Zondag a.s. AÏELI - HDLSTI LUCHTPOST op Zaterdag 16 October De Costuums Bronbemaling DE MUIDERKRING v' - voor de competitie Entree 50 cent. Kinderen 25 cent. Klompenzaak Gevestigd als COUPEUSE. alle Naaiwerk. Fa. J.I C. JINK Boekhandel pasvorm en kwaliteit. De prijzen variëren van f 47,20 f 79,95. Fa. D. P. SCHUTZ Distributiekring Ter Neuzen. te hnnr met bediening door geheel Zeeland. MUYS <Sc DE WINTER 5 Uitgevers, nl. 5 Meesterwerken omvat de eerste jaargang. in Den Haag inderdaad de opvatting huldigt, dat de houding van Tel Aviv aan verschil lende van de gerezen moeilijkheden debet is. EOp enkele van de punten gaan we nog even nader in. Punt 3. Het lijkt ons uiter mate optimistisch gezien, als Mr. Franckei op 26 April j.l. nog verwachtte, dat er „misschien" gevechten zouden uitbreken, leder, die destijds op de hoogte was met de stand van zaken moest wel concluderen, dat ongeregeldheden ja een complete oorlog onvermijdelijk waren. Qeen wonder dus, dat de directie der Consolidated Refi neries tijdig vertrok en met haar de gehele staf van Engels personeel. Wij nemen niet aan, dat Engeland geintervenieerd zou hebben bij gevechten om de raffinaderij, want het had zich daar te veel internationale moeilijk heden door veroorzaakt. Wat betreft de verdeling van olie over de binnenlandse markt dient Mr. Franckei in het oog te houden, dat deze verdeling internationaal wordt geregeld. Inderdaad hebben wij de indruk gekregen, dat in de eerste maanden van het bestaan van de staat Israël er wel het een en ander aan de rechtszekerheid heeft ontbroken. Overigens geen wonder, maar onprettig voor de be trokkenen. De vergelijking met de leverings plicht van Nederlandse boeren gaat ons inziens niet op, omdat daarmee geen beslag wordt gelegd op buitenlands bezit. Waf de betaling In Joods geld betreft, is men in Tel Aviv op zijn minst genomen enigszins voorbarig. Het is namelijk nog lang geen uitgemaakte zaak tot welke staat Haifa komt te behoren. In ieder geval worden dergelijke kwesties door onder handelingen geregeld en (zijn wij goed ingelicht?) dan hebben deze in Haifa nog niet tot zodanige resultaten geleid, dat alle partijen tevreden zijn. Ten slotte: Wij hopen, dat Tel Aviv een juiste oplossing moge vinden. Niet slechts ten behoeve van Europa, maar vooral ten behoeve van zichzelf. Discussie gesloten. A. B. H. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn, de aanvrager van de vergunninc <~f concessionaris en de in persoon of tij gemachtigde op de in artikel 7 der hinder wet bedoelde zitting verschei eti belarg- 'hebbende. Axel, 15 October 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, Maris. Van Oeveren. Bekendmakingen. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel brengen ter opmbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Caltex Petroleum Mij. Nederland N. V. ie 's-Gravenhage om3ver- gunning tot het oprichten van een pefro- leum-handpompinstallatie op het perceel gelegen aan de Axelse Sassing kadastraal bekend gemeente Axel sectie F nr 1005. Op Vrijdag 29 October a.s. des voormiddags 10 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, ais zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen, HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Axel brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de firma F. en M. den Doel- der, gevestigd te Axel om vergunning tot uitbreiding van de houtzagerij door plaatsing van een lintzaagmachine en een electro-mo- tor van 7 pk. en verplaatsing van een electro-moter van 5 pk. in het perceel staande alhier, Kanaalkade 88 kadastraal bekend gemeente Axel sectie F, nr 910 Op vrijdag, 29 October a. s, desvoormiddags els uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekoman schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtig zijn de aanvrager van de vergunning of c concessionaris en de in persoon of 1 gemachtigde op de in artikel 7 der hinde wet dedoelde zitting verschenen belani hebbende. Axel 15 October 1948. Burgemeester en wethouders voornoemd, De Secretaris, De burgemeester, Maris Van Oeveren, HUISVESTING. Burgemeester en Wethouders maken bi kend dat in de plaats van J. Francke t lid en secretaris van de huisvestingscon missie is benoemd I. C. Provoost. In het vervolg moeten aanvragen o woonruimte schriftelijk worden ingedier op daartoe door de gemeente verkrijgba. gestelde formulieren welke kunnen wordt aangevraagd en ingediend ten stadhuize f de heer Provoost op elke Maandag, Dinsdi en Donderdag tussen 9 en 12 uur. Voor bijzondere aangelegenheden betrel ferde de woonruimte is de heer Provooj te spreken elke Donderdag tussen 9 en 1 uur uitsluitend ten stadhuize. Tevens wordt bekend gemaakt dat d leden van de huisvestings-commissie a a huis geen bezoeken meer ontvangen vcc huisvestingsaangelegenheden. Axel, 7 October 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemc De Secretaris, De Burgemeeste Maris. Van Oeveren. Aanvang half drie. Onder dankzegging voor het zo ruimschoots genoten vertrouwen, deelt onderge tekende mede, dat zij haar heeft overgedragen aan dhr. J. P. VAN DRIEL te Axel, Weststraat 52. Deze zal dezelfde prima kwaliteit klompen leveren als vroeger door haar ver kocht. Wed. A. MARING. Beveelt zich beleefd aan voor AGN. LAMBERT, Walstraat 66 Axel. mm tot een bezoek, aan onze zaak in LUXE- EN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, HAARDEN EN KACHELS, welke wij heropenen des namiddags om 1 uur. aanbevelend, Weststraat 14 AXEL •die wij deze week ontvingen, munten uit door Weststraat 7-9 Axel Met ingang van 25 October 1948 zullen de kantoren op de volgende dagen opengesteld zijn. Voor algemene zaken. Terneuzen op alle werkdagen (behalve (Zaterdags) van 8 45 tot 11.45 en van 13.30 tot 15.45. Sluiskil op Woensdag van 9.30 tot 12,00 en van 1330 tot 15.30. Hoek op Dinsdag idem. Zaamslag op Zaterdag van 9.15 tot 11.00. Axel op Maandag en Vrijdag van 9.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 15 30. Sas van Gent op Maandag en Vrijdag idem. Philippine op Dinsdag van 9.30 tot 12 00 en van 13.30 tot 15.30. Zuiddorpe op D nsdag idem. Westdorpe op Donderdag idem. Hulst op alle werkdagen (behalve Zaterdags) van 8 45 tot 11 30. Kloosterzande op Donderdag van van 13.30 tot 15.30. Vogelwaarde op Dinsdag idem. NieuwNamenop Woensdag idem. Klinge op Woensdag idem. Koewacht op Donderdag idem. Graauw op Donderdag idem. Lamswaarde op Vrijdag van 14 00 tot 15.3A Bouwbedrijf Vlissingen Prettig Nieuws voor Boekenvrienden, die het goede boek van heden wensen. Amsterdamse Boek- en Courant Mij. P. N. van Kampen Zoon H. P. Leopold's Uitgeversmij. J. Af. Meulenhoff Em. Querido's Uitgeversmij. hebben zich aaneengesloten om deze Boekenclub lot ongekende bloei te brengen. 9.30 tot 12.00 en fohan Fabricius Eiland der Demonen. Felix Timmermans Adriaan Brouwer. Jo Boer Beeld en Spiegelbeeld. Albert Helman Afdaling in de Vulkaan. Aar v. d. Werfhorst De Eenzame. Voor Handel. Elke detaillist, bakker, grossier, producent, textiel- en brandstoffenhandelaar kan in de week van 18 tot 22 October een inleveringsschema afhalen op het Distributiekantoor waar hij zijn bonnen inlevert. Na-uitreiking bonkaarten. Na-uitreiking bonkaarten 812 zal plaats hebben te Terneuzen op Vrijdag 22 October en Zaterdag 23 October 1948 tot 11.45 uur. Voor de inwoners van de voormalige Distributiekring Hontenisse zal de na uitreiking plaats hebben te Hulst op Vrijdag 22 October. Bovendien omvat het abonnement een boekenbon ter waarde van f4,90, welke door ons in betaling wordt aangenomen bij aankoop van een werk uit het fonds van één der genoemde uitgevers. Dit is dus het zesde boek uit de serie. Ten slotte is U gratis geabonneerd op het gelijknamig tijdschrift. De abonnementsprijs bedraagt slechts f23,50, terwijl U voor een waarde van meer dan f40 ontvangt. Termijnbetaling is mogelijk. Hier wordt U de gelegenheid geboden tegen voor-oorlogse prijs deel te hebben aan de beste literatuur onzer dagen. Wilt U er meer van weten? Zendt ons dan onderstaande bon. Ondergetekende verzoektBoekhandel Fa. J. C. VINK, Markt 12, AXEL hem (haar) te noteren voor een abonnement op de Boekenclub De Muiderkring. hem (haar) zonder enige verplichting zijner (harer)zijds te doen zenden het uitgebreide, geïl lustreerde prospectus betreffende de Boekenclub De Muiderkring. Adres en woonplaats Doorhalen wat niet verlangd wordt. MSBBaaMStSl

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 3