S.V. „Olympia" Voor goede coupe en pasvorm slaagt U beslist bg ons. Fa. D. P. Schutz - Axel Sanipjm ks& goèpJL P O c K E T Fa. J. G. VINK - AXEL B O O K S M Andries Koster Falcon SPORTCOSTUUMS Frederik Marinas Janny Levinus Verberkmoes Nieuwe leden A. H. van der LEE Afwezig 12, 14 en 15 Februari C. A. SCHILTMAN Afwezig 13 en 14 Febr. GUMMI-regenjassen PLASTIC-regenjassen Losse HERENPANTALONS JONGENSCOSTUUMS Kamgaren- en Cheviot COSTUUMS J Weststraat 7 - 9 Na zich ook nog fn opwekkende bewoor dingen tot de leerlingen te hebben gewend, verklaarde dhr. den Boggende het nood gebouw thans van de gemeente over te emen. Van de inspecteurs van het U.l.o. en het l.o. waren schriftelijke felicitaties ingekomen, alsmede van dhr. Fondse, hoofd der U.l.o.- school in Oostburg en dhr. M. Oieleman, die waarnemend hoofd is geweest. Na dhr. den Boggende sprak burgemees ter van Oeveren, die het schoolbestuur gelukwenste met dit nieuwe zij het dan nog „nooa'-gebouw. Zo heeft Axel dan een nieuwe onderwijs inrichting en deze school moet geen eindpunt zijn, maar een mijlpaal. Spr. wees^ op de ontwikkelingsmogelijkhe den van een plaats in verband' met de aldaar gevestigde onderwas-inrichtingen, iets wat men in het verleden wellicht niet altijd heeft begrepenHij hoopte tenslotte, dat het bestuur, lsraren nn leerlingen wel moge gaan en de school moge beantwoor den aan haar doel. Ook de heren wethouder van Bendegem, namens de Herv. Zondagschoolvereniging en dhr. j. M. Oggel, als oud-voorzitter der Ver. v. Chr. Nat. Schooloaderwijs voerden hier het woord en spraken de beste wensen uit voor toekomst der U.l.o.-school. Dhr. J. J. de Ridder, hoofd der Chr. lagere school gewaagde van de prettige samen werking en verstandhouding, die er steeds was tussen de beide scholen, waarna dhr. Stemerding, mede namens zijn collega's, dankte voor de totstandkoming van het eigen tehuis, dat thans kan worden betrok ken. Hij dankte voor de gastvrijheid in de lagere school genoten en roemde het nieuwe gebouw, welks interieur zeker voor de meesten wel een openbaring zal zijn ge weest. Spr. dankte B. en W., de gemeente raad en dhr. Wieles, en verder allen, die hun medewerking gaven. HQ hoopte, dat d« leerlingen zich voorbeeldig zouden gedra gen een schooltQd kaa een prettige herin nering zijn voor het verder leven. .Zorg, dat je ouders en leraren trots op je kunnen zijn", aldus dhr. Stemerding. Nadat gezon gen was Ps. 150 1, was de offic-SCc opening ten einde en werd de bijeenkomst voortgezet In een ouder-avond. Hieraan verleenden ook de leerlingen hunne medewerking, o.a. door gymnasifek- demonstratie o.l.v. dhr. Meenk, gymnastiek leraar te Terneuzen. Verschillende komische samenspraken werdeu opgevoerd, welke nogal gelocti ontlokte. Verder was er nog declamatie van mej. Riet Hoebé („ik sla de trom") en de dames Koster en Relnierse zorgden voor enkele muzieknummers met accordeon en banjo. Dhr. J. M Oggel sloot deze welgeslaagde avond met dankgebed. „OLYMPIA'S" GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE. Dinsdagavond gaf de sportvereniging .Olympia* alhier in samenwerking met de gymnastiek-vereniging „T.H.O.R." uit Sas van Qent een uitnemend geslaagde gymnas tiek- en turn-avond in ,Het Centrum* dat geheel gevuld was. De voorzitter van ,0'ympia* dhr. M. J. Markusse, sprak een openingswoord, waarna een aanvang werd gemaakt met de afwer king van het wel zeer uitgebreide programma. Als eerste traden op de kinderen van 5—8 jaar, die een aardig nummertje vrije oefening met zang brachten. Daarna kwamen de adspirant-meisjes (814) op, met een nummer vrije oefeningen, dat keurig en correct werd uitgevoerd. Vervolgens kwamen brug- en vrije oefeningen heren aan de beurt, gevolgd door ringnummer van de dames. Bijzonder slaagde daarna de gecombineerde vrije oefening van jongens en meisjes. Na nog enkele nummers brak de pauze aan. 4 Sasse heren brachten als eerste num mer na de pauze een pracht nummer van vrije oefeningen, waarna de dames en heren van .Olympia* de nummers brug en ringen achter elkaar afwerkten. Een speciaal ver zorgd nummer leken ons de vrije oefeningen door dames, het Bondsnummer: .Hollands vlag, je bent mijn glorie*, met de nationale kleuren, en eindigde met het gymnasten-lied. Tenslotte gaven de Sane heren een pracht staal van tot in de perfecte door gevoerde grond-gymnastiek, waarmede deze gymnasten reeds in Zeeland een enorm succes hebben behaald. Deze oefeningen die slechts na zeer lange en zorgvuldige training succesvol kunnen worden uitge voerd hadden ook alie aandacht van het publiek, Dhr. Van Oosterhout, directeur van „T.H O.R.* sprak een propaganda-woord voor de gymnastiek-sport. Met vreugde deelde hij mede, dat „Olympia* is toege treden tot het Kon. Ned. Qymn. Verbond en zegde de medewerking van .T.H.O.R.* toe bij een deze zomer in Axel te houden openlucht-demonstratie. Dhr. Markusse dankte allen voor het welslagen van deze avond. Een geanimeerd bal was een welkome toegifie bij deze welgeslaagde gymnastiek avond. PROTEST TEQEN OPHEFF1NQ VAN DE Z. - VLAAMSE TRAMLIJN. Op initiatief van Stichting voor de Land bouw, afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, werd Donderdagmorgen in hotel Rotterdam te Terneuzen een vergadering gehouden van landbouwers- aandeelhouders van de Z.V.T. M., zulks in verband met de voorgenomen opheffing van de tramlijn, De voorzitter, burgemeester P. Vercauteren van Clinge, zette uiteen het grote belang van de handhaving van deze tram voor de landbouw. De, opheffing zou een ramp betekenen. Er is een brief geschreven aan de Commissaris der Koningin in Zeeland met het verzoek te willen bewerkstellingen dat de tramIQn voor goederenvervoer zal gehandhaafd blijven. In deze brief is er op gewezen, hoe de Z.V.T.M. tot stand is gekomen, namelijk met steun van diverss instanties en van vele landbouwers. In Zeeuwsch-Vlaanderen worden jaarlijks plus minus honderd millioen kg suiker ble ten vervoerd. Zou de tram k6men te verval len dan zal dit vervoer per vrachtauto moeten geschieden. Dit betekent hogere kosten voor de landbouwers. Daarbij zullen de polderwegen, die op dit vervoer niet zijn berekend, ernstig wor den toegetakeld en de onderhoudskosten zullen belangrijk stijgen. Uitvoerig werd de houding der Z.V.T.M besproken, die deze maatregelen meent te moeten nemen, zonder overiegpleging met belanghebbenden. Het bleek ter vergadering dai geen contact was verkregen met de directie en commissarissen der Z.V.T.M. waardoor de motieven voor opheffing niet bekend zijn. Tenslotte werd besloten con tact te zoeken met de directie om te trach ten alsnog overeenstemming te bereiken. Onder liiding van de heer C. Phillpse. commissaris van de Z.V.T M. werd Donder dagmiddag een bespreking gehouden met vertegenwoordigers van practisch alle indu stries in Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Philipse zette uitvoerig uiteen, dat de handhaving van de tramlijn practisch onmogelijk is, gelet op de toenemende verliezen in dit bedrijf, die in 1947 f. 189.000 bedroegen en voor 1948 worden geraamd op f. 250.000, Na uitvoerige besprekingen concludeerde de heer Philipse aldus, dat de commissie voor 15 Febr. a s. van belanghebbenden een opgave wordi verwacht van de bijdragen tot welke deze bereid zijn en-welke garanties betreffende hun aandeel in het goederen vervoer zou willen geven. De commissie zal dan aan de hand van deze toezeggingen een voorstel doen aan de Raad van Commissarissen. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 u. Ds. P. j. Pennings, nam. 2.30 u. Ds. v.d. Oraaff. Oeref. Kerk. Voorm. 10.30 uur en nam. 3 uur (Qeen opgave ontvangen). Oeref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1.) Voorm. 10 uur en nam. 3 uur Ds. D. L. Dorst van Qiijpskerke. (Collecte voor hulp behoevende kerken in Nederl.). Oeref. Kerk te Zoute Spui. Voorm. 10 uur en Nam. 2.30 uur Ds. D. j. Couvée. (H. Cat. Zond, 41). Oeref. Qemeenie. Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur Leesdienst. Nieuwe bonnen, voor het tijdvak van 13 Febr.—26 Febr. 1949 Bonnen voor vlees. 001, 003 Vlee», 100 gram vlees 002 Vlees 2p0 gram vlees Alle bonkaarten. 005 Alg. 250 gr. boter, margarine of vet Bonkaarten KA, KB 903. 006 Alg, 250 gr. boter, margarine of vet 007 Alg. 400 gr. kaas of 500 gr. korstl. kaas 012 Alg. 500 gr. boter, margarine of vet 614 Alg. 500 gr. sinaasappelen (reeds (bonkaarten 901) aangewezen) Bonkaarten KD 903. 014 Alg. 125 gr. boter, margarine of vet 015 Alg. 100 gr. kaas of 125 gr. korstl. kaas 619 Alg. 1 kg. sinaasappelen (reeds aan- (bonkaarlen 901) gewezen) Tabak- en Diversenkaarten QA, QC 903. 61 Tabak 2 rants, sigaretten of kerftabak 63 Tabak 1 rants, sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 903 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken). Qeldig zijn de bonnen van strookJE. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De reeds aangewezen bonnen 614 Alg. (500 gram sinaasappelen) en 619 Alg. (1 kg. sinaasappelen) moeten uiterlijk op 12 Febr. bij een handelaar worden ingeleverd. Met blijdschap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van ons zoontje en broertje F. den Doelder S den Doelder-Geensen Lenie Ko Jan Martien. Axel, 10 Febr. '49. De Ruljterstraat 36. Hiermede betuig ik, mede namens mijn ouders, mijn hartelijke dank voor de treffende blijken van mede leven ontvangen bij mijn thuiskomst uit de tropen op 29-1-49. Ook hartelijk dank aan de buurtvereniging van de Magrette. Nico Bolleman Magrette N 79, Axel. Heden ontvingen wij het droeve bericht, dat wegens de actie in Madioen is gesneuveld onze innig geliefde, dierbare, onvergete lijke zoon en broeder op de leeftijd van 21 Jaar, 2 maanden en 24 dagen. Zijn diepbedroefde ouders, broers en zusters J Koster C. Koster-de Visser Axel, 8 Febr. '49. Kanaalkade 10. Plotseling werd uit ons midden wegge rukt ons innig geliefd Dochtertje en Zusje in de jeugdige leeftijd van 31/» maand. Jac. Vasseur M. K. Vasseur-Swets Piet Kees Axel, 9 Febr. '49 Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, Fam. Verberkmoes- de Qroote. Axel, 10 Febr. '49. Oude Weg 17. kunnen zich vanaf heden aanmeldep bij de heren H. Deij, Noordstraat 55 en Jos. van Damme, Station straat. Minimum-leeftijd zes jaar. Lot nr. 799 en nr. 392 kunnen worden afgehaald bij M. J. Markusse. Tandarts Walstraat 2 - AXEL Arts Nieuwstraat AXEL f ioo.- beloning. Verloren: Een gouden vulpen, (gedachtenis). f 100.- beloning voor eerlijke vinder. Terug te bezorgen bij H. J. Legrand Noordstraat 49, Axel. Wij presenteren wat Heren prefereren gabardine- en tweedjassen beperkte collectie vy beige, visgraat en grijs ook met geruite voering donkerbruin, zonder punten practisch en goedkoop diverse kleuren en kwaliteiten met plusfourbroek uitgebreide collectie leeftijd 516 jaar 2 delig lange pantalon in diverse tinten maten 4450 beperkte voorraad 3-delige costuums v Wat U zoekt vindt U bij Momenteel voorradig HERENCOSTUUMS ook in kamgaren JONGENSPLUSFOURS HEREN-REGENJASSEN Een grote voorraad en sortering in Losse Herenpantalons Plusfours velvet Jongensbroeken Voor Overhemden, Werkhemden, poloblouses, jongensblouses, Sportkousen, Sokken e.d. ook ruime keuze. In onze collectie Zelfbinders en Knoopdassen is keus voor ieder. PETTEN vindt U in alle dessins en prijzen. In onze Handwerkafdeling hebben wij geregeld nieuwe artikelen. In Haak- en Borduurgarens ruim gesorteerd. Voor de liefhebbers van Engelse litteratuur hebben wij voorradig BEAR BOOKS per deel 80 ct. POCKET BOOKS 95 ct. PAN BOOKS f 1,05 PAN BOOKS f 1,75 ZEPHYR BOOKS vanaf f 2,50 ALBATROS f 3,50 «r ■p

Axelsche Courant | 1949 | | pagina 3