HUWELIJK A. J. SCH Bin* Adverteert in dit blad. Fa J.C. 1 AXEL ierijntje tipn'sjengtf( I Geer* Slooper II Het W00I met SCHUUR net MEI TERN Uit onze omgeving. N.V. LANKHORST Touwfabrieken - SNEER Burgerlijke Stand. Dr. Paul Julien „Kampvuren langs de evenaar" fl 9,50 Dames en Here kennlimai Wendt U vol ver S4F* „IXCELSI DirectieMevr. <1 De grootste or Nederland. Speel voor de gegoet alle geloofsrlcht! gewenst hulsbezi beel Nederland. Ministerpat Hilversi ZE IS ER WEER Hollandse Harli mals, 20 cent per blanke Zoutevis kleine Drogevis. Mosselen in gele A. MOES, Vlsbarn 35, Axel. Notaris FANOY voornemens op 16 JUNI 1948, nai in bet café „Di by L. Kindt te K< verzoek van dbi Goetbem te Koe bliek te verkope te Koewacht, H; 44, kad. sectie groot 1 are 68 c.a aan A. Buys voo maand. Te aanvaardei buur by de beta Betalenultei 1948. In tulndersge: Westland wordt gevraagd v.i Loon f 15,pi C. VAN 1 Baakwoning 5, HET ADRES voor BOEKHOU1 BELASTIN Terneuzen BI De wat de vac dat L Woonhuis en be naast het S( POSTREKEb TELEFOON JAARVERGADERING VAN DE HARMONIE CONCORDIA". Op de bovenzaal van Hotel „Het Wapen van Zeeland" bij dhr. G. A. Mattheeuws, alhier, hield „Concordia* Vrijdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, dhr. J. Buma, memoreerde na zijn welkomstwoord de deelname aan de solisten- en corpsconcoursen, waarbij goede resultaten bereikt werden. Verder sprak de voorzitter nog waarderende woorden tot dhr. 't Gilde, die als leider van „Concordia's Toneel-ensemble", er steeds zorg voor droeg dat de winter-uitvoeringen van „Concordia" telkens zo uitnemend goed slaagden. Na voorlezing der notulen der vorige jaar vergadering door de secretaris, dhr. A. Th. 't Gilde, volgde van hem het jaarverslag, waarin hij op de hem eigene wijze de ge beurtenissen van de harmonie in het afge lopen jaar de revue liet passeren. Hierna gaf de penningmeester, dhr. j. Wijna, een uitvoerig overzicht van de kasmiddelen, waaruit bleek dat de lopende rekening, als ook de kas van het Instrumentenfonds, met een batig saldo konden worden afgesloten. Onder dankzegging werd de penningmeester gedechargeerd. Als leden van de nieuwe kascommissie werden gekozen de h.h. M. van Arenthals, K. J. v. d. Berge en J. Hetwegh. Hierna volgde de verkiezing van e?n nieuwe voorzitter, daar dhr. Buma, om ge zondheidsredenen zich niet meer herkiesbaar stelde. Het bestuur had als candidaat ge steld voor deze functie, dhr. J. Blok, hoofd der o.l. school, welke door de vergadering met algemene stemmen werd gekozen. De aftredende bestuursleden, dhr. A Tb. 't Gfide en dhr. A. C. Audenaerd werden herkozen. In zijn afscheidsspeech memoreerde de scheidende voorzitter o.m. de prettige samen werking die hij steeds van de bestuurs leden had ondervonden. Het neerleggen van deze functie aldus spr. betekent niet dat ik geen belangstelling meer zal hebben voor „Concordia", want mijn warme sympathie zal blijven uitgaan naar deze vereniging. Dhr. Buma hoopte ten slotte nog dat bij een oproep voor leerling muzikanten, vooral de jeugd hieraan gevolg zou geven en zodoende enige avonden per week nuttiger zou besteden, dan het doelloos over straat slenteren. Aan dhr. Buma werden hierna nog zeer waarderende woorden gewijd door de h.h. 't Gilde, Wjjna en van Maale, voor alles wat hij in zijn 14-jarig voorzitterschap voor de harmonie gedaan heeft. Met grote instemming van de vergadering werd dhr. Bnma, op voorstel van dhr. 'tGilde, tot ere-lid benoemd. Na een geanimeerde rondvraag werd hierna de vergadering gesloten. POLDERVERGADERING. Vergadering van Stembevoegde Ingelanden van de polder Buth gehouden op Vrijdag, 4 juni 1948, namiddags 4 uur in het hotel „Het Gulden Vlies" bij de Heer H. Porth- de Lozanne te Axel. Rekening 1947-1948 goedgekeurd met een ontvang van f 5716,51 en een uitgaaf van f. 3150.19, alzo met een goed slot van 2566.29. De begroting 1948—1949 vastgesteld met een inkomst en een uitgaaf van f. 4905 83, met voor onvoorziene uitgaven een bedrag, van f. 297.67. GEVONDEN VOORWERPEN. Een duimstok, Julianastraat 47. KOEWACHT: Vergadering van de Ned. Vrouw. Alhier werd op het gemeentehuis een vergadering gehouden* van de commissie van de Ned. Vrouw. Uit de aanwezigen werd een bestuur gekozen welke de regeling der komende nationale feesten in de gemeente op zich zal nemen. Wat betreft de uit- Eerste soort, met rubberb zeer spoedig leverbaar. Aflevering desge wenst via Uw smid of handelaar. Fabrlkante voering daarvan zal in de komende verga deringen worden besproken. Verbetering weg. In verband met de aanleg van de nieuwe betonweg tussen Stekene en Koewacht heeft het gemeentebestuur van Koewacht een schrijven gericht aan gedeputeerde Staten van Zeeland om de weg in de kom der gemeente te vernieuwen. Het bedraagt hier slechts een afstand van i km. dat tussen 2 nieuwe wegen zou moeten worden vernieuwd. Koewacht zou hierdoor dus een goede verbinding krijgen met België Auto in brand. Alhier kwam ter hoogte van het Zand de vrachtwagen van de zekere j. A. te Koewacht welke met vlas was geladen in brand te staan. De brandweer werd spoedig ter hulp geroepen welke ook dadelijk ter plaatse was en het ergste kon voorkomen. Enige matrie- le schade werd aangericht. OVERSLAG: Het H. Vormsel alhier had gisteren plaats. De plechtigheid vond plaats in de R. K. Kerk voor de Nederlandse en Belgische kinderen. Zjjne Em. de Bisschop van Gent was hier persoonlijk aanwezig. Uitstap vrouwenbond. Dezer dagen zullen de leden van de Vrouwenbond per autobus een uitstap maken naar Antwerpen. Naast verschillende bezienswaardigheden welke zij aidaar gaan bezichtigen zullen zij tevens een bezoek brengen aan de bekende dierentuin. Deelname hengelwedstrijd In de gehouden veJgadering der sportvis sersvereniging „De Palingvrienden" te Over slag heeft het bestuur besloten deel te nemen aan de internationale hengelwedstrijd te Tilburg. De reis zal per autobussen geschie den. Reeds 50 a 60 personen hebben zich voor deze gelegenheid laten inschrijven. Bloemenhulde, Alhier werd thans weer de bekende jaarlijkse bloemenhulde gehouden. Aan deze plechtigheid welke des avonds 8 uurplaats vond namen honderden inwonersder gemeen te deel. Catechismusonderrichting. De kinderen van Nederlans en Belgisch Overalag welke zijn geboren in 1938 kunnen thans weer worden ingeschreven voor het le leerjaar der plechtige H. communie. TERNEUZEN. - AANRIJDING. Vrijdagmiddag had een aanrijding plaats in de Axelsestraat te Terneuzen tussen een vrachtauto van de N, V. de Hoop uit Ter- neuzen en een vrachtauto van de fa. Oggel uit Axel, waarbij deze laatste auto, die geparkeerd stond, enkele meters werd mee gesleurd en dwars over de trambaan kwam te staan. Het ongeval ontstond doordat er op dat punt enkele wagens links en rechts van de weg geparkeerd stonden, waardoor de ruimte op de weg te gering geworpen was. Gelukkig kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor. TWAALF PARTIJEN NEMEN AAN DE VERKIEZINGEN DEEL. In de 18 kieskringen van Nederland vond Vrijdag de indiening plaats van de candi- datenlijsten der partijen of groepen, die aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer op Woensdag JuH a.s. zullen deelnemen. In totaal hebben twaalf partijen of groe pen van de gelegenheid gebruik gemaakt om candidateniijsten in te dienen. Tien partijen of groepen hebben in alle achttien kieskringen van Nederland een lijst inge leverd de Katholieke Volksparty, de Partij van de Arbeid, de Anti-Revolutionnaire Partij, de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie, de Staatkundig Gereformeerde Partij, de Communistische Partij Nederland, de Christelijk Historische Unie, de Midden- standsparlij, de Onafhankelijk Nationale Groep en de lijst-Welter. In de, kieskringen Arnhem, Nijmegen, Rotterdam, Den Haag, Leiden, Dordrecht, Amsterdam, Haarlem, Utrecht, Leeuwarden, Groningen en Maastricht heeft voorts de „Oude S.D.A.P./vooruitstrevende Partij voor Wereldregering" een candidatenlijst inge diend en in de kieskringen Rotterdam en Amsterdam heeft nog een twaalfde partij een lijst ingeleverd, nl. de Revolutionnair Communistische Partij. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1946 waren er tien partijen of groepen, die een candidatenlijst hadden ingediend. Van deze tien partijen hebben de Protestansche Unie, de Bellamy Partij en de groep Rodrigues Lopez bij de candi- daatstelling voor 1948 niet opnieuw de lijsten ingeleverd. De lijst-Weller, de Onafhanke lijke Nationale Groep, de Middenstands- partij, de Oude S.D.A.P./Vooruitstrevencie Partij voor Wereldregeering en de Revo lutionnair Communistische Partij kunnen als nieuwe partijen of groepeeringen, die aan de verkiezingen wenschen deel te nemen, worden gekenmerkt. Gedurende de maand Mei. AXEL. Huwelijks-aangiften. 1. Izaakjan Metser, 23 j. en Willemina Maria de Ridder, 23 j. 5. Martinus Dieleman, 26 j. en Klara de Feijter, 24 j. 7. Adriaan Bakker, 34 j. en Sara Adriana Johanna Dieleman, 30 j. Anto- nius Caroius Hoogwijk, 28 j. en. Jeanette Maria Joseph de Gronckel, 27 j. 13. Anthonij Roose, 34 j. en Adriana Johanna Verijzer, 36 j. 20. Geert Jager, 26 j. en Janneke E'izabeth de Pooter 22 j. 26. Frans Michiels (van Sas van Gent), 33 j. en Julia Rosalia Maria Picters, 31 j. Hubregt Pieier Geelhoedt (van Zaamslag), 23 j. en Willemina Anna Faas, 23 j. 27. Eugenius Jacobus Eduardui Verschueren (van Vogelwaarde), 35 j. en Celina Louisa Michielsen, 26 j. Jacobus Johannes Duininck (van Zuidzande), 25 j. en Janna Faas, 24 j. Huwelijken. 7. Marinus van Alten, 53 j., wedn. en Geertruida Verpoorte, 48 j.j wed. 13. Willem Jacobus Dieleman, 24 j. en Tanneke Santina van de Velde, 23 j. Paulus Hamelink (van Zaamslag), 30 j. en Janna Deij, 31 j. 20. Alphonsius Josephus Strijdonck (van Terneuzen), 25 j. en Magdalena Mar- garetha van Overmaire, 23 j. Izadk Jan Meesen, 23 j. en Willemina Maria de Ridder, 23 j. Martinus Dieleman, 26 j. en Klara de Feijter, 24j. 26. Anthonius Caroius Hoogwijk, 28 j. en Jeanette Maria Joseph de Gronckel, 27 j. 27. Anthonij Roose, 34 j. en Adriana Johanna Veiijzer, 36 j. Jacobus van Cadsand, 25 j. en Pleuntje Wiemes, 20 j. Martinus de Pooter 30 j. en Maria Maatje van Langevelde, 30 j. Geboren. 5. Lilian Maria Louisa, d. van Petrus de Koning en Paulina Maria Kuzee. 8. Krina, d. van Simon Buijze en Fran^oise HoMebek. 17. Adriaan, z. van Jacob Willetn Bakker en Maria Schieman. 25. Pierre Clement, z. van Jacobus Adriaan Vinke en Martha Magdalena Laheijne. 29. Janna Dina, d. van Daniël Pieter Schutz en Catharina Koster. Overleden. 9 Janneke van de Velde, 79 j., echtg. van Levinus Riemens. OVERSLAG. Gehuwd. Margaretha van Nieuwenhuijze en Remi Bogaert. Anna van Rooyen en Jan de Keijzer. Maria Hesters en Cijriel v. Hecke. Geboren. Marleen, d. van R. Pollet— Audenaerde. Cesarina, d. van C. Hoekman- Mattelé. Overleden. Juliana Gauwe, echtg. van B. van Doorselaer. Rosalia Poppe, echtg. van A. Dhooghe. Nathalia de Clerck, wed. van E. de la Ruelle. KOEWACHT. Gehuwd, de Smit, Josephus, oud 26 jaar en van den Eeckhout, Maria, oud 21 jaar. zijn belevenissen van ruim een halve eeuw eenvoudig, gevoelig en smakelijk weergeeft. Een boeiende beschrijving met vele fraaie illustratie's, die ook technisch uitstekend zijn verzorgd, over een reis dwars door equatoriaal Afrika. met PIET BRON, MIMI B0ESNACH en MARCEL KROLS. Wie kent deze film niet van vroeger, 00° diep menscheiyke tragedie op ontroerende wyze verfilmd. Toegang 14 jaar. 9IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1 Wendt V voor v. Swaay Co's Gips' Houtber Houtbereiding Houtbereiding Creosoteerinr. t JU

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 2