AXELSCHE jH COURANT Sterren. Distributienieuws. Sportnieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. ingeving. F ankiring bij abonremer:«, Axfl. ZATERDAG 16 OCTOBER NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Verschijnt iedere Drukker-Uitgeefster: Firma J. C. VINK Adres Redactie en Administratie: AXEL Markt 12 Postbus 16 T9I. 56§ Zie eens op naar de hemel tijdens een maanloze nacht, als de lucht met sterren pas het voorterrein van het cosmische, beeld. Veel verder weg nemen wij een lange gor del paarlemoeren licht waar: de Melkweg, die bestaat uit 100.000.000 sterren, te ver Vrijdag wordt ook alhier dit stuk opge voerd. Moge het ook voor Axel een succes zijn. Met hoeveel vreugde ook de automo bilisten de berichten over een gunstige suikerbietenoogst zullen hebben vernomen, is er voor het wegverkeer toch ook een keerzijde aan de thans begonnen campagne. De wegen in de verschillende streken waar de suikerbieten worden geteeld, zijn namelijk bij de lichtste regenval uiterst glad en dus gevaarlijk. Vandear dat de K. N, A. C. het wegverkeer dringend waarschuwt daar mede ernstig rekening te houden. MAN DOODGEREDEN TE RILLAND. Te Rilland is de 67-jarige landarbeider P. Lambrechtse, die op zijn fiets bij het kruispunt bij de Tweede Weg de Rijksweg wilde oversteken, door een luxe wagen ge grepen. De man werd tegen de grond gesmakt en kreeg zulke zware verwondingen dat hij na enige uren overleed. Zijn kleinzoontje dat bij hem achter op de fiets zat kwam met de schrik vrij, Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat bij de uitreiking van de bonkaarten 901 voor voedingsmiddelen} welke op 19 De cember a.s. in gebruik genomen zullen worden en welke uitreiking in het tijdvak van 25 October—18 December plaats heeft, de leeftijdsgroepen wederom 1 jaar zullen worden opgeschoven. De uitreiking zal als volgt geschieden: A-kaart aan personen, geb. in 1928 en eerder B- in 1929—1934 C- a „in 1935-1944 D- „in 1945—1947 E- >f in 1948 en later Deze indeling blijft gedurende het gehele jaar 1949 gehandhaafd. Tegelijk met de bovengenoemde bon kaarten zullen weer tabaks- en versnape- ringenkaarten worden uitgereikt. Hierbij zal echter geen keuze meer mogelijk zijn. Alle mannelijke personen, geboren in 1931 en eerder, ontvangen een tabakskaart. Alle personen, geboren in 1932 en later ontvan gen een versnaperingenkaart. Aan alle vrou welijke personen, geboren in 1931 en eer der, zal (een „diversen" kaart worden uit- gereikt. Op deze „diversen" kaarten zullen t.z.t. bonnen worden aangewezen voor het betrekken van tabaksartikelen of versnape ringen. Te zijner tijd zal nog een nadere mededeling hieromtrent verschijnen. RANTSOENWAARDE PAARDEVLEES. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van Vrijdag 8 Octo ber de rantsoenwaarde van paardevlees weer van 125 op 150 gram gebracht wordt. Een bon voor 100 gram (rund)vlees geeft dus recht op 150 gr. paardevlees. Voetbal. SLUISKIL—AXEL 1-2. Weer een strijd van matig gehalte. De strijd speelde zich vrijwel voortdurend af op de helft der thuisclub, doordat onze oranjehemden vrijwel van meet af aan het spel in handen hadden, terwijl Sluiskil trachtte met een sterk op verdedigen geo riënteerd spel de zaak te redden. De rust kwam met dubbel blanke stand. Na de thee kwam de oranjeploeg gewel dig opzetten en weer werd de Sluiskil- veate danig onder vuur genomen. Na plm. 20 min. wist jonkman met een juweel van een doelpunt de score te openen. Uit een vrije trap maakte de thuisclub gelijk (1—1). 2 min. voor het einde wist Borghstljn het winnende doelpunt te maken (1—2). AXEL II- R.C.S. II 3-2. De oranje-reserves domineerden in de eerste helft, doch het mocht hun voorlopig niet gelukken hun meerderheid in doelpun ten om te zetten. Toch slaagden onze stad genoten erin voor de thee een 1—0-voor- sprong te behalen. Na half time had oranje weer het eerst het spel in handen. Later dwongen de bezoekers terrein af en wisten uit één hunner aanvallen door een fout van de Ax.-doelman gelijk te maken (1—1). Kort daarop nam Axel II weer de leiding door een prachtschot van de linksbinnen (2—1). De gastheren kwamen nog meer dere malen krachtig opzetten, doch voor doel zat het hun niet mee, zodat de score uitbleef. Door een fout in de oranje-verde diging kwam uit een hoekschop de gelijk maker (2—2). Enkele minuten later kende de scheidsrechter voor een overtreding der R.C.S.-defensie een strafschop toe, welke door de Ax.-r.-binnen op de lat werd ge kogeld, waarna deze speler de terugstuitende bal in het doel plaatste (3—2). Tegen dit doelpunt werd door R.C.S. geprotesteerd. Met deze stand kwam het einde. RAPENBURG De oranjeploeg II-AXEL III 2—1. had wel het beste van het veldwerk, doch de schutterscapaciteiten bleken verre van ideaal, terwijl door de zeer slechte terreinomstandigheden het betere spel onzer stadgenoten niet tot uit drukking kon komen. De rood-witten namen de leiding en wisten nog voor de rust hun voorsprong te vergroten tot 2—0. In de 2e helft konden de onzen de achterstand ver kleinen (2—1), waarmee het einde kwam. Andere uitslagen: Derde klasse F. IJzendijke—Aardenburg 4—4; Hulst— Terneuzen 0—5; Oostburg—Clinge 3—1; Hoofdplaat—Steen 1—7; Sluiskil—Axel 1 —2; Hontenisse—Corn Boys 1—7. Vierde klasse C. Ria—Biervliet 2—3De Patrijzen—E.M.M. 1-2. Reserve 2e klasse E: Breskens II—Goes II 1—2; Vlissingen II —Middelburg II 2-0. Onderafdeling Z.V.B. Reserve Eerste Klasse B. IJzendijke 2—Aardenburg 2 2—2; Hulst 2 —Terneuzen 3 1—3; Oostburg 2—Clinge 2 4—3Hoofdplaat 2—Steen 2 0—4Hon tenisse 2—Corn Boys 2 0—4. Tweede Klasse B. Corn Boys 3—Koewacht 2 2—1Ter- neuzen 4—Ria 2 0—2. Derde Klaase C. Sluiskil 3—Hontenisse 3 5—2: P.S.K. 3 —Hulst 3 3—6; Clinge 3—Rapenburg 3 3—3; Steen 3—Qraauw 2 1—5. De stand in de 3e klasse F is als volgt Axel 5 5 0 0 17-4 10 Corn Boys 5 4 1 0 28—5 9 Steen 5 4 0 1 21—6 8 Terneuzen 5 4 0 1 17-5 8 Oostburg 5 3 2 0 10-6 8 Aardenburg 5 2 1 2 18—15 5 IJzendijke 5 1 2 2 17—13 4 Sluiskil 5 2 0 3 8—12 4 Clinge 5 1 0 4 8—14 2 Hulst 4 0 0 4 1—12 0 Hoofdplaat 4 0 0 4 2—27 0 Hontenisse 5 0 0 5 4—32 0 Reserve 2e klasse E. Vlissingen II 5 3 1 1 9-6 7 Axel II 3 3 0 0 14-8 6 Middelb. II 4 2 1 1 12-5 5 Goes II 5 2 1 2 13—15 5 Breskens II 3 1 1 1 8-8 3 RCS II 3 0 0 3 7—12 0 Terneuzen II 3 0 0 3 1-10 0 63e JAARGANG. No VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Woensdag en Zaterdag Hoofdredactie: T. C. VINK-van VESSEM ten enenmale uit de lucht gegrepen. E?n zodanige stijging is in de toekomst geenszins te verwachten. De geruchten zijn waarschiinliik ontstaan terugkomen. Er gaan n.l. brigades werken, die een weeglijkheid zullen hebben enige speciale zeer grote be en zeer onver- Corn Boys III—Koewacht II 2—1. Koewacht II is er ditmaal niet in geslaagd zijn overwinningenreeks voort te zetten. Beide ploegen waren zeer aan elkaar ge waagd. maar Vrouwe Fortuna hield bij de Corn Boys-reserves. (Gedurende September '48). WESTDORPE. Huwelijks-aangiften Henricus G. A. de Maat, 25 j. (van Gouda), en Maria G. S. A. Spuesens, 24 j. Hilair E. van Vlaenderen, 22 j. (van Sas van Gent), en Ivona M. A. Soethaert, 19 j. Robert J. M. Kaas, 28 j. (van Sas van Gent), en Adrienne C. A. Jacobs, 24 j. Leonardus P. F. Hsijdens, 42 j. (van Terneuzen), en Alida M. M. van Hecke, 43 j. Huw.djjks-voltrekkingen Hendericus I. Jorna 22 j. (van Harlingen), en Agnes C. van Waes, 21 j. Henricus G. A. de Maat, 25 j. (van Gouda), en Maria G. S. A. Spuesens, 24 j. Hilair E. van Vlaenderen, 22 j. (van Sas van Gent), en Ivona M. A. Soethaert, 19 j. Robert J. M. Kaas, 28 j. (van Sas van Gent)., en.Adrienne C. A, Jacobs, 24 j. Geboorten 2. Adrea Louisa Maria, d. van Jacobus J. de Guchteneire en Clara M. F. Poppe. 4. Wiihelmus Gerardus Christianus, z. van Christianus J. G. Schoonis en Antonia A. M. Muis. 5. Marlies Marie Alphonsus, (geb. te Terneuzen), d. van Gerard Th. de la Ruelle en Annie A. van den Brande. 14. Alexius A. M. D., z. van Herman M. Ver- vaet en Suzanna M. Baecke. 17. Robertus René (geb. te Terneuzen), z. van Arthur van Acker en Johanna S. de Pauw. 20. Irene C M. (geb. te Terneuzen), d. van Johannes E. Jacobs en Madalena M. van Damme. 22. Maria Emma Gerardus (geb. te Terneuzen), d. van Roger P. A. Spuesens en Annie L. M. janssens. 26. Monique Maria Franscisca (geb. te Terneuzen), d. van André Ver schelden en Renilda P. Adam. Ingekomen personen: Rachel Emilie Gijsel, van Groesbeek. Elisabeth Dymphna Maria van Unen, van Monster. Juliette de Smit, van Graauw. Hendericus Ignatius Jorna, van Harlingen. Imé Francois Elvire Lafort, van Oudenbosch. Freddy Florimond Janssens, van St. Niklaas. Arnold Marie Joseph Claerhoudt, van Hoeven. Vertrokken personen: Gerard August Marie Baecke, naar Sint Michielsgestel. Caesar Carolus Talboom, naar Feluy (B.) Adriana Jacoba van Unen en Maria Anna Josepha van Unen, naar Hoeven. Lucien Alouisius Adam, naar Boxtel. Pierre Benoit Don, naar Dongen. Anseima Martha de Meyer, naar Gent. AiméAlphons van Acker, naar Anna Paulowna. HUISVESTING. Burgemeester en Wethouders maken be kend dat in de plaats van J. Francke tot lid en secretaris van de huisvestingscom missie is benoemd I. C. Provoost. In het vervolg moeten aanvragen om woonruimte schriftelijk worden ingediend op daartoe door de gemeente verkrijgbaar gestelde formulieren welke kunnen worden aangevraagd en ingediend ten stadhuize bjj de heer Provoost op elke Maandag, Dinsdag en Donderdag tussen 9 en 12 uur. Voor bijzondere aangelegenheden betref- ferde de woonruimte is de heer Provoost te spreken elke Donderdag tussen 9 en 12 uur uitsluitend ten stadhuize. Tevens wordt bekend gemaakt dat de leden van de huisvestings-commissie aan huis geen bezoeken meer ontvangen voor huisvestingsaangelegenheden. Axel, 7 October 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester} Maris. Van Oeveren, dan daar zullen neer omgeving zeer intensief Bij dit alles blijft het te, dat het publiek zelf czaamheid aan de dag e prijzen die het moet rijki; gen aarzele men nstauties te raadplegen. JCHT NAAR DE WERELD. In het inwendige der phol waagt, ziet men van de meest uiteen- :ht, dikwijls de (soms chten van talloze ver- het specimen canis den. de reis over de Grote lar de komst van hun leze baas is dan in de n Amerikaanse GI. i", die op het punt en zijn vriendje vast tste tijd heeft dit ech- rang aangenomen, dat l in het blad „The volgende mededeling 'oor huisdieren met K.L.M.-Royal Dutch at een speciaal vracht eren (honden, katten, :t. van München naar ertrekken met tussen- en Amsterdam. *elde K L M.-huisdie- ctober is volgeboekt, verwarmde vliegtuig tste gelegenheid om lisdieren naar huis te derdaad, vermoedelijk ;eveer zestig honden K.L.M.-vrachtmachine laken naar hun nieuwe erenigde Staten. N BATE DER ZHERMING. rdt in Axel gecollec- verkende Protestants- aermings-organisaties, oenderloo, Heldring- 1, Nederlandsch Met- ting. Als er in onze >ken wordt over ver- eelde jeugd, ontwor- ti is dat op zichzelf rbeid als de boven- 1e sympathie behoeft, lie zich uit in daden (Zie onze adver- KINDERLEVEN." oeiende kindervcrtel- ieer W. G. van de „In de soete Suy- alleen onze kleinen el! zijn vak komt a.s. om 8 uur in de zaal larpstraat ons grote met zijn voordracht kinderleven." 1 en allen, die zelf find gevoelen zullen :id niet laten voor- e Hulst nu zelf ook ren. Men zegge het ÏTTE VERMELD IN AANSE PERS. trantenknipsel uit de ieptember jl. Onder in Holland, Queen's ermeldt het Zuid- umfeesten te Amster- „At the palace Oueen deputations and an carried by real; ys of [he far south of Hol- >et de rechtgeaarde iiek stemmen. (Wij in de grote Neder- jrestatie der Zeeuws- vermeld). «.öonnements- prljst Losse nummers 5 ct. Kwartaal abonnement Axel binnen de kom fl 1,25 Alle andere plaatsen in Nederland en Ned. Indië fl. 1,55. Buitenland fl. 2, i.Q. Da olintforanHo nroAthoI/l Advertentie prijs 7 cent per m.m Ingezonden Mededeelingen 20 cent per m.m Kleine Advertentiën (maximum 8 regels) 1 - 5 regels 60 cent. iedere regel meer 12 cent extra. u/anhfa

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 3