Rechtszaken. uis-werk in esië. ZATERDAG 12 JUNI 1948 62e JAARGANG Nr. 70 van Damme, George, oud 25 jaar en Gijsel, Hilda, oud 22 jaar. Geboret). Monique, d. v L. Sülzle-Mar- tens. Petronella, d van G. van Benten- Ceelaert. Emile, z. v. E. Vermandel-de Block. Overleden. Onghenae, Franciscus, oud 74 jaar echtgenoot van Ch. Teur.Is. WESTDORP E. Huwelijksaangiften Petrus F. M. Veretcken, 30 jaar, (van Vogelwaarde) en Zijlta G. Vervaet, 35 jaar. HuwelijksvoltrekkingenFlorant de la Ruelle, 25 jaren en Elsa F. P. Lauret. Hermanus J. van Dijk 28 jaren en Maria L. D'Hooge, 29 jaren. Petrus F. M. Vereecken, 30 jaren (van Vogelwaarde) Zijlta G. Vervaet, 35 jaren. GeboortenMaria^E. F. d. van Robert P. F. Audenaert en Maria B. L. de Bock. Stephania R. d. van Florimond V. Lammens en Anna T. A. Adriaansen. Elisabeth E. M. d. van Maurice A. Wille en Helena M. Janssen (geboren te Ter euzen). Agnes C. d. van Richard van Vooren en Maria M. Mattens (geboren te Terneuzen). Carlos A. J. z. van Josephus A D'Hert en Maria L. Lammens (geboren te Terneuzen). Helena L. d. van Jacobus A. Verduijn en Maria S. Baden (geboren te Terneuzen). OverledenCecile M. R. de Bakker d. van Rem! de Bakker en Mathilda A. P. Kindt (overleden te Terneuzen). Louisa M. Jans- sens echtgenote van Prudent H. v. d. Abeele. Cornelia Aalbregtse echtgenote van Jacobus Simpelaar. Marleen P. P. van Laere d. van Eduardus van Laere en Margriet P.M.Jans- sens. LOOP DER BEVOLKING. IngekomenAlfred L. F. de Smet, van Eindhoven. Jacobus A. Verduijn, van Sluis. Petrus F. Vereecken, van Vogelwaarde. Bertha M. Buijsse, van Sas van Gent. Johannes F. de Rijcke en echtg. van St. Jansteen. Vertrokken: Maurice R. Vermeire met echtg. naar Waterland-Oudeman. Elodie van Keulebroek, naar Zelzaete. Franciscus J. Pieters, naar Sas van Gent. Politierechterzitting van Vrijdag 8 Juni 1948. j. van Boven deed op 23 Maart 1948 aangifte van belediging door zijn vroeger meisje, de thans terecht staande 21-jarige G. K., fabrieksarbeidster te St. Jansteen, die hem had uitgescholden voor vuile Iandwach- ter. Van Boven is als getuige gedagvaard, want verd. zegt dat ze, toen van Boven haar beledigde alleen maar heeft gezegd: Wat zeg je daar, landwachter? De eis is f 40,- bs. 20 dg. hechtenis. 2 weken gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Uitspraak conform. L. D. een 31-jarige transportarbeider te Terneuzen, A. C. G. een 49-jarige gemeente werkman aldaar en W. A. van D. een 37- jarige kolensüjter uit Terneuzen zijn ten laste gelegd het samen wegnemen van on geveer 430 kg. steenkool, toebehorend aan E. H. M. Verstraeten aldaar. Deze kolen hadden opgeslagen gelegen in een grote houten loods staande in de nabijheid van de Stationsweg langs het kanaal Terneuzen- Gent. Een van de verdachten werd aange houden met een zak kolen, waardoor het zaakje aan het rollen ging en ook de andere verdachten door de mand vielen. Van D. was wel te beschouwen als de ontwerper van het plan. Deze kreeg thans dan ook de gevoeligste straf, nl. 6 weken gevangenisstraf. De eis was zelfs 3 mnd. gevangenisstraf. D. en G. kregen beiden 2 weken gev.-straf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Ook de 22-jarige dienstbode A. C. K. uit Sas van Gent, had zich aan diefstal schuldig gemaakt. Bij haar bestond de buit uit 1 pakje tabak, 2 pakken koffie, 2 pakjes cacao en enige stukken chocolade, toebeho rend allen aan haar patroon de grossier de Mul aldaar. Deze laatste kwam, nadat hij van een wandeling met zijn gezin weer huis was gekomen, tot de ontdekking, dat er spullen bij hem weg waren geraakt tijdens zijn afwezigheid. Aangezien verd. slechts alleen was thuis igeweest, viel de verdenking op haar. In haar tas vond hij toen de vermiste spullen. Ontkennen kon de oneerlijke dienstbode dus r iet, wat ze wijselijk ook niet deed. De Officier van justitie eist tegen haar 1 maand gevange nisstraf, De uitspraak heeft haar echter nog een kars6 weken gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en onder toezicht der.' reclassering. Tin is een duur en schaars artikel. Van daar dat toen de loodgieter I. Guequerre uit Terneuzen een blok hiervan vermiste hij dit dadelijk bij de politie ging aangeven. Het was nieuw tin met een waarde van f 125,-. De dader bleek na enig sporen te zijn de 20-jarige metselaar utt Terneuzen W. A. N., die dit tin ook nog verkocht had ook en wel aan de thans voor heling te rechtstaande C. P. R' een 39 jarige bedrijfs leider uit Terneuzen en aan M. M. een 43 jarige transportarbeider uit Terneuzen. Tegen N. wordt 3 weken gev. straf geëist, Uitsp. f. 100,- of 40 dg. hechtenis. De helers wor den beiden veroordeeld tot f 40,-bs. 20 dg., hechtenis. Op 4 Mei 1948 werd bij de Politie te Axel door een speeltuinexploitant te Axel een persoon gebracht, die voor de nacht onderdak zocht, doch zich niet wenste te legitimeren en zich zonderling gedroeg. Naar aanleiding van deze verklaring verhoorde de Rijkspolitie deze persoon, die genaamd bleek te zijd R. A. N. 1. een 21 jarige technieker uit St. Agatha (B) I. bleek in bezit te zijn van een koffer en toen men hierin ging neuzen, bleek dat deze 16 dozen Wrigley's kouwgom bevatte. Deze waren Nederland frauduleus ingevoerd en dat kostte hem in plaats van logies, thans een boete van f50,-subs. 10 dagen hechtenis. SPORTNIEUWS. ZEEUWSCH VLAANDEREN- WALCHEREN 1-3. Zeeuwsch-Vlaamsche voorhoede faalde. Een matige strijd. Ondanks het ongunstige weer waren toch nog een duizendtal toeschouwers van dezen wedstrijd getuige. Als scheidsrechter Huijbregtse, bijgestaan door zijn collega's R. Scheele en H. Lensen uit Axel de ploegen laat aantreden, blijkt onze stadgenoot v.d. Velde te ontbreken. De Walchersche ploeg draagt de Middel- burgsche kleuren groen-wit, onze streek- genooten spelen in blauw shirt. De overkanters komen spoedig in den aanval en na 'n misplaatste voorzet van onzen rechtervleugel Krijgt Walcheren de eerste hoekschop te nemen. Henk Fenijn en Meer- tens verplaatsen het spel, doch de Baere's schot is te zacht. De groen-witten komen meer in den aanval en als Kramer een kogel van Leijnse heeft gestopt, weet deze midvoor spoedig daarop op aangeven van v.d. Kasteele hard in te schieten (0—1). Onze streekgenooten worden wat actiever, doch zoowel Jonkman als Hesseling falen herhaaldelijk. De Nijs komt in actie, doch de W.-verdediging werkt weg en uit een hoekschop schiet Jonkman naast. De over kanters blijken technisch de meerdere, ter wijl kanthalf Meertens opvalt door slecht plaatsen. Fenijn en Kramer weerstaan v.d. Driest en aan de overzijde maakt Moes een schot van Wulfaert onschadelijk. Kramer wordt herhaaldelijk aan den tand gevoeld door de goed combineerende en „switch ende" W.-rechtervleugel en nadat Hesseling voor de zooveelste maal hopeloos heeft gefaald, weet Leijnse na prachtig samenspel met v.d. Schaaf te scoren (0—2). De Z.- Vlaamsche voorhoede brengt dan weer ettelijke kansen om zeep, waarna de gevaar lijke rechtervleugel der groen-witten in actie komt en Kramer zich door een hard schot van grooten afstand van v.d. Schaaf laat passeeren (0—3). De Walchersche ver dediging maakt diverse Z.-VI. aanvallen onschadelijk en als Hesseling en Jonkman nog een kans hebben gemist, komt de rust. Na half-time blijkt onze streekpioeg de stopper-spil-npstelling te hebben gewijzigd in de klassieke. De Nijs en Jonkman ont plooien een groote activiteit, zonder resul taat, waarna v.d. Driest raast kogelt en de Z.-VI voorhoede opnieuw ettelijke kansen mist, hoewel de blauwhemden nu in de meerderheid zijn. De Baere wordt zijn kans ontnomen, Hesseling schiet op de lat van het verlaten doel en de Nijs kogelt naast. Beide doelverdedigers moeten dan in actie komen, waarna de W.-voorhoede weer een nieuw offensief ontketent, doch het schot van Lfijnse wordt gestopt. Aan de overzijde houden de backs een solide opruiming en Wulfaert schiet jammerlijk naast. Onze streekpioeg dwingt over rechts enkele hoek schoppen af en spoedig weet Wulfaert den W.-doelman met een vrij houdbaar schot te verschalken (1—3). De Z.-Vlamingen koge len nog ettelijke nialen naast de Walcher sche veste, waarna de laatste W.-aanvallen in cff-side teloor gaan. Als keeper Moer.s uit een scrimmage heeft gered, komt het einde. Bij de technisch superieure Walchersche ploeg viel vooral de rechtervleuhel v.d. Driest-v.d. Schraaf op, die het de Z.-VI. ver dediging vaak zeer lastig maakten. Ook de groen-witte middenlinie gaf goed partij en was gedecideerd beter dan de onze, die bepaald teleurstelde. Zoo was zelfs spil Fenijn beduidend minder als gewoonlijk. In de absoluut falende voorhoede was de Nijs nog de beste man. Hopelijk heeft Hes seling van zijn collega Leijnse afgekeken, wat activiteit beteekent. De beide verdedi gingen maakten en vrij goeden indruk, de onze trad in de tweede helft met meer be slistheid op dan in de eerste. Beiae keepers hadden wel een doelpunt kunnen voorkomen. DE ZEEUWEN II-AXEL II 1—4. Te half drie werd afgetrapt en de eerste aanvallen waren voor de thuisploeg. Spoe dig namen de Axelaren, die het windvoor- deel hadden, het initiatief over. Technisch waren deze laatsten superieur, doch door den vrij straffen wind waren hun passes veelal onzuiver of te hard en verschillende mooie kansen gingen door onfortuinlijkheid verloren, terwijl de doelman der roodwitten een subliemen indruk maakte. Zoo verliep de eerste helft tot de rust met Axel bijna voortdurend in het offensief en enkele sporadische, minder gevaarlijke aanvallen van „De Zeeuwen", wier voorhoede bepaald zwak was. Zoodoende kwam de rust met 0—0-stand. Na half-time verwachtte men algemeen een „Zeeuwen"-overwicht, doch ondanks het windnadeel waren onze stadgenooten toch meer in den aanval. Hun samenspel en passes waren nu beter dan voor de rust. Na plm. 20 min. wist de linksbuiten zich vrij te spelen en uit zijn prachtige voorzet scoorde de rechtsbuiten (0—1). 5 min. later vergrootte de rechtsbuiten op een pass van den linksbinnen den voorsprong (0—2). De weinige „Zeeuwen"-aanvallen werden ge makkelijk afgeslagen en gingen overigens door slecht schieten teloor. Na 30 min. maakte de r.-binnen uit een algemeenen aanval het derde doelpunt (0—3). Enkele minuten later wisten „de Zeeuwen" door een misverstand in de oranje-verdediging de eer te redden (13). De oranjeploeg was hiermede niet tevreden en na een vinnige aanval wist de r.-buiten zijn derde treffer te plaatsen (1—4). Hiermee kwam het einde. Scheidsrechter Kakebeeke leidde correct. De zege onzer stadgenooten.was volkomen verdiend. De stand in deze competitie is thans: promotie-degradatie- Axel II Zierikzee 11 Zeeuwen 11 2 1 0 1 2 1 0 0 3 10-3 5-3 4-13 5 4 1 xport na de oorlogi weede wereld-oorlog it het van het grootste :port van ons te veel i. Benzine en olie be nende mate te vloeien reer van hun plaats 'elk ons te veel' aan ïd voelen. ot bijzondere verheu- Spanje, Italië, Zwit- akije, Denemarken en 1 voor en vraag naar Vooral Frankrijk en ngen enige duizenden heen. Grote voldoe- men allerwege zeer itgevoerde paarden, port nog al eens wat is voor hen, die dit >en zeer ondankbaar nzelf, dat bij export- n dit geval het buiten- e neemt alleen af het Ondoordacht wordt :ns gecritiseerd. Men elke bijzonder grote rt moeten overwonnen delsovereenkomst met d is afgesloten, moeilijkheden, even- len kunnen worden tak van export bij e sommen zal doen ondheidstoestand van inesië verwaarloosd. framboesia, mijn en welig onder een Ie kennis bezit, noch ich door hygiënische te stellen. Daarom 'donesiërs weliswaar eel erg geleden. Ze uismiddeltjes, die de en als ze haar niet eindelijk onder aan- die er meer van en vertellen van de ida's", de moed vin- telden bij het hospi- te poliklinieken van ze dan over slecht en langs kleine bos- ode Kruis gevonden omen moeten ze dan wachten tot ze aan pen te worden. Want i de patiënten geko- n door hun dessa- iaten behandelen en ;den van het Rode egte met hun ambu- onder een afdakje hun arbeid te ver- n tegen framboesia, nalaria, onderzoeken, 1. Vele uren lang in c van verwaarloosde de kleeren. Maar ze te weten dat hun Meer dan in woorden en der Indonesische s is het zóó, dat als nt te werken in een :rugkomt in de ver- roen dit met vrachtauto's wilde ver- moest er dagelijks een colonne tientons-wagens heen en weer n Voorne bedraagt de schade, die RnriA aan l°maten en druiven aanricht, w.OOO per jaar. Dit zijn slechts enkele gelden uit een omvangrijke schade- ete. verziltingsproces is te laat ontdekt, [°R met succes te kunnen worden be- ln* Door verruiming van onze water- Naar aanleiding van het feit, dat aan de Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" door H.M. de Koningin het praedicaat „Koninklijke" is vsrleend, schreef het orgaan dezer vereniging een interessant artikel, waaraan wij het volgende ontlenen „Aanschouwelijk onderwijs is toch maar je ware. Dat bewezen en bewijzen nog steeds de vele tentoonstellingen, niet het minst de Nationale Tentoonstelling, die onze Vereniging sinds 1921 organiseert. Dat nakomelingen in Zweden De fokkerij van het Nederlandse Trek paard was op een hoog peil gekomen, het werk der Vereniging werd steeds belangrijker. Ook door de Regering werd dit werk naar waarde geschat. Duidelijk kwam dit tot uiting bij de invoering van de nieuwe Paardenwet 1939, waarbij de uitvoering van de betreffende bepalingen geheel in handen vande fokkers zelf werd gelegd. Een heuge lijk feit ge woorden die de sprak„Naast het hun menschlievend al opbouwende taak Iruis teams van zeer aast zeggen, dat uit en, thans hier wel Ik acht de Mobiele langrijk element bij it geteisterde land zij dragen in belangrijke mate er toe bij de bevolking te doen gevoelen, dat de Wester- sche beschaving hun ook iets te brengen heeft." Het werk van de mobiele Teams is ech ter een onderdeel van de groote arbeid die het Nederlandse Rode Kruis in Indië direct of indirect verricht. In samenwerking met „Simavi" en met „Nederland helpt lndië" zijn honderden kilo's geneesmiddelen naar Indonesië verzonden. WALCHEREN WAS TECHNISCH SUPERIEUR. F sMjiaaniiu iuii a-uui %jy»

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 3