnen komen, onherroe pelijk de dood. In sommige woningen kun nen we gebruik maken van een doorschij nend soort vernis, dat 6 procent d.d.t. bevat. Strijkt men hiervan wat op de vensterbanken en kozijnen etc. (hetgeen onzichtbaar is) dan liggen de volgende dag de vliegen dood voor de ramen. Er zijn uiteraard nog andere middelen. Het i,-.meest effectieve is wel het Hexachloorcy- clohexaan, dat onder zeer veel verschil lende namen uitgebreide toepassing heeft gevonden, zowel in de geneeskunde vap de mens (.schurft o.a.), als in de diéren- geneeskunde (tegen schurft, luizen ep vliegen), als in de landbouw (o.a. ter bestrijding van ritnaalden in de grond). Tenslotte kunnen wij de strijd tegen de vliegen aanbinden, door hun broedplaat sen (mesthopen vooral) te bestoken. Mei kan dit doen door zorgvuldige afdekking door te zorgen dat er voldoende broej in ontstaat, zodat de larven door de hoge temperatuur dood gaan. Wil men de dieren zelf voor enige tijd beschermen tegen vliegen, dan is de flit spuit daartoe zeer geschikt. Wij schrijve? voor enige tijd, omdat de werking maar kort duurt en teveel mag men niet gebrui ken, want de petroleumhoudende vloei stof zou anders schadelijk kunnen werken, Voor honden en katten is d.d.t- niet on schuldig, als ze door aflikken er teveel van binnenkrijgen. Nadere inlichtingen worden door Die renbescherming, Prinses Mariestraat 40, te 's-Gravenhage, gaarne verstrekt. Faillissementsstatistiek Opgegeven door van der Graaf Go's. Bureaux voor den Handel N. V., Afd Handelsinformaties, Amsterdam. Totaal uitgesproken faillissementen over de maand Juni 1950. In de prov. N.-Holland (Excl A'dam> 20,' (12), Amsterdam 32 (29), Z.-Holland (Excl. Den Haag en Rotterdam) 18, (18)). Den Haag" 20 (16), Rotterdam 18, (1 ij. prov. Utrecht 12 (11), Gelderland 25 (19) N.-Brabant t8, (8), Limburg 6 (9), Zee land 2 (,2), Friesland 3 Groningen 6 (7), Drente 1 (1), Overijsel 9 (8). Totaal uitgesproken faillissementen van af 1 Jan. 1950 tot en met Juni '50 8561 ■'Totaal uitgesproken faillissementen van af 1 Jan. 1949 tot en met Juni '49 721). Tussen geplaatste cijfers zijn over dezelfde periode van 1949. sensationele opruiming

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 4