BLDtBM® 0e pr VEI van de BLUE BAND 50.000 WEDSTRIJD! Voo] ANJERDAG ORANJEBOOM BIER! Grijp nog vandaag die vier O's bij de kraag f FIR1 Leer, u\\cr©n \ev erao c»er y,eei ZO^Ht c*4 O p Psychiatrische Geplaatst kunnen Opleiding voc Beginsalaris f580, geneeskundige be gingen volgens d Werkmeisjes aanw lij, die ouder zijn kunnen solliciteren Directeur. Markt 12 - CHROOM Rook Rook Rook Lectu Kranl en v Dijkstraat Zuiddorpe. Indien het noodzakelijk is, dat Overslag bij een andere Gentente moet worden gevoegd, dan is om de volgende redenen Zuiddorpe hier de aangewezen Gemeente, het grensverloop tussen Over slag en Zuiddorpe is dusdanig grillig en irrationeel en de gebieden grijpen dusda nig in elkaar dat alleen reeds daarom deze vereniging boven een combinatie van O- verslag met Koewacht de voorkeur ver dient. Overslag kan met de auto Koewacht Iniet, dan over Zuiddorpe bereiken. De kommen van Zuiddorpe en Overslag lig gen nog geen 4 km. uit elkaar, die van Overslag en Koewacht daarentegen niet minder dan 9 km. De Gemeente Overslag heeft met de Gemeente Zuiddorpe samen éen Wit Gele Kruis, een Boerenleenbank, een Jonge Boerenstand en samen verschil lende sportverenigingen. De Zuiddorpse Brandweer is reeds jarenlang aangewezen voor Overslag. Veel landbouwers uit O- verslag bebouwen land te Zuiddorpe en ook omgekeerd. Mogelijk verdient uit fi nancieel en bestuurstechnisch oogpunt de ze vereniging eveneens aanbeveling. Voor bijna de helft van de bevolking van Over slag is Zuiddorpe bijzonder gunstig gele gen. UIT ONZE OMGEVING. Brandweer - wedstrijden- Axel eerste, Zuiddorpe tweede. Onder vrij grote publieke belangstelling werden Zaterdagmiddag alhier de brand weerwedstrijden voor Oost Z.-Vlaande ren gehouden. Deelgenomen werd dit jaar door 5 ploegen, nk 1 van Terneuzen, 1 van Westdorpe, 1 van Zaamslag, 1 van Zuiddorpe en i van Axel. De ploeg van Hulst dje wel aan deze wedstrijden zou hebben deelgenomen liet op het laatste moment verstek gaan. Gezien de grotere deelname van vorige jaren Is het wel jammer, dat blijkl dat de alnimo onder de brandweercorpsen voor deze wedstrijden afneemt in plaats van toeneemt. Ook al is een wedstrijd iets heel ander/ dan het blussen van een werkelijke brand, dit neemt toch niet weg dat uit deze wed strijden heel wat te leren valt. Wanneer, tmen het optreden der diverse groepen volgde, was goed te constateren, dat bii die groepen, waarvan de manschappen op ieder terrein goed getraind waren en ge leerd hadden wat samenwerking betekent, de oefening een veel correcter verloop had waardoor ook de tijd voor de gehele oe fening korter was dan bij de anderien. Dat bekwaamheid, samenwerking en een juiste leiding niet alleen bij een wedstrijd maar ook bij de bestrijding van een brand factoren van betekenis zijn behoeft geen pader betoog I De taak omschrijven, die alle brandwe ren moesten uitvoeren, zou veel plaats ruimte vtrgen en waarschijnlijk nog geen duidelijk, beeld geven van het gebeurde. Voor degenen die de wedstrijd hebben gevolgd, kunnen wij nog vermelden, dat zowel voor de eigenlijke oefening als voer het opruimer van het materiaal tijd w d opgenomen en voor de hierbij gemaakte fouten strafpunten werden gegeven. Het resultaat van deze verschillende beoorde lingen was, dat zowel snel werken als or- 'delijk werken apart werd beloond. Ohgeveer een uur na de wedstrijd wer den door burgemeester Van Oe veren in „,Het Wapen van Zeeland" de uitslagen bekendgemaakt en de medailles aan de beste twee ploegen uitgereikt.. Volgens de toen bekendgemaakte uitslag waren de re sultaten: 1 Axel, 2 Westdorpe, 3 Zaamslag 4 Terneuzen 5 Zuiddorpe. Jammer was dat de jury bij de bereke ning van de uitslag een vergissing had begaan, waardoor de foutieve uitslag te leurstelling verwekte onder de deelnemen de ploegen. Spoedig was echter dit leed weer vergeten en nadat door de Axels? brandweer een koffiemaaltijd aan de deel- hemers was aangeboden gingen aller vriendschappelijk uiteen. Inmiddels is thans een officiële recti ficatie aan de deelnemende ploegen ge zonden waarbij Zuiddorpe van de 5e naar de 2e plaats komt. De officiële uitslag is nu. 1 Axel; 2 Zuiddorpe (met zeer klein verschil met no. t), 3 Westdorpe; 4 Zaam slag; 5 Terneuzen (eveneens met miniem verschil met no. 4). Als eerste prijswinnaar zal Axel nu a.s. Zaterdag deel nemen aan de landelijke wedstrijden in Deventer en daar de ecf van Oost Z.-Vlaanderen gaan verdedigen. Laten wij hopen dat Axel ook daar eey eervolle plaats zal weten te bezetten ey niet tot de slechtste der regionale win naars zal behoren. T. B. C. Iedereen, die het sluipend gevaar va'; de tuberculose voor ons volk en voor zich zelf verstaat, zal (ondanks het beduiden de aantal collecten dat gehouden wordt) a.s. Zaterdag 1 ]uli toch weer zichzelf inoeten afvragen: mag ik nalatig zijn? Er wordt dan nl. voor de beide Sanatoria „Sonnevanck" en „Zonneglorie" een col lecte gehouden, die gecombineerd is, om dat men niet aan het vragen kan blijven. Een dure plicht??? Neen, een dure plicht aan onze samenleving!!! Helpt uzelf en anderen beschermen! Openbaar Lyceum Terneuzen. Eindexamen afd. H.BS. B. Bij het van 19 tot en met 23 Juni afge nomen mondeling Eindexamen van d? afdeling Hogere Burgerschool B van het Openbaar Lyceum te Terneuzen zijn ge slaagd J. Booij en A. J. Brugge, Axel; Betsy Dorusbinsylvanus, Biervliet; J. J. Fran coijs, J. A. van Liere en Ria de Klerk, Terneuzen; M. Meertens, Hoek; P. Mein- ster Terneuzen-Sluiskil; Ria van Mossel- velde, J. de Pauw, J. van der Peijl, Ter neuzen; J. Pot, Axel; C. M. de Puttei; Othene-Zaamslag; C. P. de Putter, Hoek; A. C. Rinn, Axel; A. H. Stouthamer, Sas van Gent; Hanna van Sluis, Mt J. Won- dergem en J. A. van Wijck, Terneuzen. De gasvoarziening. Was het Vrijdagavond bij liieih ipr perse gaan van ons vorig nummer zo ver, dat de gaslevering door Sluiskil nog slechts een kwestie van uren was, Zaterdagoch tend omstreeks tien uur was alles in kan nen en kruiken en werd de gasproductie door het Gewestelijk bedrijf stopgezet. De resultaten van de gasvoorziening uit Sluiskil zullen ongetwijfeld alle gasver- bruikers reeds spoedig hebben bewerkt, De kwaliteit van het thans geleverde gas is aanmerkelijk beter en ook in druk ste uren houdt men een behoorlijke vlam, waarop de huisvrouw vlot het eten kan gaar krijgen. Hoewel de directie van het gemeente bedrijf zeker alle lof verdiend voor de wij ze waarop zij er toch steeds in geslaagd is gas te leveren en het bedrijf draaiende te houden, kunnen wij er ons toch slechts in verheugen, dat thans alle misère achter de rug is I.aten we hopen dat de Cokesfabrieken ten allen tijde in staat zullen zijn de gas- gebruikers, zowel huisvrouw als kantoor of industrie, te bedienen zoals zij dit deze eerste dagen doen. Aanrijding. Zaterdagmiddag kwam in de bocht van de Gnetsevaartstraat een jeep vad garage de K. alhier in botsing met een motorrij wiel. Door de geringe snelheid van beide Wist U, lezer, dat er jaarlijks; in onl land circa 50.000 verkeersongevallen ge beuren, waarbij 16.00 doden en gewonden te betreuren zijn? En onder deze 16.00c zijn ruim 300 kinderen. Laat deze getallen nog eens even ojf U inwerken: vijftig duizend... zestien dui zend... drie honderd. En denk U nog eens even in, ouders, dat U op een kwade dag het bericht zou krijgen, dat Uw kind.... Ik weet het, daar kunt U niet aan denken. Zoiets zou ool/ verschrikkelijk zijn- Maar ik weet ook zeker, dat U vanaf dit ogenblik met al Uw gezinsleden begint acht te slaan op die vier O's Onwetendheid, Onoplettendheid On voorzichtigheid, Onwellevendheid. Misschien zegt U, van die kinderen trek ik mij niets aan, omdat U ongetrouwd is of wat dan ook. Maar U kunt ook tot die 16.000 beho ren, denk daaraan, lezer. En zou U nu zelf eens zo'n kind aan rijden, met ernstige afloop. Laten we nog aannemen, dat het de schuld van 't kind zelf was. Maar ik weet zeker, dat U toch Uw leven lang dat kind, zoals het daar lag, voor U zou zien. Daaroim, laten we toch over deze zaak niet te licht heenlopen- Werkt toch allen mee aan de bevorde ring van een veilig verkeer. Ouders, wijst er Uw kinderen op, dat zij steeds op het trottoir en nooit op de rij weg moeten lopen. Dat zij op kruispun ten en hoeken van straten voorzichtig inoeten zijn. Denk er toch steeds aan; jaarlijks 30.000 16.000, waaronder 300 kinderen. Gij, lezer' wie ge ook zijt, kunt er aan (medewerken om deze aantallen omlaag te krijgen I rïairi"iqrrH ♦o AYPÏ SSIP^'

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2