Axel I - Ria W. I dit Blad. Fa. J. C. Vink Harkt 12 Axel Overhaast U niet f L Adverteert Herencostuums zenuwtabletten Geef ook Uw leven weer kleur! Jaao die Rhenmatische Pijnen nit Dw leden. j)ebesteaamUi„n van \)W KWera/tts0e/// De grootste sortering in romans jongens- en populair wetenschappelijke werken kunstboeken het ideale Overhemd Fa. Dey REIZEN ra. J. C. VINK Firma DEY - Noordstraat 55 - Axel nen om de slraiipijpen goed le richten cn vast te houden. Na deze demonstratie volgde nog een demonstratie op de waterleiding nabij Drieschouwer. Ook hier gaf de spuit een staaltje van haar kunnen door op volle loeren een waterdruk van 15 atmosfeer te bereiken3 a 4 mannen zijn nodig om ,de slang aan het niteind in bedwang te houden, terwijl de waterstraal een afstand van ca. 40 meter overbrugde. Na deze goedgeslaagde demnnstratie's volgde in „Zomerlust* de officiële overname door de gemeente. Burgemeester van Oeveren vertolkte de vreugde van gemeente en brandweer over de weliswaar ver traagde aflevering. Dat de spuit zo goed voldoet stemt tot tevredenheid, maar met de adviezen en controle van de brandweer inspectie op technisch gebied en van dhr. Lansen alhier op carrosserie-gebied hadden wij het vertrouwen dat deze spuit goed zou zijn. De spuit voldoet aan de verwachtingen. Moge het zo zijn dat wij ze weinig of nooit zullen behoeven te gebruiken. Deze spuit is echter een dood ding en de mannen die er mee omgaan zullen moe ten leren er uit te halen wat er in zit. Spr. memoreerde nog de oude spuit, die ook eenmaal nieuw was en aan de hoogste eisen voldeed. Tot slot dankte burgemeester van Oeveren de brandweercommandanten uit de omgeving voor hun aanwezigheid. Ook zij zullen zich met ons verheugen in deze nienwe aanwinst. Hierna sprak commandant Hoebé enkele woorden en verklaarde dat hij en zijn man schappen hun uiterste best zouden doen een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. De heer Van Bergen dankte de sprekers en wees er op dat ook deze spuit mensen werk is, doch dat hij steeds gereed zal staan indien een of ander niet in orde zou blijken. Wij hebben een reputatie hoog te houden. Dhr. Vermeulen, oudste commandant uit de groep Hulst feliciteerde commandant Hoebé met de nieuwe aanwinst, waarna ook de oud-commandant H. j. Hoebé Sr. nog enkele woorden sprak en herinneringen ophaalde uit de tijd van de eerste motor spuit en de thans oude spuit die 20 jaar geleden de trots van de brandweer en de mooiste spuit uit geheel Zeeland was. Wij kunnen aan dit verslag nog slechts onzft» beste wensen voor de Axelse brand weer toevoegen en thans moet een nieuwe spuit en een jeugdige bemanning op naar een eerste prijs of toch zeker een eervolle plaats bij de volgende brandweerwedstrijden. FIRMA V1SSER-KOOLE JUBILEERT. De firma Visser-Koole alhier viert haar 30-jarig bestaan. Advertentie-reclame en keurige etalages trekken kijkers en kopers, terwijl jong en oud profiteert van de aantrekkelijke ge schenken, waarmede de jubilarisse haar clientèle ter dezer gelegenheid verrast. Van manufacturenwinkel ontwikkelde deze zaak zich in dit tijdsbestek, dank zij de ijver van haar ondernemers, tot een textiel- en meubelhande), waarin thans ongeveer 30 personen een bestaan vinden en die de kopers uit verre omtrek naar Axel lokt, om te profiteren van de grote keuze, die hier geboden wordt. Vooral na de tijd van schaarste, die wij op dit gebied hebben gekend, is het thans een lust voor het oog om de smaakvolle etalages te aanschouwen, met een overvloed van artikelen, die vooral de huisvrouwen in verrukking brengt. Moge de firma Visser-Koole gestadig in groei en bloei blijven toenemen, mede ten voordele van vele andere Axelse nering doenden. GEVONDEN. Een groene want, Nieuwendijk 68, PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 26 Februari 1950. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. Ten Haaft, van Hoek; 2.30 u. Ds. Pennings7 u. Eerw. Heer L. A. T. Le Mat, vanBilthoven, (Jeugddienst). Geref. Kerk. 9 u. Ds. v.d. Jagt, van Spui 4.15 u. Ds. D. Zemel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1.) 9.30 uur en 3 uur Ds. Baas, van Antwerpen. Geref. Gemeente. 10 en 2.30 u. Leesdienst. 'n Leven mat Rheumatische Pijnen mag eigen lijk geen leven geroemd worden. Dat is lijden voor en na en lijden van de ergste soort. Maak een einde aan die rampzalige pijnen jaag ze uit Uw leden. M°t Kruschen Salts. Iedere morgen die kleine dosis drijft alle pijnverwekkerde afvalstoffen uit Uw bloed. Dat komt omdat K uschen de activiteit van Uw bloedzuiverende organen opwt kt tot jeugdige werking en die, waar ze door de jaren nf d^or omstandigheden verzwakt of verslapt zijf, voorziet van nieuwe eneigie. De zes minerale zouten van Kruschen zijn de zuiverste natuurproducten, ieder voor zich nodig voor Uw organen, om afdoend en regelmatig te functionneren. Helpt Uw organen een handje. Met Kruschen. Geplukt er zelf de vruchten van in de vorm van nieuwe levensvreugd, van een opgewekt, veerkrachtig en levenslustig gestel. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. (I.M.) AAN ALLE KLEINE AARDAPPELTELERS EN VOLKSTUINDERS. Nu straks de tijd weer aanbreekt dat verschillende perceeltjes en gedeelten van volkstuinen met aardappels zullen worden beplantmogen wij U er wel even aan herinneren op welk gedeelte van deze grond Uw aardappels komen te staan. U kunt ze zetten waar U wilt. doch denk er wel aan, niet op de plaats waar vorig jaar aardappels zijn gegroeid. Dit is in verband met de zozeer gevreesde ziekte welke we.Aardappelmoeheid noemen. Deze ziekte is niet te bestrijden of te genezen en wanneer ze eenmaal op onze akkers aanwezig is, kunnen we na een paar jaar geen aardappels meer op deze plaats verbouwen omdat ze daar dood eenvoudig niet meer willen groeien. Er is echter een goede manier om de ziekte te voorkomen en wel dezedoor slechts éénmaal in de drie jaar aardappels op hetzelfde land te planten. We oereiken hiermee dat de ziekte zich niet voldoende kan uitbreiden en het daar door mogelijk blijft een gezond gewas te kweken. Het beste is dus dat U Uw grond zo verdeelt dat U pas in het derde jaar daarna met aardappels terug komt. Dit is ook de wettelijke verplichting en er zal op worden toegezien dat U zich daaraan houdt. Zelf wilt U aardappels blijven verbouwen, weinu, 't is dan ook eigen oelang en in het belang van het algemeen dat U meehelpt om dJ aardappelmoeheid van Uw land te houden I Dus éénmaal in de 3 jaar aardappels op dezelfde grond. Wij rekenen op Uw volle medewerking Plantenziektenkundige Dienst, Terneuzen. Bekendmakingen. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeeeter en Wethouders van Axel maken bekend, dat op Donderdag, 2 Maart 1950, des namiddags 3 uur in het gymnas tieklokaal der OpenbaJe Lagere School alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Men wordt verzocht geboortebewijs of trouwboekje mede te brengen. Axel, 23 Februari 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Maris, van Oeveren. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1950— 1951 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkie zing aangewezen is als bevoegd bij vol macht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Axel, 22 Februari 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren. Zondag a.s. Aanvang half 3. Entrée 50ct. Kinderen 25ct. Leden- en seizoenkaarten tonen aan de controle. De besturen van de polders: Beoosten blij Benoorden, Catharina, Dekkers en Noord, maken bekend, dat de her ziene lijst van Stemgerech tigde Ingelanden, gedurende 14 dagen, te rekenen van 25 Februari 1950, ter inzage ligt voor de Ingelanden, bij de Ontvanger-Griffier, Stationstraat 11 te Axel. Mevrouw H. Visser-Buma, Kanaalkade 70, vraagt een flinke dienstbode. Te koop: Keukenkachel en kinderwagen. Koestraat 7 te Axel. De nieuwe Oogst is aan gekomen. Tuin- en Bloem zaden. Ook Zaterdags op de markt. Chr. Vinke, Zeestraat 4, Axel. IN Zojuist ontvangen Daphne du Maurier Janet Aanschouw de jaren 1900-1950 een ontnerend plaatwerk over deze halve eeuw. Willy Corsari Geliefde dwaas Gilbreth Voordeliger per dozijn Kleine W. P. Encyclopaedic 1 deel 2 delen 6.90 14.75 7.90 4.90 35.— 45.— Paul Julien Kampvuren langs de evenaar 9,50 Atlas-reeks, 10 nieuwe titels, geb. p. stuk 1.90 Mailer Helden zonder glorie 9.50 Zie onze etalage. Vraagt de „Boekengids". Gemerceriseerd Gesanforiseerd Indanthren Franklin dus zacht glanzend dus krimpvrij dus kleurecht dus een prachtige pasvorm de trots van iedere man en toch niet duur fl 11,75 DatiüeVtzVïeetndg AXEL. CONCERT op Donderdag 2 Maart om 8 uur in de bovenzaal van Het Centrum door St, Kowarski, viool, m.m.v. J van Puyvelde, piano. Het programma bevat o.a. werken van Mozart, Debussy en Ravel. Toegang voor leden f 1.50. Niet leden f 2, Afd. Axel. Er is nu keuze genoeg en er komt nog meer. Wekelijks nieuwe aanvoer van ook een prachtige sortering in de gegarandeerde KAMGARENS. I w Tendo's .i :S<> ft; geven rust en kalmte N.V. A_J T^N DOESSCHATE-ZWOLLE -///n l\V\\ T PEISBESCHRJVIHGEN IN BOBIENDE EN WETENSCHAPPELIJKE VORM. DIVERSE FRAAI GEÏLL. UITGAVEN tr. -g.; D i

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 3