AXELSCHE m>COURANT ROOKVLEES. Net MEISJE ACCOUNTANTI!- ADMINISTRATIEKANTOOR VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Administraties - Controles - Belastingzaken Bedrijfsadviezen F.ankering bij abonnement, Axe!. ZATERDAG 23 OCTOBER 1948 63e JAARGANQ. No 7. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Verschijnt iedere VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Woensdag en Zaterdag Drukker-Uitgeefster: Firma J. C. VINK Adres Redactie en Administratie: AXEL Markt 12 Postbus 16 Tel. 56§ Hoofdredactie: T. C. VINK-van VESSEM Constellation van de K L.M. verongelukt. GEZAGVOERDER PARMENTIER ONDER sterfte, welke een indirect gevolg is geweest van de oorlog. In 1938 bedroeg het sterftecijfer per 1G00 inwoners 8.6, in 1939 8 5, in 1946 8.5 en Additionele garenimport. Teneinde deze ongewenste ontwikkeling tegen te gaan, zou de binnenlandse voor ziening met textielgoederen verruimd moeten maanden nadat vrachtvervoer door de lucht weer mogelijk was, door een groot aanbod gepaard gaande met een nog geringe frequentie op sommige lijnen ai spoedig een achterstand nntstond in de te vervoeren is men in staat vrijwel vracht aan te nemen en O VJE R S L A O. Uitstap. Zondag j.l. werd door ver schillende leden van de hengelaarsvereniging „De Palingvrienden" alhier een uitstap gedaan waarbij tevens de caféhoudende ereleden van de Kruisstraat, Bovenhoek en Rode Sluis werden bezocht. De bedoeling van deze uitstapjes is nauwer contact te houden met alle leden der vereniging welke in verschillende gemeenten woonachtig zijn. Biljartprijskamp. Zondag a.s. za! alhier een biljartprijskamp worden gegeven in het café bij Edm. d'Herdt Naast de geldelijke prijzen zullen tevens hazen, fazanten en konijnen worden beschikbaar gesteldi zodat hier van een prachtige wedstrijd kan worden gesproken. De wedstrijd zal een aanvang nemen om 3 uur stipt. Koewacht 2—Rapenburg 2 2—0. Reeds vanaf de aftrap gaf de thuisclub blijk het spel volledig in handen te hebben. Rapenburg dankte aan het resolute verde digen van zijn achterhoede dat een korfbal zege voorkomen werd. BANDENDISTRIBUTIE VOOR MOTOR- TRACTIE OPGEHEVEN. Het ministerie van economische zaken maakt bekend, dat met ingang van 19 Oct. 1948 de distributie van banden voor motor- tractie is opgeheven. De regering acht de grondstoffenpositie. de binnenlandse produc tie en de aanvoer uit het buitenland voldoen, de zeker om tot deze opheffing over te gaan. Sportnieuws. Wandelsport. DE „RONDE VAN NEDERLAN®*. Het gedenkboek verbleef Maandag nacht te Axel. Da Nederlandse Wandelsport Bond heeft ter gelegenheid van de troonswisseling een landelijke tocht voor haar afdelingen geor ganiseerd, waarbij de deelnemers een lijvig en fraai gedenkboek van plaats tot plaats brengen. Begonnen werd op 4 Sept. met de langste etappe Amsterdam—Leeuwarden (150 KM.) door lopers uit heel Nederland en uitge schreven door de „Lange Afstand Lopers" te Amsterdam. Overal waar de dag-etappe ten einde is. wordt het boek aan het gemeentebestuur ter ondertekening en afstempeling aange boden. Voor elk der gemeenten is een pagina gereserveerd. Deze pagina bevat dan het gemeentewapen, en is vaak voorzien van fraaie lakstempeis (b.v. Maaitrichi I) Ook staat op iedere bladzijde de naam van de betreffende vereniging, het bestuur, de datum van oprichting, enz. Zo kwam dit grote en decoratief prachtig verzorgde werk door het Noorden, Oosten en Zuiden van ons land en bereikte op 18 Oct. Kruiningen. „Olympia* uit Axel haalde het boekwerk te Kruiningen en bracht het wandelend naar Axel. Alhier aangekomen' werd op de daarvoor bestemde bladzijde waarop de gemeentewapens van Axel en Zuiddorpe voorkomen verrijkt met ons gemeentestempel en de handtekening van de burgemeester. Jammer is, dat het Axelse gemeente-stempel onderstboven is geplaatst. Het boek werd daarna in Hotel Porth—de Lozanne „Olympiads club lokaal ter bezichtiging neergelegd, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. „Olympia" was gistermorgen om half acht reeds in actie, om het boek wandelend 40 K.M, verder naar Vlissingen te brengen, waar de sportvereniging „Noad" het za overnemen en op haar beurt weer naar Qoes brengen. Op 22 November als de Ronde van Nederland is voltooid zal het boek door het hoofdbestuur van de Ned. JVandelsport Bond aan H.M. de Koningin worden aan geboden. AXEL 1HULST 17-1. Op deze eerste gure herfst-Zondag; die het verblijf op het voetbalveld erg onaan genaam maakte, is Axel er in een weinig aantrekkelijke wedstrijd in geslaagd Hulst met sprekende cijfers te kloppen. Onze stadgenoten vertoonden vooral in de tweede helft aardige staaltjes van samen spel, doch het ontbrak op het beslissende moment nog ai eens aan schotvaardigheid, anders waren de Hulstenaren waarschijnlijk met dubbele cijfers naar huis gezonden. De Oranjehemden begonnen met de storm en regen in de rug, waardoor het spel hoofdzakelijk op de Hulst-helft werd gespeeld. Reeds na 3 minuten moest de Hulst-doelman „vissen". Het tweede doel- -punt kwam voort uit een schot van rechts achter Sijs, van ca. 60 meter afstand. Voor de thee maakten onze stadgenoten er nog 3-0 van. Direct in de tweede helft was Axel tegen wind weer in de meerderheid en al gauw verdween no. 4 in de touwen. Door één van hun sporadische uitvallen wist Huist, door een fout van de Axel-doelman een tegendoelpunt te scoren. Kort hierop had Kramer voor de vijfde maal het nakijken. Door hef uitermate slechte spel van Hulst, dat o.i. grote kans loopt niet meer uit de gevaarlijke zone weg te komen, wist Axel tot het einde toe, ondanks de straffe tegen wind in de meerderheid te blijven en dit met nog twee doelpunten tot uitdrukking te brengen. De andere uitslagen waren Aardenburg—Hoofdplaat 4-0, Clinge— Hontenisse 1—3, Corn Boys—IJzendijke 4—0 Steen—Oostburg 1—0, Terneuzen—Sluiskil 7—0. De stand in de 3e klasse F is als volgt Axel 6 6 0 0 24—5 12 Corn Boys 6 5 1 0 32—5 11 Terneuzen 6 5 0 1 24-6 10 Steen 6 5 0 1 22—6 10 Oostburg 6 3 2 1 10—7 8 Aardenburg 6 3 1 2 22—15 7 IJzendijke 6 1 2 3 17—17 4 Sluiskil 6 2 0 4 9—19 4 Clinge 6 1 0 5 9—17 2 Hontenisse 6 1 0 5 7—33 2 Huist 5 0 0 5 2—19 0 Hoofdplaat 5 0 0 5 2-31 0 QOES IIAXEL II 2—1. De Oranje-reserves togen Zondag, ver gezeld van enige supporters, naar de „overkant". In een wedstrijd waarin onze stadgenoten absoluut niet zwakker waren dan hun gastheren, maar integendeel nog geruime tijd in de meerderheid zijn geweest, hebben de onzen zij het dan ook met het kleinst mogelijke verschil de puntjes in Qoes moeten achterlaten. Op zeer fortuinlijke wijze ontkwam Goes II aan een draw. Qetuige onderstaande ranglijst nemen de Axel-reserves een zeer mooie plaats in en zonder chauvinisme kan men hen In deze nieuwe afdeling gerust tot één der kam- pioenscandidatenf rekenen. Reserve 2e klasse E. Vlissingen II 5 -3 1 1 9—6 7 Goes II 6 3 12 15—16 7 Axel II 4 3 0 1 15—10 6 Middelb. II 5 2 2 1 13—6 6 Breskens II 4 1 12 9—13 3 Terneuzen II 4 1 0 3 6—11 2 RCS II 4 0 1 3 8—13 1 Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ingevolge artikel 203 der Gemeente wet ter openbare kennis dat gedurende drie maanden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd de op heden afgekondigde wijziging van de alge mene politieverordening, vastgesteld door de Raad bij besluit van 21 September 1948. (16e wijziging). N.B. Volgens deze wijziging mogen de vergunnings- en verlofslocaiiteiten tot 11 uur geopend zijn. Axel, 18 October 1948. Burgemeester en Wethouders van Axel, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aan vraag om vrijstelling van de dienstplicht, weike uitspraak is gedagtekend op 14 October 1948, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep worden gekomen a. door de ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettelijke ver tegenwoordiger b. door elk der overige voor deze gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven personen of door diens wettelijke ver tegenwoordiger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrifi aan, de koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zodanige over schrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 15 October 1948. De burgemeester, Van Oeveren. Deze week weer volop VAN KAMPEN' S Levensmiddelenbedrijf. Gevraagd van 8 tot 3 uur. Stationstraat 19. Te koop: Kinderwagen z.g.a.n. Te bevragen Bureau van dit blad. i C. L. G. Molier Accountant en Bedrijfseconoom F. A. J. H. v. Diggelen Accountant en Belastingconsulent Noordstraat 14, Axel. Telef. 11 (8.30-12 en 1-5.30. Za. 2-4) die thans op het gebied oor de lucht aanwezig )erkt. Levensmiddelen, ineesmiddelen, waarde- i, kostbare apparaten, alsmede vele andere goederen, kunnen per erzonden. Enige tijd ;s twee gedemonteerde Kort daarvoor werd rtis te Amsterdam een lieren uit Paramaribo ieren kwamen in goede ieldeen Amerikaans n had twee nieuwe Na telegrafische be- tuurde de fabriek deze gende, per truck naar egveld van New York. teerde de assen naar /rachiauto gereed stond jk naar Antwerpen te de aan dit vervoer vas er toch een aan- aangezien het schip ■pen werd opgehouden. clale vrachtmachines, me tijd duren alvoreps isagiersvliegtuigen ook vrachtmachinepark zal is een begin gemaakt gen van een speciale :nst Amsterdam—New dat iedere Maandag lading van 70C0 Kg. ist echter bestaat de >k met de gewone lijn- j vervoeren. l zenuwen? toestellen, die 'op deze :t, kunnen behalve 43 Kg. bagage nog meestal enemen, al naar gelang nzine, welke op grond :hten winden, moeten Behalve het verzenden t speciale vrachttoestel week goederen naar en en vervoerd. Naast de de Verenigde Staten, dere landen gelegenheid rvoeren. van de per vliegtuig te i heeft plaats 'op de aar Engeland, Frankrijk, en Zwitserland, bestaat ld meerdere malen per vliegtuig te verzenden, betekenis voor spoed- goederen die aan bederf oals b.v. fruit, dat op e staat aankomt. Heel irden verzet alvorens het i naast passagiers ook naar de plaatsen, welke p de route Amsterdam— ische organisatie op de leze route moest geitel gebouwd. Overal is op >.r vakkundig geschoold teneinde ook de be- rachtvervoer te kunnen nisatie en verpakking. :r van goederen vindt in ïg met de A.T.O. plaats, ordt gedaan, teneinde de restemde zendingen, op jze, onder gebruikmaking Ise lijndiensten, naar de imming te vervoeren, of g wordt ondervonden van gestationneerde douane, n de in te klaren goederen belast, zodat vertraging liet plaats heeft. 'ervoer kan de verpakking vervoer per trein of boot. de verpakking zeer solide it betreft de sluiting. In Abonnements prijs: Losse nummers 5 ct. Kwartaal abonnement Axel binnen de kom fl 1,25 Alle andere plaatsen in Nederland en Ned. Indiê il. 1,55. Buitenland fl. 2,-. Advertentie prijs 7 cent per m.m. Ingezonden Meaedeelingen 20 cent per m.m. Kleine Advertentièn (maximum 8 regels) 1 - 5 regels 60 cent. iedere regel meer 12 cent extra. A JI7 O ti An 4a irnoean Zenuwtabletten 1 er overheen.

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 3