Een Grossierderij Axel-Corn. Boys Fa. J. G. -i I Sloop Te koop gevraagd: ZONDAG a. s. Axel 3 Corn. Boys 3 EIKEN ROOKSTOELEN SPIRAALMATRASSEN STALEN LEDIKANTEN WIL R 0 L b E» N TOONBANK- BOTERHAM- op het gebied van ZOETWAREN. Tegen contante betaling. Aanbiedingen onder nr. 11 Bur. v. d. blad. Aanvang half drie. Is Corn. Boys in staat, Axel de eerste nederlaag toe te brengen? Als U dit wilt weten, dan Zondag naar de watertoren. Aanvang half één. Entrée 50 cent. Onze reclame aanbieding compleet met 2 gevulde kussens f39,75 met fijne net, 2 pers. vanaf f 40,00 2 pers. met fijne netspiraalmatras f 71,60 i door gemakkf firma in Tuin worden U ga van Rossum in zéér i Ginnekensf Verzend Woonhuis f naast het TER POSTRE TELEFC D De De minister acht het beter het voor nemen tot deze maatregel te laten varen. Openbare werken. De regering betreurt het, dat zij zich ge noopt heeft gezien geen gelden uit te trekken voor een nieuwe inpoldering in het Zuider zeegebied en slechts 5 millioen voor de aanleg van het Amsterdam—Rijnkanaal. Zowel om monetaire redenen als uit een oogpunt van conjunctuurpolitiek dient voor alsnog ten aanzien van de uitvoering van openbare werken naar de grootst mogelijke beperking te worden gestreefd. Daar de vooruitz'chten voor 1949 ten aanzien van de ter beschikking komende deviezen minder gunstig zijn dan aanvankelijk werd verwacht, kan voorshands slechts van een sterk beperkt bouwprogramma worden uitgegaan. Daarin zullen op de voorgrond moeten staant.de woningbouw en de bouw voor die iqdustriën, die op korte termijn deviezen opleveren. Niet kan worden voor komen, dat hierdoor de uitvoering van openbare werken in het gedrang komt. Winstuitkeringen. Een beroep tot matigheid |in^de winst uitkeringen acht de minister van financiën gewenst, omdat z.i. de financiering uit de winst de meest eenvoudige en doeltreffende methode is tot het financieren van de noodzakelijke vernieuwing en uitbreiding van het productie-apparaat door middel van besparingen. Uit onze omgeving. OUDERAVOND R K. VERKENNERIJ. Zondagavond om haif 8 gaven de R.K. Verkenners en Welpen een opvoering van de revue «Vooruit met de Leut" voor ouders en verdere genodigden in het Gezellenhuis. De zaal was totaal gevuld toen de Ver kenners-marsband stipt op tijd de avond opende. Het programma vond een vlot verloop. Na het revue-lied kwam het eerste toneel- schetsje „Ochtendgymnastiek", wat al direct insloeg, vooral om zijn oorspronkelijkheid. Na een stukje voor het doek begon de Thalia-band zijn eerste optreden. We kunnen niet anders zeggen dan dat de jongens en meisjes een schitterend debuut maakten." Weer een voordracht voor bet doek door de hopman en dan kwam de „Wonder- trompet", eveneens een geestig^stukje in drie taferelen. Voor de pauze verscheen nog een imitatie van Snip en Snap, welke de toeschouwers waarlijk deed schudden van het lachen. In de pauze werd onder de melodieuze klanken van de Thaüaband de aanwezigen verschillende attractie's aangeboden en een half uurtje in gezelligheid doorgebracht. Direct na de pauze deden de Welpen hun best met een stukje in drie tafereeltjes van schoenmakers, spoken en zo al meer. Hierna volgde hét stukje van de avond, getiteld „Koffiepraatje", een schets uit de bezetting, dat met zijn sappig Vlaams de aanwezigen geweldig vermaakte. Even werd de aaneenschakeling gvan „de leut" verbroken door een afscheids- speechje van de hopman, die de troep volgende week jammer genoeg vaarwel zal zeggen. Onderwijl zat de Thalia-band weer gereed en toen het doek openging begonnen ze aan hun laatste optreden van die avond. "Onder eeu voordracht voor het doek werd het toneel in gereedheid gebracht voor de kampvuur-imitatie. Aardige voordrachtjes en goede zang brachten er ai gauw de kamp stemming in. Na een yell op de hopman werd de „taptoe* geblazen. Met het door allen gezamenlijk gezongen revue-lied kwam het einde van deze goed verzorgde en bflzonder geslaagde avond. Zaterdag a.s. geven de Verkenners een heropvoering voor verdere belangstellenden. Voor een ieder die belangstelt in hetgeen de R.K. Verkenners presteren een mooie gelegenheid om met hun werk kennis te maken. „WINKELIERS, BEGRIJPT UW TIJD." Dit is het motto van achterstaande adver tentie, waarin een groep vooruitstrevende neringdoenden in onzè gemeente in ge meenschappelijk overleg met een zo groot mogelijk aantal collega's een serieuze poging wil doen tot oprichting ener winkeliers vereniging. Met deze initiatiefnemers zijn wij er ten volle van overtuigd, dat een dergelijke vereniging in een bloeiende centrum-plaats als Axel niet alleen bestaansrecht heeft, doch zelfs een noodzaak is ter stimulering van winkelweken met daaraan verbonden attrac ties en nevengebeurtenissen en ook als een effectief middel ter behartiging van de be langen van de plaatselijke middenstand. Met belangstelling en gegrond optimisme zien wij de resultaten dezer oprichtings vergadering tegemoet. GevondenEen soldatenmuts van de L.S K. Een paar handschoenen. Het Centrum, Axel. Een bankbiljet van f 10. De Jonge, Markt 10. Een blauw wollen speelgoedbeertje. Van Cadsand, Wilhelminastraat 34. Dezer dagen werd op een avond bij de Rijkspolitie kennis gegeven van het feit, dat een persoon waarschijnlijk door aan rijding gewond op de Buthdijk lag. Toen de Rijkspolitie ter plaatse arriveerde, bleek inderdaad een persoon met een wond boven het linkeroog aan de berm van de weg te liggen. Door dronkenschap kon hij evenwel niets verklaren en de politie ontbood dr. Boor, die de geneeskundige hulp verleende. De volgende morgen, na ontnuchtering gaf de man aanrijding op als oorzaak zijner verwonding, doch tot heden bleven alle nasporingen zonder resultaat. FRAUDULEUZE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Op 1 November werd door de kommiezen te Koewacht een man aangehouden, die betrapt werd bij een poging tot frauduleuze uitvoer van bloembollen. Uit een op hem gevonden brief bleek, dat hij niet de hele partij vervoerde, die te Axel per A.T.O. voor hem was aangekomen. Omtrent het restant verklaarde hij, dat dit nog te Axel aanwezig was, hetgeen echter bij onder zoek onjuist bleek. Hij verk'aarde toen, dat deze bloembollen gestolen waren cn deed van deze diefstal aangifte bij de Rijkspolitie. Bij nader onderzoek bleek, dat hij ze reeds had uitgevoerd naar België. Tegen deze persoon is proces-verbaal opgemaakt ter zake van valse aangifte en in verzekering gesteld wegens het fraudu'.us uitvoeren van bloembollen. Tevens bleek, dat hij zich reeds eerder aan dergelijke fraudes had schuldig gemaakt. De bloembollen waren afkomstig uit Noord-HJiandde afzender aldaar is eveneens aangehouden en naar Axel overgebracht, alwaar hij is ingesloten bij de Rijkspolitie. GEMEENTEWERKEN VERFRAAIT AXEL. Wie de laatste dagen de De Ruyter- straat doorloopt, wordt getroffen door het fraaie park, dat smaakvol en vakkundig is aangelegd en zeer veel bijdraagt tot het inderdaad mooi wonen in deze nieuwe buurt, die zeker een der mooiste in onze gemeente is. Moge deze geste van gemeente werken om deze buutt in alle opzichten een modern cachet te gever, ook door de bewoners verstaan worden door de nodige waakzaamheid te betrachten voor bescha diging en vernieling. Wjj vernemen dal ook het park by het bevriidhgsmoument met levende bloemen zal worden versierd. Z. VLAAMS TONEELCONCOURS. Eind November begint in Hulst het Z. Vlaamse Bekefconcours, dat tha-s voor de 3e maal georganiseerd worii. in 1946 vond het te Hulst, in 1947 te Si. jansteen plaats. Verschillende verenigingen zegden reeds hun medewerking toe. De Giiesellen uit Hulst zullen deelnemen met „Een dorp verging" een middeleeuws spel in een voerspel en drie bedrijven van drs. Louis Lockefeer. UITREIKING DIPLOMA'S B. O. V. A. G. Donderdagmiddag vond in een der lokalen van de Ambachtsschool te Terneuzen de uitreiking der diploma's plaats aan die leer lingen van de door het district Zeeuws- Vlaanderen van de door de BOVAG inge stelde cursus voor leerlingen of hulp-auto monteurs. Geslaagd zijn: Hulpmonteur: Luciën de Buck te Sas van Gent; Theodoor Engels te ZuiddorpeJozephus A. van Hecke te TerneuzenRobert Juriëns te Sluiskil Eduardus P. van Kruyssen te Axel; Cor nells van Liere te TerneuzenFrederlk F. Overdulve te ZaamslagGerardus F. Wage naar te Hontenisse en Aarnout Zegers te Vogelwaarde. Leerling-monteursAlbtit Bruggrave te VogelwaardePetrus Jacobus Collet te Vo gelwaarde jacobus A. Dieleman te Zaamslag Jacob I. de Gardeyn te GroedeAndré E. Lievens te Koewacht en Adriaan P Schuit- vlot te Axel. KOEWACHT. De Scheldeklanken. Het gezelschap „De Scheldeklanken" uit Kloosterzande gaf in Don Bosco voordracht zang en muziek te beste, 't Programma bevatte mooie nummers welke keurig wer den uitgevoerd. Prijskaarting. Aan de grole prijskaarting by Th. de Waele en Arth. Raes namen 80 spelers deel. De uitslag was als volgt. 1. Pr. Matthys R. de Vos, 2. C. de Co- ninck C. Rombout, 3. J. Herman Q. de Schepper, 4. Alph. Buiji R. Jansen. 5 E. de Vos Aug de Block. ROTARYCLUB TE GOES. Op 6 November jl. werd het charter uit gereikt door den Gouverneur van het district Nederland, de heer B. ter Haar Romery. De plechtigheid en later op den avond de feeste!yke bijeenkomst, werd bygewoond door leden van veie Nederlaudschc ciubs. Ook onze vroegere stadgenoot, de heer F. van Dixhoorn, was aanwezig als afgevaar digde van zyn club in Den Haag. Door deze uitreiking werd de onlangs te Qoes opgerichte Rotary-club officieel opge nomen in het groote Rotary wereldverband, waarvan de centrale leiding zetelt in Chicago. Voor het eerst traden op als voorzitter de heer A. J. van Heel en als secretaris Drs. D. Barends. De Rotary-beweging ontstond ongeveer 40 jaar geleden. Thans zyn in vrywel alle plaatsen van eenige beteekenis in de geheele wereld ciubs opgericht- Voor het lidmaat schap moet men aangezocht worden. Alleen zij, die een bepaald ambt, bedrijf of beroep vertegenwoordigen, komen in aanmerking, Eens per week komt een club byeen. Het doel is de maatschappy zoo goed mogelijk te dienen door het dienstideaal toe te passen, ieder in zijn eigen beroep of classficatie. Opvallend is de bijzonder goede verstand houding bij de Rotharians, onderling ver spreid over de geheele wereld. VERKEE RSCONFERENTIE MIDDELBURG. TE Vorige week Woensdag vond te Middel burg de reeds eerder in dit blad aange kondigde verkeersconferentie plaats. De meest verheugende mededeling was wel de verklaring van de Ned. Spoorwegen, dat bij de zomerdienstregeling de rjjduur der stoomtreinen Vlissingen—Rotterdam met 20 minuten zal worden verkort. Bovendien zal 3 x per dag een diesel-electrische ver binding worden ingelegd, die de rit in minder dan twee uur zal volbrengen. Men zal nog nagaan of men door aansluitende bootdiensten ook voor Zeeuwsch-Vlaanderen de verkregen tijdwinst ten voile zal kunnen benutten. De geluidenlover de veerdiensten waren heiaas minder gunstig. O/er het vrije vervoer is nog geen nieuws en een latere boot Perkpolder—Kruiningen is vooralsnog O Zc aa Ni ie Cet

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 2