Extra Koopjes Henk StoeliDga Dr. C. D. Binkhorst Dr. Z. C. Salomé Grote Feesten ïrote Historische en Allegorische Optoch t Internationaal 4masten Circns B0LT1N1 Motor Cross Turndemonstraties Sas van Gent, bij de Molen. Begin de dag met IV0BO1 Hier zijn we weer Pr. Manritsstraat 35 AXEL. maaster of hnismaaster gesloten. telefonist heden afwezig. Vertegenwoordiger Bezoekt AXEL op ZATERDAG 2 JULI ALLEN op naar AXEL! Prachtcollectie Paarden en andere dieren!! Schitterend Variété!! Axel, tegenover «Het Centrums ter gelegenheid van het 550-jarig bestaan der Axelse Markt. Maandag 27 en Dinsdag 28 Juni, 8 uur. Dinsdagmiddag 4 uur Matinée. Terneuzen, bij het Wandelpark. r Er wordt derhalve ook op gerekend, dat de deelname algemeen zal zijn zodat in de defi'é's metterdaad een afspiegeling kan worden gezien van de vreugde en trouw vai alle Nederlanders. Q»s voormiddag» zal worden gedefileerd doir vertegenwoordigers van verenigingen op velerlei gebied, takken van wetenschap, kuist, handel, industrie, sport enz., in zo breed mogelijke schakering en m t zoveel mogelijk tvpische representatie van alle delen van het land. Het des namiddags te houden defi'é zal uitsluitend de jeugd in georganiseerd ver ba id de gelegenheid geven zijn buide te betuigen. Er wordt naar gestreefd, dat elke stoet een prettig en interressant schouwspel za' bieden en dat van de deelnemende groepen lo/eel mogelijk kan worden waargenomen, voor welke tak van bedrijf, wetenschap, kuist, sport enz. en voor welk deel van het la d zij representatief zijn. Daarom zal bet op prijs worden gesteld, dat verenigings vaandels en -vlaggen worden meegevoerd, uniform- of andere bijzondere kleding wordt gedragen, welke eigen is aan het ambt, vak, gewest, de tak van sport, enz. en andere passende onderscheidingstekenen worden getoond. Honderden circulaires zijn ver zonden, waarbij velerlei organisaties, ver enigingen en aneere instellingen op allerlei gebied tot deelname worden uitgenodigd. Qrote organisaties, welke het gehele land vertegenwoordigen, kunnen, zo zij deze uitnodiging niet hebben ontvangen, zich telefonisch om inlichtingen wenden tot het Gemeentehuis van Baarn. MET TOFRISTENVERKEER DUITSLAND. Van Maandag zal de Britse zone van Duitsland voor normaal toeristenverkeer worden opengesteld, met uitzondering van de Westelijke sectosr van Berlijn, zo deelt men ons van de zijde van het Ministerie van Buitenlandse Zaken mede. Houders van een geldig Nederlands pas poort dienen voor hun voorgenomen bezoek tijdig bij het .Allied Military Permit Office* te Den Haag, Nieuwe Parklaan 17, een .permit* aan te vragen voor ten hoogste zestig dagen, dit .permit" gestempeld in het paspoort wordt uitsluitend .onder rembours aan de aanvragers verstrekt. Op deze wijze worden dus de onkosten voldaan. Onder geen beding moeten de aan vragers geld opzenden bij hun aanvrage. Aan statenlozen en houders van vreemde- liagenpassen worden er geen .permits" afgegeven, tenzij ingeval van dringend nood zakelijk familiebezoek en mits hun terugreis visum in orde is. In eik geval verdient het aanbeveling Indien men per spoor reist een retourkaartja te nemen. De reizigers zullen geheel op de Duitse economie aangewezen zijn en gener lei aanspraak hebben op faciliteiten voor huisvesting, voeding of transport van de Britse autoriteiten. Ook voor zakenlieden komen voortaan de speciale faciliteiten te vervallen. Bij het betreden van Duits grondgebied ontvangen de reizigers Duitselevensmidde- lenkaarten voor drie dagen, die bij de Duitse instanties telkens met een periode van zeven dagen verlengd kunnen worden. Voorts ontvangen de reizigers een geld- controleboekje, waarin door hen aangekochte Duitse marken worden geregistreerd. Hierbij zijn opgemerkt, dat de Nederlandse Bank - als voorheen uitsluitend deviezen voor zakenreizen en dringende familiebezoeken doch niet voor toeristenreizen beschikbaar zdl stellen. Verwacht wordt dat zeer binnenkort ook de Amerikaanse en Franse zones van Duits land voor toeristenverkeer zullen worden opengesteld op dezelfde wiize als dit thans het geval is met de Britse zone. L.U.V.A.-VERLOT1NG 1949. Drie hoofdprijzen, elk ter waarde van f 10.000. Ten bate van de vakafdeling Model vliegtuigsport van de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart, ten bate van de Motor- Luchtvaart en ten bate van de Stichting Nationaal Luchtvaartfonds, heeft de Minister van Justitie de goedkeuring gehecht aan het houden van de jaarlijkse (ditmaal de 15") Luva (Luchtvaart) verloting. Voor elk dezer verlotingen A, B en C is als hoofdprijs uitgeloofd een prijs ter waarde van f 10.000. Naar keuze f 10 000 op de aankoop van een huis overal in Nederland, f 10.000 op de aankoop van een auto (prijs klasse f6500), met gratis benzine, olie, banden, verzekering, belasting en dergelijke veestape), stamboekvee, nl. 4 paarden ter waarde van f 5000 en 4 koeien ter waarde van f 5000. De prijs per lot is 60 cent. Evenals vorige verlotingen geschiedt de trekking te 's-Gravenhage ten overstaan van het notaris kantoor Waldorp. De datum is vastgesteld op 29 Juli. Advertenties in dit blad ver melden nadere bijzonderheden ten aanzien van de verdere prijzen, enz. VERZOEK OM PRI]SVERLAG1NQ VAN PASPOORTEN. Het Nationaal Hoofdbestuur van het Comité Benelux verzoekt in een brief aan de Minister van Financiën om spoedige verlaging van de prijs van paspoortnn tot een minimum. Aangezien zo meent dit bestuur het houden van een paspoort beschouwd wordi ais een controle op het medenemen van deviezen naar het buiten land door Nederlanders, welke controle als noodzakelijk wordt erkend, zou verla ging van prijs het verkeer tussen de Beneiux- landen vergemakkelijken en een zware druk van de reizigers wegnemen. Tijdens het in Maart gehouden Benelux- congres voor toerisme en verkeer werd in een resolutie de mening neergelegd, dat verzocht moest worden om afschtffing van paspoorten bij het verkeer tussen de drie tanden. Gezien de omstandigheden heeft het Comité thans bovenstaand verzoek tot de Minister van Finar.c ën gericht. Ii de brief wordt verder de aandacht gevestigd op de Belgische methode om deviezencontrole te houden door middel van afzonderlijke borderellen. In dit licht bezien is het volgens het Comilé reeds thans mogelijk Beigen en Luxemburger», die in het bezit zijn van een identiteits kaart en een borderel voor deviezencontrole in Nederland toe te laten. Hierdoor zou het toeristenverkeer van het Zuiden uit aanzienlijk verhoogd kunnen worden, aldus de brief. WAFELDOEKEN wit met rood 50 x 110 c.M. extra prijs 1,20 Wasecht Schortenbont Frisse dessins 80 c.M breed 1,98 Fraaie Zomerstofjes 90 c.M. breed per Meter 2,59 2,67 TAFELLAKENS Damast dessin 130 x 130 c.M. 4,48 Wieggarnituur Lakentje-Sloopje fraai geborduurd 4,89 Gevraagd een prima voor het mazen van kousen en sokken. Zich aan te melden Prins Maurits- straat 11. Axel. Zaterdag 2 Juli zijn de KAPPERSZAKEN in verband met de feeste lijkheden om half vier De gezamenlijke Kappers. Oproeping sollicitanten NACHTTELEFONIST. De Burgemeester van Axel roept, in verband met de telefonische doorverbinding des nachts, sollicitanten op voor Nadere inlichtingen worden ten Postkantore verstrekt. Sollicitatie's worden inge wacht vóór 2 JULI a.s. bij de Burgemeester. Te koop Jonge Hennen (witte leghorns), J. Koster, Kanaalkade 10, Axel, Mijn hartelijke dank aan familie, vrienden en be kenden voor de blijken van belangstelling op mijn 70ste jaardag ontvangen. P. PROVOOST. A*el, Juni 1949. Singelweg 28. OOGARTS. Met ingang van 1 Juli a.s. spreekuren te Terneuzen Kersstraat 7 Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9 - 10.30 uur v m. volgnummers vanaf 8.30uur. Axelse Straat 54 (na afspraak) Spreekuren te Oostburg en Hulst blijven ongewijzigd. Herplaatsing wegens misstelling. N. V. Noord-Hollandsche Margarinefabriek te Zaandijk vraagt voor direct, wegens het plotseling overlijden van haar Depothouder in het Rayon Zeeuwsch- Vlaanderen. een jonge, goed ingevoerde voor de verkoop van haar producten. Schriftelijke sollicitaties aan het kantoor der Vennoot schap, Lage Dijk 230 te Zaandijk. GESCHENKZENDINGEN NAAR AMERIKA. De Centrale Dienst voor Ir.- en Uitvoer vestigt de aandacht op de in de Verenigde Staten van Amerika geldende beperkende bepalingen voor invoer van geschenk zendingen, welke voedings- er /of genot middelen bevatten. Producten die ingevolge deze bepalingen niet mogen worden ingevoerd, zoal» vlees waren en alcoholhouder de dranker, worden bij ontvangst aldaar als regel door de douane opgehouden en in sommige gevallen ver nietigd. Ter voorkoming van teleurstellingen wordt belanghebbenden aangeraden zich, alvorens geschenken naar Amerika te ver zenden (eventueel als postpakket) of mede te nemen, ervan te vergewissen, dat de producten in Amerika worden toegelaten. Het feit, dat voor een zending een uitvoer- deviezenvergunning van of Vanwege ds Centrale Dienst voor In- en Uitvoer is ver kregen, biedt daarvoor geen enkele zeker heid. Sportnieuws. VOLKSKOERS TE SAS VAN GENT. Ter gelegenheid van Statiekermis werd Maandag een volkskoers gehouden op een een circuit rond het park. De uitslag was als volgt. 1 Borghstein - van Espen, Axel2 De Marteiaere van de Velde, Sas van Gent 3 Van Hurck Allonsius, Westdorpe 4 Inghels Nelen, Sas van Gent5 Staelens van Belleghem, Sas van Gent. Op 1 ronde: 6 Roegiers Kesbeke, Westdorde 7 De la Ruelle Dhaene.Sas van Gent. Op 2 ronden 8 Dhaene Steenkiste, Sas van Gent. Op 3 ronden9 Dhaene De la Ruelle Sas van Gent. Op 5 ronden: 10 Gebr. Van de B-oecke. Op 7 ronden: 11 Colle Kalfsvel. ter gelegenheid van het 550-jarig bestaan der Axelse Weekmarkt Tentoonstelling en Demonstratie's van Landbouwwerktuigen enz. SCHITTEREND VUURWERK Bekendmakingen. ANJERDAG. De Burgemeester van Axel maakt bekend, dat in de loop van volgende week de jaarlijkse Anjer-collecte zal worden gehouden. Zij, die alsnog hun medewerking aan deze collecte willen verlenen, worden verzocht, aanwezig te willen zijn op het Gemeente huis (Raadzaal), op Dinsdag 28 Juni a.s., des avonds om 7 uur. Axel, 24 Juni 1949. De Burgemeester van Axe', Van Oeveren. 2000 zitplaatsen. St. Jensteen, oud Concoursterrein van de heer P. C. van Helsland. Zaterdag 25, Zondag 26 Juni. 8 uur. Zondagmiddag 3 uur Matinée. Woensdag 29, Donderdag 30 Juni en Vrijdag 1 Juli. 8 uur. Donderdag middag, 4 uur. Matinée. Zaterdag 2, Zondag 3, Maandag 4 Juli. 8 uur, Zondagmiddag 3 uur Matinée. PRIJZEN: f2,50 f2,— f 1,50 en f 1,— In de matinée's betalen kinderen halve prijzen. Plaatsbespreken vanaf 10 uur 'smofgens aan de Kassawageio 10 d. Bezichtiging menagerie alle dagen h 15 cent. Rijwielstalling onder controle. Verversingen verkrijgbaar im de pauze. Tanden blank en rein; adem c fris als morgendauw. V

Axelsche Courant | 1949 | | pagina 3