Cwee iïlensen om „Driemensen" AXEL. Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 3654 3554 13 13 97 124 3557 3430 896 930 3 4 887 694 3 3 427 573 2 2 212 352 1 1 219 207 1 1 601 513 2 2 315 1 Gemeenteraadsverkiezingen. Uitgebracht Ongeldig Geldig Anti-Rev. C. H. U. K.V.P. Scheele St. Gerrf. P. v.d. A. Misseghers De kiesdeler bedroeg ditmaal 3557 13 is 2738/u Bij eerste verdeling kregen dus de A R. en de C.H U. ieder 3 zetels, de K.V.P. 1 zetel, de P. v.d. A. 2 zetels en de lijst- Missehers 1 zetel. Bleven nog 3 zetels over, waarvan 1 voor de lijst Scheele. 1 voor de St. Geref. Partij en 1 voor de K.V P. De nieuwe raad zal dus bestaan uit de herenC. de Putter, J. Pijpelink en M. van Doeselaar (A.R); P. J. van Bendegem, W. de Feijter en P. A. Wondergem (C H U A. J. M. Kasbeke en R.'v.d. Berg (K.V.P.); A. Scheele; Is. de Feijter (SG.P.) C. van Bendegem en P. Hamelink (P. v.d. A); en E. K. Misseghers. T.z.t. zal nog worden geloot tussen de heren JIz."de F ijter en^W., de Feijter,Idie wegens bloedverwantschap niet beide zitting kunnen nemen.; Voor één^van deze be'dan komt du» P. Tollenaar ot Chr. Hollebek Jz. Dhr. Fanoy (a r.), die zich niet herkies baar had gesteld, zal dus niet meer in de raad terugkeren, evenals dhr. Dieleman van de P. v.d. Aterwijl de heren Misseghers en P. Hamelink voor het eerst zitting zullen nemen. Tot slot* laten wij hieronder volgen het totaal aantal stemmen, op iedere candidait uitgebracht Lijst 1 C. de Putter 721, J. Pijpelink 103, M. v. Doeslaar 31, M. J. Brandes 16, A. van Dixhoorn Az. 4, Lev. Scheele 8, K. Riemens 3, P. D. van Alten 3, D. J. Oggel J.Mz. 5, Herm. van Luijk 2. Lijst 2 P. J. van Bendegem 757, W. de Feijter 34, P. A. Wondergem 71, Chr. Hollebekjz. 13, Jasp. P Dieleman 3, Lev. de Feijter 3, Jasp. Heijnsdijk 5, Jac. de Feijter 1. Lijst 3 A. M. Kesbeke 371, R. van den Berg 39, Cam. N. Michielsen 4, Eug. A. Maas 11, 0. S. Moorthamer 1, Cam. J. v. d. Bos 1. Lijst 4 A. Scheele 156, L. de Regt 28, A. Diele man 16, C. Overdulve 3, P. J. Scheele 2, J. J. C. Willemsen 7. Lijst 5: Iz. de Feijter 193, P. Tollenaar 20, L. de Kraker 6, Abr. van Wijck 0. Lijst 6 C. van Bendegem 581, P. Hamelink 4, Jos. Poifliet 4, Jac. Dieleman 0, C. Hame link 2, j. v.d. Velde 3, Fl. de Danschutter 1, M. den Engelsman 6. Lijst 7 E. K. Misseghers 310, J. van Damme 2 F. J. Schouwaert 1, J. P. de Coninck 2. HOEK. Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 Uitgebracht 1570 1651 Ongeld'g 59 102 Geldig 1511 1549 P. v. d. A. 439 357 2 2 V. V. D. 287 392 1 2 A. R. 230) 578 1 *2 C. H. U. 309) 2 - S. G. P. 246 222 1 1 Gekozen werden J. den Hamer, L. J. Dieleman (P.v.d A.)D. W. Kayser (V.V.D.) P. Scheele Az. (A.R.); L. M. Jansen, J. P. Vergouwe (C.H.U.)D. J. Tollenaar (S.G P.) De hier D. Haak (V.V.D.) keert niet in de raad terug. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer J. P. Vergouwe. In 1946 waren A.R. en C.H. gecombineerd. HULST. Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 Uitgebracht 2237 2240 Ongeldig 167 119 Geldig 2074 1921 K. V. P. 1314 836 7 5 Prot. lijst 490 207 3 1 Kath. Arb. 270 290 1 2 Warnier 586 3 Bruinooge 121 Gekozen werdenF. Meurichy, L. L. Boel, P. Warnier, A.J. Blommaert, E. P. H. Lockefeer, J. D. J. Martens, Ph. Giele (K.V.P.); C. C. van Arenthals. C. Willemstein, F. Leeraert (Prot.)C. Strijdonk (Kath. Arb.). De heren D. Fassaert, M. Geerts, C. de Koning en E. van Kemseke keren niet in de raad terug. Hun plaatsen worden ingenomen door de heren Th. Giele, C. Willemstein, P. Leeraert en C. Strijdonk. ST. JAN STEEN. Uitgebracht Ongeldig Geldig Lij't Blomman Lijst De Kerf Kath. Arb. Kath. Midd. Kath Boeren Hechters Gekozen werden Lijst 1P. Blommaert, P. C. van Helsland, C. L. Martinetlijst 2: L. de Kerf, F. J. de Kind», F. Dobbelaer, C. L. v. d. Berghe; lijst 3: J. Blommaert, H. J. J. Agten, A. van Remoorterelijst 4 Em. van Daele. OVERSLAG. Gemeeenteraadsverkiezing. De alhier gehouden gemeenteraadsver kiezing op 14 Juni gaf de velgende uitslag. Lijst I (lijst-de Cock) Gekozen zijn1 J. de Cock, 36 st., 2. P. van Hermon, 9 St., 3 J. de Nij«, 10 st., 4. A. A, J. de Clerck, 17 St., 5. P. J. de Clerck, 12 St., 6. P. d'Hondt 19 st. Lijst II (Lijst-Uijttendaele) Gekozen: 1 (10 St.), niet gekozen2. G. de la Ruelle (11 St.), gekozen. In 1946 werd geen raadsverkiezing ge houden daar slechts 1 lijst werd ingediend. Lijst I bestaat uit de oude gemeenteraads leden plus 3 reserves. Niet herkozen werdenA. de Clerck en E. v.d, Walle. Totaal lijst I 116 stemmen, lijst II 21 st. Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 1832 1804 112 107 1720 1697 450 609 3 4 590 4 427 423 3 3 144 1 109 665 F E UILLETON door: HUGO BETTAUER. 22) Maar toen dat ongeluksmens die Hartwig gearresteerd werd dacht u dat ze daar erg van onder de indruk was ze heeft niet eens gehuild Laten we daar niet over praten, zei ze telkens afwerend, als ik haar wilde troosten Harteloos, eenvoudig harte- loos, zeg ik u Von Dengern stelde nog andere vragen, bracht bij elk b?zo"k het gesprek steeds weer op juffrouw Föhlich, zodat bij mevr. Lammelein ten slotte het vermoeden post vatte, dat de wijnagent zelf verliefd was op het meisje. En in dit vermoeden werd zij nog gesterkt, toen hij op een dag verzocht de kamer van juffrouw Fiöhlich eers te mogen zien, daar hij, als vrijgezel, nog nooit in de gelegenheid was geweest de voet in het vertrek van een jong meisje te zetten en hij dood-nieuwsgierig was om eens te zien hoe een alleen wonende vrouw haar kamer inrichtte. Mevrouw Lammelein deed hem dat genoegen, ook al, omdat zij dit maal een flesje advocaat als monster had gekregen. En omdat zij juist op dit moment aan de telefoon werd geroepen, had Von Dengern gelegenheid, zich enige minuten alleen in Lotte's kamer op te houden. ZUIDDORPE. Stemmen 1949 Zetels 1946 1949 1946 461 7 7 0 2 0 313 2 5 3 0 Geldige st. 477 Lijst 1 156 Lijst 11 137 Lijst III (K.V.P.) 184 Gekozen Van lijst 1 de heren P. van Dongen fn J. Belaertvan lijst 2 de herpnR. A. d'Hert en C. de Meij en van lijst 3 de heren A. G. J. van Waes, J. J. Laheijne en Ph. uan Pottelberghe. NATIONALE TENTOONSTELLING VAN „HET NEDERLANDSE TREKPAARD" TE 's HERTOGENBOSCH. „Nico van Annie" kampioen. De tentoonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard' die deze week te 's Hertogenbosch werd gehouden, trok evenals altijd vele belang stellenden uit Zeeuwsch-Vlaanderen en de Z.-Vlaamse inzenders behaalden een reuze succes. Het was de bekende prachtige hengst „Nico van Annie" van dhr. C. A. Dekker uit Axel, die promoveerde tot kampioen- hengst, terwijl „Duchesse van 't Kerkje", eigenaar W. de Feijter Joh.zn. van Water landkerkje met de titel Kampioen-merrie ging strijken, We laten hieronder de Zeeuws-V'aamse prijswinnaais volgen. Ie Categorie, hengsten van 5 jaar en ouder: le prijs Nico van Annie, eig. C. A. Dekker Czn., Axil4: prijs Antoon van Berkenhof, eig. H. Kerckhaert en H. de Maat, Stoppeldijk. 11e Categorie. Merriën van 5, 6, 7 en 8 jaar, 162 of meer: le pr. Duchesse van 't Kerkje, eig. W. de Feijter, Waterlandkerkje, 3e pr. Hirondelle, eig. Stallen de Dobbe- laere, IJzendijke, 4e pr. Beatrijs van Marie, eig. A. J. Salomé Verhage te Groede5e pr. Bea van Clairon, eig. L. Bruggeman te Graauw; 6e Rita van Schoondijke, eig. A. J. Verhage-Hoste, Schoondijke Hilda, eig. Stallen de Dobbelaere. IJ zendijke; Dora van Dorpszichi, eig. E. Verstraaten, Graauw; 7e pr. Bea van Molenhoek, eig. F. P. Brooij- mans te HontenisseNita van Clairon, eig. L. O. J. Daelman, Westdorpe. 16e categorie. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, hoogte 1.62 m. le pr. Jenny, eig. Stallen de Dobbelaere, IJzendijke, 3? pr. Ida, eig. idem. 7e Categorie. Hengsten van 2 jaar, 3e or. Herman van de Smakt, eig. R. de Mil- liano, Oostburg en A. J. v.d. Meulen-Becu, IJzendijke en Albert van de Noot, eig. Abr. Haak Cz., Zaamslag en J. Koster, Bosch- kapelle4e pr. Paul van Nico' eig. Marcel d'Hoore, Sluis, R. J. de Miliiano, Oost burg en A. v.d. MeulenBecu te IJzendijke en Nico van Leendershof, eig. D. A. Tim merman te Kattendijke. 8e Categorie. Hengsten van 2 jaar: le prijs Lambiek van St. Kruis. eig. Mare. Het grote proces. Eindelijk konden de bladen van het grote feit, dat stond te gebeuren, melding maken. Op de 5e November zou het hof van gezwo renen het op twee dagen geraamde proces tegen Thomas Hartwig beginnen, terwijl op de avond van diezelfde dag de première van „Drie menschen* in het Kleist-theater zou plaat hebben De Berlijnse soclë y was één en al opwin ding en bereidde zich voor op de zware taak, welke haar wachtte. Het kwam er nl. slechts op aan, toegangs bewijzen machtig te worden tot de rechtzaal en de eerste opvoering van het stuk van de moordenaar. Het ene was nu eenmaal onafscheidelijk met het andere verbonden. Men zou overdag van alle phasen van het proces tegen Hart wig getuige zijn, on des avonds in rok, de dames in groot toilet, met evenveel belang stelling te luisteren naar de woorden van de auteur, die in het Kleist-theater anderen voor zich zou laten spreken. En het werd een geweldige jacht, een wedloop om de beide kaarten, het aanwenden van alle invloed en de hernieuwing van kennisma kingen met parlementsleden en andere in vloedrijke personen, Want wanneer het ook door de betaling van de tienvoudige prijs met hulp van kaartagenten gelukte een stallesplaats of zelfs een loge in het Kleist- theater machtig te worden, bij het hof van gezworenen baatte alle rijkdom niets wan neer men niet door bijzondere connecties d'Hoore, Sluis; 3ï pr. Dragon van Alste eig. P. J. Boënne, Graauw, 5e pr. Aronv St. Kruis, eig. Mare. d'Hoore en R. J. Miliiano te Oostburg. 6e Categorie. Hengsten (3 jaar, mind dan 1.63 m. le prijs Herseur van Alstein, P Boënne, Graauw2e Certain v.d. Biezt René Blondeel, Eede3e pr. Moustic vi Urbain, C. N. den Hamer, Schoondijke G van Hal. St K'uis4e prijs Nico vi Geneind, fa. Dekker, Axel. 25ste Categorie. Fokgroep van 1 eigenaail le pr. Jenny, Hirondelle, Freule, Ida i Nineite vai Stallen De Dobbelaere, IJzei dijke3e prijs: Gauloise, Hilda, Jo f Liliane, Stallen De Dobbelaere, IJzendijke 3e pi. Herseur v. Alstein, Dragon van A stein, Marta van Alstein en Mariëtte vai Alsteir, P. J. Boënne te G'aauw 4e prijs Belle v.d. Melo, Olga v.d. Melo, Mariamii van de Melo ed Caroline van de Melo, C Steyaert—Plasschaert te Graauw. Salvia, Bea v.d. Molenhoek, Anita vandi Molenhoek, Ria van de Molenhoek en Resie v.d. Molenhoek, F. J. Brooymacs Hontenisse4e prijsNica van Clairon Conny van Marquis, Jeanette v. Clairon Carla van Marquis en Truda van Nita, L, O. J. Daelman, Westdorpe. Uit onze omgeving. AXEL. Door de Vereniging tot bevordering vai de Pluimveeteelt in Zeeland (V.P.Z.) is to Hoofdbestuurslid der Zeeuwse Landbouw maatschappij te Goes gekozen dhr. Iz. d Feijter Wz, te Axel, tot diens plaatsvervan vanger dhr. W. J. Rottier te Vlissingen. AUTORIT OUDEN VAN DAGEN. Met verwijzing naar de in dit blad vooi komende advertentie wordt er de aandach op gevestigd, dat er slechts één dag gele genheid bestaat zich op tegeven. Men zorg dus op tijd te zijn. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds P. J. Pennings en nam. 2.30 uur dezelfde Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 2.31 uur Student J. de Feijter, van Axel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1 Voorm. 10 uur en nam. 3 uur Ds. D. Couvée. GereL Kerk te Zoutespui. Geen opga* ontvangen. Geref. Gemeente. Voorm. 10 uur i nam. 2 30 uur Leesdienst. IN HET KADER VAN DE BENELUX. Met het moto jacht „van Artevelde" u Gent brachten Donderdag een gezelscha Belgische reserve-c fficieren op ultnodigin van het Benelux-comité een bezoek aa Terneuzen. In gezelschap van Ir. Wats, Belgisc consul te Sluiskil en burgemeester Tellegi bezichtigde het gezelschap het sluizen complex en 'werden door de heer Duli bloemen gelegd bij het kruis aan de Wei sluis. Daar a a had men een samenkomst li een aanbeveling had bij dï voorzitter van de arrondissementsrechtbank Muhr of bij de officier van justitir. Om tien uur 'a-morgens begon in het Kleist-theater de generale repetitie van „Drie mensen" voor gesloten deuren, pre cies op het zelfde tijdstip verklaarde de president van het hof de zitting voor geopend en verleende hij het woord aan de griffier lol het voorlezen van hetgeen de beklaagde ten laste wa3 gelegd. Hartwig zat tussen twee veldwachters in op zijn beklaa debank en hoewel hij zich zichtbaar moeite gaf, om slechts de uiterste onverschilligheid ten toon te spreiden, be merkte men toch reeds spoedig achter dit masker een opwinding, die gaandeweg ster ker werd. Hij knipte met de kortzichtige blauwe ogen, streek zich telkens weer met de hand over het gezicht en zijn blonde haar plakte vochtig op het voorhoofd. Slechts wanneer hij zijn ogen over hef auditorium, de dames en de heren uit de eerste kringen, de kunstenaars, schrijvers, persmensen van rang en betekenis liet gaan kwam er een ironische trek op zijn gelaat. De veie, vele getuigen, die hef zij door de officier dan wel door de verdediger gedagvaard, moesten bij het voorlezen van de dagvaarding de zaal verlaten, slechts de op dringend verzoek van dr. Nagelstock opgeroepen deskundigen op prychopatisch- patologisch gebied bleven en monsterden elkaar met een wantrouwige, boosaardige blik. Zodra de een iets opschreef, grabbel den ook de anderen haastig naar hun pot loden om iets te noteren. De president gaf daarop nog een kort en duidelijke uiteenzetting van de loop dl gebeurtenissen, welke tot de arrestatie va Thomas Hartwig aanleiding hadden gegevt en besloot deze recapitulatie met de wooi den: Nog nooit heeft ons college een zo zeldzaam geval te behandelen gekregen al ditmaal. Wij weten, dat vijf trouwlustig meisjes verdwenen zijn. wij kunnen nagaai dat slechts Thomas Hartwig de verloof; was, met wien elk van de vijf slachtofle de noodlottige reis ondernomen heeft. Vi weten en kunnen bewijzen, dat Hartwig ei breed opgevat plan had ontworpen o meisjes, die wensen te trouwen, geheel a leen in het-leven staan en min of mei gefortuneerd zijn, tot zich te lokken, te di den en te beroven. In één woordwij kui nen bewijzen, dat Thomas Hartwig, i romancier en dramaticus, wiens werk vai daag voor het eerst zal worden opgevoet een lage moordenaar, ja zelfs een vijfvoudi roofmoordenaar is, zoals nog nooit voor! Berlijnse gezworenen heefl terecht gesla® Slechts een ding kunnen we niet leveret het tastbare bewijs, dat de vijf slachtolit van Hartwig irderdaad vermoord zij' Hartwig zelf zegt niets, verdedigt zich ui en weigert elke inlichting en elk antwooi Wordt vervolgd.

Axelsche Courant | 1949 | | pagina 2