't Is BLUE BAND dat ze 't lekkerst vindt! 9 ZONDER PUNTEN sser- -koole AUTO- ALLE °l 10 LUC koffie Niemeljers thee r cm van te (jpmeterii Fa. J. C. I No Fa. J. C. VII Alleen al om die extra-fijne smaak verdient Blue Band Uw voorkeur. Maar er is méér. Nog slechts één week kunt U profiteren van onze verkoop tegen abnormaal lage prijzen Uitsluitend nieuwe goederen! Kijken is kopen bij HANDHOEK doo en Een iedt het Prij (gee 0 fa. J. C. TINK Nu weer voorrac Pic No Lifi Sai Le lei Lel Cir Fih Ma Poi Wekelijks ontvan Uit onze omgeving. AXEL. EX BURGEMEESTER SMALLEGANGE KOMT VOOR. Heel wat opzijn kerfstok. Vandaag zal voor de M ddelburgse Kamer van het Bijzonder gerechtshof te s' Graven- hage de ex-burgemeester van Axel, Pieter Smallegange, die thans in het kamp Crailoo verblijft, terecht staan. De lange dagvaarding bevat ondermeer de beschuldiging, dat Smallegange van December 1941 tot September 1944 ais N. S. B.- burgemeester de vijandelijke belangen heeft gediend. DAMWEDSTRIJD. Bij de damwedstrijd tussen de damvereni-^ gingen van Zaamslag en Spui, waarvoor' een wisselbeker was uitgeloofd, won Zaam- siag i van Spui I met 13—7 en Spui II van Zaamslag II met 9—7. Zondagavond werd onze gemeente in opschudding gebracht door een matroos, zekere K„ geboren te Wachtebeke, welke fn kennelijke staat van dronkenschap ver keerde. Hij verstoorde in hoge mate de openbare orde en wilde met iedereen een vechtpartij aangaan, weshalve hij door de Rijkspolitie spoedig werd overmeesterd en ingesloten. De arrestatie en opbrenging was blijkbaar voor het Axeise publiek een hele sensatie, waardoor de uitoefening van de functie der rijkspolitie eerder werd bemoeilijkt dan bevorderd. UITVOERING HERVORMD KERKKOOR. Zondag gaf het Kerkkdbr der Ned. Herv. Kerk met medewerking van het Kinderkoor alhier een uitvoering, die aanvankelijk op 12 December zou plaats hebben, doch toen door een ongeval van de pianist voor onbe paalde tijd m~c-t worden uitgesteld. Onder leidu g^van de di-rcleur, de heer J. Smies, werden aile rummers correct uit gevoerd. De belangstelling was jammer genoeg niet bijzondu groot. GEVONDEN VOORWERPEN. Een padvindersriem, Oostersfraat 48, Axel een wollen handschoen, Rijkspolitie-kazerne, Axel; ceintuur (grijs groen van kieu-, met zwarte gesp), Rondepu'ten M 36, Axel distributiekaart „diversen", Nieuwendijk 44, Axel; een wit bont, Oudewijk 85, Axel; zes jute zakken, Rijkspolitie-kazerne, Axel een flesje m l tabletten, Nieuwendijk 11, Axel. HUISVLIjTTENTOONSTELLING TE TERNEUZEN. B'ijkens in dit blad opgenomen adverten tie is de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer Terneuzen voornemer.s een Huis- vlijttentoonstelliiig te organiseren in de week van 1 tot en met 6 Augustus a s. Genoemde vereniging heeft op het gebied van tentoonstellingen een goede naam. Immers nog vers ligt in ons geheugen, het succes van de in 1947 gehouden Scheep vaarttentoonstelling en de in 1948 daarop gevolgde tentoonstelling op het gebied van Luchtvaart, Verkeer en Industrie. Thans is het zeer zeker een gelukkige gedachte geweest terug te grijpen naar de „huisvlijt". Velen van ons herinneren zich zeker de enkele vooroorlogse tentoonstelling op dit gebied. Wij hebben daar prachtige werkstukken kunnen bewonderen van Houtsnijwerk, Kunst smeedwerk, Figuurzaa^wcik, Boetseerwerk Tekenwerk, Handwerk, enz. enz. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de Zeeuwsch Vlamingen zijn zeer zeker in staat ook nu weer een verzameling van eigen gemaakte voorwerpen bijeen te brengen welke zeer zeker een bezichtiging overwaard zijn. Het doel van de V. V. V. Terneuzen is ook de grote stroom van vreemdelingen welke in de loop van de maand Augustus 1949 wordt verwacht, te laten zien wat er zoal in de Zeeuwsch Vlaamse bevolking leeft. Wij kunnen dan ook niet anders doen dan iedereen die de huisvlijt beoefent aansporen de producten van hun arbeid in te zenden en wij zijn er van overtuigd dat deze ten toonstelling zal slager. Rechtszaken. Uitspraken der Rechtbankzitting te M'burg van 7 |an. (op 21 J3n.) De|30-jarige landbouwsmid B. B. uit St. Jansteen werd wegens het rijden op de openbare weg onder invloed van sterke drank veroordeeld tot f 75 subs. 25 dagen hechtenis en ontzegging motorrijtuigen te besturen voor de tijd van 9 maanden. De eis was 14 dagen hechtenis met ontzegging voor 9 maanden. J. J. van D„ een 35-jarige vrachtrijder uit Sluiskil werd van het hem ten laste gelegde, n.i. het gevaarlijk rijden over de openbare weg, vrijgesproken. Ook de eis.was vrij spraak. Rechtbankzitting van 21 Jan. '49. De 26-jarige J. M. de B., graanhandelaar te Hulst, stond terecht voor het feit, dat bij plombes ter beschikking had gesteld aan zekere V. Plombes zijn voorwerpen, die door controleurs aan jute zakken worden gedaan, nadat ze de inhoud daarvan heb ben goedgekeurd. Verdachte was echter door een misverstand aan wat plombes gekomen en besloot, toen V. hierom ver legen zat, hem enkele van deze dingen te overhandigen. V. kon het toen doen voor komen, dat niet goedgekeurd pootgoed als wèl goedgekeurd werd aangemerkt, hetgeen verdachte had bewerkstelligd, door deze plombes te zijner beschikking te stellen en terwijl hij wist, dat deze plombes niet op regelmatige wijze waren verkregen. De Offi cier van Justitie eiste 4 maanden gevangenis straf. Mr. Tichelman, raadsman van ver dachte, vroeg ontslag rechtsvervolging subs, een geldboete. Een dergelijke overtreding, nu niet met plombes, maar met labels, was ten laste gelegd aan de 39 jarige pensionhouder E. F. J. B. te S». Jansteen. Hij had in Bel gië valse labels laten vervaardigen en deze aan verschillende personen ter hand gesteld. Deze gebruikten de valselijk vervaardigde labels als verpakking van hun aardappel- pootgoed, ten bewijze van het feit, dat het zich in die verpakking bevindende pootgoed was goedgekeurd. De Officier van Justitie eiste in deze zaak eveneens vier maanden gevangenisstraf. A. D., een 50-jarige- bakker uit Axel reed op 18 September 1948 te Axel met een auto over de Rijksweg Axel Kijkuit, zonder dat deze auto was voorzien van een spiegel, waardoor de bestuurder van zijn zitplaats het links achterliggende weggedeelte kon overzien. Tevens stond D. nog terecht voor het feit, dat hij als bestuurder van een auto van richting wilde veranderen en niet tijdig en op duidelijke wijze van zijn voor nemen tot deze richtingsverandering heeft blijk heeft geven, waaardoor een hem inhalende personenauto in botsing met de wagen van D. kwam. Voor deze feiten werd D. reeds tot f 10 en f 100 door de Kanton rechter veroordeeld, doch D. was met deze strafmaat niet content, en ging in appèl. De Officier bevestigde thans de door de Kantonrechter opgelegde boeten. De 38-jarige Belgische handelaar G. N. de P. uit Sint N'ctlais (B,), had hoger beroep aangetekend van het vonnis van de Kantonrechter, welke laatste hem had ver oordeeld tot 6 dagen hechtenis met ont zegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen vcor de tijd van 6 maanden en een geldboete van f5, subs. 2 dagen hech tenis. De P. had namelijk op 31 Augustus 1948 te Huist met een auto gereden zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, en tevens verkeerde hij, toen de Rijks politie hem controleerde, onder invloed van sterke drank, zodat hij niet in staat kon worden geacht de auto naar behoren te besturen. De Officier van justitie bevestigde thans het vonnis van de Kantonrechter. MOEDER weet wat zij doet!..,, Zij wil NiemeijerV Paarsmerk-Koffie op haar bonnen hebben! Die geurige, pittige smaak, dat heerlijke aroma heeft alléén Niemeijei's Koffie. En de kinderen sparen de waardepunten voor die prachtige vliegtuigplaatjes, die bij het interessante Luchtvaart-Album „Vliegende Vleugels" behoren. WANT BLUE BAND iS STEEDS HEERLIJK VERS I Ook bij Gala-Thee waardepunten voor vliegtuigplaatjes. ij De druk van 't album Vliegende Vleugels" is b reeds geheet uitverkochtmaar de ie druk is vanaf 1 Februari 1949 verkrijgbaar.

Axelsche Courant | 1949 | | pagina 2