Gwee ITÏensen om „Drie mensen" Het nut van wichelroede- onderzoek. Nachten van lijden - jaren van leed - door Rhenmatische pijnen. Uit onze omgeving. GRIEP FEUILLETON DE WERKINO VAN AARDSTRALEN. Onderzoekingen In eigen streek. De laatste jaren heeft de wichelroede als instrument van onderzoek naar onder de aardoppervlakte ontstane en opgewekte stra len (zgn. aardstralen), aan bekendheid ge wonnen, mede door zeer opvallende resul- teten ten bate der gezondheid van mens en dier. Reeds eeuwen geleden veronderstelde men, dat bepaalde plaatsen op de aard bodem de gezondheid van mens en dier aantastten, hoewel van een eigenlijk onder zoek in die richting niet kon worden ge sproken. Vooral dierenj zijn zeer gevoelig voor deze aardstralen. Een paard bijvoorbeeld zal wèl in een aardstraal-baan grazen, maar nooit rusten. Een zeer aannemelijke veronderstelling is, dat het menselijk, dierlijk en plantaardig organisme, tengevolge van een afwijking de normale aardstralen stoornissen onder, vindt. Hoewel de wetenschap er momenteel nog niet in geslaagd is een nauwkeurige oplos sing te geven van het aardstralen-probleem, zijn er toch vele bewijzen, dat mens, dier en plant ernstige gevolgen kunnen onder vinden bij een langdurig verblijf in een aardstraal-baan of in -banen. De aardstralen zijn van zeer verschillende intensiteit (hevigheid), en alzo ook meer of minder schadelijk of onschadelijk. De wichelroede is het apparaat, waarmede men de aard stralen kan opsporen en bestaat uit een stukje staaldraad in de vorm van een e. De wichelroede wordt met beide handen aangevat, zodanig, dat zij zich horizontaal vooruitstekend, in labiel evenwicht bevindt. Overschrijdt men in deze houding een plaats, waar een potentieel verschil heerst (dus waar zich aardstralen bevinden), dan springt de roede uit haai evenwicht, al naar gelang de aa<-d van het gezochte object. Bij dit onderzoek dient men terdege geconcentreerd te zijn. Onderzoekingen hebben aangetoond, dat in zeer sterk bestraalde percelen kanker werd geconstateerd. Doch niet alleen deze zo buitengewoon moeilijk te bestrijden ziekte, ook trombose, rheumatiek en hoofd pijn schijnen volgens wichelroede-onder het gevolg te zijn van door aard- tri ;eisterde percelen. ondergaan eveneens de nadel'ge van deze aardstralen, zodat bv. ir. hun boxen plotseling stierven, r at een veearts een weteuschappe- :n voor de dood der dieren kon opgeven. Zonder hier in den brede op de juiste definitie van de aardstralen in te gaan, kan wel geconstateerd worden, dat deze stralen op alle levend organisme een zeer nadelige invloed kunnen uitoefenen. Teneinde de werking van deze stralen op te heffen, is een apparaat van een bepaalde metalen-combinatie geconstrueerd, genaamd „Poverni" Po(tentiaal) Ver(schillen) Nivel lerend). Het lag daarom voor de baud, dat velen, alvorens tot nieuwbouw over te gaan, eerst een wichelroede-onderzoek lieten instellen naar het al of niet aanwezig zijn van aard stralen in hun bouwgrond. Onderzoekingen te Axel. Ook in onze gemeente heeft in enkele percelen een wichelroede-onderzoek plaats gehad. In één pand bleken de aardstralen nage noeg de hele woning in de lengte-as van de straat te bestrijken, Eén der huisgenoten, die liefhebber is van pianospelen, voelde toen dit Instrument in een bepaalde hoek van de kamer stond, steeds een zekere onrust en tegnnzin tot spelen. Toen de piano verplaatst was, bleken onrust en hoofdpijn volkomen verdwenen. Dit was nog voor het wichelroede-onderzoek. Later bleek, dat de eerste plaats van de piano zwaar bestraald werd. Een huisgenoot werd in bed voortdurend gekweld door hoofdpijn. Na het verplaat sen van het bed is de hoofdpijn volkomen geweken. Ook een stoornis in de bloeds omloop is na het verplaatsen van het bed totaal verdwenen. Te Terneuzen zijn eveneens enkele gevallen onderzocht. In een pand aldaar sliep een echtpaar, waarvan de echtgenote hevig onder rheu matiek te lijden had, de man daarentegen niet. Toevalligerwijze wisselde het echtpaar van plaats in het bed en ioen werd de man rheumatiek-lijder, terwijl de vrouw vrij spoedig genas. Ter bestrijding van deze kwellingen werd hier gebrnik gemaakt van het ontstra- lings-apparaai, dat deze werking opheft. De werking was blijkbaar perfect, zo zelfs, dat een aan asthma lijdend kind bij de buren spoedig genas. Men hoede zich voor overdrijving en stelle niet alle ziekten op naam der aard stralen. Maar verband tussen deze stralen en de reeds hierboven genoemde ziekten schijnt wel te bestaan. Wanneer dus de wichelroede als instru ment tot opsporing der aardstralen, dus de verklikker van een vijand der mensheid zijn diensten kan bewijzen, zal hij zeer zeker in toenemende mate welkom zijn en gebruikt worden' En dat, terwjjl toch voor velen de afdoende remedie voor 't grijpen ligtKruschen Salts 1 Oe meeste rheumatische aandoeningen komen voort uit onzuiver bloed. Daar brengt de bloedzuiverende Kruschen-kuur uitkomst. De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld hebben regelmatig gebruikt een weldadig aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. De kleine dageljjkse dosis Kruschen spoort ze aan tot krachtiger werkingonzuiverheden in het bloed worden afgevoerd, in plaats van zich vast te zetten in spieren en gewrichten, waar ze anders oorzaak zouden worden van die ondragelijke pjjn. Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatlekl|jders over de hele wereld, voor wie het leven weer kleu: kreeg, nu ze vrjj zjjn van die tergende, slopende pjjn. Vraag Kruschen bjj Uw Apothe ker of Drogist. (Ing Med). CENTRALE HENGSTENKEURINQ TE GOES. Onder stralend voorjaarsweer werd Don derdag in aanwezigheid van vele autoriteiten w o. de Commissaris der Koningin te Goes de centrale hengstenkeuring gehouden. Kampioen werd Leonard van Nico, K 2235 eig. H. de Maat te Stoppeldijk en H. Kerck- haert te Breda. De eigenaars ontvingen uit handen van de Commissaris der Koningin de plaquette van de afdeling Zeeland van de Koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard*. Het was een mooi ogenblik, speciaal voor de Z'-Vlaamse Fokkers toen deze kampioen met de kampioenen van vorige tentoonstel lingen, Alban van Veldzicht, Nico van Annie en Karei van Certain, alle uit Z.-Vlaanderen afkomstig, op de baan wer den opgesteld onder de tonen van het Wilhelmus. Van de verdere uitslagen vermelden wij hier nog de paarden van Z.-Vlaamse eige naren Categorie I en II kleine maat: lc. Her- seur van Alstein, eig. P. J. Boënne te Graauw; 2a. Moustic van Urbain, eig. C. N. den Hamer te Schoondijke en G. van Hal te St. Kruis3. Nico van Geneind, eig. Fa. Dekker te Axel. Grote maat: 1. Iwan van Saeftinge, eig. L. Bruggeman te Graauw en H. Bisschop te Hoefkensdijk-Hontenisse2b. Benno, 144969 eig. J. de Putter Pzn. te Axel en P. A. P. Dieleman te Zaamslag3a. Lion van Ovezande, eig. Mare. D'Hoore te Sluis en R. J. de Milliano te Oostburg3b. Castor van Wijnandsrade, eig. Fa. Dekker te Axel. Categorie V grote maat: 1. Antoon van Berkenhof, eig. H. de Maat te Stoppeldijk en Hon. Kerckhaert te Breda3a. Brillant van Nico, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat Categorie VI kleine maatLeonard van Nico, eig. H. de Maat te Stoppeldijk en Hon. Kerckhaert te Breda2a. Carlo van Terhole, eig. Rene Cornelissen te Terhole, Hontenisse2b. Nico van 't Hoogland, eig. Al. Szrrarens te Ossenisse. Categorie VII: la. Eglon van Echt, eig. R. J. de Milliano te Oostburg, A.J.E, Tem merman te Hoofdplaat en A. J. v. d. Meulen- B:cu te ljzendijke2a. Barra, eig. Joh. de Feijter Joh.zn. te Schoondijk?, Alf. Mangnus te Boschkapelle en E. Verstraateu te Graauw; 2b. Pompier van Zuidzande, eig. G. L. Lannooije te Aardenburg2c. Vosko van Beers, eig. J. Huissen te SluiskilTerneuzet;; 2d. Clairon van Othene, eig. A. E. Tem merman te Hoofdplaat2e. Herman van Catharinahoek, eig. Wed. Jac. de Feijter te Boschkapelle2f. Claron van Cambrooj eig. WiliPtn de Buck en lz. de Buck te Meliskerke; 3a. Certain van de Maria- hoeve, eig. Gebrs. van Kampen te Graauw; 3b. Avenir van Dorpzicht, eig. A. J. Cats- man Biervliet3e. Hercules van de Louisa, e>g Joz. Bonte te Koewacht. Categorie VIII. 3a. Max van Hautain, eig. Joz. Bonte Koewacht; 3c. David van Marcus, eig. Gebr. Scheele te Hoek. Z V. T. M. BESLUIT TOT HANDHAVING TRAM IN 1949. De Raad van Commissarissen van de Z. V. T. M. heeft Dinsdagmiddag besloten, dat de tram in 1949 zal gehandhaafd bleven. Zoals bekend had de vorige week een bespreking plaats tussen een commissie uil de Raad van Commissarissen en de belang hebbenden uit de industrie in Oostelijk Zeeuwskh-Vlaanderen, naar aanleiding van de plannen der Z. V. T. M om de tramlijnen op te breken. Tijdens deze besprekingen hebben de belanghebbenden duidelijk doen blijken, dat zij tegen de plannen van de Z. V. T. M. waren, dus voorstanders van het behoud der tramlijnen. Van de zijde van de Z. V, T. M. werd toen betoogd, dat handhaving niet mogelijk was, daar het tramvervoer grote verliezen opleverde en het onderhoud van de lijnen te kostbaar was, Alleen bij een (belangrijke tariefsverhoging en wanneer de£ belangheb benden een groot kwantum goederen voor het vervoer per tram zouden garanderen, zou een eventuele handhaving van de tram in overweging kunnen worden genomen. Naar wij heden van de directeur van de Z. V. T. M. ir. J. F, de Nie, vernemen heb ben de belanghebbenden een zeer grote tegemoetkoming betoond; niet alleen is het kwantum goederen, dat voor 1949 voor het vervoer wordt gegarandeerd, zeer bevre digend, doch ook is genoegen genomen met een belangrijke tariefverhoging. Onder deze omstandigheden heeft de Raad van Commissarissen gemeend, de tram.voor 1949 te moeten 'handhaven, hoewel, naar wordt opgemerkt, de maatschappij zich daarvoor grote offers moet getroosten, die echter voor dit ene jaar niet overeenkomc- lijk zijn. Bij deze toezegging is u'ldrukkelijk bepaald, dat in de loop van dit jaar zal worden uitgemaakt, of de tram na 1949 al of niet zal verdwijnen. (P. Z. C.) AXEL. AANRIJDING. Wielrijders, rijdt voorzichtig met straffen wind. Dezer* dagen reed een ingezetene onzer gemeente per rijwiel over de Buthdijk. Op het moment, dat een achter hem aan komende jeep hem had ingehaald, wilde de wielrijder van zijn fiets slappen en plaatste daarom zijn linkervoet op de rijweg. Hierbij gleed zijn voet uit, waardoor het rechter-achter- wiel van de jeep over het linker-onderbecn van de wielrijder reed. Een beenbreuk was het gevolg en opname in het ziekenhuis noodzakplijk. De bestuurder van de jetp treft geen schuld. Daar een krachtige wird schuin over de weg woei, heeft de wielrij der vermoedelijk de jeep niet horen naderen. NOG EEN AANRIJDING. Woensdagmorgen had op de hoek Kerk- dretfKoestraat een aanrijding plaa's tus sen een luxe auto, rijdende in de richtirg der openbare school en een moterrijwiel, komende door de Koestraat uit de richtii g Buthdijk. De motorrijder gaf het van rechts komend verkeer geen voorrang en reed tegen de luxe-auto aan. De motorrijder liep door de val slechts enige lichte schrammen aan het hoofd op. Het stuur\an de motor bleek eveneens gebroken. Sanapirin verkort de ziekte- J| t Üagen. Tabletten .40 en 71 door: HUGO BETTAUER. 5) De aardse resten van arme, domme wezen tjes, die zich in haar angst voor de eenzame ouderdom en een niet te stillen hunkeren naar liefde en aanhankelijkheid de eerste de beste schurk in de armen werpen en zich tot het laatste ogenblik vol stil vetfan- gen ergens in het bos of aan een verlaten rivier laten vermoorden. Dr. Clusius had zo juist het verhoor met de laatste aanklaagster, de wed. Klapp- holz uit Charlottenburg, beëindigd, toen Krause plotseling het woord nam. Dames, ik zal nu alles wat u zoeven hebt meegedeeld, nog eens recapituleren. In het kort herhalen, interrumpeerde dr. C[u3ius, die zich met het gebruiken van vreemde woorden nooit kon verenigen, de wenkbrouwen fronsend. Goed dai, niet recapituleren, maar in het kort herhalen, zei Krause met een kwaadaardig glimlachte. In de eeiste plaats dan mej. Truda Muller, die bij u, mevr. Wendles, heeft ingewoond. Middelmatige lengte, slank, Hoogduits met Berlijns accent bruin haar a la Cléo de Mérode gave tan den, grote ogen, welke kleur u niet precies kunt opgeven. Een opvallend mooi en sym pathiek meisje, ogenschijnlijk van verliefde aard. Zij heeft u meermalen van haar ver loofde verteld. Deze verloofde hebt u slechts éénmaal gezien; ook hij maakte op u een gunstige indruk en is een knappe blonde man, zonder snor of baard en met lorgnet. Bij deze woorden knikten alle vier vrou wen ijverig en men hoorde een toestemmend „juist in verschillende toonaarden. Van familieleden in Berlijn of ergens anders, van vrienden of kennissen van deze Trude Muller weet u niets. Nee, antwoordde mevr. Wendler, het arme kind heeft het nooit over zich zelf, maar steeds alleen over haar verloofde,tlie schoft, gesproken, en nu dri ft haar lijk zeker ergens in het water en die kerel maakt plezier met andere meisjes, die ie dan natuurlijk ook zal vermoorden, het is zonde dat ik het zeg Mevr. Wendler snikte; de andere drie zagen zich plots genoodzaakt haar neus te snuiten, kapothoedjes knikten heftig op en neer. Bij u, mevr Zinkenbach, heeft de ver dwenen Grete Moller uit Hamburch slechts twee dagen geweest. Licht bruin haar en een vlecht om het hoofd gewonden, flinke verschijning, gepronoi ceerd Hamburgs dia lect. Ook zij heeft van een verloofde verteld, waarmee ze een uitstapje naar de Havel zou maken. Zij werd ook door haar verloofde afgehaald, maar alleen de concerge heeft hem gezien. Laat die man dus even binnen komen. De concierge, de heer Zimmerman uit de Nurnbergerstrasse, kwam binnen. Toen Clusius aanstalte maakte, om hem aan een verhoor te onderwerpen, gaf Krause door een wenk te kennen, dat hij die taak zelf wel op zich zou nemen. De heer, met wie op de 5e juli een juf frouw, 0ie bij mevr. Zinkenbach in huts woonde, wegreed, was blond en droeg een kleine snor, niet waar Zimmerman knikte heftig van neen. Nee, voor zover ik mij kan herrinneren was zijn hele gezicht glad geschoren, net als die rare Engelsen het doorgaans heb ben. Krause knikte lachend. Droeg hij een bril of een lognet Een lorgnet als ik me niet vergis. Kunt u anders nog wat over hem medelen. Niks wat van belang kan zijn. Hij leek me een gemoedelijke kerel te zijn, want hij drukte me, alleen omdat ik de juffrouw, die nou verdwenen is, bij het instappen haar handkoffertje aanreikte, vijf mark in de hand. Goed, dan kunt u wel gaan. Bij u, mevr Lestikow, heeft juffrouw Annemarie lansen, eveneens uit Hamburg, gewoond. Roodachtig haar. glad gescheiden, mager, lorgnet, hoog Duits type. Zij was spraakzaam, heeft veel van haar verloofde verteld, die natuurhistoricus zou zijn en u de avond, voor zij vertrok, gezegd, dat zij zich verloofd had, en zij nu met haar aanstaande naar Ketzin zou gaan, om daar een huis te bezichtigen. U beschrijft de man in kwestie precies zoals de andere dames, zodat we ongetwijfeld met één en hetzelfde individu hebben te doen. En ten slotte, mevr. Klappholz, heeft bij u mejuffrouw Kathe Pfeiffer, die uit Beieren kwam, gewoond. U hebt het meisje slechts twee of drie maal en dan nog met een hoed op gezien, zodat u niet eens kunt zeggen of zij blond of donker was. Zij sprak met een Zuid Duits dialect en heeft van haar vertrek kennis gegeven In de ons ter inzage verstrekte brief. En nu, mijn waarde dames, verzoek ik u eens intensief, pardon, diep na te denken Is u aan uw op zo mysterieuze wijze ver dwenen huurster het een of ander b.v. een moedervlek, een bepaald gebaar, een eigen aardig woord of een kledingstuk opgevallen De vrouwen zwegen, gaven zich zicht baar moeite na te denken, tot mevr Listikow het woord nam. Jawel, meneer de inspecteur, iets is mij of eigenlijk Minna mijn dienstmeisje, opgevallen, juffrouw Jensen had mooie kleine voeten, zoals je ze juist bij de Ham- burgse vrouwen slechts zelden aantreft. Eens heeft Minna mij de schoenen van juf frouw Jensen, die s-avonds voor de deur werden gezet, gebracht en gezegdNou moet u toch waarachtig die schoentjes eens zien 1 het lijken wel kinderlaarsjes (Wordt vervolgd,) I

Axelsche Courant | 1949 | | pagina 2