Deschijn gered. -m De nieuwe dienstregeling (14 Mei) De bootdiensten. Deze zijn veel veranderd. Te Kruinin- gen is er op iedere boot en trein een aan sluitende bus. De vertrekuren der boten zijn voor Perkpolder geworden 5 voor heel, en voor Kruiningen 5 voor had 's Morgens vroeg en 's avonds laat zijn deze uren anders de eerste boot blijft om I.25 van Perkpolder de laatste van Krui ningen gaat om 23.00 u- Buiten de uur- dienst zullen zo nodig ook nu weer de Moerdijkponten varen. Van Breskens vertrekken alle boten om vijf voor half, de eerste om 5-25)' van Vlissingen om vijf voor heel, behalve de laatste f123.25). Voor een overzicht van alle vertrektijden raadplege men de dienstregeling. Z.V.T.M. De dienstregeling was bij het verschij nen van dit nummer nog niet in ons be zit. Wel deelde men ons mede, dat er wei nig in de diensten is gewijzigd, wat be treft het aantal diensten en de aanslui tingen. Wel zijn de vertrekuren veelal ge wijzigd i.v.m. de gewijzigde bootdiensten. Ook hier geldt Raadpleeg de dienstrege ling alvorens op reis te gaanl Uit onze omgeving. De stro-celiulosefabriek. Naar men ons mededeelt, is de beslis sing betreffende de in O. Z.-Vlaanderen te stichten strocellulose-fabriek nog niet gevallen. Deze week heeft de studiecommissie van de Stichting voor de Landbouw te Go s f en en ander nader besproken. Men zal de besprekingen spoedig voortzetten en de verwachting bestaat, dat de pogin gen uiteindelijk met succes zullen be kroond worden. AXEL. Belangrijke aanwinst voor Axel. Wij ontvingen volgend communique DooP de Directie van de N.V. Maat schappij tot Exploitatie van de Suikeron dernemingen „Sèntanen-Lor, Brangkal en Dinoijo" wordt voorbereid de oprichting van een bastvezel-proefbedrijf, dat zich tot taak stelt tastbare bewijzen te leveren der economische waarde van toe te passen vindingen speciaal op bastvezelgebied Gewerkt zal worden in nauwe samen werking met de Nederlandse Bastvezel stichting te 's-Gravenhage, terwijl ge streefd zal worden naar het dienen der bastvezelbelangen op zo breed mogelijke basis. Medewerking van officiële en semie- officiële instanties is bereids verkregen; en als gevolg daarvan wordt in de provin cie Zeeland begonnen met de vestiging van een bastvvezèl-proef- en research- bedrijf. Dit bedrijf zal gevestigd worden in de gemeente Axel en zal aldaar binnenkort aangevangen worden met het uitwerken van enige concreet gestelde problemen terzake bastvezel verwerking en benutting daarvan in de practijk. Het ligt in de bedoeling aandacht te geven aan inlandse, sub-tropische en tro pische bastvezels en zodoende nieuwe mogelijkheid te openen voor expansie van Nederlandse activiteit buiten onze lands grenzen. Een gelukkige omstandigheid is dat in oweleg met B. en W. der gemeente Axel binnen zeer kort de beschikking wordt verkregen ovver de b staande gebouwen der Gemeentelijke Gasfabriek, waardoor spoedig aanvangen met de voorgenomen arbeid verzekerd is. Vast te stellen is dat voor de provincie Zeeland en in het bijzonder voor Zeewsch- Vlaanderen waar een uitgebreide vlas vezelcultuur en verwerking bestaat, de vestiging van dit proef- en researchbedrijf van grote betekenis is. Uit de totstandkoming van dit proef- oecrrijf blijkt dat zich positief resultaat Naar het Frans van PIERRE FRONDAIE. En toen zij binnen kwam, toen hij haar waarlijk zag en zij haar hand, haar werke lijke hand, op zijn voorhoofd legde, toen richtte hij zich op, als uit een nachtmer rie ontwaakt, en hij schreeuwde het uit van vreugde.»- Hij schreeuwde op de wij ze van dieren, door tederheid overstelpt bij het weerzien van hun meester. Hij hief zich naar haar op en drukte haar vas, tegen zich aan, en tranen welden uit zijn ogen. Zij beantwoordde zijn liefko zingen, trots en verrast door die onstui migheid, welke zij niet begreep. Toen zij hem bedaard had, lang nog had getroost, bracht zij hem tot kalmte. ontwikkelt uit de oprechte wil tot samen werking van Regerings- en particuliere instanties speciaal op het terrein van de teelt en de be- en verwerking van bastve zels in de ruimste zin en wat hiermede verband houdt. Zo spoedig mogelijk volgen nadere me dedelingen in aansluiting op bovenstaand bericht. Reorganisatie van „Hosanna". Het Bestuur van de Chr. Muziekver. „Hosanna'" was bij onze informatie naar de juistheid van een bericht, waarin werd gezegd, dat de heer Brakman bedankte als directeur, zo vriendelijk ons mede te delen, dat dit bericht geheel onjuist is, en dat nadere berichten over wat in „Ho sanna" gaande is, zouden volgen. We kregen nu het volgende van het Bestuur te horen Al enige malen werd in het bestuur overwogen gezien het feit dat harmonie bezetting aan een dilettanten-vereniging bijzondere eisen stelt, of het nu niet het geschikte moment zou zijn om tot omzet ting in fanfare over te gaan. Heel wat moeilijkheden waren te over winnen en zullen ook nog wel overwon nen moeten worden, maar men heeft alles goed doorgepraat en is uiteindelijk Dins dagavond met het voorstel bij de werken de leden gekomen, om de harmonie om te zetten in een fan fare gezelschap en 2. als 2e dirigent te benoemen de heer T- E- Smies alhier dit laatste, omdat de omzetting van de ljeden heel wat zal vergen, waarbij zij goede voorlichting behoeven en met elk lid afzonderlijk dient te worden geoe fend. Gevien het vele directie-werk met andere verenigingen was het voor de heer Brakman ondoenlijk ook dit meerdere werk er nog allemaal bij te nemen. Wilde dus het plan tot ombouw kans van slagen hebben, dan moest naar werkverdeling worden uitgezien. A's vanzelf was daar voor de aangewezen persoon de heer J. P. Smies, oud lid der vereniging en tevens iemand, die in Axel op muzikaal gebied geen onbekende is. Met instemming van alle leden is dit bestuursvoorstel aangenomen en zo spoe dig mogelijk zal tot reorganisatie worden overgegaan. Vooral het aanschaffen van saxophones kost veel, waarom wordt ver wacht, dat allen die het wel menen met de vereniging nu eens iets aparts voor het ms'rumentenfonds zullen beschikbaar stellen. Als men ziet hoe de leden zich voor de vereniging inspannen, en de vereniging in de loop der jaren heeft bewezen een behoorlijke plaats in te nemen in het cul turele leven onzer gemeente mag wel •'worden verwacht, dat uit de burgerij blij ken van waardering ruim zullen binnen komen. „Hosanna" onder de bekwame leiding van de heer Brakman, bijgestaan en in het voorbereidend werk voo een groot deel vervangen door de heer Smies, zal naar we hopen een prac'ht toekomst tegemoet gaan Axel zal er trots op kunnen zijn en elk lid zal zich gelukkig prijzen hier aan te kunnen meewerken. Mogelijk, dat ook opmerker 2 van het ingezonden stuk in Uw blad van 10 Mei 1.1- het verschil zaj kunnen horen. Komt U daarna maar eens met ons praten we zullen dan tevens proberen U bij te bren gen hoe een programma voor een natio nale feestdag moet worden samengesteld en of het misplaatst is, dat Bach en Mo zart hierop voorkomen. Aan de betreffende verslaggever en aan Opmerker 2 willen we gaarne dit zeggen Informeer eerst ter bevoegder plaatse, dat voorkomt verkeerde berichtgeving, en de berichten zijn toch zeker wel bedoeld om dat men ,t ook wel meent met de vereni ging waarover men schrijft Onrustig, gejaagd? ■au'ux'i—ii"|..wat|jj"i 1 Zij liefkoosde hem in de duisternis met onbeschrijfelijke zachtheid, £n met haar warme lippen proefde zij de laatste tranen op zijn gelaat- Zij scheen zijn ziel te zoe ken in een kus, en zwijgzaam en alles ver mogend drukte zij dat geliefde hoofd te gen haar borst om er de onbekende smart uit te verjagen. Eindelijk voelde zij, dat bij genezen was. Toen sprak zij tot hem. Hij antwoordde, dat de gedachte aan hun scheiding» oorzaak was van zijn ver driet- Dat hij getroffen was geweest door de onverschilligheid, die zij hem had be toond, en dat hij gedacht had te moeter) vertrekken zonder haar terug te zien. Hij had de kracht nog eens onwaarheid te spreken en er bij te voegen, dat de ge dachte haar te moeten missen, zelfs vóór korte tijd, hem ondragelijk leek. Zij lachte met een tedere vrolijkheid, en lang nog na die lach hield zij z'n lip- Toneelavond ten bate der Ouden van Dagen. Het prijzenswaardig initiatief door „Concordia" genomen, om door een her- opvoeing van het successtuk „Loods aan boord" van Fabricius, de auto-rit der ou den van dagen te steunen, is met succes bekroond. Een flink bezette „Centrum" - zaal woonde Dinsdagavond deze her-opvoering bij en nadat een enSemble uit de harmo nie voor muzikale opluistering had ge zorgd nam burgemeester van Oeveren het zoord. Hij sprak zijn blijdschap uit over de grote belangstelling, die ook voor Concordia" als initiatiefneemster van de ze toneelavond ten bate van het goede doel, prettig is. Axei is met dezeauto ritten begonnen en dit is een goede tra ditie geworden, die wij moeten volhouden. Burgemeester van Oeveren diepte herin neringen op van vroegere auto-ritten en verhaalde op humoristische wijze van de amusante dag der oudjes in het Liesbos te Breda in 1949. Het benodigde bedrag is niet groot, doch er moet moeite voor gedaan worden om het bijeen te krijgen en daarom is de geste van „Concordia" zo prijzenswaar dig. En de oudjes zijn ook zeer op zo'n dag gesteld. „Concordia" is met het wel en wee van Axel nauw verbonden en er is op te rekenen. Hij dankte verder allen die hebben bijgedragen tot het succes van deze avond de dilettanten, souffleur en grimeur, de bond van Ouden van Dagen, afd. Axel, het comité van Ouden van Da gen, de directie van het „Centrum' - theater en de vele schenkers der fraaie prijzen voor de tombola. ;Na een kort inleidend woord van dhr. J. Blok, voorzitter der harmonie volgde de verdiensteb'ke opvoering van het stuk, waarover eertijds uitvoerig in ons blad is bericht. Een flink bedrag kon als batig saldo aan burgemeester van Oeveren ter hand gesteld worden, die het zal overdragen aan de Commissie van de autorit van Ouden van dagen. Van de zijde van het comité deelt men ons nog* mede, zeer erkentelijk te zijn voor dit initiatief, dat een flinke aanwinst voor de kas betekent. Maar men is er nog niet. Goede collectrices zijn moeilijk te krijgen. Zouden er niet meerdere vereni gingen zijn die het initiatief van „Con cordia" willen navolgen en ook hun steentje bijdragen. Zodoende zou het wel licht zonder collecte kunnen. Bekendmakingen. HOOFDPIJN? <- Predikbeurten te Axel- Zondag 14 Mei 1950. Ned. Herv.#Kerk 10 uur Ds. Pennings 2.30 uur Ds. Ten Haaft, van Hoek. Geref. Kerk 10 uur en 2.30 uur Cand. J. de Feijter, Axel. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1) 9.30 uur en 3 uur Ds. S. J. Koster, van St. Anna Parochie. Geref. Gemeente 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Gevonden. Een uitlaat motorrijwiel bij de Zeeuw, Pr. Hendrikstraat 27. V2 rozenkrans bij Verberkmoes, de Ruijterstr. 4. 1 gele le de ren riemt met halsband, Muijs en de Winter Directiekeet. Een geïsoleerde schroevendraaier bij H. Versprille, Sin- gelweg 28. Een z.g. als nieuw sjaaltje bij v. d. Brink, Gentsevaartstr. 11Een z.g. als nieuw grijs gekleurd colbertjasje bij J. v. d. Velde, Fort L 36 Axel. Een glacé rechter dameshandschoen bij Koekoek. Emmastraat 74. Een damesparaplui, Le grand, Noordstraat 49. Een sigarettenaansteker, Polenstr. 14. OVERSLAG. Benoemd. De heer L. Hoekman, voorheen com mies te Ede is met ingang van 10 Mei j.l. benoemd als ontvanger der Douanen te Overslag. pen vast. Toen zeide zij aan zijn oor Onze scheiding Mij missen Wanneer heb je dan gedacht, dat je al leen zoudt gaan PI ij zag haar op zijn beurt aan, zonder haar te begrijpen. Maar zij vervolgde Ik zelf Georges, had het plan al gemaakt om te vertrekken, en je, zonder gedwongenheid, beter dan hier, enige he le dagen van mijn leven te geven. Laten wij een liefde a s de onze medenemen.. In dit land zijn er te veel gewoonten en ver plichtingen, die mij aan je onttrekken. Ik heb gedroomd, dat je mij een tijdje mee zou nemen, ergens anders heen. Ik wilde je er over spreken. Mijn man is op reis, en de hemel weet wanneer hij terug zal komenn. Ik heb nu een tijd van vrijheid. Ik dacht over Rome, dat je terug wilde zien. Maar is Parijs niet alle bede- Herijk maten en gewichten. Burgemeester en Wethouders van Axi maken bekend dat in deze gemeente t herijk van maten en gewichten zai plaat hebben in een lokaal der o'penbare lagei school, ingang Kerkdreef op 15 Mei 1950 van 1012 en van 13 15.30 uur voor de letters A t-e.m. j 16 Mei 1950 van 9.3012 en van 13 15.30 uur voor de letters K t-e.m. R. 17 Mei 1950 van 9.30—112 en van 13- 15 uur voor de letters S t.e.rn. Z. De aandacht wordt er op gevestig dat 1. de maten en gewichten schoon droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunnen worl den dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd dat ijzeren gewichten niet ge potlood mogen zijn, maar roestvrij moe ten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie 2. dat de maten en gewichten voor 1 October 1950 gestempeld moeten zijn met de letter S en dat er, bij verzuim of verhindering 0111 van de zitting ge 'bruik te maken, nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten herij ken aan het ijkkantoor te Middelburg, de 2e Donderdag en daaropvolgende Vrij dag van elke maand 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz., mogen worden teruggebracht 4." dat ten bate van 's Rijks schat kist betaald moet worden voor het on derzoek der maten en gewichten (keur loon) en voor het justeren der gewichten justeerloon) 5. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijk kantoor geijkt kunnen worden. ^De ge zegelde enveloppe afgegeven bij de vori ge verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen ge steld voor de nieuwe moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag over eenkomende met de som van 20 cent voor elk gewicht moet zijn ingesloten. Dit be drag kan ook op postrekening No. 425038 van Ijkkantoor Middelburg worden ge stort. Axel, 8 Mei 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Maris Van Oeveren- 1 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Axe! brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van M. Dieleman, Pr. Hendrikstraat 48 te Axel om vergunning tot het oprichten en in werking brengen van een ondergrondse benzine-bewaar- plaats met bovengrondse aftapinrichting in het perceel Ds. Jan Scharpstraat 6, al hier kadastraal bekend gemeente Axel sec tie G, nr. 3118 - Op Dinsdag 23 Mei a.s., des voormid dags elf uur, zal in het gemeentehuis zit ting worden gehouden om bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrifte lijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het boven gemelde tijdstip, ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wotdt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de vergun- of de concessionaris en de in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting verschenen belanghebbende. Axel, 9 Mei 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren- Voo belang cadeai ik bij Indon betuig vader meisji famili den, wone hebbi deze onvei Gevr voor week Hote Noot Af soir vrag vaarten ter wereld waard? Aangezien een vriend je er heen oept, zal in enige weken met je meegaan. Grote dwaas, die mij on verschillig waande terwijl mijn hart van vreugde opsprong. O, wat slecht van je, om aan mij te twijfelen. Zij had een zeldzamer schoonheid ver kregen, vergeestelijkt en als door haar liefelijke ziel verlicht. Toen neigde Geor ges Dewalter er niet langer toe te over wegen. Zoéven had hij de inhoud van zijn portefeuille nagezien- Er restten hem nog vijftig biljetten van duizend francs. Hij zeide bij zichzelf, dat hij nu niet langer verstandig moest zijn; een goedgunstig God wel over hem waakte en enige weken misschien het hele leven waren. Wan kelend van vreugde had hij de handen van de weergevonden Stéphane genomen en hij overdekte ze met kussen. Wordt vervolgd. Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnharde Hoofdpijntablerten. Koker 75 cr.

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 2