1 mm W. van Hilten f IJsrevue te Antwerpen De schijn gered. slagerij no. 246. L. VERVAET no. 245. GE8R. VERPOORTE Heren - afdeling De eeuwige wildernis J Fa. J. C. VINK Markt Axel Garage »CITO« Tel. 21 Axel Op grond van het feit, dat er reeds ver schillende personen van dhr. F. van Dix- hoorn grond hebben gekocht, worden wij voor de noodzakelijkheid geplaatst om te trachten deze grond zelf in exp'oiiatie te verkrijgen, daar bij verkoop aan particulie ren door de tegenwoordige eigenaar geen rekening wordt gehouden met de aanleg van straten en riolering. Deze aangelegenheid brengt, wanneer de uitbreidingsplannen in de toekomst verwe zenlijkt worden om daar een weg door te trekken, tal van moeilijkheden mede, zowel voor de nieuwe eigenaars rn zo ook voor de gemeente, bij het in de toekomst aan leggen van riolering en bestrating. Dhr. MisseghersIs het dan de bedoeling om dat stukje kanaal daar te dempen Dhr. C. van Bendegem vindt die sloot vies en betreurt, dat dit plekje wegens de hoge kosten niet kan bijdragen tot verho ging van het natuurschoon. De voorzitter zegt, dat in de toekomst toch tot demping zal moeten worden over gegaan. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Lt VLIEGER VAN WIJK UIT TERNEUZEN VERDRONKEN. Aan de ingang van de Moray Firth, onge veer 45 mijl ten N.-W, van Inverness (Schotland), is Dinsdag de firefly „K 35" na een mislukte deklanding op H. M. vliegkampschip Karei Doorman", in zee gestort. De enige inzittende luitenant ter zee vlieger der 3e klasse M. J. van Wijck slaagde er niet in, uit het toestel, dat on- middelijk in de diepte verdween, te on - komen. De 24-jarige marinier vlieger Marcus Jacob van Wijck was ongehuwd en afkom stig uit Terneuzen. Het ongeval is hoogstwaarschijnlijk te wijten aan een vliegfout van de bestuurder. Deze heeft terstond na de verkeerde lan ding op eigen intiatief gas bijgegeven om over het vangnet heen te komen De snel heid van het toestel was echter te gering zodat dit naar stuurboord afgleed en in zee stortte. De firefly behoorde tot het squadron no. 2 waarmee H. M.'s Karei Doorman thans viiegoefeningen houdt bij de Schotse kust. Mijnhardtjes: «Sa caiti®';, Bekendmakingen. WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders melken be kend dat het verbod, vervat in artikel 2, le lid, van het Winkelsluitingsbesluit 1941, tot het voor het publiek geopend hebben van een winkel na 18 uur niet gelden zal van 26 November tot en met 6 December. Op die dagen mogen de winkels uiterlijk tot 20 uur voor het publiek geopend zijn. Axel, 10 November 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Maris. Van Oeveren. FEUILLETON Naar het Frans van PIERRE FRONDAIE. 11. Wij hebben onverhoeds in de Réserve mevrouw de jouvre en haar flirt ontmoet zeide een der twee. Wij stoorden ze, wij zijn weer vertrokken. Oswill was opgestaan. Hij antwoordde Ik zou gebleven zijn. Ik ben er ver zot op om de mensen te zien liegen. Waarom liegen Oswill sloeg Laberose op de schouder Twee, die liefhebben, liegen elkaar altijd voor. Anders zouden ze elkaar tegen staan en zou elk naar een onbewoond eiland vertrekken. Door de spiegel zag hij, in een wagen, Stéphane, die alleen voorbijging. Kijk 'es zeide hij daar gaat mijn vrouw. Hoofdstuk 6 Dewalter was geen man, die sir Meredith Oswill beoordelen kon. Hij had niets verteld van zijn jeugd, vol smachtende verlangens en huiveringen, bewogen door die geheim zinnige wind welke blaast, men weet niet PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Eerw. Heer S. v, d. Meulen, 2.30 uur Ds. P. j. Pennlngs. Geref. Kerk. 9 uur Ds. P. Lok, van Zaam- slag, 4 uur Ds. D. Zemel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1 9 uur en 5 uur Ds. J. v.d. Berg, van Souburg. Geref. Gemeente. Voorm. 10 uur en nam. 2 30 uur L°p*kerk. Ingezonden stukken. Slachtmaand 1949. Geachte Redactie, Mag ik s.v.p. een plaatsje in Uw blad bij voorbaat mijn dank. De talrijke bezitters van een huisslacht- varken hebben de j.l. bekend geworden veranderingen inzake de huisslachtirgen toch wel enigszins in beroering gebracht. Over het waarom en hoe deze maatregel is tot stand gekomen wil ik niet schrijven, maar wel over het centraal slachten. De jongste bepaling houdt nl. in dat men, wil men voor de 55 cent per kilo toeslag in aanmerking komen, dit alleen zal worden uitgekeerd indien men met zijn varken op een centrale slachtplaats ver schijnt en zich daar aan keuring en geslacht gewicht onderwerpt. De huisslachtingen nu op zichzelf dateren zeker al van uit zeer vroeger tijden en ik meen zeker te weten, dat bijna iedere bezitter van een varken deze slachting nog steeds aan huis wil laten verrichten. Waarom nu dat vervoer heen en terug en wie beschikt er over een behoorlijk vervoermiddel naar en vooral van de slachtplaats Men kan ook laten vervoeren. Wat nu dan ook al gebeurt, maar wat ook extra kosten vraagt en voor het merendeel geschiedt door kleine veewagens, waarin zowel de levende als de geslachte varkens worden vervoerd. Dit r.u uit hygiënisch oogpunt btkeken, is eenvoudig ontoelaat baar. Verder is een huisslachtvarken bestemd om langere tijd te bewaren en moet daarom juist voor die houdbaarheid met stro worden afgebrand. Ik herinner mij nog de tijd voor de oorlog, toen er bacon werd geëxporteerd naar Engeland en toen van die zijde de klacht werd vernomen, dat het bacon bij aankomst steeds zgn. „klef" was, een aantasting van de duurzaamheid dus bij verzending in de kortst mogelijke tijd. Er is dar. mijns inziens ook niets dat pleit voor centraal slachten en zeer zeker zal ieder die een huisslachting wii doen, bereid zijn, indien hij voor uilkering in aanmerking wil komen, een bedragje te betalen voor keuring en gewlchtsbepaling aan huis. Veel eenvoudiger lijkt het mij, dat één man, die het geslacht gewicht nu moet nagaan, naar de honderden huisslachtingen fietst, dan dat die honderden hnisslachters hun soms zeer zware krulstaart moeten gaan optillen om op één centraal punt te komen. Ik hoop dan ook dat bij de bevoegde instanties op zeer spoedige verandering hierin zal worden aangedrongen, opdat dit als van oudsher kan worden teruggebracht tot een echte huis slachting. W. d. F., Axel. van waar, over de levens van hen die romanesk van nature zün. Hij was omstreeks 1884, geboren in de omtrek Poissy, in een der villa-s welker tuinen door de Seine bevochtigd worden. Zij zien de eindeloze droom der plezier vaartuigen aan zich voctbjjgaar, vangen de lach op uit de roeibootjes, die van de zweminiichtidg terugkeren; zij zijn getuige bij het in ontvangst nemen van de gebakken vis op de Zaterdagavonden. Grote honden hebben ze, die ,s nachts de maan tussen de populieren aanblaffen. Ouder wordende raakte Georges er aan gewend zich voor de Zondagen het gezelschap te laten wel gevallen van een vrolijk man, wiens naam hij droeg. Deze echtgenoot deed door de week zijn zaken te Parijs, waar hij tevens plezier maakte. Terwijl hij daarmee bezig was, ontmoette George dagelijks in een villa een andere man. Deze, minder vroolijk van aard, liefkoosde de haren van het kind en zag vol tederheid zijn moeder aan met zijn zachte hartstochtelijke oogen. In de nabijheid van deze onbekende lachte Geor ges minder dan hij het bij de vreemdelingen van de Zondagen deed. Hetgeen niet ver hinderde dat hij meer van hem hield. Zijn moedèr, die man en hij plachten gedrieën in een bark naar Tiel te varen. Eens ont moete zij een bits en nadenkend heer met het voorkomen van een oude hond op zijn achterste poten. Men zeide hem, dat dit mijnheer Zola was, die Un Page d Amour geschreven i een titel, welke hij niet meer verg?.. Ondergetekende, P. J, Ver- poorte. deelt langs deze weg mede, dat hij zijn heeft overgedaan aan zijn zoons. Hij dankt het publiek voor het genoten vertrou wen, dat hij zo vele jaren heeft mogen ondervinden en hoopt dat zijn opvolgers dit vertrouwen mogen be houden. Verder beveelt hij zijn opvolgers beleefd aan, P. J. VERPOORTE. Axel, 17 Nov. 1949, Emmastraat 28. In aansluiting op boven staande bevelen onderge tekenden zich beleefd aan en zij hopen door een nette en prompte bediening U van dienst te mogen zijn en het vertrouwen van hun voorganger ie mogen be houden. Beleefd aanbevelend, J. J. VERPOORTE. Axel. 17 Nov. 1949. Julianastraat 71. Telefonisch aangesloten onder Manufacturen en Confectiehandel Pr. Hendrikstr. 34. Axel. Wij zijn telefonisch aange sloten onder Julianastraat 71 Axel. ALTIJD STIPT! met garantie. Stationstraat 1 Tel. 119 AXEL GevraagdNette werkster Legrand, Noordstraat 49. WeggelopenKlein zwart poesje. Gaarne terug. Anne- marie Knieriem, Noord straat 37, Axel. Steeds meer keuze in onze Heren Overjassen Heren Falcon Tweedjassen Heren Pantalons Jongens Plusfourbroeken Jongens Plusfourpakjes Dubb. katoenen donkerbeige Heren Jongensregenjassen DAMES-AFDELING Iedere week een nieuwe collectie zeer chique Mantels en Japonnen in het goedkope en betere genre. Vele modetinten in de nieuwste modellen. Voor keuze en Uw voordeel Dit nieuwe boek van de bekende Afrika-reiziger Dr. Paul J u 1 i e n is samengesteld uit een nieuwe schat van wederwaardigheden, opgedaan tijdens zijn veelvuldige reizen door West-, Oost- en Centraal-Afrika en is enigszins te beschouwen, als een vervolg op zijn bekende boek „Kamp vuren langs de Evenaar", waarvan ruim 60.000 exemplaren in Nederland werden verkocht. P r ij s f 9.50. Voorhanden bij Wegens de overgrote belangstelling rijden wij ook op ZONDAG 27 NOVEMBER naar de middagvoorstelling. Vertrek: AXEL: 12.30 uur; (via Sluiskil) naar TERNEUZEN 13.00 uur; HULST 13.30 uur. Prijs per persoon fl 2.—, terwijl door ons ook voor entréekaarten wordt gezorgd. Zij, die niet in het bezit zijn van een paspoor dienen voor een dagpasje te zorgen. Nadere inlichtingen en opgave bij Toen hij tien jaar was ging zijn grote vriend van de week dagen heen, na hem in zijn armen te hebben genomen en onder tranen gekust. De schreidende moeder zag haar zoon aan en verUlde hem iets vaneen reis naar een land, dat de kant uitlag van Pekirg. Twee jaar later pakte zij heimelijk grote koffers om naar de balling toe te gaan. toen zij een telegram ontving. Zij opende het en bleef enige ogenblikken beweegloos slaan. Zij waren in het huis alleer. Een dienstbode was naar de markt een ander hield, achter in de tuin zich bezig met de wss. Georges had de koel- bloedihheid van niets te zeggen. Hij begreep dat het telegram van hun vriend kwam. Hij wierp er een oog in en zag dat hij dood was. Dit was het zijde koord waarmee het lot hen omstrikte. Men ontpakte de nu nut teloos geworden kofferssedert die dag leefde een triestige vrouw, met haar enig bezit haar zoor, als een levende herrinering en een schim van haar geluk, dat op boos aardige wijze door de duiftere goden van China was om hals gebracht. Haar echtgenoot ging door dit drama heen als een spreeuw door een spinneweb. Hij leefde gelukkig, wijl hij veel geld ver diende, nauwlijks minder dan hij uitgaf. Door hem leerde George de weelde en een ongeregeld leven kennen. Zijn moeder ging op haar beurt heen. Zij had op de voorbij gegane tijd enige morgens land behouden om daarheen haar bedevaarten te richten portretten, relikwieën van de gestorvene, en al de brieven die van zijn liefde spraken. De heer Dewalter vernam plotseling, en zeer verbaasd, dat hij nooit een kind beze ten hadhij keerde tot zijn vriendinnen terug. Georges nam dienst onder de spahi! (Arabische ruiters in Franse dienst). Toen hij terugkwam stond hij alleen tegenover het leven, als Daniël tegenover de leeuw. Hetgeen hem wedervoer tot op de dag dat hij Stéphane ontmoette het is de geschiedenis van een ongelukkige, gedurende de veertien jaren zijn reis langs onbekende en duistere wegen. Waar waien in al die jaren die vrienden met wie hij de pleister plaatsen had kunnen vaststellen? Waar de verse paarden om de tocht mee te vervol gen? Nergens. Als een arm en behoeftig man trok hij daarheen. Arbeid vond hij maar steeds het werk dat op een onvol tooide tuanel lijkt aan het eind waarvan geen lichtstraal doorbreekt. Het overkwam hem zelfs, dat men bescheiden betrekkingen hem weigerde. Men antwoordde hem met een ernstige beleefdheid: U kan ik zulk een post onmogelijk aanbieden. Het aanzien te hebben van ten pi ins moge een buiten kansje zijn voor een oplichter een arm eerlijk man ondervindt er slechts een belet sel door. Nochthans werkte hij dapper voor zijn brood. Wordt vervolgd. i Tiïlrt aft MBHia die pijn verdrijft en kou afzet. Doos 40 en 7 5 ct. Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw -t Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind.

Axelsche Courant | 1949 | | pagina 2