GR Prach Adverteert in dit blad. i Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Axel Distrib Ree< n ii. via»Li! te RUIME f Steed: KUNSTHAI Aan alle AXELSE vrouwen en meisjes. Fa. J. C. In verl 1948 zullen c voor de zitdi Detallllsi en Axel lnl DINSDAG 18 I In plaats vai 11,30 uur In Hoek inlevei en zy die Dl op DINSDAG Inleveren. Damei Japon Engel: Heren Beige Grijze Heren O, Uit onze omgeving. Ter ere van het 50-jarig Regeringsjubileum van onze Koningin zal er een tentoonstelling ingericht worden, waar zo veel mogelijk te zien zal zijn van wat de vrouw in de laatste 50 jaren bereikt heeft, waarnaar ze gestreefd heeft en waaruit hopenlijk onze dankbaarheid voor Haar zegenrijke regering spreken zal. Deze tentoonstelling is dan ook bedoeld als een hulde van alle Nederlandse vrouwen en meisjes aan onze geliefde en geëer biedigde Vorstin. In de laatste 50 jaren is er heel wat ge beurd, heel wat veranderd in de levens omstandigheden van ontelbare 'vrouwen en meisjes. Straks kunnen wij allen die ten toonstelling bezichtigen en zo medewerken aan het slagen er van. Nu echter kunnen wij ook al medewerken. Vanaf Maandag a.s. zal er bij U allen aangeklopt worden en kunt gij allen vrouwen en meisjes van Axel reeds Uw liefde voor en dankbaarheid aan onze Koningin tonen door ook Uw gave te geven en Uw handtekening bij de lange, lange rij van handtekeningen te voegen, die straks allen geplakt op grote vellen in een dik geïllustreerd boekdeel aan Haar aangeboden zullen worden. En nu gaat het niet alleen om de grote gaven elke gave, hoe klein ook, is welkom en elke vrouw en elk meisje mag meedoen. Het is mogelijk dat op de een of andere wijze een beroep op U wordt gedaan in de komende maanden. Er zijn b v. meisjes nodig die een week lang op de tentoonstelling op de een of andere wijze helpen. Wij hopen op een grote bereidheid wanneer op U ja mis schien juist op U een beroep wordt gedaan. En nu vrouwen en meisjes van Axel, wij hielden steeds van onze Koningin en de laatste jaren nog veel meer dan vroeger. Zij had haar hele leven zoveel voor ons over. Ons past grote dankbaarheid dat we mochten leven in een land waar de eerste Vrouwe van het land was als een Moeder van dat land. Dat wij dat dan nu tonen. Namens het Comité Axel, Mevr. Van Oeverenjulius. De KrakerBlankert. FanoyBoone. MisseghersBaert. CouvéeOudkerk. Mej. Schieman. BAND NEDERLAND—IND1Ë. Ook deze week kwamen uit onze gemeente een 4-tal O.V.W.-ers terug uit Indië. Dank zij de welw'llerde en gewaardeerde mede werking van het gemeentebestuur werden ook deze jongens aan Perkpolder afgehaald en onder leiding van de heer A. Dekker- Vermeulen bij hun families thuisgebracht. Al deze jongens werden vervolgens door de Band en Niwin opgezocht en met hun families gefeliciteerd met hun behouden thuiskomst. Nog enkele O.V.W.-ers uit Axel zijn nog niet thuis. Deze worden in Juni verwacht. Hiermee beschouwt echter noch de Band, noch de Niwin hun werk ten einde, integendeel, beide organisaties vertrouwen dat ook hier ter plaatse het werk voor de dienstplichtigen onverminderd voortgang zal vinden. In verband hiermee zal op Maandag 31 Mei a.s. Ds. Koningsberger voor de Band optreden en ook hieraan zal de Niwin haar volle medewerking geven. Deze avond wordt tevens het begin van de jubileümpakketten actie. Ds- Koningsberger is wel bij uitstek de geschikte man om ons te vertellen van het leven van de Nederlandse soldaat in Indië, temeer omdat hij een vlot en bekwaam spreker is en overal waar hij sprak in Indië steeds stampvolle zalen had. Het is dan ook te verwachten dat „Het Centrum" propvol zal zijn (zie voor nadere bijzonder heden de courant van a.s. Woensdag). Ook de film tropisch Nederland is iets bijzonders en wij verwachten dan ook dat deze avond een succes zal worden en de belangstelling voor onze jongens overzee, hier ter plaatse opnieuw aan de dag zal komen. OOIEVAARS VLOOEN OVER DE SASSING. Voor het eerst sinds jaren zijn in deze omgeving ooievaars geconstateerd. Dezer dagen vlogen twee dezer hier zoo zeldzame vogels in statige vlucht over de A*eliche Sassing. De hoop, dat zij op een land- bouwersschuur zouden neerstrijker, werd niet bewaarheid. DE OOSTERSTRAAT HEEFT EEN REISCLUB. In een Donderdagavond door bewoners der Oosterstraat en Slijkstraat op de boven zaal van „Het Centrum" belegde vergadering is een reisvceeniging opgericht onder den naam van „Raisvereeniging Oosterstraat". Deze nieuwe vereeniging staat los van de reeds jaren bestaande buurtvereeniglng, die eveneens den naam van „Oosterstraat" voert. De animo voor een reisclub bleek groot te zijnreeds traden 35 personen als lid toe. In het bestuur werden gekozen de h.h. J. F. Lensen, voorzitter; A. W. Vinke, secre taris en J. Bolleman, penningmeester. In de controle-commissie werden benoemd de h.h. C. Hollebek en Jos. Bracke. Getracht zal worden nog in dit seizoen een flinke teis te organiseeren. MUZIEKCONCOURS TE COLIJNSPLAAT. De Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelscqappen hield 2a Pinksterdag haar jaarlijks concours ditmaal te Colijns- plaat. Het aantal deelnemende verenigingen bedroeg 26, waaronder ook behoorde de Chr. Harmonie „Hosanna" te Axel, welke optrad in de Ie afdeling Harmonie. Het dóór „Hosanna" uitgevoerde nummer was Fantaisie sur l'Opera Miritana (Jos. Kessels). De uitslag was 145 punten (3e prijs). De jury bestond uit de heren M. Egberts, RotterdamJ. R. v. d. Glas, Soesterberg en C. v. d. Knaap, Rijswijk. Wij herinneren onze lezers eraan, dat „Hosanna" op Hemelvaartsdag te Groede met dit nummer de eerste prijs wist te behalen. PROVINCIALE KEURING VAN VROUWELIJK RUNDVEE. De uitslag van deze keuring, die Vrijdag alhier werd gehouden, is als volgt le Kalfskoeien. 1 Ella, van J. H. Boer, 80 p. 2 Nelly, van L. de Feijter, 79 p. 3. Lidy, van dezelfde, 79 p. 4 Cathrien, van dezelfde, 78 p. 5 Cibu, van A. Scheele, 77 p. 6 Mina, van dezelfde, 77 p. 7 Marie, van L. de Feijter, 77p. 8 Cathrien, van dezelfde, 77 p. 9 Clara, van W. de Feijter, 77 p. 10 Mina, van De Kraker Dees, 77 p. 11 Stella, van A. Heyens, 76 p.? 12 Betsy, van A. J.de Feijter, 75 p. 13 Rika, van W. den Hamer, 74 p. 14 Corrie, van L. de Feijter, 73 p. 2e Kalfskoeien. 1 Dora, van Kind. Michielsen, 80 p. 2 Dora, van J. de Feijter, 80 p. 3 Art, van A. Scheele, 79 p. 4 Truus, Gebr. Dieleman, 78 p. 5 Sjoerdje 26, van P. A. P. Dieleman, 78 p. 6. Rika, van L. de Regt. 3e Kalfskoeien. 1 Elza, van Kind. Michielsen, 78 p. 2 Betsy, van L. de Regt, 76 p. 4e Kalfskoeien. 1 Sonry, W. den Hamer, 82 p. 2 Emma, J. H. Boer, 80 p. 3 Cerinnek*, van W. de Feijter, 80 p. Oudere Koeien. 1 Mina, van L. v. d. Weg», 80 p. 2 Coby, van J. H. Boer, 79 p. 3 Bor.tje, van Anth. Dekker, Terneuzen, 78 p. Kalfsvaarzen. 1 Frida, van J. H. Boer. 2 van L. v. d. Wege. Alle inzenders bij wie geen plaatsnaam is vermeld wonen te Axel. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ure Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 ure en nam. 3 ure Ds. D. Zemel. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1). Voorm. 10 ure en nam. 2.30 ure Ds. D. J. Couvée. Geref. Gemeente. Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ure Leeskerk. GEVONDEN VOORWERPEN. Een boterbon en een broche, M. de Fouw, Wilhelminastraat 25. Een riem, L. Michielsen, Kanaalkade 94, Ned. Paspoort (ten name van A. M. P. van Hoecke) en 36 drukknopen in papieren pakje, vermeldende de naam L. Vervaet, Rijkspolitie Axel. Broche, J. A. de Smidt, Pr. Hendrikstr. 37. Groen gebreid damestasje (inh. 2 flacons eau de cologne, 2 zakkammetjes in etui, 2 spiegeltjes in etui, 1 lippenstiftkokertje, 1 poederetui, 1 doos met wenkbrauwenstift, 1 potlood), Wijna, Julianastraat 39. 1 portemonnaie inh. f 102', J. van Doese laar, Pieter Paulusstraat 14. 1 zilveren brede armband met twee schakels, Alri vai Hoeve, Zaamslag D 164. SLUISKIL. Sportavond. „Het Volk" uit Gent had voor de vorige week Vrijdag een sportavond georganiseerd, aangeboden aan de supportersclub „Siuis- kilsche Sportvrienden," Jammer, dat de geluidswagen eenigen tijd aan de grens werd opgehouden, waardoor het gezelschap slechts te 6 uur arriveerde. Vlug werd nog even door Terneuzen gereden en werd de bevolking van Sluiskil opgeroepen. Ca. 8 uur sprak de speaker van de club, dhr. Clemminck, het openingswoord, doorspekt van humor, terwijl de voorzitter van het voorloopig bestuur eenige bijzonderheden vertelde van de club en de laatste, ritten en en 'mogelijkheden van Jan vai Gelderen besprak. Daarna was het de beurt aan de gasten uit België, waarvan Jérome Stevens begon met vol lof te gewagen van de uit stekende organisatie van de eerste Runde van Nederland. De houding van het publiek was uiterst sportief en de journal sten wer den keurig behandeld. Julien Buyse, de winnaar van de Ronde van Frankrijk (1926) was ook aanwezig en beantwoordde de hem door Stevens gestelde vragen. Hij deed dit op zijn origineel-Viaamsche manier, wat veel gelach verwikte. Daarna nam de propa gandas ;id^r van „Het Volk" het woord, die de bakende caricaturist Thomas Pips een interview afnam. Wij kennen hem allen van zijn oergeestige teekenigen van den Tour de France en konden thans genieten van zijn humoristische vertelsels over de ronden, die hij, niet als coureur, had mee gereden. Na een kort dankwoord was deze ver gadering ten einde. Het is te hooen, dat op een volgende sportavond de belangstelling grooter zal zijn. De thuisblijvers hebben iets gemist. In een algemeene ledenvergadering zal nu een definitief bestuur van de supportersclub worden gekozen en met gerustheid kan worden verwacht, dat de jonge club, die thans 110 leden bezit, dit ledental zal kun nen handhaven en zelfs opvoeren. De leden moeten het volste vertrouwen hebben in hun bestuur en dan alleen kunnen Jan van Gelderen en allen die zijn wiel willen vol gen, de zoo noodige steun verwachten I Vergadering Nationale Feesten. Gevolg gevende aan de uitnodiging van de Edelachtb. Heer Burgemeester van Ter- neuzen waren velen Dinsdagavond in de Openbare School bijeengekomen om een eerste bespreking te hebben over het vast te stellen programma voor het a.s. Regeringsjubileum. Mr. Teilegen deelde mede, dat besloten was de feesten in Terneuzen te houden in de periode tussen 28 Aug. en 4 Sept. en dat het in de bedoeling lag, de feesten te Sluiskil als een aanvulling te beschouwen. GRENULAAN 48 TERNEUZEN f Lange Nieuwstraat 14 Tel. Kruispolderhaven no. 7 Schiedam Rotterdam Amsterdam Haarlem

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 2