Gratis op reis! Kinderen faVii Jaarvergadering van de C.B.T.B te Axel. Het Cer ■ÏBïïröggj gratis reis voor veertig personen Leer tin PuzzLe RUBRiek. Ter gelegenheid van de overname van „DE DEUGTSAEME WAER" bieden wij onze clientèle een schitterende reclame, bestaande uit een naar de SOLA-fabriek te Zeist, bezoek aan de Pyramide van Austerlitz en omgeving, met gratis diner en koffietafel. Nadere inlichtingen worden U gaarne verstrekt bij een bezoek aan één onzer zaken. Luxe- en Huishoudelijke Artikelen SOLA Massief en SOLA Zilver Bazar-artikelen Speelgoederen Haarden en Kachels Tin Huishoudelijke Artikelen Electrische Apparaten Delfts Blauw Kinderstoelen Kinderboxen Verlichtina Kle Voor deze GE Deze reclame V Zaterdag 17 uni, Zondag 18 Juni, brengen wij een fi met Stephan Mi Sally Gray. Een spanning, met i Stephan Murray Zondag 18, Maan aanvang 8 uur, fc Deense film Door de eenvoud toont ons de spon op het goede en 1 Juist daarom heeft en dient gezien te ouderen als jonge Toeg; TWEKA zuiv twek; TWEKA, onge Psychiatrische li Be UIT ONZE OMGEVING. Repatriërende Zeeuwen. Met het troepentransportschip „Gene ral Harry Haylor", vermoedelijke aan komst 2 Juli te Amsterdam, zullen onder staande Zeeuwse militairen naar huis te rugkeren J. v. d. Bergen, Hontenisse; A. ,Hoef- eijzers, Philippine; M. de Jonge. '1 erneu- zen; L. van Kolk, Terneuzen; G. A- van Qvierjmeire en J. Vink' St. Jansteen; J. v. d. Wege, Axel; J. L. M. Wentzler, Hulst; A. F. Roelans, Hontenisse; R. A. <J. de Smet, Koewacht; C. H. H. Wisse, J er- peuzen; J. C, Bakker, Zaamslag; P- tj. Blommaert en C, de' (Poorter, iNieuw-Na- men; R. P Verhoeven, Koewacht; B. E. Verhoosel, A. P. Vos, L. Audenaerd, Westdorpe; P. A van Bendegem, Axel; C. W. J. Berkelmans, Hulst; P. A. van Doimmelen en E. van Geersdale, Honte nisse; A. J. Kayser, Terneuzen; J 'F. A Langenhorst, Hulst; P. A. Plattjouw,- Hontenisse; P. M. Roose, Axel; G. P Veerman, Terneuzen. Met de „Kota Inten" (vermoedelijk f Juli in Rotterdam) repatriëren A. de Blaeij, Hoek: G. Verschueren, Hontenis se; M. B. W- Hamann, TemeuzenY ZAAMSLAG. Klein festival. Begunstigd doou fraai zomerweer weid Zaterdag het traditonele driemanschap van de muziekgezelschappen „De Vol harding" van Zaamslag, „Concordia" van Axel en „Elk naar zijn krachten" van Hoek, ditmaal te Zaamslag gehouden. Bij deze reeds jarenlange bestaande vriend schapsband, was ditmaal als gast, nog een vierde corps aanwezig en wel „Excel sior" van Terhole. Ongeveer 4 uur werd op het dorpsplein tie stoet geformeerd en werd aangevan gen met de muzikale rondwandeling, wel ke na het gezamenlijk spelen van een niars op het dorpsplein weer werd ontbonden. Hiema begaven de musici met hun (res pectievelijke besturen zich naar het Ver enigingsgebouw, waar een koffiemaaltijd gereed stond. Hierbij werdi door de .di verse voorzitters het woord gevoerd. Woorden van waardering en hulde werden gesproken aan de nagedachtenis van de onlangs overleden voorzitter van „Excel sior" van Terhole, dhr. Colsenenoe hoop uitgesproken dat de nieuwe voorzitter, de capaciteiten zou mogen bezitten om de voetsporen van zijn beminde voorganger te drukken. Intussen was het half 7 geworden toen de concerten op de kiosk aanvingen en konden de talrijk aanwezige muzieklief hebbers tot omstreeks 10 uur genieten van de nummers die door de corpsen ten beste werden gegeven. Jammer was het dat hierbij nogal hinder werd ondervonden van het vlak langs de kiosk passerende verkeer op deze drukke hoofdweg. Zou dit euvel bij zo'n gelegen heid niet kunnen worden opgelost door een eenvoudige verkeersomlegging Een nieuwe muziektent. In Retranchement staat een nieuwe mu ziektent, een mooie tent temidden van een plantsoentje, ddt 't rustieke plein sierf voor het gemeentehuis. Belangrijk is dat niet want vrijwel ieder dorp heeft een muziektent. Maar het bij zondere is, dat die tent is verrezen zonder dat de gemeente daarvoor een stuiver ar beidsloon behoefde te betalen. De gemeen tenaren hebben namelijk de handen ineen geslagen en de tent zelf gebouwd. Er zijn al eerder zulke voortreffelijke voorbeelden van samenwerking geweest in Zeeland en er moeten er nog veel meer Gisteren hield de afdeling Zeeland van de Chr. Boeren- en Tuindersbond haar jaarvergadering in „Het Centrum te Axel. WaJs de zaal bij de opening door dhr, de Putter nog niet geheel gevuld, enig? tijd laten, toen ook de verst afwonende? die wellicht reeds vroeg uit de veren ge weest waren arriveerden, was de grote zaa' van ,,Het Centrum" geheel gevuld met een groot aantal leden met hun dames totaal ca. 500 man- Opening. Dhr. C. de Putter opende de vergade ring met gebed, waarna hij de ere-gasten op jdeze vergadering verwelkomde, ld? Cdmimissaris <jer Koningin, Jhr. Mi. de Casembroot, ,en voorts de heer Schout l.d van het college van Ged. Staten, Baron jvan der Feltz, het enige Zeeuwse lid dep Tweede Kamer, de wnd. burgemeester Ivaln Axel, dhr. PI J- van Bendegem, d? gemeente-secretaris, dhr. Maris, de land- bouw-consulenten, en een tweetal ere-le den van de organisatie. Bij deze gaste? 'voegden zich later op de morgen nog d? heren Prof. Gerbrandy en de heer Zwa german, de nestor wan de voorlichtings ambtenaren in onze provincie, en de lan delijke secretaris der C.B.T.B. Hierna herdacht de voorzitter de heei C.,P. Vogelaar, ere-voorzitter van de afde ling Zeeland, die in het afgelopen jaar if heengegaan. Spr. memoreerde de aktivi- teit van dhr. Vogelaar bij de oprichting van die C.B.T.B., van welke organisatie hij bij de oprichting in 1918 voorzitter werd en dit bleef tot 1935. Dhr. de Putter dankte God voor alles wat de heer C. I Vogelaar voor de Zeeuwse C.B1 -B. heeft (mogen'doen. De voorzitter gaf vervolgens een overzicht over het afgelopen jaar. De ontwikkeling van het onderwijs waf zeer bevredigend. De Chr. Landbouwwin- terschool in Middelburg startte goed, ver der werd een nieuwe Chr. Lagere Land bouwschool gesticht in 's-Heer Arends- kerke, terwijl ook de .Landbouwhuishoud- school die in Middelburg is gesticht zeef snel'groeit. Zeer teleurstellend noemde de heer de Putter het verloop van de oprichting van de strocellulosefabriek. Hadden de lei dinggevende personen in de organisatie f goede hoop dat dit initiatief zou slagen, men is hiermee zeer bedrogen uitgeko- 'men. Laat eenieder alsnog onder oog zien wat hij doen kan en zo mogelijk zijn inte- /kening .verdubbelen dan kan het oor spronkelijke plan slagen. Met de bespreking van een aantal so ciaal-economische problemen eindigde de heer ,C. de Putter zijn overzicht. De Commissaris der Koningin. Jhr. Mr. de Casembroot verkclaarde tot zijln spijt deze vergadering niet geheel te kunnen meemaken. Graag was hij geble ven, maar de komst van Mevr. Roose velt te Oud-Vosmeer noopte hem zeer spoedig te vertrekken. Ook Jhr. de Ca- teemibroot verklaarde zich zeer teleurge steld lover de stro-cellulosefabriek. Door kolmen, want daarmee zijn we op de goe- ide weg, de weg naar de ware gemeen schapszin. De gemeente Retranchement trok f 2000 uit om de materialen voor de tent tet ko pen tegen fabrieksprijs en in hun vrije tijd sommigen hadden er zelfs enkele uren verlet voor over bouwden de in woners de tent. de'organisaties en door de provincie is al- gedaan om een oplossing te bereiken voor het stro. Nu er een mogelijkheid is late? de landbouwers de zaak in de steek. Met de wens dat de organisatie haar ze genrijke arbeid voor de provincie zal mo gen blijven verrichten besloot de Commis saris zijn korte toespraak. Overige sprekers. Baron van c'er Feltz complimenteerde de leden van de C.B.T.B. met de uitstekende leiders die zij zich weten te kiezen. Spr. kende de landelijk-voorzitter dhr. van de? Heuvel persoonlijk en waardeerde zijn ca paciteiten bijzonder. Uit het feit dat hef 11 w voorzitter gelukt is voor deze dag prof. (Gerbrandy als spreker hier te krij gen, moge blijken dat U ook in ZeelanJ goede leiders hebt kunnen vinden. Oolf baron van der Feltz besloot met de best? .wensen voor de organisatie. Dhr. van Bendegem verwelkomde in zij? functie ivan wnd.-burgemeester rtlen i? Axel, en achtte het een gelukkig verschijn sel dat de C.B.T.B. Axel als vergader plaats heeft verkozen. Dhr. Zwagerman als laatste spreker wenste de leden geluk met hun organisa tie. Een goed georganiseerde landbouw is van veel belang en maakt het ook aan onze ambtenaren gemakkelijker met de landbouwers en de landbouwproblemen in contact te komen. Verslag secretaris-penningmeester In deze morgen - vergadering bracht de secretaris-penningmeester nog verslag uit over de stand van zaken- Hieraan ont lenen wij nog dat het aantal leden van d? organisatie|inonrenteel bedraagt 1389, w.o. 202 adspirant-leden. De ontvangsten be droegen (over 1949 f 25.921,66, de uitga- Ivön f 24.522,61 zodat een batig saldo res teert van f 1399,05. De balans vermeld? aan,activa f 22.718,85 aan passiva f 21.61; en een kapitaal van f 1104,85. Op de middag-vergadering komen wy in 01 s volgend nummer nogi (dader terug, De oplossing van de puzzle van 10 Junj is t SPORTNIEUWS. De gymnastiek - demonstraties. Zaterdagmiddag werden alhier de turn en gyminastiek-dernonstraties gehouden, waaraan werd deelgenomen door „S. V- Moerbeke", „THOR" te Sas van Genf en „Olympia" te Axel. Te half vijf werd een rondwandeling ge maakt, waarbij de stoet geopend werd door tamboers en hoornblazers van d? van de Sasse vereniging. De voor de stoef gedragen vlaggen gaven met de in sport tenue gestoken deelnemers (jsters) ee? kleurige aanblik. Na deze rondmars trok men naar hef V.V.ZF.-terrein, waar ten aanschouw? Van een zeer gering aantal bezoekers de demonstraties een aanvang namen. Begonnen werd met een bank-oefening van ,,01ympia"-kleuters, waarna uitge voerd werden vrije en rytmische oefe ningen, dans-motieven door dames, ring- oefeningen voor dames en paardspringen, T.n-ro Art!trol on A11P *7 tnpf IfnpfinoPn vnn 1 fi n npf Ti voor Dan voor Geplaatst kunnen wore Opleiding voor R Beginsalaris f 580, i geneeskundige behanc gingen volgens de Ri Werkmeisjes aanwezig Zij, die ouder zijn dan kunnen solliciteren of i Directeur. Horizontaal: 1 keper, r' egaal, 10 Orel, 12 oase, 13 talloos' 16 eb, 18 naast, 19 me, 20 nar, 22 kas, 28 vos, 24 rol, 26 ven 27 abeel, 28 netto, 29 Iclo, 31 ree, 32 zee, 33 mes, .35 Rus'. 37 ar, 38 boete, 40 re, 41 Zeeland, 43 edel, 45 door, 47 lotto, 48 geste. Verticaal1 koren, 2 er, 3 pet, 4 elan, 6 groot, 7 aas, 8 as, 9 leges, 11 klaar, 14 lak, 15 Oss, 17 barbier, 19 monteur, 21 roede, 23 veter, 25 Leo, 26 ver, 30 teelt, 32 zadel, 33 moe, 34 sta, 36 serre, 38 belt, 39 ende, 41 zet, 42 dos, 44 do, 46 O.T.

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2