Haarden en Kachels Versloot - Naeije PUROL in huis! Rheamatlsche Pijnen teroen de mens tot levensmoewordens toe. Haar met Kruschen keerde voor millioenen de levenslost weer. Bestelt Uw kuikens bij Zeeuwse broeders. Laat Uw kuikens opfokken door Zeeuwse opfokkers. Dit adviseert U de V.P.Z. in Uw eigen belang. Secretariaat: Koningstraat 2b, Goes. Afwezig 17 Januari Z. C. Salomé H uishoudonderwijs En toch is Kruschen geen wondermiddel. Het is alleen maar een natuurlijk middel, samengesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goed te kunnen iunctionneren. Die natuurlijke middelen mankeren veelal aan het gewone dagelijkse voedsel, dat soms zelfs uw kwaal in de hand werkt. Met de dagelijkse dosis Kruschen, elke morgen na het opstaan, brengt gij hei evenwicht weer in siand en geeft ge Uw bloedzuiverende organen precies die kleine dosis opwtknende kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ge Uzelf geen ander mens makenvlot, fit, welge moed en veerkrachtig In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en de lusteloosheid en humeurigheid, die daarvan het gevolg zijn. Kruschen is verkiijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. (l.M.) DE NIEUWE C.A.O. VOOR DE ZEEUWSE LANDBOUW. *u£üy In de te Ooes gehouden vergadering van de sociale sectie van de Stichting van de Landbouw in Zeeland werd overeenstem ming bereikt tussen de drie werkgevers- en de drie werknemers-organisaties in de landbouw over de 5 pet. loonsverhoging, zoals die in de landbouw zal worden toe gepast. Er is besloten om het college van Rijks bemiddelaars voor te stellen het uurloon in de landbouw te brengen van 70,5 op 76,5 cent. in dit bedrag is dan begrepen de gulden duurtetoeslag, die tot nu toe per week betaald moest worden. in verband hiermede zijn de knechts lonen in de landbouw (weeklonen) verhoogd met drie gulden per week, hetgeen neer komt op een weekloon voor de 'knechts tot 1 Maart van f40,35, en van 1 Maart tot 1 Mei van f46,25, Op 1 Mei a.s. zal dan de nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst in de land bouw voor het seizoen 1950—1951 in wer king treden. Geadviseerd wordt, in afwachting van de goedkeuring door het college van Rijks bemiddelaars, reeds thans de verhoogde ionen uit te betalen. HERTOGIN VAN WINDSOR IS HET NIETSDOEN MOE. Volgens het Franse weekblad „lei Paris" heeft de hertogin van Windsor, de vroegere mrs. Simpson, een aanbod gekregen om directrice te worden van een groot Ameri kaans modehuis. De hertog van Windsor, de vroegere Eduard VII van Engeland, ver klaarde „Als de hertogin een dergelijk aanbod aanneemt, dan zal het in Parijs zijn." Beweerd wordt, dat de energieke her togin zich niet langer opgewassen voelt tegen het nietsdoen, waartoe zij en haar echtgenoot zijn veroordeeld. Alle pogingen van het hertogelijk paar om weer in de Britse society-kringen te worden opgenomen en alle pogingen van de hertog om zich weer op andere wijze nuttig te maken, zijn op niets uitgelopen. OOK VIJF PROCENT MEER BIJ DE KRUIDENIERS. Door de Kruideniers Vakcentrale is aan de zelfstandige kruideniers het advies ge geven met ingang van 1 Januari j.l. aan alle werknemers van 23 jaar en ouder 5 pet. loonsverhoging te verlenen boven de lonen, tot nog toe betaald volgens de thans gel dende loonregeling voor het winkelperso neel in het kruideniersbedrjjf. De Kruideniers Vakcentrale heeft echter tevens de mening geuit dat het zeer urgent is, dat ten spoedigste met steun van de overheid, redelijke minimumprijzen worden vastgesteld voor de artikelen suiker en margarine, opdat het kruideniersbedrijf daardoor beschermd wordt tegen prijsge- knoei. Bij de regering zal daarop worden aan gedrongen. MIJNHARDTJES: DE CACHET, die pijn verdrijftcn kou aPzeb.40en 75cb Rechtszaken. VERRAAD ONDER DWANG De thans 78-jarige J. L. de Wael deed in Met 1941 met de N S B.-er M. Schieman aangifte van de belediging van Hitier en Mussolini door Joh. Schoonakker, welke laatste hiervoor 4 maanden gevangenisstraf kreeg. De Wael verklaarde gehandeld te hebben onder dwang van Schieman. ~De Officier achtte dit weinig aannemelijk en eiste 8 maanden. De rechtbank ver oordeelde De W. tot 6 maanden met 10 jaar onizettlng uit de rechten. P. J. de Bruijn uit St. jansteen werd bij verstek veroordeeld tot 7 jaar gevangenis straf wegens dienstneming bij de Landstorm Nederland Sportnieuws. Wielersport. DE PLANNEN VOOR 1950. Vaststelling van de koers-rooster. Zondag j.l. vergaderde de afdeling Zeeland van de Nederlandse Wielren-Unie onder voorzitterschap van de consul, dhr. van Heuckelom, te Hulst. In het Hulsterblad" lezen wjj over deze vergadering het vol gende In zijn openingswoord zei de consul, dhr. van Heuckelom, dat de N.W.U. vol lof was over de activiteit, die de Zeeuwse vereni gingen ontplooien. De wielersport heeft in onze Provincie een geweldige uitbreiding genomen tegen enkele jaren terug, en de belangstelling van het publiek groeit zienderogen. Een en ander stimuleert in hoge mate het zware werk, dat de verenigingen op hun schou ders hebben genomen, want het organiseren van koersen is geen peulschilletje. Allereerst werd overgegaan tot het vast stellen der rooster van de koersen die in Zeeland tijdens dit jaar verreden zullen worden. De rooster, zoals die in onderling overleg tussen de aanwezige verenigingen werd vastgesteld, ziet er als volgt uit 16 April. Kloosterzande, Nieuwelingen. 5 Mei. Koewacht, Amateurs. 23 Mei. Hulst. Amateurs en Nieuwe). 30 Mei Axel. Nieuwelingen. 30 Mei. IJzendijke, Amateurs. 26 Juni. Oo3tburg, Amateurs en Nieuwel. 1 Juli. Kruiningen, Profs, Onafh., Ama teurs en Nieuwelingen. 9 Juli. Hulst, internat, crit. voor Amateurs. 18 juli Clinge, Amateurs. 29 Juli Oud-Vosmeer, Amateurs en Nwl. 12 Aug. Sluiskil, Nieuwelingen. 13 Aug. Graauw, Amateurs en Nieuwel. 27 Aug. Vlissingen, Amateurs. 3 Sept. Kloosterzande, Am. en Nieuwel. 5 Sept. Sas van Gent, Profs en Onafh. 3 Oct. Hulst, Amateurs en Nieuwelingen. De 3e Pinksterdag (dit jaar 30 Mei) is al sinds twee jaar een geschilpunt tussen de vereniging van Axel en die van IJzen dijke. Beide clubs willen op deze dag een koers organiseren, doch het verleden heeft geleerd dat dit ofwel voor de éne. ofwel voor de andere funest is. IJzendijke beroept zich op de oudste rechten,, als baanbrekers van de wielersport in het Westen, doch Axel betwist deze oudsle rechten en kan op geen andere dag een koers organiseren. Maar IJzendijke zit, wat dat betreft, in hetzelfde schuitje. Men twist en redetwist en aanvankelijk ziet het er naar uit dat men in de befaamde vicieuze cirkel terecht zal komen, totdat er eensklaps een bevredigende oplossing komt. Axel stelt n.l. voor om, als Axel een koers geeft voor amateurs, IJzendijke een koers voor nieuwelingen zal geven, en zo van jaar tot jaar omgekeerd. Hiermede gaat IJzen dijke accoord. Deze verrassende en sportieve oplossing van een ernstig geschil, ontlokt aan de aan wezigen een spontaan en mild applaus. Hulst is van plan het z.g. .Bosdorp- Criterium* een groots internationaal karak ter te gaan geven. Men wil het puikje van de amateurs uit Nederland, België en Luxem burg (en wellicht ook van Frankrijk) aan de start zien te krijgen. Kruiningen gaat een waar koersfeest organiseren. Op I juli wil men koersen doen verrijden voor Profs en Onafhankelij- ken, Amateurs en Nieuwelingen. Dan bestaat de mogelijkheid, dat de Ronde van Zuid Beveland en de Ronde van Zeeland op dezelfde dag verreden zullen worden. De Ronde van Zeeland, zal, indien deze doorgang kan vinden (en waarom zou er aan getwijfeld moeten worden) een evene ment voor onzo provincie zijn. Al met al staat er een rijk beladen wielersport-programma op stapel. De orga nisatoren kennen het klappen van de zweep zodat de liefhebbers prachtige sportdagen mogen verwachten. Bekendmakingen. VERGOEDING HU1SRAADSCHADE. De Schade-Enquête-Commissie voor de Provincie Zeeland te Middelburg deelt mede, dat op de komende toeslagregeling Huis- raadschade aan door oorlogsgeweld ge troffenen geen voorschotten worden verleend. De afwikkeling zal zoveel mogelijk ge schieden in de volgorde der uitgegeven enquête-nummers. Met nadruk wordt verzocht, alle cor respondentie, hierop betrekking hebbende, benevens bezoeken aan het bureau van voornormde commissie achterwege te laten en de mededeling van het bedrag der aan vullende bijdrage of de mededeling, dat men voor zodanige bijdrage niet in aan merking komt, af te wachten. Axel, 5 januari 1950. De burgemeester, Van Oeveren. arts. Axel. Te koop: Een Handnaai machine (schuitspoel) f65.- en een Herenzakhorloge met doublé ketting f 12,50, beide in prima staat. Markt 13, Axel. voor AXEL en Omgeving. 1 Maart a.s. beginnen de volgende 1-jarige cursussen le. Koken voor beginners 2e. Fijne Keuken 3e. Naaien voor beginners 4e. Naaien voor gevorderden Lestijd 1 middag of avond (drie uur) per week, lesgeld f 10. vrijstelling is mogelijk met voor de kookcursussen eetgeld. Bij voldoende deelname wordt een 1-jarige Landbouwhuishoudcursus gegeven. 6 tot 8 lesuren per week. Les wordt gegeven in koken, huishoudvakken, kinderverzorging en verzorging van bloemen en planten. Opgave vóór 1 Februari a.s. bij de leden van de commissie van toezicht Mevr. L. FanoyBoone P. de Feijter—de Regt A. SchiemanWiemes Prins Hendrikstraat 55 C. Tollenaarde Feijter J. Quaakden Hamer. Een greep uit onze collectie Vloerplaten f 4.95 Nog diverse andere modellen in voorraad. Komt U eens kijken JU hebt vrij entrée 1 v/h A. A. van Leeuwen Dijkstraat 7 TERNEUZEN Telefoon 2056 Pracht Vulkachel, een sieraad in Uw huiskamer, f 76.— f 82.50 f 92,50 De bekende B D Haard of Haardkachel Zeer zuinig, sierlijk en een warmtecapaciteit, voldoende voor het grootste vertrek. cap. 300 m! insluithaard f242.50 300 ms haardkachel f 220. 220 ms kookhaard f 169,50 380 m' f 235,— 223 ms haardkachel f 180, De bekende Kookkachel, die alles brandt, veel warmte geeft en U kunt er evenveel op koken als op een Keukenfornuis, De prijs is slechts f72.-. f.\s 1 Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, _^_Ruwe handen en Schrale huid.

Axelsche Courant | 1950 | | pagina 3