it C.-H. K Distributienieuws. Distributiekring Terneuzen. Verzorg Uw Intid! Bekendmakingen. ik wensen te lit te brengen, geven bij één Frankerlrg bij abonnfroenf, Axel. ZATERDAG 3 JULI 1948. nam 62e JAARGANG No. 76. Van het bestuur van de R. K. Meisjesshool was eveneens een verzoek binnen gekomen tot het betegelen van een gedeelte van het schoolplein plus portiek. Hieromtrent zou nog nader inlichtingen worden ingewonnen bij het hoofd der school. {jjWat betreft de aanschaffing van een brand weerauto werd aangemerkt dat geen 2e handswagen zou worden aangeschaft doch in verbinding zou worden getreden met de betreffende instantie's voor aankoop van een nieuwe auto. Het verzoek jvan de nieuwe Molen voor subsidie f 100. werd ingewilligd, alsmede een verhoging van de beloning voor het schoonmaken van het gemeentelijke slacht huis. De aanleg van een gemeentelijk sportter rein zou nader worden onderzocht en worden getracht hiervoor een geschikt terrein te vinden. De algemene polilieverordenidg werd nog niet definitief vastgesteld. Deze zou aan de leden ter inzage worden gegeven. Als laatste punt kwam de wijziging der begroting 1947 aan de orde welke met alge mene stemmen werd goedgekeurd. Na in de rondvraag nog enkele puntjes te hebben besproken werd de vergadering gesloten. OVERSLA O. Raadsvergadering. Aanwezig waren alle leden, behalve dhr. A. de Clerck. Na het goedkeuren der notu len wordt door den voorzitter een schrijven voorgelezen van B. en W. te Goes, betref fende de salarissen der ambtenaren van den keuringsdienst van waren, waarin op ver hooging wordt aangedrongen. Deze ver hooging wordt met algemeene stemmen aangenomen. Als volgende punt komt de wijziging der begrooting 1948 aan de beurt. Dnr. van Hermon vindt het bedrag voor herstel van het lijkenhuisje nogal hoog en vraagt hieromtrent inlichtingen, waarna de wijziging wordt goedgekeurd. De pensioen grondslag van den burgemeester en den secretaris wordt eveneens vastgesteld. Vervolgens brengt de voorzitter de ver bouwing en de hieruit voortvloeiende moei lijkheden vanwege de huisvesting ter sprake. Hij geeft enkele inlichtingen omtrent het verhuren van woningen volgens de woon- ruimtewet. Een levendige discussie volgt. Voor het te verbouwen woonhuis komen 2 gezinnen in aanmerking. De zaak wordt hiermede aangehouden, zoodat nog een beslissing zal worden genomen. Bij de rondvraag vraagt dhr. van Hermon inlichtingen omtrent aansluiting bij het electrisch net voor de geheele gemeente. Hierop kan nog geen toezegging worden gedaan. Wethouder de Nijs vindt het bedrag van f50, uitgekeerd voor vergoeding van het herstel van de gemeentepomp te laag. De voorzitter doet toezegging om hierover nogmaals inlichtingen te vragen aan den gemeente-opzichter. Tevens zou wethouder de Nijs de boorden van den keiweg in de kom der gemeente willen laten verlagen. Besloten wordt, dit werk zoo vlug mogelijk uit te voeren. Hierna werd de vergadering gesloten. In beslag genomen. Vrijdagavond kwam een Belgische motor rijder uit Belsele uit de richting Axel naar de grens gereden. Ambtenaren van de douane hielden de persoon staande, welke grondig werd gecontroleerd. Hierbij bleek, dat hij in Nederland nieuwe werkschoenen had gekocht en deze voor camouflage had aangetrokken. Dit middel scheen blijkbaar niet te helpen en de schoenen werden in beslag genomen, waarbij hij tevens een boete kreeg. De persoon kon daarna op zijn kousen terug naar België vertrekken. WACHTEBEKE. Doodelijk ongeval. Vrijdagavond omstreeks 6 uur deed zich op de Wijk „Weide" tusschen Wachtebeke en Overslag een doodelijk ongeval voor waarbij het drie-jarig dochtertje van de familie Geerts het slachtoffer werd. Juist op het moment toen het meisje vanachter een hooiwagen komend, de weg wilde over steken, kwam een vrachtwagen met kolen aangereden, welke het meisje met geweld tegen den grond slingerde. Ooggetuigen snelden toe en brachten de eerste hulp. Medische hulp was spoedig ter plaatse doch de dood trad onmiddellijk in. De chauffeur heeft in het geheel geen schuld. De politie heeft het verdere onderzoek in handen. DE „PRINS HENDRIK" Naar men ons meedeeld naderd de pro vinciale motorveerboot de „Prins Hendrik", die op de Scheldewerf gerestaureerd wordt, haar voltooiing. De proefvaart is thans bepaald op Donderdag 8 Juli a.s. De Rijkswaterstaat doet zijn uiterste best om de aanlegplaatsen te Vlissingen en Breskens in orde te krijgen vcor de 18e Juli, de dag waarop men de boot hoopte te gebruiken in de dienst Vlissingen—Bres kens. DE RIJKSTU1NBOUWVOORLICHTINGS- D1ENST VOOR TABAKS AANGELEGENHEDEN. Zitdagen in qe provincie Zeeland. De Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst voor Tabaksaangelegenheden zal in de maand Juli voor belanghebbenden, woonachtig in de provincie Zeeland zitting houden op de navolgende dagen Zaamslag en omgeving op Maandag 5 en 19 Juli v.m. 10—12 uur in café v. d. Veeke. Axel en omgeving op Maandag 5 en 19 Juli n.m. 2—4 uur in café Mattheeuws, Markt. Hoek en omgeving op Dinsdag 6 en 20 Juli v.m. 10—12 uur in café Wed. W. A. Nieuwelink, Noordstraat 7. Kloosterzande en omgeving op Dinsdag 6 en 20 Juli n.m. 24 uur in Hotel Van Leuven. Oostkapelle en omgeving op Maandag 12 Juli van '10—2 uur in café Wartel. NA-UITREIKING BONKAARTEN VOEDINGSMIDDELEN 808. Voor de voormalige distributiekring Hon- tenisse zal de na-uitreiking van de bon kaarten 808 plaats hebben voor de gehele kring uitsluitend te Hulst op Vrijdag 2 Juli. De Distributiedienst. TWEEHONDERD GRAM RIJST VOOR x IEDEREEN. Op grond van de verkregen allocatie voor het eerste halfjaar van 1948 zijn 3000 ton rijst aangekocht voor binnenlandse consum- tiedoeleinden. Het is nog onzeker of even tueel in welke mate op zeer bescheiden schaal, op voortzetting van deze import kan worden gerekend. De Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten uit de thans verkregen aanvoer in elk geval per hoofd der bevolking 200 gram rijst beschikbaar te stellen, zodat na jaren de Nederlandse huismoeder weer over een weinig rijst voor de huishouding zal kunnen beschikken. Het ligt in de bedoeling na te gaan inhoe- verre het gewenst en uitvoerbaar is. de distributie van rijst aan zeer jonge kinderen, voor z.g. oriëntalen en voor exotische restaurants te hervatten, hetzij voor één keer, hetzij min of meer periodiek. De ziekenhuizen, waarvoor indertijd ruim is gereserveerd, blijven van een bepaalde hoeveelheid rijst verzekerd, maar uitbreiding van de z.g. ziekenregeling met beschikbaar stelling van rijst ligt niet in het voornemen. Op de bonnenlijs,, welke 1 Juli wordt gepubliceerd, zal een vóótinleveringsbon van 200 gram rijst voor alle leeftqdsgroepen worden aangewezenverwacht mag worden dat deze hoeveelheid in de tweede helft van Augustus ter beschikking van het bupliek zal komen. de Meteor gewerkt. Zo zijn er ook *'e uitgerust mei een haak, om ze te op vliegdekschepen. Met die Pikken de landende toestellen dwars f M dek gespannen kabels op, die de topsnelheid verminderen. deel zou opgaan in de P. v.d. A De Kath. moeten hun eenheid bewaren. De Prot. Chr. pattijan hebben te weinig oog voor de maatschappelijke realiteit en voor hetgeen zich afspeelt in het Oosten. Spr. hecritiseert de C H. om hun houding t.o.v. Indië. De houding der A.R. in dit opzicht betreurt spr. evenzeer, hoewel deze partij politiek zeer hoog staat. Mr. Oud (V.V.D) ishuma- nistisch-individualistisch liberalistisch inge steld. In het program dezer partij staat, dat NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING AANGEWEZEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat thans ook de bonnen voor werk kleding H 5 en L 5 tot nader order geldig zijn voor het kopen van Werkkleding. Op de bonnen H 5 kan men kopeneen overall een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een labo- ratoriumjas of een mouwschort. Op de bonnen L 5 kan men kopen een werkbroek of werkjasje van keper, drilt, satijn, beaver- teen. Engels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 6 tot en met H 12 en L 6 tot en met L 12 zijn nog niet geldig. De bonnen H 1 tot en met H 4 en L 1 tot en met L 4 en de rantsoenbonnen FC en LD blijven voorlopig geidig. BONNEN 434 EN 437 RESERVE BOTER. De geldigheidsduur wordt verlengd. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de geldigheidsduur van de bonnen voor 500 gram boter enz. Reserve 434 en Reserve 436 tot en met Zaterdag 3 Juli is verlengd. Een deel van het publiek heeft namelijk in de mening verkeer, dat deze bonnen gedurende vier weken geldig zouden zijn. Dit is niet het geval, Alle boterbonnen zijn geldig gedurende veertien dagenj ook die, welke eens per vier weken worden aangewezen. HINDERWET. GEMEENTE AXEL. De Burgemeester en Wethouders van voormelde gemeente maken bekend, dat het verzoek van C. L. de Letter Kijkuit K 63 Axel om op het perceel, kadastraal bekend in sectie D, nr. 1176 een zwingelkeet, waarin aanwezig zijn een zwingel- en een braak- machine welke gedreven worden door een electro-moter van 3 p.k. te mogen oprichten en in werking stellen door hen is ingewil ligd. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat de beslissing op het verzoek van W.j. Houg, Emmastraat 20 te Axel om in het perceel, kadastraal bekend in sectie G, nr 2630 een terrazzo-en kunst- steenbedrijf en tegelfabriek met 3 electro- moter van gezamenlijk 51/, p. k. te mogen oprichten door hen is veraaagd voor onbe paalde tijd, op grond dat de bij artikel 7 bis, alinea 2, Hinderwet bedoelde medede ling van Districtshoofd der Arbeidsinspectie nog niet is ingekomen. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat de beslissing op het verzoek van A. de Pooter, Sassing P 6 te Axel om op het perceel, kadastraal bekend in sectie F, nr 1012 een vlasserij met een electro-moter van 3 p.k, te mogen oprichten door hen is verdaagd voor onbepaalde tijd op grond dat de bij artikel 7 bis, alinea 2, der Hinderwet bedoelde mededeling van het Districtshoofd der Arbeidsinspectie nog niet is ingekomen. Axel, 26 Juni 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, De secretaris, Van Oeveren, Maris. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat op Zaterdag, 3 Juli 1948 des namiddags 2 tot 27i uur ter gemeente secretarie voor de ingezetenen zowel Nederlanders als vreemdelingen geboren in Juli 1883 gelegenheid bestaat tot het aan vragen van een nooduitkering. Geen aanvraag kan worden ingediend door gehuwde vrouwen. Axel, 28 Juni 1948 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, De Secretaris, Van Oeveren, Maris. ebben voor de maat- Er zal geen gezags- omen en de oplossing ijk probleem moet haar men een roode vloed ir. Op goede gronden ien op de grootste en et gaat er om of wij of nee en de realiteit daar niet den nek om Lansu, die zeide, dat n de menschen in Z.- or de politiek. Daarom g organiseeren en als ire laten zien wat we side dhr. Lansu uitvoe- zooals die door de venscht. In de Kfnder- dat de bijslag pro- K.V.P. wilde bij een I »u«»u- Tegen zonnebrand, stuklopen, doorzitten, smetten en ter verbetering der huid: Purol. tui.VOl vIjI. aio WH uw. .M.l «.Cl .1 ën i.) at. Fnie. ÏE E 5 t 5 HL W. Tilanus.

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 3