De schijn gered. UIT ONZE OMGEVING. Verbetering van éen der slechtste wegen. Oostburg Waterlandkerkje Tsaar wij vernemen zal eindelijk de ver betering van éen van Zeelands slechtste wegen de verbinding Oostburg-—Water landkerkje, worden aanbesteed. Na jaren lange onderhandelingen tussen Gedepu-f teerde Staten en de betrokken gemeente besturen kan deze aanbesteding thans op Woensdag 28 Juni te Middelburg geschie den. Niet alleen verkeert bet wegdek in ui terst slechte conditie, de weg is ook t? smal. Voorts is fer door diverse belangheb benden sterk op aangedrongen bij de ver betering tevens te betrekken het even eens in zeer slechte staat verkerende weg gedeelte naar IJ zen-dij ke. Bestuur A- R. Gemeentebestuurders, In de Dinsdag in ,,De Korenbeurs' te Goes gehouden zomervergadering van A R. Gemeentebestuurders werden als be stuursleden herkozen de heren J. Marijk te Vlissingen, C. de Putter te Axel en L. A. Verburg te Stavenisse, terwijl als nieuw lid werd gekozen de heer J. M. Contan*" te Stavenisse. Geen belangstelling voor strocelluloisefa- briek in Zeeuwsch-VIaanderefi? Naar aan de N.R.C. wordt gemeld is het uitgesloten dat bij de oprichting van een strocellulosefabriek in Zeeuwsch- Vlaanderen de aanvankelijke opzet kan worden gevolgd- Deze opzet hield nam;- lijk in, dat landbouwers in het kapitaal zouden deelnemen tot een bedrag van f 80.000. Ondanks vele moeiten is men er slechts in geslaagd ongeveer de helft van dit bedrag bij de landbouwers te plaatsen. Men wil echter de plannen niet opgeven en indien het enigszins mogelijk is de stichting van de fabriek toch laten door gaan- Daarom wordt er thans naar andere (mogelijkheden om het kapitaai bijeen te brengen, uitgezien- Reeds zijn er bespre kingen gaande tot het opnemen van par ticulier kapitaal- AXEL Symphonisch orkest. Dat onze stad ware muziekliefhebbers telt die alles trotseren om een goed con cert bij te kunnen wonen, staat thans wel dubbel en dwars vast. Enkele jaren geleden was de Bewaarschool tjokvol op een dag met s'neeuw en ij zei die vrij wel alle verkeer onmogelijk maakte, ook Dins dag tijdens een tropische hitte was het gebouw weer geheel gevuld. Het programma voor deze avond was zo gekozen, dat dit voor een vrij grote kring bevattelijk was, en zeker zullen ook de feuilleton. Naar het Frans van PIERRE FRONDAIE. 37) Stéphane raadde misschien de bewonde ring van vhaar vriendin. Zij voelde het verlangen om van haar geluk te spreken. Zij zeide Als je wist hoe gelukkig ik ben isjiet minder dan dat- Méér dan dat--.- Georges heeft ip -mijn leven glans gebracht- Ik zie het wel, zeide Pascaline. Maar zij voegde er aan toe En je man Altijd in Marokko Zonder twijfel, antwoordde Stépha ne. Geen berichten Geen enkel. Zij toonde in haar korte antwoorden een volkomen onverschilligheid en scheep zich niet meer om Oswill te bekommeren dan om een vreemdeling- Pascaline ver rast, drong aan Je zult toch moeten terugkeren Ja- Zij zuchtte, en enige ogenblikken schee zij een geheime gedachte te volgen. Ein delijk onthulde zij die Soms verlang ik naar meei; vrijheid. Pascaline. Leven zonder Georges is geen leven meer. Ik zou zijn vrouw willen zijn- O! Ol Da is veel, zei meivrouw Rareteyre lachende. Neen, dat js niet veel- Ik heb nooit een minnaar gehad. En wanneer het level? ons morgen scheidde.... Waarom zou het jullie scheiden? antwoordde haar vriendin. Jullie lijkt me beiden besloten, de éen zowel als de techolieren die dit concert bezochten er veel van geleerd hebben. Werden voor de pauze „Eine kleine Nachtm/usik" van Mozart, Concerto in G-Moll van Handel en Symphonie in G-dur van Haydn, uitgevoerd; na de pau ze volgde een symphonische vertolking van „De Kleine Johannes", onder leiding van de componist Maurice Noël. De eerste kennismaking met het Sym phonisch Orkest van het Kon- Atheneum! te St. Niklaas, is thans gemaakt. Wij ho pen dat het mogelijk zal zijn deze musici nog meerdere malen in ons stadje te doei? optreden- Onderscheidingen. Gisteravond werd in paviljoen ,,Zome,r- lust" aan eejn aantal Axelaars die zich in de oorlogsjaren verdiensetlijk hebben gemaakt jegens het Ned. Rode Kruis een onderscheiding toegekend voor de door hen verrichte diensten. Onderscheiden werden K. Boor, Dom. Jansen, I. Mangold (Posthuum), Sgt. A. Koole, C. Schieman Jz., I. Scheele Pzn., J- Scheele Jzn., C. de Somer, J. Wolfert,, M. den Doelder, P. Orlebeke, Matth. Jansen, M. Bolleman M, Jansen, M- Zegers, E. Mattelé, M. Mat- telé, H. Schoof, C. v.d- Broeke, J. Schelle- man, M. P. G. Wondergem, Mej. J. Rie- ,mens, Mevr. v. d. Ptaats-Herrebout, Mej Nel Dieleman. In ons volgend nummer geven wij een volledig verslag van deze uitreiking. Ongeval tengevolge van de warmte. Tengevolge van de buitengewone warm te was éen der flesjes limonade uit eep kist in de winkel van mej. v. T. in de Weststraat alhier zodanig aan het gisten gegaan, dat het flesje uiteen sprong- Mej. v. T. werd hierdoor zodanig ge wond aan een been dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Avond-vierdaagse te Axel. Evenals vorige jaren organiseert sport vereniging „Olympia" alhier weer een avond-vierdaagse, onder auspiciën vaj? de- Nederl. Wandelsport Bond. De trajecten en afstanden zijn gelijk aan die van vorige jaren, nl- 3 maal 15km. ep 1 maal 20 kin. Voor E.H.BO. enz. wordt weer zorg gedragen- De vierdaagse word? dit jaar gehouden vanaf Dinsdag 13 Jun? tot en met Vrijdag 16 Juni- Deze avond-vierdaagse is de laatste ja ren in onze gemeente dusdanig ingebur gerd, dat wij kunnen volstaan met deze eenvoudige en toch gezonde sport bij ieder aan te bevelen. Dat deze sport aan populariteit wi^tj, balijkt uit het feit, dat 17.000 personen in den lande in een avond-vierdaagse zullen meetippelen- Naar zich laat aanzien is ook in Axel weer een behoorlijke deelname te wach ten. Een jeugd - avond - Vierdaagse. Een novum op dit gebied is de jeugd- avond-vierdaagse voor kinderen van 10 14 jaar, welke op dezelfde data gehouden wordt. Zowel de start dezer jeugdgroepen als die der ouderen zal op het Marktplein plaats vinden, die der eersten telkens onj» 5 uur, die der anderen om 7 uur. Reeds bij vorige wandeltochten bleek de animo de schoolgaande jeugd zeer groot, zodat zij nu zij hun eigen avond vierdaagse hebben er ook wel i„ grote getael aan zullen meedoen. Geslaagd. Bij het j.l. Vrijdag te Utrecht gehouden examen, onder auspiciën van de Stich ting „Scemona" te Utrecht, voor Leraar in Landbouw Tractoren en Tractorland bouwwerktuigen, slaagde o.m. de heer L. Schieman A. Jzn. te Axel. Dit is het eer ste examen op dit gebied in Nederland. Aan het conservatorium te Antwerpen slaagde voor het examen piano onze stad genote mej. Gerrie de Jonge. Benoemingen. Door Z. H. Exc d-e Bisschop ya-n Breda zijn benoemd tot kerkmeester te Zuiddorpe de heren J- van Haalst en Th. Braeck- imans, tot bestuurslid van de R.K. Land- bouwwinterschool te Hulst de heer M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe, en is bevestigd de benoeming van de heer A. van Waes tot armmeester te Zuiddorpe. Zeventig jaar (rouwe dienst. Woensdag vierde de heer E. H. Schoof zijn 80ste verjaardag. Gedurende 70 jaren was de jubilaris in dienst van hotel „Het Gulden Vlies" alhier, waar ontelbare paar den, fietsen en auto's aan zijn hoede wer den toevertrouwd. Reeds eerder ontving Schoof, die onder de klanten van het Gulden Vlies een goe de reputatie geniet een Koninklijke on derscheiding voor zijn vele jaren „trouwe dienst". Gevonden Voorwerpen. Blauwe alpinomuts, Jan Jansen, Juliana - straat 16; damespolshorloge, J. Smies, Pr. Hendrikstraat 66; R.K. misboek, v. Ham, öpui D 27; portemonnaie inhoud 58 cent, Lindhout, Gentsevaartstraat 39; portemon naie inhoud f 2.63, Johan den Hamer, Ju- lianastraat 66; vulpen, Wmr. Hofman, Middenstraat 90, Sluiskil; kindersokje, L. Dekker, Noordstraat 22; zilverenspeld, J. Buijze, Schapenbout O 50 dames- schoudertas, K. Steen-dijk, Magrette N 30; witte rechterschoen, van Geersum, Julianastraat 24. ander, om je niet te laten scheiden Zeker... Toch blijf ik getrouwd en.- zoals je zegt ik zal teruS moeten keren Arme Georges, hoe zal hij 't veer tien dftgen zonder mij stellen. Hij zal je schrijven. Zij glimlachte trots. Welk een mooie brieven! Ik zal alles herlezen wat hij zegt als hij aan imjn voeten ligt- lk zal mijn vingers door zijn haar strijken, en ik voel de warmte vai? zijn Koortsig voorhoofd... Heeft hij koorts viel Pascalme grappig in ne rede. Stéphane glimlacht? nog. Hij heeft altijd een beetje koorts als brandt er iets in zijn ziel. Zijn hoofd zijn hart werken zonder ophouden voor Smjij. Hij ziet mij vol goedheid aan ik zie zijn liefde in z'n ogen, en met een inrne- Jmende stem zegt hij me heel mooie din gen- Zij zuchtte verveeld. Je hebt geluk antwoordde mevrouw Rareteyre, altijd vrolijk. Veel geluk! Zo'p liefde van het eerste ogenblik af. Ik, die zoveel stalen verknipt heb. Lady Oswill scheen niet te hebben ge hoord. Ernstig, met een ongewilde plechtig heid, als om de goden te danken, prevel de zij Ja, ik heb geluk- Toch gebeurt het dat zich in mijn vreugde teveel bezorgd heid mengt, als in die heldere zomernach ten, wanneer de maan gevaarlijk lijkt... Daar heb ik zo niet op gelet... Ik ben geen intellectueel, zei Pascaline met zekere heftigheid. Zij hadden het eind van de Champs- Elysées bereikt- Het uur was warm, en er hing een asachtige schemering; de don kere schaduwvorm van Are de 1 riomphe Predikbeurten. Zondag 11 Juni 1950. Ned. Herv. Kerk 10 uur P. J. I'en- nings; 2.30 uur Ds. Starrenburg van Sluis kil. Geref. Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Zemel Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1) 10 uur en 3 uur Ds. D. J. Couvée Geref. Gemeente 10 uur en 2.30 uur Leeskerk. OVERSLAG. Geslaagd. De heren L. Hoekman en G Audenaert ambtenaren der I. A. slaagden voor het examen assistent. De heer L. Hoekmai? is tevens benoemd als Ontvanger van het Douanekantoor, alhier. Pavilion d'Or. Evenals twee jaar geleden is het Water sportcomité te Terneuzen erin geslaagd de start van de Pavilion d'Or te Terneu zen te doen plaats vinden- Plet doel van de tocht is dit jaar Luik. De fraaie aanblik, die de aanwezigheid en vooral later het vertrek der divers? jachten biedt, zal zeker ook nu weer veel kijklustigen trekken. Bovendien heeft Terneuzen gezorgd voor gezelligheid der deelnemers tijden? hun verblijf, daar de Belgische en Neder landse deelnemers wellicht enige dagei? tevoren in de haven zullen vertoeven, ter- wijll de Engelsen vermoedelijk eerst zul len deelnemen aan een wedstrijd Enge land Ostende, om dan in de middag vat 31 Juli te Terneuzen aan te komen, waar na op 2 Augustus zal worden gestart- Op het programma dat door het Water sportcomité is vastgesteld, staan een boog- schutterswedstrijd door een vereniging uit Z.-Beveland, concert door de Harmonie van Terneuzen, terwijl per autobus ee? tochtje zal worden gemaakt naar de boer derij van den heer J- de Putter te Axel, opi de gastein eens kennis te laten ne- jmen van het boerenbedrijf en de paarden fokkerij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dajmes in Axelse costuums zullen wa fels met koffie serveren. Des avonds, bij de officiële ontvangt zal een originele Nederlandse film worden vertoond over de bloembollen - cultuur landschapsschoon en de herrijzenis van Walcheren- Als het weer meewerkt zal Terneuzen zeker gedurende enige dagen enige druk te beleven. Iluv Ibe tekende zich zwaar en massief tegen de laatste glans van de zonsondergang af; vlugge wagens, stil als nachtelijke vogels, gleden over de weelderige weg, en van ogenblik tot ogenblik verloor de hemel zijn weerschijn. Er was niets geen haasr Dij ae voorbijgangers. Stéphane stond stil op de hoek van de Lord Byronstraat. Wat doe je zei mevrouw Rarete yre. Georges woont bier. Hij zal je op een keer voor de thee uitnodigen. lk zal zek?r komen antwoordde de lachende jonge vrouw. Ik houd van die /man die je gelukkig maakt, en ik wil hem er mee gelukwensen. Je zult het kunnen doen, antwoord de lady Oswill. PIaar stem was zacht en diep, en al haar vuur en onrustige vreugde losten er zich in op. Toen zij in de salon was, Waar Georges wachtte, vond zij hem in de duisternis. Hij had de lampen niet aangestoken, en, mis schien, had hij het dalen van de nacht niet gemerkt. Hij maakte licht en zij zag hem glimlachen. Zij had hem niet gezien sedert het ontbijt. Zij drukte zich eerst tegen hem aan en liet zich liefkozen, zon der iets te zeggen- Hij herinnerde haar, dat hij een afspraak had gemaakt met haar kamenier; men riep haar. Stéphane zeide, dat zij niet naar het hotel zou terug keren: dat haar kleermaker haar een nieu we japon zou leveren, en dat men haar die brengen moest- Zij gaf ook het bevel naar Lewis te telefoneren. Zij droeg een rond fluwelen hoedje van deze univer sele modiste. Zij zette het af en liet het in de kamer neerleggen. Zij liet zich door niets hin- na Ge dt HuWelii 5. Cor: garia He aan Bolle Puysschei slag 24 j- Huwelij Rap luwe (i-ar th The 17. C01 Vlaria H< liël Op pc de Ni Geboot 1. Jacc de Bruijn [tus Lee Carolina 10. Dirk laak en eman- Willem mens. i Christine ria Will Jouise d van Mai Overli; 2. Ja weduwe vlaria d Arthur Pieterne den Ei mina de hulst- 2 weduwe Gij jeugd, mannen en vrouwen, Helpt ons een kiosk bouwen. Actie Muziektent. deren, in haar bijna wild besluit nu, om' op elk uur hare liefde te bekennen en haar trots om lief te hebben. Toen zij alleen waren bestudeerde zij hem, blijde. Hij zag bleek, met een scha duw in zijn ogen; maar zijn gelaat was moedig en zonder droefheid, wat ver trokken, als van lieden, die koppig vol houden om te veel in de verte te zien. Er was een onverklaarbare goedheid in zijn glimlach, en hij beschouwde haar na ïef, zoals een kind een plaat bewondert. Zij voelde er zo'n grote vreugde door, dat deze tot iets lichamelijks werd en haar als een liefkozing geheel beroerde- Zij prevelde voor hem wat zij aan Pasca line gezegd had Ik ben nooit gelukkig in mijn leven geweest zoals ik het nu sedert een maand ben Georges. Er sprong iets in hem op, en zijn trek ken verzachtten zich nog, alsof -dit zinne tje hem voor een smart beloonde. Hij wilde het nog eens horen Werkelijk In een beweging van welbehagen strek te zij haar beide armen naar hem uit. Zi hiel' ze op als levende hengsels en zij le ken zwaar door heel. haar tederheid- Zij straalde. Hij nam dat prachtige hoofd in zijn handen, en sprak haar beschou wende -t# Heerlijke stemj schoonheid sproojeskind... zinsbegoocheling., hoe lie: heb ik je... Zij lachte een jonge, gezonde lach en stond op. I Wordt vervolgd.

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2