A. J. SCHIRRIS I Wjj zijn verheugd U te hunnen berichten dat onze Voorjaarscollectie gereed is Oxel. Terneuzen. uitgesteld tot nader aankondiging. 6 a 700 M. prikkeldraad een spekkuip een worstmachine een kunstmoeder. Administratiekantoor Chr. Vinke-Romeün Franse 5aal Vertalingen Damesmantels Wollen, Zijden en Katoenen Japonnen Meisjesmantels Kindermanteltjes Heren Tweedjassen en Jongensjassen, Jongensplusfours en Jongenscostuums. Herenoverhemden Wollen stoffen Zijde Matcreps enz. enz. KOEWACHT. Cabaret-avond. De afdeling Terneuzen van de K.A.B. verzorgde in 't patronaat een cabaret-avond. De talrijke aanwezigen waren over deze avond ten zeerste tevreden. Teerdag. De R.K. Toneelvereniging „Tot nut en genoegen" hield dezer dagen in café A. Raes haar Jaarlijkse teerdag. Ais gewoonlijk werd ook ditmaal deze dag in de grootste genoegelijkheid doorgebracht. Vlasmarkt. Strovlas: ongerepeld 8—17, gerepeld 11 —20. Vlaslint: dauwroot 110—180, putroot 150—215. Vlaslokken: ruwe 17—21, afge werkte 45 65. Lijnzaad: gekeurd (geen handel), ongekeurd 40—46, siagzaad 30— 40. Weinig handel. Voetbal. Dè match. Zondag a.s. gaat er op of er onder voor Koewacht 11. Wanneer Koewacht 11 er Zondag in slaagt Qraauw I te ver slaan, dan blijven onze dorpsgenoten aan spraken maken op de kampioenstitel. Nieuw gemeentehuis. De gemeente Koewacht is thans zo ver gevorderd met de aanschaf van een nieuw gemeentehnis, dat nog slechts alleen op het materiaal moet worden gewacht. Denke lijk zal het nieuwe raadhuis (villa Mathiide) aan het begin van deze zomer in gebruik kunnen worden genomen. Zeldzaam. Dezer dagen meldde zich bij de ambte naar van de Burgerlijke Stand alhier een persoon van 76 jaar, welke een uittreksel uit zijn geboorteakte vroeg. Op de vraag waarvoor dit moest dienen, was het ant woord „om te huwen natuurlijk*. Een poosje later meldt zich een meisje van pas 16 jaar en vraagt eveneens een uittreksel uit haar geboorteakte. Weer komt het ant woord „om te huwen natuurlijk". Wel zeer zeldzaam dat op een tijdstip van 5 minuten zich 2 personen melden om te huwen met een leeftijdsverschil van niet minder dan 60 jaar. OVERSLA Q. Teerdag. Het bestuur der Overslagse wielervereni ging „Viij en Vlug" besloot de jaarlijkse teerdag te houden op Maandag 28 Februari a.s. Ter gelegenheid hiervan zal des mid dags 1 uur een vergadering worden gehou den in het clublokaal bij Ach. Hillaert. Na de vergadering heeft een rondgang plaats door het dorp, waarbij de caléhoudende leden worden bezocht. Des avonds zal in. het clubhuis aan alle leden een maattijd worden aangeboden. Na afloop hiervan zul len de verschillende jaaiverslagen worden voorgelezen. De eerste wielerwedstrijd zal worden gegeven bij het wielerfeest te Over slag op de 2e Maandag van Mei. Vertrokken naar Canada. De heren de Coene van Overslag welke bij een afwezigheid van 25 jaar een maand vacantie hebben doorgebracht in hun ge boorteplaats, zijn thans weer per vliegtuig naar Canada vertrokken. ST. JANSTEEN. „Paradijsvogels* van Gaston Martens. Dit vrolijk spel dat verleden jaar een overweldigend succes oogstte in de Konink lijke Nederlandse Schouwburg te Antwerpen is door de toneelvereniging „St. Jan" in studie genomen en wordt eerstdaags voor het voetlicht gebracht. Het stuk speelt in Vlaanderen in het dorp van de „parochie-bevrijders*. Het is een Vlaams werk dat na Parijs, in Zwitserland. Italië, Tsjecho-Slowakije, Zweden, Finland, Canada en in New-York werd opgevoerd. Momenteel wordt dit" werk van Gaston Marttns in Frankiijk verfilmd. Dat het voor „St. Jan" een hele kluif is dit werk voor het voetlicht te brengen, is begrijpelijk. Wij woonden één dezer avonden de repetities bij, doch daar wordt door de medewerken den onder leidinggvan dhr. Anton Mertens hard gewerkt. „St. Jan* wil deze keer eens met zijn oude toneelrotten voor de dag en dit is bekend dan mogen zij er zijp. Voor het examen kantoortypist(e) slaagden de dames C. Aarts. M. Bosch, 1. Claeys, A. v.d. Walle en L. v.d. Welle te Hulst, mej. D. Baert te Koewacht, de dames J. Cornelisse en M. Stfyaert en dhr. J. Geene te Hontenisse. DROEVE BERICHTEN. Vorige week ontving de familie Koster a hier het droeve bericht, dat op 8 Febr. in Indonesië was gesneuveld hun zoon A. Koster! Op 6 Febr. sneuvelden J. Smet en Theo Claessens uit Hontenisse. In het fort de Bilt bij Utrecht is de 20- jarige sildaat P. Pleterse uit Ossenisse tut slachtoffer geworden van zijn eigen nalatig heid. Tegen het voorschrift in zette hij na afloop van de wacht het geweer geladen in een rek. Een andere soldaat, die enige tijd later op post moest, nam uit het rek juist het geladen geweer, dat op het zelfdeogen blik afging. De kogel trof Pieterse die er vlak bij stond, in het onderlijf. Terstond! aanwezige medische hulp mocht niet meer baten. OOK OP WALCHEREN EEN JEUGDCENTRUM. Indertijd werd ds. A. G. Barkey Wolf uit Den Haag door de regering verzocht, namens haar het Amerikaanse volk te danken voor de hulp, geschonken aan het Nederlandse volk. Bij zijn terugkeer naar Nederland hebben de Amerikanen hem toen een gift van f 13 000 medegegeven voor een Neder lands jeugddoel. Dit bedrag is door ds. Barkey Wolf (zelf van Walcheren geboortig) onder die voorwaarde overgedragen aan de stichting „Nieuw Walcheren*. Deze stich ting heeft bovendien van de regering de beschikking gekregen over een aantal Zwitserse barakken, welke indertijd als onderdak voor de dijkwerkers zijn geschon ken. Het ligt in de bedoeling met gebruik making van het Amerikaanse geld-geschenk deze barakken geschikt te maken voor een jeugdcentrum, dat in Domburg gevestigd zal worden. Contact is opgenomen met de Nederlandse Jeugdherbergcentrale om in samenwerking met de stichting „Nieuw Walcheren" het complex tevens als jeugd herberg in te richten. Voorts is men van plan reeds in het a s. winterseizoen het centrum als volkshoge school en conferentie-oord in gebruik te nemen. Tenslotte overweegt men, hier tz.t. cur sussen voor gezinsverzorgsters te geven. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ont vangen. Geref. Kerk. Voorm. 10,30 uur Ds. P. Lok van Zaamslag, 's nam. 4.15 u. Ds. D. Zemel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1.) Voorm. 10 uur en 's nam. 3 uur Ds. A. C. Scherpenisse van Klundert. Geref. Kerk te Zoute Spui. Geen opgave ontvangen. Geref. Gemeente. Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur Leesdienst. KUNSTNIJVERHEIDSVOORWERPEN EN SPEELGOEDEREN VRIJ IN PRIJS. Een belangrijke toename in het aanbod van speelgoederen en kunstnijverheids- voorwerpen maakte het mogelijk, de prijzen voor deze artikelen vrij te laten. Vanaf 16 Februari zijn de Prijzenbe- schikkingen Handelsmarges speelgoederen 1947, Handelsmarges grafische speelgoe deren 1947 en Handelsmarges kunstnijver- heidsvoorwerpen 1947 ingetrokken en de fabrikantenprijzen voor de onder deze be schikkingen vallende artikelen vrijgelaten. VOOR DE BRITSE DEFENSIE. Bij het Engelse parlement is een ontwerp begroting ingediend voor defensie 1949—1950 ten bedrage van ruim 750 tnillioen p. st. terwijl aanvullende begrotingen te verwachten zijn ten bedrage van 25 millioen p. st. Op 31 Maart 1951 zal de zeemacht een sterxte hebben van 146.000 manhet leger 391 000 manen de luchtmacht 213.000 man; totaal 750 000 man (1 Januari 1949: 793.000 man). De defensie der West-Europese Unie za Groot-Brittannië ongeveer 52.000 p. st kosten voor het tijdvak 1949—1950, waa van circa 3/5 t.b.v. de staf. Sportnieuws. AXEL—HONTENISSE. Morgen treden Axel en Hontenisse bij de watertoren in het strijdperk. Hoewel de bezoekers de laatste tijd goede prestaties hebben geleverd, geloven we toch dat de juiste prognos'lek voor deze ontmoeting is de volle winst voor de oranjeploeg, die technisch en tactisch de meerdere is. De kans op het kampioenschap is wel een extra-inspanning waard en dus, Axelse ploeg, de volle inzet voor de ere-titel I Want het kan I Go ahead and good luck 1 Bekendmakingen. De burgemeester van Axel vestigd de aan dacht van veehouders op de bepalingen van het „Runderhorzelbesluit" Daar de bestrijdings middelen tegen de runderhorzelvliegen thans weer in voldoende hoeveelheid te verkrijgen zijn en de gezond heidsdiensten voor dieren in deze aangele genheid ook voor advies kunnen dienen, zal op naleving van dit besluit nauwlettend worden toegezien. Axel, 17 Februari 1949. De burgemeester van Axel, Van Oeveren. Op 20 Februari hoopt Cornells Kaijser zijn 15e verjaardag te vieren. Hopende dat hij nog lang voor ons ge spaard mag blijven is de wens van zijn broertjes en zusjes Jacob Gelein Sari Mientje Marietje. Op 1 April vangen de volgende cursussen aan 2-jarige cursus (dagschool). Lestijd 4Vg dag per week, Eisen voor toelating minstens 6 klassen lagere school. 1-jarige huishoudcursus. Lestijd 1 dag per week (Donderdag). Voor meisjes van 15 jaar en ouder. 1-jarige naaicursus. Lestijd 2 middagen per week (Dinsdag en Donder dag). Eisen van toelating, diploma 2-jarige cursus. 1-jarige huishoudcursus. Lestijd 2 middagen per week (Dinsdag en Donder dag) Voor meisjes van 15 jaar en ouder. Aangiften vóór 15 Maart as., iedere middag van 2-5 uur aan de Landbouwhuishoudschool te Terneuzen. a. b. c. d. Stichting Zeeuwsche Volksuniversiteit Wegens een plotselinge ongesteldheid van Katja Berndsen, is de in de Zeemeeuw aangekondigde uitvoering op Maandag 21 Februari te Axel Te koop C. VAN ALTEN, Doorndijk O 80, Axel Een zo goed als nieuwe kinderwagen te koop. De Ruijterstraat 37, Axel. HET ADRES voor Uw BOEKHOUDING en BELASTINGZAKEN Blokken 20 Telef. 2590 TERNEUZEN. Voor prima ontsmette Tuin- en Bloemzaden Pootsjaiotten Landbouwzaden naar het bekende adres Groentenhandel Zeestraat 4 Axel. Grondig onderricht in de door dame. Adres Bureau v. d. blad. Tuin- Bloem en Landbouwzaden van „El-Za" erkend Selectie- bedrijf te Goes Verkrijgbaar bij S. Jansen, Oude Wijk 49, Axel. Biedt zich aan Een nette werkster. Adres.- Bureau van dit blad. Te koop een prima dames rijwiel compleet met lamp. Bylocquestraat 47, Axel. Te koop witte bruidsjapon met sleep, maat 40-42. Inl. Bureau van dit blad. in de nieuwste kleuren exclusieve modellen, lage prijzen. in de lichte zomertinten in de leeftijd van 1 tot en met 6 jaar. met vast en 2 losse boorden. I I IIIIMI I IIMB III «„AJr De lente is in aantocht!

Axelsche Courant | 1949 | | pagina 3